Digidexo.com

Co to jest rozerwana tarczy w szyi?

Kostnej trzonów kręgów w kręgosłupie mają miękkie tkanki między nimi zwane dyski. Mogą one stać się pęknięty lub przepuklina od urazu, a czasem z procesem starzenia się.

Opis

Pęknięty dysk twardy występuje, gdy okładzina ochronna pierścienia tarczy (zwłóknienia), łzy, i żel (jądra miażdżystego) w centrum tarczy przeciska się przez tego rozdarcia.

Funkcja

Płyta tworzy połączenie pomiędzy każdym z kręgu, co pozwala im ruchy uginania, rozszerzenie i niewielki obrót. Płyta może stać się rozdarty, gdy każdy z tych ruchów są wykonywane w warunkach ekstremalnych, takich jak w wypadku lub podczas podnoszenia coś zbyt ciężkiego.

Identyfikacja

Raz pojawia się łza, codzienne czynności mogą powodować ciśnienie, które wypycha jądro przez łzy. Jest to podobne do szczeliny w rurce z pasty do zębów. Po ścisnąć rurkę, pasty do zębów będzie wyciekać z ODP.

Ból

Przed jądro zaczyna przecisnąć się przez poszarpane pierścienia, to zazwyczaj doświadczamy tylko ból szyi. Kiedy jądro ściska przez rozdarty pierścienia zwykle irytuje korzeń nerwowy, powodując ból w szyi i ramion, która promieniuje w dół ramię.

Inne efekty

W zależności od płyty jest pęknięta i jak jest naciśnięcie na Twoje rdzenia kręgowego i korzeni nerwowych, można również wystąpić drętwienie i ramię słabość. Może także wystąpić mrowienie w ramieniu i dłoni.

Diagnozowania

Pęknięta płyta została zdiagnozowana przez lekarza badania oraz testy, takie jak zdjęcia rentgenowskie, badania CT i MRI.