Digidexo.com

Szczep Leczenie cielę-

Z różnych typów urazu mięśnia szczepy mięśni są najczęściej. Szczepy wystąpić przy zbyt dużej siły wprowadzone na mięśnie. Urazy szczepu się zdarzyć w wyniku rozerwania włókien mięśniowych w pobliżu węzła ścięgna mięśni. Na szczęście, większość szczepów są uleczalne i pełne odzyskanie jest prawdopodobne. Przy odpowiednim samoopieki i obserwacji z profesjonalnym, Twoja droga do wyzdrowienia może być krótki.

Etiologia

Szczepy są powszechne w mięśniach, które przekraczają dwa stawy, takie jak femoris rectus, mięśni ścięgno i brzuchatego łydki (mięśnie łydki). Większość szczepów wystąpić w wyniku dużej siły umieszczonym w mięśniach podczas wysiłku mięśni mimośrodowego. W przypadku cieląt, lądowanie na nogę ze zbyt dużą siłą, po skokach lub skaczący może powodować napięcie mięśni.

Objawy

Ostre objawy napięcie mięśni obejmują obrzęki, ostry ból i tkliwość i przebarwienia z powodu pękniętych naczyń włosowatych (wybroczyny). Podczas badania mięśni, mięśni będzie słaby. Ból obecny podczas aktywny i bierny rząd-of-ruchem testach, więcej bólu obecnego jako odcinki mięśni w pozycji wydłużonej. W łydki, co oznacza, że ​​zgięcie grzbietowe stawu skokowego może zwiększyć ból.

Leczenie

W ostrej fazie urazu, RICE (Rest, Ice, Compression i npm) metodą jest odpowiednie leczenie, aby zminimalizować ból i stan zapalny. Reszta pomaga zmniejszyć ból, ale kompletne unieruchomienie ma szkodliwe skutki długofalowe. Pozostawić mięśni łydki na odpoczynek podczas ostrej fazy zapalenia i wolno rozpocząć powrót aktywności światła.

Lód pomaga również zmniejszyć ból, obrzęk, zapalenie i tworzenie krwiaka. Niższe temperatury wpływają na przewodnictwo nerwowe i receptory bólu i zapewnić działanie przeciwbólowe w okolicy. Lód może odegrać ważną rolę w kontroli obrzęku i zmniejszenia bólu. Skuteczne stosowanie lodu jest umieszczenie niewielkiej ilości lodu w wilgotnym ręcznikiem, złożyć ręcznik wokół lodu, i zastosować go do bolesnej łydki. Zawinąć ręcznikiem na miejscu z bandażem ciśnienia i utrzymania go w miejscu przez 20 minut na raz. Zastosuj ponownie często w ciągu pierwszych kilku dni po urazie.

Kompresja i eevation pomaga zmniejszyć miejscowy obrzęk i ból. Podnoszenie cielęcia powyżej poziomu serca w połączeniu z lodem i zawinięcia na ściskanie może pomóc odzyskiwania prędkości w ostrej fazie uszkodzenia.

Leki NLPZ, takie jak ibuprofen, może mieć pewne korzyści, jak również. NLPZ pomagają kontrolować stan zapalny i ból, ograniczenie. Chociaż nie schemat dawkowania ustalono po uszkodzeniu, Noonan i Garrett w Journal of American Academy of Surgeons ortopedyczne (1999) zalecamy stosowanie NLPZ być ograniczone do natychmiastowego po uszkodzeniu, a następnie odstawić, więc lek nie koliduje z Proces gojenia, ponieważ potrzebny jest pewien stopień do leczenia stanów zapalnych.

Po ostrej fazie urazu upłynął, należy rozważyć konsultacji z fizjoterapeuta na odbudowę i wzmocnienie. Terapia może zapewnić ćwiczenia i rozciąga, które przyspieszają pełnego odzyskania i uczą właściwych działań rozgrzewki, aby zminimalizować ryzyko nawrotu.