Digidexo.com

Znaki i objawy SM u dzieci

Stwardnienie rozsiane jest neurologiczną chorobą, która dotyka tysięcy ludzi na całym świecie. Chociaż MS często diagnozowane gdy pacjenci znajdują się w późnych latach 20. nowe techniki prowadzi do dużo wcześniejsze wykrywanie choroby. Badacze nie znalazły bezpośrednią przyczynę MS ale uważa się, że u niektórych dzieci genetycznie predysponowany do choroby.

Fakty

MS atakuje centralny układ nerwowy. Choroba ma tendencję do uszkodzenia istotny nazywa mieliny, która tworzy się wokół komórek nerwowych. Blizny, które są produkowane w wyniku MS zakłócać normalnego funkcjonowania komórek nerwowych, co prowadzi do wielu objawów chorobowych'S. MS jest najczęściej diagnozowana w wieku pomiędzy 20 i 50. Mniej niż 5 procent nowych przypadków obejmują dzieci poniżej 16. roku życia są także więcej kobiet dotkniętych SM, niż mężczyzn.

Rodzaje

Istnieje wiele rodzajów MS stwierdzono u dzieci. Jednym z najbardziej powszechnych form jest spowodowane zaostrzająco-zwalniające SM. Dzieci z tego typu choroby przechodzą przez okresy remisji w których nie wykazują objawów. Symptomy pojawiają się tzw fazą nawrotu choroby. Ten typ SM mogą przekształcić się w postać wtórnie postępującą chorobą, która skraca czas pomiędzy nawrotów i remisji. Postępujące rzutowo MS jest rzadką postacią choroby, która stopniowo prowadzi do bardziej wyraźnych objawów. Łagodny MS występuje, gdy wszystkie objawy choroby ustępują i nie wrócić na czas.

Objawy

Dzieci z MS mogą wykazywać szeroki zakres objawów. Mrowienie lub drętwienie kończyn jest wielokrotnym częstym objawem choroby. Prawie połowa dzieci dotkniętych MS będzie wykazywać oznaki zmęczenia. Niektóre dzieci mogą również wystąpić skurcze mięśni, które mogą prowadzić do uczucia osłabienia mięśni. Oba jelit i pęcherza sterowania problemy mogą wynikać z początkiem MS.

Diagnoza

Diagnozowania SM może być trudne, ponieważ nie ma konkretnych badań, które dowodzi, dziecko cierpi na tę chorobę. Lekarze przechodzą drobiazgową procesu wykluczenia wszystkich innych chorób, takich jak choroby z Lyme lub Lupus przed diagnostyki dziecka z MS. MRI mogą być wykorzystane do określenia, czy istnieje jakiekolwiek płoszącą wzdłuż rdzenia kręgowego lub w mózgu, które mogą być wskazania MS. Lekarze zazwyczaj nie zdiagnozuje dziecka chyba że miał dwa ataki MS, które trwają dłużej niż 24 godziny każdy. Ataki muszą być minimum jednego miesiąca.

Leczenie

Obecnie nie istnieje lekarstwo na SM. Większość programów do obróbki przeznaczone dla dzieci są nastawione na leczenie objawów. Lekarze mogą polegać na steroidy w celach terapeutycznych w początkowych etapach MS. Sterydy mogą pomóc skrócić atak, który może zapobiec inne objawy od opracowania. Lekarze mogą zalecić dodatkowe leki, które są kierowane w stronę konkretnych objawów. Depresja jest częstym objawem u tych, którzy cierpią z powodu SM. Lekarze często przepisują antydepresanty, aby pomóc pacjentom radzić sobie z chorobą.