Digidexo.com

Można zajść w ciążę, gdy nie dochodzi do owulacji?

Owulacja jest istotną częścią ciążę. Wyobrazić, sperma musi spełniać i zapłodnić dojrzałe jajo, który został wydany przez jajnika do jajowodu. Jeśli jajnik nie wydała dojrzałe jaja (owulacji), to ciąża nie może wystąpić. Jednak, jeśli uważasz, że nie masz owulacji, ale chcę mieć dziecko, nie ma potrzeby do rozpaczy. Istnieje wiele możliwości leczenia kobiet w wieku rozrodczym, które nie owulacja.

Co to jest owulacja?

Każda kobieta rodzi się z milionów niedojrzałych jaj w jej jajniki. Owulacji zaczyna się w okresie dojrzewania, kiedy jajniki zaczyna dojrzewać i uwolnienia jednej komórki jajowej do jamy miednicy w każdym miesiącu. Uwolniony jaj jest przesuwana do jajowodu, gdzie czeka nawożenie spermy. Jajo może być zapłodnione przez 12 do 24 godzin po jej wydaniu. Jeśli jest zapłodnione, należy dołączyć do krwi w wyściółce macicy oraz zacznie rośnie do płodu. Jeśli nie zapłodnione, jest usuwane z ciała w okresie menstruacji, który występuje około dwóch tygodni po owulacji.

Objawy owulacji

Jeśli próbujesz zajść w ciążę, to ważne jest, aby wiedzieć, czy owulacja. Oprócz monitorowana przez USG lub poprzez badanie krwi, nie ma najpewniejszy sposób, aby ustalić, czy jest owulacja. Jednak ciało daje wiele wskazówek. Na przykład, jeśli wykresy kobiet jej podstawowej temperatury ciała (temperatura spoczynku), co rano, że nie zauważy, że jej temperatura wzrośnie o co najmniej 0,5 stopnia po ona owulacji. Ponadto, kilka dni przed owulacją, kobiecy śluz szyjki macicy staje się jasne, śliski i rozciągliwy - podobnie jak konsystencji białego surowego jajka. Kobieta może również śledzić, czy jest ona owulacji przy użyciu zestawu owulacji predykcyjną, które, jeśli są prawidłowo stosowane, monitoruje ilości hormonów w moczu, które sygnalizują nadejście owulacji.

Jak calcuate kiedy będzie owulacja

Jeśli uważasz, że możesz być owulacji, ale nie wiem w którym momencie podczas miesiąca, można obliczyć przybliżoną datę owulacji poprzez zapoznanie się z cyklu miesiączkowego. Policzyć liczbę dni w cyklu, począwszy od pierwszego dnia okresu, a kończąc pierwszego dnia następnego okresu. Gdy wiesz, średnią liczbę dni w cyklu, oszacować, kiedy będzie owulacja przez liczenie do tyłu 12 do 16 dni od dnia następnego przewidywanym okresie. Jeśli owulacja, owulacja będzie prawdopodobnie w tym okresie.

Dlaczego niektóre kobiety nie owulacja

Istnieją niezliczone powody, kobieta w wieku rozrodczym może nie owulacja (medycznie zwane "brak owulacji"). Nierównowaga w estrogenów i progesteronu, dwa podstawowe hormony dojrzewania i uwalniania jaja z jajnika lub innych zaburzeń równowagi hormonalnej (np, zespół policystycznych jajników) może spowodować anovulation. Ponadto brak jajeczkowania może być spowodowane przez stres, niepokój, nadmierne ćwiczenia fizyczne, nadmiernej utraty wagi, otyłości lub przedwczesnej niewydolności jajników. Według Epigee.com, brak owulacji wpływa na 6 do 15 procent wszystkich kobiet w wieku rozrodczym.

Leczenie braku owulacji

Leczenie braku owulacji zależy od powodem niepowodzenia. Jeśli nierównowaga hormonalna powoduje anovulation, pacjent może być traktowane z leków na płodność, takich jak Clomid lub Pergonal, które mogą pomóc rozwiązać ten brak równowagi. Ponadto, utrzymanie zdrowej, zbilansowanej diety i redukcji stresu można umieścić ciało z powrotem na właściwe tory. Istotne jest, aby skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia, czy rzeczywiście jesteś owulacji, a jeśli tak, to jakie leczenie będzie dla Ciebie najlepszy.