Digidexo.com

nietolerancja ciepla w neuropatii

Jak wyeliminować ból neuropatyczny

Neuropatii jest stanem, w którym nerwy usterka peryferyjnego. Jest to najczęściej związane z cukrzycą, jednak można rozwijać alkoholu, narkotyków lub raka związanego z neuropatią, aby wymienić tylko kilka. Neuropatia może być bolesne, jak twoje obwodowych nerwów, które kontrolują swoje umiejętności ruchowe, czuciowe i autonomiczne nerwy są zaangażowane. Te nerwy połączyć mózg z rdzeniem kręgowym i wysyłać wiadomości do skóry, mięśni i narządów wewnętrznych; czasami te sygnały obejmować ból. Objawy neuropatii są, utrata czucia w nogach, rękach i nogach, które będą mieć wpływ na równowagę, ból i uczucie mrowienie w kończynach, męskiej impotencję, problemy urologiczne, zaparcia, nudności, zaburzenia mowy i nietolerancja ciepła. Istnieją różne zabiegi, leki i terapie, które mogą pomóc zmniejszyć, a czasem wyeliminować objawy bólu neuropatycznego.

Instrukcje

Eliminacja bólu związanego z neuropatią biorąc leki przepisane przez lekarza. Leki przeciwdepresyjne nie są podane do ludzi tylko z powodu depresji, że łagodzi nerwobóle, zgodnie z National Diabetes Information Clearing House. Przejąć przeciwbólowych ból licznik do kontroli łagodnego bólu neuropatycznego.

Łaty Użyj skóry, zastrzyki i kremy do kontrolowania bólu. Ból związany z neuropatią mogą być łagodzone w plastry i kremy, które są stosowane na skórę. Te kremy są dostępne przez lekarza i to krem ​​kapsaicyna, która jest wykonana z pieprzem cayenne i łatek lidokainy i zastrzyki. Wcierać krem ​​lub umieścić plaster na nogi, jak to jest zazwyczaj jednym z najbardziej bolesnych obszarów, gdy masz neuropatii.

kontroli cukrzycy w celu zmniejszenia objawów neuropatii, w tym ból nerwu. Jeść odpowiedniej diety cukrzycowej i śledzić insuliny, aby utrzymać poziom glukozy w granicach normy. Poprawić swoje zdrowie żywieniowe suplementów witaminy.

Ćwiczenia fizyczne lub inne leczenie zgodnie z zaleceniami lekarza, aby zwiększyć kontrolę i siłę mięśni, które może wyeliminować ból. Fizykoterapia i ćwiczenia mogą zwiększyć krążenie krwi i poprawić równowagę i wzmocnienie mięśni.

wyeliminować ból z pościel i koce na nogi w nocy za pomocą urządzenia o nazwie "łóżko kołyska" lub płyta kolana. Urządzenia te koce się podnieść, aby nie naciskać na bolesnych stopach.

Wskazówki

  • Przestać brać narkotyki i pić alkohol, jeśli masz narkotyków lub alkoholu neuropatii indukowanej. Najistotniejszą metodą leczenia w odwracaniu objawów neuropatii jest kontrolowanie lub ograniczanie, co powoduje jej. Nie będzie w stanie leczyć neuropatię alkoholu lub narkotyków, jeśli nadal pić lub ćpać.

Co to jest neuropatia demielinizacyjna?

Demielinizacyjnych, neuropatii, zwany także przewlekłą zapalną demielinizacyjną polineuropatię, jest postępującym zaburzeniem neurologicznym. Jest to choroba zapalna obwodowego układu nerwowego, zbliżony zespół Guillaina-Barrego.

Fakty

Demielinizacyjnych, neuropatii jest stan spowodowany przez uszkodzenie osłonki mielinowej, które owija się wokół włókien nerwowych. To jest bardziej powszechne u mężczyzn niż u kobiet i zwykle dotyczy młodych dorosłych, zgodnie z Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i skok.

Objawy

Objawy to osłabienie i drętwienie, które zwykle zaczyna się w palcach rąk i nóg. Może wystąpić zmęczenie i utrata odruchów.

Leczenie

Kortykosteroidy może być przepisywany przez nich samych lub w połączeniu z lekami immunosupresyjnymi. Wymiana osocza i IV terapii immunoglobulina może być korzystne. Fizykoterapia może poprawić siłę mięśni i mobililty.

Rokowanie

Rokowanie w tej chorobie jest nieprzewidywalny. Niektórzy ludzie mają spontaniczne ożywienie, podczas gdy inni doświadczają częściowego zwrotu między nawrotami.

Rozważania

Podobnie jak w innych chorobach autoimmunologicznych, CIDP może zastosować schemat nawrotów i remisji, w trakcie których objawy mogą być lub mogą nie być gorszy. Ten wzór różni się znacznie od jednej osoby do następnej, i to jest niemożliwe, aby wiedzieć na pewno, co ścieżka choroba zabierze.

Informacje na temat Neuropatia

Neuropatia obwodowa jest ból i drętwienie rąk lub stóp. Może poczuć się jak utrata czucia lub mrowienie. Spowodowany przez uszkodzenie nerwów, może poprawić w leczeniu przyczyny.

Objawy

Objawy neuropatii obwodowej są stopniowe i mogą obejmować ból, który płonie, ostry lub kłujący, problemy koordynacyjne, wrażliwość na dotyk, osłabienie mięśni, paraliż jelit i pęcherza lub problemów, zgodnie z Mayo Clinic.

Przyczyny / Czynniki ryzyka

Neuropatia obwodowa może być spowodowana przez wypadek lub szkody, zgodnie z Mayo Clinic. Ponadto, może on być związany z warunkami, takimi jak cukrzyca; witaminy B, E i niacyny braki; Warunki autoimmunologicznym; infekcje; alkoholizm; choroby nerek lub wątroby; nowotwory; niedoczynność tarczycy; i zatrucia.

Diagnoza

Mayo Clinic wynika, że ​​neuropatia obwodowa może być zdiagnozowane przez kombinacji badania fizykalnego i neurologicznego, refleksu i napięcia mięśni, testy i badania krwi. Badanie przewodzenia nerwów, skanowanie CT, mogą być również stosowane MRI lub nerwów biopsji.

Leczenie

Leczenie może obejmować przeciwbólowe, leki przeciwdrgawkowe, leki przeciwdepresyjne lub do lidokainy poprawkę.

Zapobieganie

Zdrowa dieta, ćwiczenia, zarządzanie stanu bazowego i unikanie stanowisk ciasnych, powtarzających się ruchów, dym tytoniowy, toksycznych substancji chemicznych i nadmiernej konsumpcji alkoholu może zapobiec neuropatii obwodowej, zgodnie z Mayo Clinic.

Leczenie toksyczne Neuropatia obwodowa

Neuropatia obwodowa jest toksyczne uszkodzenie nerwu obwodowego układu nerwowego, spowodowane przez substancje toksyczne. Przykłady przyczyn toksycznej neuropatii obwodowej to narażenie na substancje chemiczne, takie jak zanieczyszczenia środowiska i substancji chemicznych w miejscu pracy i nadużywanie chemicznych, takich jak alkohol i inne narkotyki.

Leczenie

Leczenie toksycznej neuropatii obwodowej zaczyna się zaprzestania ekspozycji na substancję. Na przykład, w neuropatii alkoholowej, leczenie polega na zaprzestaniu picia alkoholu. Usunięcie każdego typu toksycznych substancji chemicznej w pierwszym etapie obróbki.

Leki

Neuropatia powoduje mrowienie, drętwienie i ból. Over-the-counter medycyny bólu może zapewnić ulgę w bólu. Lekarz może przepisać lek w celu złagodzenia objawów, takich jak ból, trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, leków przeciwdrgawkowych i miejscowego kapsaicyny śmietany.

Inne leczenie

Według eMedicine niektóre zabiegi niemedyczne mogą oferować pewne ulgi. Przykłady obejmują ciepło, masaż, podnoszące kończyny i ćwiczenia.

Rozważania

Według Stowarzyszenia neuropatii, toksyczna neuropatia w USA jest stosunkowo rzadkie. Gdy naturalna przyczyną medyczna nie jest oczywiste, neuropatia obwodowa może być błędnie jako toksyczne w przyrodzie.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Dla toksycznej neuropatii spowodowanych przez nadużywanie alkoholu i narkotyków, zapobieganie dalszym uszkodzeniem nerwów dotyczy odzyskania od narkotyków lub alkoholu. W przypadku innych typów toksycznych neuropatii, wyeliminowanie ekspozycji na toksyny środowiskowe lub zawodowych.

Neuropatia W postępującą chorobą

Neuropatię nerwów dotyczy obwodowego układu nerwowego. Bez wczesnej interwencji, neuropatia może stać się chorobą postępującą.

Sensoryczne

Uszkodzenie nerwów czuciowych powoduje mrowienia, które są określone jako parestezje. Objawy mogą rozwinąć się w to dysestezje, zniekształcone postrzeganie sensoryczne, które występują podczas dotykania obiektu zewnętrznego. Ostatecznie znieczulenie czucia mogą rozwinąć, który jest brak jakichkolwiek odczuć w ogóle.

Brak koordynacji

Neuropatia czuciowa, która rozwija się na to znieczulenie sensorycznej może negatywnie wpłynąć równowagi, chodu i poczucie względnej pozycji.

Funkcje mimowolne

Gdy udział nerwów autonomicznych, mimowolne funkcje, takie jak czynności serca, trawienie, ciśnienie krwi, funkcji pęcherza moczowego, a nawet potu może zmieniać. Objawy mogą zaczynać się na zawroty głowy i zaburzenia seksualne absolwenta i moczu.

Utraty mobilności

Neuropatia naruszające peryferyjnych nerwów nóg i stóp może zacząć "mrowienia" wrażeń, zwłaszcza podczas odpoczynku lub snu. Jednak, bez leczenia, lub chodzenie może stać się coraz trudniejsze.

Rozważania

Według neuropatia Stowarzyszenia, około 30 procent przypadków neuropatii są przypisane do cukrzycy typu 1. Inne warunki, które zwiększają ryzyko wystąpienia neuropatii jako postępującą chorobą należą rak, różne choroby autoimmunologiczne, niedobory żywieniowe i zakażeń ogólnoustrojowych.

Neuropatia leki

Neuropatia obwodowa zwykle objawia się drętwienie i ból rąk i stóp. Zwykle sygnał innym zaburzeniu u, ból związany z neuropatią obwodową jest często określany jako mrowienie lub pieczenie. Choć cukrzyca jest jedną z głównych przyczyn neuropatii, infekcji, urazów, toksyn i problemów metabolicznych, również może wywołać stan. Najczęściej, neuropatii mogą być leczone, jeśli stan bazowy traktowany jednak istnieją pewne terapie ukierunkowane na objawy oraz neuropatia.

Leczenie

Jeśli przyczyna neuropatii jest traktowany, drętwienie i ból będzie rozwiązać na własną rękę. Jednakże, lekarz może przepisać leki, aby pomóc w bólu związanego z neuropatią. Jeśli objawy są łagodne, over-the-counter leki, takie jak ibuprofen i naproksen są zwykle wystarczająco. Jeśli nie, lekarz może przepisać coś mocniejszego. Ważne jest, aby być ostrożnym, ponieważ niektóre z tych leków zawierają opiaty, które mogą być uzależniające. Ponadto, niektóre leki, przeznaczone do leczenia epilepsji, takich jak gabapentyna, topiramat i pregabaliny pomoc bólu. Leki te często mają efekty uboczne, takie jak zawroty głowy i senność.

Innych leków

Lekarz może także zaproponować stosowania poprawki z miejscowego środka znieczulającego lidokainy. Przez zastosowanie go do obszaru z najbardziej ból, te poprawki będą znieczulić obszar. Można użyć do trzech poprawek w ciągu dnia. Jedynym skutkiem ubocznym ludzi doświadczyło jest wysypka w miejscu plastra. Leki stosowane do zwalczania depresji, takich jak amitryptylina i nortryptylina również stosować u pacjentów z neuropatią. Poprzez wpływ na sposób Twój mózg i rdzeń kręgowy ból procesu, te leki zatrzymać objawy związane z neuropatią.

Domowe leki

Ważne jest, aby właściwie zadbać o swoje stopy, jeśli masz neuropatii. Jeśli nosisz obcisłe skarpety lub obcisłe buty, może to prowadzić do bardziej intensywnego bólu. Zgodnie z Mayo Clinic, zalecane są miękkie, luźne bawełniane skarpety i ocieplane buty. Ważne jest również, aby korzystać w celu kontroli poziomu cukru we krwi i pomaga zmniejszyć ból. Lekarze zalecają także, aby rzucić palenie, ponieważ ma negatywny wpływ na układ krążenia. Inne sposoby, aby uniknąć nasilenia neuropatii są masuje swoje ręce i nogi i unikanie zbytniego nacisku na łokciach i kolanach przez dłuższy czas.

DADS Neuropatia

Dystalnej nabyte symetryczny demielinizacyjna neuropatia (ojców) jest członkiem grupy zaburzeń neuropatią sklasyfikowanych jako przewlekła zapalna polineuropatia demielinizacyjna (mianowicie CIDP). Aby zrozumieć, tatusiowie neuropatii, należy najpierw zrozumieć CIDP.

Przewlekła zapalna polineuropatia demielinizacyjna

CIDP jest chorobą, która zaburza funkcji nerwów i korzeni nerwowych. Jest to zaburzeniem nabytym które leczy się zazwyczaj z immunoterapią. Pacjenci z CIDP może wystąpić stopniowe pogorszenie objawów lub okresami nawrotów i remisji. Zaburzenia CIDP się najczęściej u starszych mężczyzn. Przyczyny są nadal w większości nieznane.

Objawy

Zaburzenia CIDP jak SOCM neuropatia obejmować osłabienie mięśni, zmniejszenie odruchów, sensoryczne, ból, zaparcia i zwężenie kanału kręgowego lub zwężenie lub szyjnego odcinka kręgosłupa lędźwiowego. Osłabienie i czujniki pozbawienie zachodzi stopniowo, zwykle w ruchu z odległego, czy zewnętrzna mięśni proksymalnych mięśni. Ruch kończyn może zmniejszać.

IgM paraproteiną

DADS neuropatia różni się od innych zaburzeń, CIDP powodu obecności paraproteiną IgM. Za dużo tego białka mieliny odszkodowanie w krwi na nerwy. DADS Neuropatia jest inny w tym pacjentów, którzy nie reagują na standardowe immunoterapii. DADS postęp jest wolniejszy niż w innych odmianach CIDP.

Jak leczyć ból żołądka bóle i szyje

Bóle brzucha i bóle szyi są dwa z najczęstszych skarg, że lekarze usłyszeć. Chociaż każda z tych dolegliwości ma własną przyczynę i leczenie, istnieje szereg środków, które można podjąć, aby złagodzić niektóre z dolegliwości.

Instrukcje

Lekarstwo na bóle brzucha

prowadzić dziennik żywności. Najczęstszym źródłem kłopotów żołądka jest niewłaściwa dieta. Biorąc pod uwagę, że można jeść żywności przez cały dzień, a kiedy występują boli, może się okazać, że dany artykuł spożywczy jest winowajcą.

Ogranicz ilość spożywanego mleka. Produkty mleczne są często źródłem dolegliwości żołądkowe dla osób z nietolerancją laktozy. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, należy rozważyć natychmiastowe zużywają ekstrakt malunggay przed spożyciem mleka lub sera.

Take over-the-counter leków w leczeniu bólu żołądka. Leki takie jak GasX i Pepto Bismal są przeznaczone do łagodzenia bólów brzucha związanych z rzeczy, takich jak gaz lub niestrawność.

Poświęć trochę mięty pieprzowej. Herbata z mięty pieprzowej lub nawet miętowe cukierki zawierają naturalnie kojące składniki, które mogą pomóc z bólami brzucha.

Lekarstwo na Sore Neck

snu na plecach. Spać na boku, a zwłaszcza żołądka może spowodować nieprawidłowe szyi wsparcia, która produkuje niepotrzebny nacisk na mięśnie szyi. Dodatkowego wsparcia, roll up ręczników i umieścić go za szyję.

Usiądź tylko w krzesła, które zapewniają dobre podparcie pleców. Pleców i karku są ściśle połączone i wszystko, co dodaje nacisk na miejsca z tyłu na szyi wpłynie również.

poprawić swoją postawę. Slouching może przynieść pleców i szyi z wyrównania i może męczy mięśnie szyi.

Stosowanie poduszki do obszaru, który jest ból. Powinno to być wykonane trzy razy dziennie przez okres około 10 minut w tym samym czasie. Ciepło pomaga zrelaksować mięśnie szyi i może przyspieszyć proces gojenia, jeśli ból szyi jest spowodowane szczepem.

Weź lek przeciwbólowy. Chociaż metoda ta nie będzie traktować źródło bólu, może czasowo złagodzić niektóre z objawów, które występują.

Wskazówki

  • To nie jest profesjonalne doradztwo medyczne. Jeśli ból lub bolesność utrzymuje się dłużej niż kilka dni, należy skonsultować się z lekarzem.

Neuropatia szyjki macicy Co to jest?

Kręgosłup szyjny składa się z siedmiu kręgów z podstawy czaszki poprzez szyjkę. Osiem par nerwów podróżować przez otwory w kostnych kręgosłupa szyjnego. Gdy jeden lub więcej spośród tych nerwów przebity może wystąpić bolesne szyjki neuropatie.

Objawy

Najczęstszym objawem jest ból, który promieniuje od szyi w dół do ramion. Ból może być ostry lub tępy, i może znajdować się na jednym lub na obu. Gdy ból towarzyszy drętwienie, mrowienie lub osłabienie, to zwykle oznacza, że ​​kompresja nerwów jest bardziej dotkliwe.

Diagnoza

Badanie fizykalne jest pierwszym krokiem w diagnostyce. Ważne jest, aby dowiedzieć się, czy istnieje ograniczenie ruchu w szyi lub jakiekolwiek osłabienie lub zmniejszenie czucia w rękach. Plain rentgenowskie jest zawsze ważne, aby zobaczyć, czy tam jest jakaś choroba kości kręgosłupa szyjnego. Wreszcie, może być wymagane do obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (MRI) lub skanowanie CAT.

Przyczyny

Istnieje wiele możliwych przyczyn ciśnieniem w nerwie szyjki. Przyczyną może być tak proste, jak skurcze mięśni lub tak poważne, jak nowotwór. Najczęstszą przyczyną ściśniętymi nerwów w szyjce jest degeneracyjną chorobą kręgosłupa, zapalenie stawów, że forma może powodować występy kostne zwanych ostróg "lub" przepuklina tarcz leżących między kośćmi.

Ulga w bólu

Najbardziej typowe leki przeciwbólowe podane neuropatii szyjki są leki przeciwzapalne i leki przeciwdrgawkowe. Leki te pomagają złagodzić napięte mięśnie i zapalenie nerwów. Kołnierz szyjny (szyi klamra) jest pomocne w celu zmniejszenia nacisku na nerwy, wspierając szyję i głowę. Wstrzyknięcie leków steroidowych jest czasami podana w miejscu, gdzie stan zapalny nerwu wychodzi z kości. Opioidowe są rzadko stosuje się z uwagi na potencjał uzależniający.

Chirurgia

Czasami proste środki nie działają, aby złagodzić ból neuropatia szyjki macicy. Niekiedy może rozwijać i prowadzić do osłabienia w ramionach. W tych przypadkach, operacja może być konieczne. Pęknięta płyta może wymagać naprawy lub niestabilne kręgosłupa może powinny być zamocowane do stabilnej pozycji.

Co to są migreny z ogniskowymi objawami neurologicznymi?

Migrena jest chorobą zakorzenione w nieprawidłowej aktywności mózgu, które zwykle dysponuje obezwładniającej ból głowy, wraz z takimi objawami, jak nudności, światła i czułość dźwięku, drętwienie i zaburzenia widzenia. Te zaburzenia widzenia nazywane są ogniskowe objawy neurologiczne lub znaki.

Progresji choroby

Ataki migreny mogą zacząć od uprzednich fazy gościnnie objawów należą: zmęczenie, ból szyi i nietolerancja światła, dźwięku i / lub zapachy. Dla niektórych, faza aura występuje obok, wyposażony zaburzenia widzenia.

Migreną z aurą

Około 20 do 40 procent pacjentów z migreną --- cierpiących na migrenę --- przeżyć fazę aury poprzedzający najgorszego ataku. Jeśli migreną nie zauważyć objawy zwiastunów, fazy aura prawdopodobnie niech wiedzą, ból przychodzi.

Aura fazowe Symtoms

Ogniskowe objawy neurologiczne w fazie aury może być subtelne --- kropki światła --- lub bardziej dramatyczne, w tym częściowej utraty wzroku. Inne objawy to widząc faliste lub zygzakowate linie lub migające światło, drętwienie i niewyraźną mowę.

Skok i Migrena Aura Confused

Migrena objawy aury i objawy udaru zakładką (drętwienie, zaburzenia mowy, utrata wzroku i osłabienie mięśni). Przemijający napad niedokrwienny lub niewielki udar mózgu, to znak ostrzegawczy z ciężkim udarze mózgu, ale może to być mylone z migreną.

Skok i Migrena

Rzadko migraineur z aurą mogą mieć skok w czasie ataku. Czynniki ryzyka to palenie tytoniu i stosowanie pigułek antykoncepcyjnych. Migraineur kobiety w wieku rozrodczym mają prawie trzy razy większe ryzyko niż nie-migraineur kobiet w tym samym wieku.

Leczenie migreny przedsionkowej

Przedsionkowy migrena również dalej migreny związane vertigo, zawroty głowy, migrenowy i zawroty głowy związany z migreną. Przedsionkowe migreny charakteryzuje się ciężkim zawroty głowy, które mogą trwać od minuty do kilku dni. Opcje leczenia jest taka sama jak w przypadku innych rodzajów migreny. Projekt leki choroby są również używane do pomocy z zawrotami głowy.

Objawy

Dominującym objawem jest zawroty głowy. Ludzie czują się tak, jakby w ruchu lub środowiska wokół nich się porusza. Inne objawy to zaburzenia równowagi, nudności, zawroty głowy (zawroty głowy spowodowane wizualnej ruchy lub scenerii) i nietolerancji szef ruchu.

Tryptany

Tryptany to jedna z opcji leczenia. Tryptanów wąskich naczyń krwionośnych mózgu, co zmniejsza obrzęki i ból głowy. Opcje leków obejmują Treximet, Imitrex, Frova, Axert, Relpax, Amerge, Maxalt i Zomig.

Vertigo Supresanty

Przedsionkowe tłumiące są leki, które pomagają zmniejszyć chorobę lokomocyjną lub ruchy oczu. Leki, które mogą być stosowane obejmują Antivert, Ativan, Klonopin, Dramamine, Valium i Elavil.

Leki anty-Nudności

Leki przeciw mdłościom, znane również jako środki przeciwwymiotne, może być również używany do traktować przedsionkowe objawy migreny. Niektóre z najczęściej stosowanych leków należą Reglan, Zofran, Compazine i phenergan.

Sen

Leczenie jest proste opcja sen. Sen pomaga przywrócić organizm i pozwala ludziom przetrwać i odzyskać od migreny. Wiele przedsionkowego tłumiących i przeciwwymiotne mieć skutki działania uspokajającego.

Jakie są przyczyny wysokiego TSH?

TSH (hormonu stymulującego tarczycę) jest częścią pętli sprzężenia zwrotnego kontrolującego poziom hormonu tarczycy. Stężenia TSH jest wysokie, kiedy części tej pętli sprzężenia zwrotnego nie działa prawidłowo. Najczęstszą przyczyną jest problemem w niedoczynności tarczycy, w wyniku, potraktowano hormonu tarczycy. Guz przysadki mózgowej lub podwzgórza mogą powodować wysoki poziom TSH i nadczynność tarczycy. Tarczycy badania tarczycy skanowania i zidentyfikować przyczynę.

TSH pętli sprzężenia zwrotnego

Hormon tyreotropowy (TSH), hormon białko jest uwalniane z gruczołu przysadkowego w mózgu, który stymuluje tarczycę do wytwarzania hormonu tarczycy, który reguluje metabolizm organizmu. TSH jest uwalniany z przysadki w odpowiedzi na uwalnianie TRH (hormonu uwalniającego tyrotropinę) z podwzgórza (również w mózgu). Pętlę ujemnego sprzężenia zwrotnego, hormon tarczycy wysyła sygnał regulacyjny do podwzgórza, aby zmniejszyć poziom TRH.

Nadczynność i niedoczynność tarczycy

Dwie przeciwstawne warunki mogą wystąpić z wysokim poziomem TSH: ciała albo wytwarza zbyt dużo hormonu tarczycy (nadczynność tarczycy) lub nie wystarczająco dużo (niedoczynność tarczycy). Nadczynność tarczycy jest stan, w którym przemiana materii przyspiesza. Osoba może schudnąć, mieć szybkie bicie serca, pot nadmiernie, być nietolerancyjny ciepła, stają się niespokojne i mają problemy z koncentracją, a na osteoporozę i biegunkę. Niedoczynność tarczycy jest przeciwieństwem stanu, wolniejszy metabolizm z przyrostem masy ciała, wolne bicie serca, zimne skóry, nietolerancja zimna, zahamowania wzrostu i zaparcia.

Tarczycy

Jeśli tarczyca nie jest w stanie produkować hormonów tarczycy, organizm zachowa wysyłania sygnalizuje do hormonu, tak jak inkasenta utrzymuje z prośbą o pieniądze. Sygnał ten jest TSH i najczęstszą przyczyną wysokiego TSH tarczycy. Tarczycy mogą wytwarzania hormonu tarczycy, jeżeli nie ma wystarczająco dużo jodu w diecie (kretynizm), lub tarczycy jest atakowany odpornościowego (choroba Hashimoto), jest chirurgicznie usunięta, lub zostanie fibrosed (tarczycy Riedel) lub stan zapalny z infekcją wirusową (de tarczycy Quervaina). Istnieje małe ryzyko wystąpienia raka tarczycy z wyższymi poziomami TSH.

Przysadki i podwzgórza

Przysadki i podwzgórza są częścią mózgu. Rzadko guz przysadki (gruczolak przysadki) może tworzyć zbyt dużo TSH. Nawet rzadziej tworzy się guza w podwzgórzu, uwalniając TRH, z kolei powodując poziom TSH wzrasta.

Diagnozowanie niedoczynność tarczycy

Problem ten może być identyfikowany, gdy poziom hormonu tarczycy i jodu zmierzone. Niski poziom hormonów tarczycy wskazują tarczycy nie działa normalnie. Poziomy jodu mogą być również sprawdzane. Tarczycy skanowanie środków czy tarczyca funkcjonuje. Na szczęście, hormony tarczycy mogą być zastąpione, poprawianie poziomu TSH.

Diagnozowania nadczynności tarczycy

Jeżeli istnieje guza w przysadce (rzadkich), poziomy TRH będzie niska, ponieważ wysoki poziom hormonu tarczycy powie podwzgórze do zatrzymania produkcji TRH. Jeżeli istnieje guza w podwzgórzu (bardzo rzadko), wówczas poziomy zarówno TRH hormon tarczycy i będzie duża. Praktycznie jednak kombinacja skanu CT lub MRI i podtypu zwanego hormonu tarczycy T3 identyfikuje te rzadkich guzów, TRH, ponieważ nie można zmierzyć.

Metabolizm i Konfiskaty

Drgawki są wywoływane przez nieprawidłową aktywność mózgu, metabolizm i może odgrywać istotną rolę. Metabolizm organizmu reguluje różne procesy chemiczne, które mają miejsce w całej głównych narządów. Jeśli zaburzenie metaboliczne jest obecny, jest bardzo duża szansa, że ​​to może być pogorszenie lub nawet powodując napady.

Czym jest metabolizm?

Metabolizm to termin, który odnosi się do wszystkich procesów chemicznych i fizycznych, które organizm wykorzystuje do tworzenia i wykorzystania energii. Oddychanie, krążenie krwi, trawienie, skurcze mięśni, mózgu i nerwów funkcji i eliminacja odpadów są przykładami metabolizm w pracy.

Co to są drgawki?

Zajęcie spowodowanych przez nieprawidłową aktywność elektryczną w mózgu. Napady pojawić się nagle, a zazwyczaj 30 sekund do 2 minut. Drgawki, niekontrolowane drżenie ciała są dwa cechy wielu napadów, ale inne napady mogą mieć więcej łagodne skutki.

Podczas napadów na ogół nie powoduje żadnych trwałych uszkodzeń, ataków, które trwa dłużej niż pięć minut, lub osoby, które nie obudzić się między wieloma napadami oznacza natychmiastowej pomocy medycznej.

Istnieją dwa podstawowe typy napadów. Napady padaczkowe nie ma widocznej przyczyny, i mają tendencję do powtarzania się. Napady Nonepileptic są spowodowane wysokimi gorączki, urazów głowy, leków i niektórych chorób, które mogą drażnić ich mózg.

Zarządzanie Konfiskaty

Napady mogą być zarządzane za pomocą leków. Według epilepsy.com istnieje wiele leków, które mogą być stosowane do zapobiegania napadów u pacjentów z epilepsją. Ważne jest, aby wiedzieć, że te leki nie rozwiązują przyczyny napadów. Zamiast tego, leki działają poprzez zatrzymanie samych napadów.

Napady mogą być także zarządzane z diety ketogennej. Według Foundation padaczki, ketogeniczna dieta, który jest bardzo wysoki w tłuszczach i bardzo niskiej zawartości węglowodanów. To jest już prawie 80 lat, i jest przeznaczony do użytku ludzkiego ciała tłuszcz na energię zamiast glukozy. Dieta jest poważny rodzaj leczenia i powinno być monitorowane przez zespół medyczny znanym z napadów i jego wykorzystania. Gdy stosowane prawidłowo, dwa z trzech dzieci będą miały ich napady zmniejszona, a jeden z trzech może stwierdzić, że są one napadów.

Łącznika między metabolizmem i napady

Metabolizm odgrywa istotną rolę w napadach. Według MedlinePlus istnieje związek między padaczki i zaburzeń metabolicznych. Kennedy Kreiger Instytut informuje, że z powodu wrodzonych zaburzeń metabolicznych tworzyć błędy chemii ciała, sposób, w jaki organizm przyswaja jedzenie, generuje energię i rośnie tkanki są dotknięte.

W większości przypadków, zaburzenia metabolicznego jest spowodowane niedoborem genetycznym wewnątrz enzymu. Enzymy są często potrzebne w celu przekształcenia jednego rodzaju chemikaliów do drugiego, i zaburzenia metaboliczne, takie enzymy są często genetycznie niedoborem. Zaburzenia metaboliczne mogą powodować zaburzenia ruchowe, osłabienie mięśni, słaby rozwój, nietolerancji na czczo i drgawki.

Kontrolowanie metabolizm Zmniejsz Konfiskaty

Jeśli lekarz podejrzewa, że ​​twoje napady są spowodowane zaburzeniem metabolicznym, pierwszy cykl leczenia jest uzyskanie zaburzenia pod kontrolą. Wysokie stężenie cukru we krwi lub sodu, nerek lub niewydolności wątroby, niedoczynność przytarczyc i niskich poziomów cukru we krwi, sód, wapń lub magnez napadów progowe.

Zaburzenia metaboliczne mogą być kontrolowane za pomocą terapii i suplementów odżywczych. Zrównoważenie braki mogą wyleczyć lub przynajmniej zarządzać zaburzeń metabolicznych. Zapewnienie, że reakcje chemiczne w mózgu są normalne i zrównoważony, może oznaczać zmniejszenie częstości i liczby napadów, że indywidualne doświadczenia.

Jak bezpieczny jest Nuvaring?

Nuvaring jest popularnym wyborem dla medycznej kontroli urodzeń wśród kobiet. Ponieważ Nuvaring pozwala na mniejsze ryzyko wystąpienia błędu obsługi, jest on uważany za wiarygodną jako pigułki, gdy stosuje się całkowicie. Jak każdy lek, jednak nie stwarza zagrożenia w zakresie świadczeń.

Jak działa Nuvaring działa?

Nuvaring jest elastyczna gumowa uszczelka, tak, że jest wkładany do pochwy raz na miesiąc. Jest utrzymywany w miejscu przez trzy tygodnie i usunięto w czwartym tygodniu, gdy kobiety będą doświadczać jej miesięczny okres. Nuvaring następnie ponownie włączyć, a cykl jest powtarzany tak długo, jak kobieta pragnie zachować stosując Nuvaring jako środek antykoncepcyjny.

Nuvaring zawiera hormony, które są powoli uwalniane do krwiobiegu w ciągu trzech ścian weeks.The pochwy wchłonąć te hormony, które zapobiegają ciąży. Hormony stosowanych w Nuvaring, które są syntetyczne, są etonogestral i etynyloestradiol. Hormony te naśladują ciąży w organizmie, a zatem zapobiega owulacji, a zatem zapobieganie ciąży u 99 procent użytkowników.

Bezpieczeństwo

Nuvaring zostały określone jako bezpieczne i skuteczne przez FDA.

Jednakże pewne badania wskazują, że Nuvaring stosowanie zwiększa ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Wśród nich najbardziej rozpowszechnione są znane jako DVT --- zakrzepicy. DVT jest stan, w którym tworzą zakrzepy w obrębie układu krążenia, zwykle w nogach. Te zakrzepy mogą podróżować z przepływem krwi do mózgu, płuc lub serca i może mieć katastrofalne skutki.

Badania przeprowadzone przez Narodowy Instytut Zdrowia wskazują, że hormony w Nuvaring są winy na zwiększenie tego ryzyka.

Częste działania niepożądane

Najczęstsze działania niepożądane związane z Nuvaring wykorzystania są infekcje i podrażnienia pochwy, wzrost wydzielin pochwowych, bóle głowy, nudności i przyrostu masy ciała.

Te skutki uboczne są spowodowane hormonów Nuvaring. Większość z tych objawów ustąpi jak organizm przyzwyczaja się do leku. Większość kobiet nie znajdziesz te działania niepożądane być na tyle uciążliwe, aby zaprzestać używania Nuvaring.

Jeśli wystąpią takie objawy niepożądane podczas Nuvaring i stają się bardzo uciążliwe lub zwiększenie nasilenia, należy skonsultować się z lekarzem.

Hormonalna Antykoncepcja

Hormony w wszystkich form antykoncepcji chemicznej stanowić zagrożenie dla niektórych działań niepożądanych i pewnych zagrożeń zdrowotnych. Są to bardzo rzadkie, ale zdarzają się w niektórych użytkowników.

Są to wymioty, zmiany apetytu, skurcze i wzdęcia, tkliwość piersi, plamienia, takie jak zmiany menstruacyjne lżejszych lub cięższych okresów niepłodności, tymczasowy po zaprzestaniu leczenia hormonalnego antykoncepcyjnej, obrzęk, zmiany nastroju, zmiany skórne, nerwowość, zawroty głowy lub nietolerancję soczewki kontaktowe.

Te działania niepożądane występują w użytkowników wszystkich rodzajów hormonalnych metod antykoncepcyjnych, w tym Nuvaring.

Poważnych zagrożeń i skutków ubocznych

Istnieją poważne ryzyko, że może być nasilane przez zastosowanie Nuvaring, a także wszystkie formy hormonalnej antykoncepcji. Ryzyka te obejmują zakrzepów, zawału serca, udaru mózgu, zaburzenia czynności wątroby, zaburzenia czynności pęcherzyka żółciowego, zespół wstrząsu toksycznego i depresji.

Zagrożenia te są niskie, ale one istnieją. To jest ważne dla kobiet, które są na Nuvaring nie palić, jak palenie zwiększa ryzyko zakrzepów, udarów mózgu i zawałów serca.

O mesalamina Traktowania

Mesalaminę jest lek na receptę przeciwzapalne. Jest to najbardziej powszechnie stosowany dla osób pokarmowego kwestii takich jak choroba Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Mesalaminę zostało zaprojektowane tak, że działają specyficznie i tylko w jelitach. Jest sprzedawany jako markami Pentasa, Rowasa, Canasa i Asacol.

Funkcja

Mesalaminę działa poprzez zmniejszenie stanu zapalnego jelita grubego. Chorób, takich jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego tworzenie prostaglandyn związków chemicznych, które są produkowane przez enzymy, które z zaburzeniami trawienia nadmiarze. Bloki mesalamina produkcji tych enzymów. Mesalamina przewidziana jest zarówno w postaci tabletek, kapsułek, jak i odbytnicy lewatywy i czopków. Takie czopki tylko przy odbytnicy form. Czasami korzyści można zobaczyć na najszybciej jak trzech dniach przyjęciu leku, ale zwykle jest to kilka tygodni do mesalamina zacząć być skuteczne.

Skutki uboczne

Bóle głowy i nadmierne wzdęcia to najczęstsze skutki uboczne biorąc mesalaminę. Swędzenie skóry i wypadanie włosów są także wspólne. Inne, rzadziej występujące działania niepożądane obejmują zmęczenie, bóle pleców, zaburzenia krwi, zapalenie trzustki, problemy z sercem i trądziku. Lekarz powinien ocenić swoje zdrowie nerek przed przepisaniem mesalaminę od dysfunkcji nerek było związane z lekiem. Osoby z nietolerancją aspiryny lub siarczany powinny również unikać podejmowania mesalaminę.

Inne środki ostrożności

Kobiety w ciąży i karmiące matki powinny zrobić badania przed podjęciem mesalaminę. Choć badania na zwierzętach wykazały, że mesalamina nie uszkodzić płód, nie ma wystarczająco dużo danych, aby upewnić się człowieka z tego faktu. Od mesalamina przenika do mleka matki, matki karmiące powinny omówić ryzyko z lekarzem. Osoby biorące ibuprofen i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne nie powinny mesalaminę ponieważ połączenie może spowodować uszkodzenie nerek.

Mesalamina doustne

Ważne jest, aby wziąć mesalaminę doustnie jak określa lekarz. Należy wziąć to z pełną szklanką wody. To może być zwykle zrobione z jedzeniem lub bez jedzenia. Niektóre marki, takie jak Lialda, są tabletki o przedłużonym uwalnianiu i powinien być przyjmowany z posiłkiem. Tabletki należy połykać w całości. Jeśli przedawkowania należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Mesalamina odbytnicy

Aby uzyskać najlepsze wyniki, zaleca się opróżnienie jelit przed użyciem mesalamina odbytnicy lewatywy lub czopki. Lekarze przepisują różnych dawek dla pacjenta, w zależności od choroby i masy ciała pacjenta. Ważne jest, aby dokładnie przeczytać wskazówki. Podczas korzystania z lewatywa, spodziewać się ustanawiające przez co najmniej 30 minut, aby lek właściwie dystrybucji w organizmie.