Digidexo.com

Zimne palce zdrętwiały i zespół

Choroba Raynauda i objaw Raynauda to rzadkie schorzenia medyczne, które powodują, że palce u rąk i nóg, by stać się odrętwiały i zimno. Warunki te powstają, gdy pacjent doświadcza stresu lub z narażeniem na działanie niskich temperatur.

Warunki

Zgodnie z Cedars-Sinai Medical Center, choroba Raynauda występuje bez innej choroby jako jego przyczynę. Zjawiskiem Raynauda rozwija się inne choroby, takie jak toczeń, reumatoidalne zapalenie stawów lub twardziny skóry.

Objawy

Oprócz odczucia na zimno i drętwienie, może spowodować Raynauda skóra stają się białe i niebieskie, może zmniejszyć dotyku i może spowodować obrzęk skóry.

Przyczyny

Choroba Raynauda jest spowodowany skurczem naczyń i zwężenia tętnic palców u rąk i nóg, które ogranicza dopływ krwi do tych kończyn.

Czynniki ryzyka

Ludzie, którzy doświadczają powtarzalny uraz nerwów w stopach i rękach z działań, takich jak długie okresy gry na fortepianie lub wykorzystanie narzędzi, które wibrują mają zwiększone ryzyko zachorowania na chorobę Raynauda. Palenie tytoniu i zażywanie narkotyków, takich jak beta-blokery, leki zamiennych i estrogenów over-the-counter leki na zimno może powodować większe ryzyko zachorowania na chorobę Raynauda.

Leczenie

Lekarze mogą leczyć chorobę Raynauda z lekami, takimi jak bloker kanału wapniowego, leków, alfa blokery i leki rozszerzające naczynia. Ciężkie przypadki tej choroby może wymagać operacji nerwów lub wstrzyknięcie substancji chemicznych do uszkodzonych nerwów.