Digidexo.com

Planowanie rodziny i antykoncepcja

Planowanie rodziny jest jedną z najważniejszych kwestii poruszanych w pary. Choć zwykle zaczyna się od pytania: "Ile dzieci chcesz mieć?" Rozmowa nie powinna na tym poprzestać. Wiele różnych determinantów decyzji o planowaniu rodziny, wiele możliwości wyboru antykoncepcyjne są dostępne, a czasem nieoczekiwane problemy muszą się zmierzyć.

Planowanie rodziny

Planowanie rodziny jest celowy akt podejmowaniu decyzji, kiedy mają dzieci, a następnie za pomocą kontroli urodzeń, żeby tak było w odpowiednim czasie. Przed podjęciem decyzji, ile dzieci mają tam są inne pytania do zwiedzania, począwszy od "nie chcę mieć dzieci." Podejmowaniu decyzji, kiedy mają dzieci, może być skomplikowane. Należy uznać cele zawodowe lub inne plany życiowe i stabilność finansowa. Problemy emocjonalne i osobiste należy dodać do równania, w tym pytania: Czy jesteś gotowy na zmiany w stylu życia, które będą potrzebne? Czy jesteś gotów poświęcić niezbędną ilość czasu na wychowanie dziecka? Są partnerami w umowie o wszystkich tych kwestiach? Musimy przedszkola lub będzie jedną z nas w domu? Co to jest nasze podejście do dyscypliny? Przypomnij sobie, że to jest głównym zaangażowanie i mieć pewność, że oczekiwania są realistyczne.

Antykoncepcja

Antykoncepcja jest celowe zapobieganie ciąży. Można to osiągnąć wieloma sposobami, ale mają różne stawki efektywności i metod pracy. Oczywiście, najbardziej skuteczne antykoncepcja jest abstynencja. Według Planned Parenthood w tabeli skuteczności, wkładki wewnątrzmaciczne mają skuteczność 99% i doustnych środków antykoncepcyjnych, plaster lub pierścienia są 92% do 98% skuteczne. Plaster, pierścionek, i doustne środki antykoncepcyjne zawierają hormony, że wszystkie jajka z zapobiec zwolnieniu. Metody barierowe, takimi jak prezerwatywa lub membrany są od 75% do 85% skuteczne. Prezerwatywa jest jedyną formą antykoncepcji, która chroni również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Świadomość płodności

Ten sposób może być stosowany w celu zapobiegania ciąży lub programu, gdy kobieta miała najwyższe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Celem jest, aby wiedzieć, kiedy kobieta jest żyzna poprzez określenie, kiedy jajeczkowanie miało miejsce, ponieważ zapłodnione jajo może być tylko na jeden dzień po owulacji. Niektóre zmiany fizyczne wskazują owulację, a te mogą być monitorowane z badania moczu, które mierzą hormonu luteinizującego, przyjmując podstawową temperaturę ciała, lub wykresów miesiączki, aby określić, które dni w cyklu są najbardziej płodne.

Planowanie ciąży

Jeśli stwierdzasz, że jest czas, aby zajść w ciążę, to istnieje kilka kroków, które można podjąć w celu poprawy stanu zdrowia dziecka. Podjęcia dodatkowych witamin i uważać, aby uzyskać wystarczającą ilość kwasu foliowego, które powinny zostać podjęte przed poczęciem iw czasie ciąży w celu ochrony przed wad cewy nerwowej u dziecka. Rzucić palenie, picie alkoholu lub zażywanie narkotyków, chyba że są leki na receptę i rozmawiałam z lekarzem na temat jakiegokolwiek zagrożenia mogą stwarzać dla płodu. Palenie może powodować poronienia, przedwczesnego porodu i niskiej masy urodzeniowej i alkoholu w czasie ciąży może prowadzić do alkoholowego zespołu płodowego. Mężczyźni powinni ograniczyć alkohol, palenie tytoniu, sterydy lub sauny i wanny z hydromasażem, jak wszystkie z nich mają wpływ na liczby plemników.

Komplikacje

Chociaż nie zawsze można zaplanować powikłań, czasem to pomaga być świadomi potencjalnych zagrożeń. Pamiętaj, że wiek jest istotnym czynnikiem, który wpływa na zdolność kobiety do zajścia w ciążę i zdrowie dziecka. Niektóre pary w końcu podjąć decyzję, aby rozpocząć rodzinę tylko odkryć są problemy zdrowotne, które sprawiają, że trudno sobie wyobrazić. Jeśli są świadomi wszelkich cech genetycznych, które działają w rodzinie i które budzą obawy, należy porozmawiać z lekarzem, aby dowiedzieć się, jakie są szanse na niosący gen lub uzyskania badań genetycznych.