Digidexo.com

Urazy rotator-mankietów i Ćwiczenia

Ramię jest wyjątkowo podatne na uszkodzenia, ponieważ jest przegub kulowy, który handluje stabilność na mobilność. W ramieniu, stożka rotatorów jest często najczęstszym miejscem urazu, często konieczność przedłużonego okresu odpoczynku i rehabilitacji, aby ją z powrotem do tabaki.

Stożka rotatorów

Zgodnie z Mayo Clinic, stożka rotatorów dotyczy wszystkich różnych mięśni i ścięgien, które łączą się z łopatki do górnej części ramienia. Ponadto, prawidłowo funkcjonujący rotatorów będzie utrzymać rękę w pełni wciśnięta w gniazdo na ramię. Wszystkich stawów w organizmie, ramię ma największy naturalny zakres ruchu.

Powoduje szkodę

Uraz rotatorów jest dowolna urazem lub podrażnieniem jakiejkolwiek ścięgna lub mięśni, która tworzy mankiet obracającego. Najczęstsze przyczyny to przewlekle złą postawę, którą można przyciąć ścięgien lub mięśni podczas ruchu, szczepy spowodowane przez podnoszenie ciężkich lub nadmiernego użycia lub powtarzającego się stresu.

Objawy szkody

Zlokalizowane ból jest najczęstsze objawy uszkodzenia pierścienia rotatorów. Ten ból nie jest zazwyczaj stałe, ale pojawia się przy próbie manipulowania ramieniem przez pewien zakres ruchu, najczęściej widać po osiągnięciu bezpośrednio nad lub za plecami. Inne objawy obejmują ograniczenie zakresu ruchu i słabości (rzeczywistej lub postrzeganej) w samym stawie barkowym.

Ćwiczenia rotatorów

Zewnętrzne i wewnętrzne ćwiczenia rotacyjne są często stosowane w leczeniu rotatorów urazów mankietów. Ćwiczenia te polegają przesuwając łopatkę przez normalnego zakresu ruchu przy użyciu wagi lekkiej, a służą do restrengthen uszkodzonej powierzchni, aby zapobiec nawrotom. Według ekspertów w FamilyDoctor.org, rotator cuff ćwiczenia wykonywane są zazwyczaj cztery do pięciu razy w tygodniu, aż do pełni sił i odzyskać mobilność.

Ćwiczenie próbka

Jednym ćwiczenia można zrobić w domu jest rotacja zewnętrzna. Leżeć twarzą w dół na łóżku lub stole ze swoimi rannych ramię wisi na stronie. Utrzymując swoje ramię w tym samym kątem (pionowo w dół), obróć się w ramię, aby zabrać dłoń i przedramię w górę tak, że ramię jest równoległe do ciała i tworzy "L" (lub w tył "L"), patrząc od powyżej. Powtórz ćwiczenie 15 do 20 razy, lub dopóki ręka jest zmęczona.