Digidexo.com

Przyczyny zapalenia najądrza

Najądrza jest rura, która łączy jądro mężczyzny z jego nasieniowodów. Kiedy najądrza puchną i stan zapalny, stan ten nazywany jest zapalenie najądrza. Najądrza występuje głównie u młodych mężczyzn pomiędzy 19 i 35. Według National Library of Medicine, jest istotną przyczyną hospitalizacji w populacji wojskowych. W większości przypadków zapalenie najądrza jest spowodowana przez infekcję bakteryjną.

Chlamydia

Chlamydia, choroby przenoszone drogą płciową wywołane przez bakterię Chlamydia trachomatis powoduje 50 do 60 procent infekcji zapalenie najądrza, według eMedicine.com. Zakażenie występuje, gdy bakterie Chlamydia podróżować z cewki moczowej, korytarz z pęcherza moczowego, do najądrza. Mężczyźni z najądrza wywołane przez chlamydia są zazwyczaj przepisywane antybiotyki do leczenia objawów zakażenia.

Rzeżączka

Choroba przenoszona drogą płciową rzeżączka, wynikające z bakterii Neisseria gonorrhoeae, również może powodować zapalenie najądrza. Jak infekcje powodowane przez Chlamydia, w tym zakażenie występuje, gdy bakterie podróżować z cewki moczowej do najądrza. Przypadków zapalenie najądrzy spowodowane rzeżączką są traktowane z terapią antybiotykową.

E. coli

Bakterie, które powstają w jelitach, zwane Escherichia coli, może również powodować zapalenie najądrza. Współżycie analny bez prezerwatywy może pozwolić te bakterie, aby wejść do cewki moczowej i podróży do najądrza, gdzie mogą powodować zakażenia. W przeciwieństwie do przypadku brucelozy wywołanej przez chlamydia i rzeżączka, które występują głównie u mężczyzn w wieku poniżej 35, E. coli spowodowała zapalenie najądrza występuje zazwyczaj u mężczyzn powyżej 35 roku życia i tych, którzy mają stosunek analny. Infekcje te są zwykle leczone antybiotykami.

Inne bakteryjne zakażenia

Mimo, chlamydia, rzeżączka, zakażenia E. coli i są najczęstsze przyczyny zapalenie najądrzy, inne rodzaje bakterii, w tym gruźlicy i Ureaplasma, może również prowadzić do brucelozy, zgodnie z National Library of Medicine.

Czynniki ryzyka zapalenia najądrza

Mężczyźni, którzy są nieobrzezanych, którzy w przeszłości problemy układu moczowego, którzy niedawno przeszli operację dróg moczowych lub którzy seks bez zabezpieczenia z więcej niż jednym partnerem są bardziej narażone na rozwój najądrza infekcji. Również mężczyźni biorąc leki amiodaronu na zaburzenia rytmu serca mogą rozwijać zapalenie najądrza.

W rzadkich przypadkach, ludzie mogą mieć moczu, która płynie do tyłu z cewki moczowej do najądrza podczas ciężkich ćwiczeń lub gdy seks z pełnym pęcherzem. Strona eMedicine informuje, że stan ten może spowodować stan zapalny, który jest znakiem rozpoznawczym najądrza.