Digidexo.com

Ligacja jajowodów nfz

Jak Tubal Odwrócenie Ligację Sporządzono?

Co to jest

Podwiązanie jajowodów jest sposób kontroli urodzin. Wiąże się to zabieg chirurgiczny, w którym jajowody zostaną odcięte, kauteryzacji albo inny sposób blokuje się z zamiarem zapobiegania jaja z osiągnięciem jajnika. Jest to bardzo skuteczna metoda kontroli urodzeń i ma być stałe środki sterylizacji. Niemniej jednak zdarzają się sytuacje, w których kobiety, które wcześniej miały podwiązanie jajowodów wykonywane chcą mieć procedura odwrotna. Przyczyny tego mogą zawierać pragnienie posiadania kolejnego dziecka, ciąży pozamacicznej, problemy menstruacyjne, wahania nastroju i problemy ze snem. Podwiązanie jajowodów jest odwrócenie procedury mające na celu ponownie lub usunąć niedrożność jajowodów.

Procedura

Istnieją dwa sposoby wykonywania podwiązanie jajowodów - minilaparotomii odwrócenie i laparoskopii. W procedurze minilaparotomii, nacięcie w zakresie od 1 do 3 cm wykonana pod pępkiem. W jajowodów końce rury są ciągnięte w górę. Każda uszkodzeniu tkanki usuwano i wnętrze rury (zwanej światła) zszywano przy użyciu bardzo drobnego materiału. Zewnątrz rur (dalej kosmówki) są następnie zeszyto i jajowodu umieszcza się w ciele. Ze względu na rozmiar rur, powiększenie jest wymagana do przeprowadzenia tej procedury. W laparoskopii, gaz jest wykorzystywany do pompowania brzuch stworzyć wystarczająco dużo miejsca dla chirurga do poruszania się wewnątrz organizmu. Ponownie, nacięcie poniżej pępka do umożliwienia laparoskopu (wąskie rurki, że mikro-narzędzia chirurgiczne może wstawiony przez) być przekazany do brzucha. Jajowody są naprawiane wewnątrz jamy brzusznej, w przeciwnym razie procedury naprawy zasadniczo takie same.

Po zabiegu

Po tej procedurze, nie jest standardowym na noc w szpitalu obserwacji. W zależności od czasu trwania postępowania oraz wszelkich powikłań, które mogą wystąpić, mogą być wymagane dłuższe pobyty w szpitalu z kilku dni. Ból i antybiotyk leki mogą być przepisane jako środek ostrożności w sprawie absolutorium. Zazwyczaj nie ma żadnych ograniczeń w diecie, chociaż to zawsze najlepiej skonsultować się z lekarzem na temat diety. Nie może być zniesienie ograniczeń następujące oba rodzaje i czas trwania procedury odzyskiwania może wahać się od 10 dni do trzech tygodni. Kobiety, które otrzymują podwiązanie jajowodów są odwróceniem wyższej grupy ryzyka ciąży pozamacicznej i powinny monitorować ich cyklu menstruacyjnego starannie. W przypadku, gdy miesiączki jest późno, test ciążowy należy podjąć, aby zabezpieczyć się przed możliwością wystąpienia ciąży pozamacicznej. Dla tych, którzy szukają innego dziecka, zaleca się zwykle czekać na co najmniej jednym pełnym cyklu miesiączkowego, aby przejść przed aktywnie dąży do zajścia w ciążę po zabiegu.

Jak zajść w ciążę Po Po Posiadanie podwiązanie jajowodów

W jednym z wielu różnych rodzajów kontroli urodzeń, jeden z najbardziej skuteczna jest podwiązanie jajowodów. Podwiązanie jajowodów polega na chirurgii, gdzie jajowody są zerwane. Zapobiega to jaja z podróży z jajników do macicy. W rezultacie nie można zapłodnienia jaj i nie może implantu. W celu uzyskania w ciążę po podwiązanie jajowodów operacji może być wykonywana, aby podłączyć rury lub kobieta może zdecydować, aby poddać zapłodnienie in vitro i w ten sposób omijają rury razem.

Instrukcje

operację. Mikrochirurgii można wykonać, aby spróbować odwrócić podwiązanie jajowodów. Chirurgia ponownie łączy segmenty jajowodów, które zostały zerwane.

Wybierz klinice IVF. IVF oznacza dla celów zapłodnienia in vitro. Zapłodnienie in vitro jest procesem, w którym jaja są pobierane z ciała chirurgicznie i zapłodnionych zewnątrz ciała. Obchodzi się jajowody i tym samym unika się potrzeby mikrochirurgii.

Weź pigułki antykoncepcyjne. Pigułki antykoncepcyjne tłumią funkcji jajników, więc może być kontrolowana. Pozwala to jaja, które będą zbierane w kobiet poddawanych procedury IVF.

Wprowadzić leki na płodność. Leki na płodność są przeznaczone do stymulowania jajników, w celu zwiększenia liczby jaj, które mogą być zbierane. Więcej jaj oznacza więcej możliwości sukcesu. Większe ilości jaj zwiększyć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, gdyż zwiększa szansę na znalezienie normalnej jajko, które implantem i utworzyć dziecko.

Odwiedź klinikę płodności do monitorowania, jak to konieczne. Monitorowanie jest używany do pomiaru dzienny wzrost pęcherzyków. Każdy pęcherzyk może potencjalnie mieć jajko. Wiele kobiet może spodziewać się rozwijać 8 do 10 jaj na dojrzałych jajnika.

wstrzyknąć hCG. Lek jest wstrzykiwany w biodrze, aby pomóc owulacji wyzwalania. Po hCG jaja gotowe do wtrysku powinny być pobierane z jajników w ciągu 36 godzin.

Poddaj znieczulenia do zbioru jaj. Następnie zapłodnione jaja na zewnątrz ciała. Cała procedura powinna przyjąć około 20 minut od początku do końca. Pacjent może oczekiwać, że śpi na około godzinę po zbierania jaj.

zapłodnienia jaj. Kiedy jaja zbiera są zapładniane przez plemniki poza jamą macicy. Procedura ta odbywa się w specjalnie utworzonym ośrodku zaprojektowany, aby wspierać wzrost komórek.

Umieścić jajka z powrotem w macicy. Chirurg umieszczenie jajka z powrotem w macicy, gdzie można się zaszczepić i dziecka.

Sposoby, aby odblokować jajowodów

Zablokowane jajowody są jednym z bardziej powszechnych przyczyn niepłodności u kobiet. Wiele czynników może przyczynić się do zablokowania. Są to wcześniejsze operacje w jamie brzusznej lub miednicy, endometrioza, zapalenie wyrostka robaczkowego i zakażenia. Istnieje wiele metod, w tym procedur medycznych i homeopatycznych, w leczeniu tej choroby.

Chirurgia jajowodów

Jajowodu lub Tuboplasty operacja może być przeprowadzona w celu usunięcia zatoru w rurach. Twój brzuch jest otwarty w znieczuleniu ogólnym. Dystalnej otwarcie jajowodu jest zrestrukturyzowane i szyte w celu zapobieżenia w przyszłości zatorów. Po rury zostały usunięte, błękit metylenowy barwnika jest wtryskiwany przez szyjkę do sprawdzenia sukces procedury.

Procedury Tuboplasty mają wysoką skuteczność i będzie można wrócić do domu tego samego dnia operacji. Lek zostanie przepisany w celu zapobiegania zrostom w jajowodów.

Instrukcja miednicy Physical Therapy

Według rodziny Relationships.org, jajowodu rur blokady można usunąć bez Twojej konieczności iść pod nóż, co pozwala wyobrazić naturalnie bez operacji. Zabieg ten nie chirurgiczne został opracowany przez Wyczyść Terapii Passage lub CPT i wykorzystuje szereg technik manualnych fizycznych terapii, które mogą być wykonywane w klinice CPT. Program może być zakończona w ciągu tygodnia.

Według rodziny Relationships.org, nieinwazyjne leczenie CPT pomyślnie wyczyszczone rury w 61 procent kobiet z całkowicie zablokowanych jajowodów. Spośród uczestników 53 procent w stanie wyobrazić sobie naturalnie po serii terapii.

Tradycyjna Medycyna Chińska

Tradycyjne chińskie zasady medycyny również naturalne podejście do leczenia zatorów w jajowodów. Chińskie praktyki medycyny są wolne od narkotyków i alternatywy nie chirurgiczne.

Chińskie zioła główny składnik w terapii. Zioła mogą przyjść w postaci Bicze, kapsułki, a nawet ziołowe tamponów. Połączenie różnych ziół działa, aby zmniejszyć stan zapalny i zapobiec zrostów i blizn w jajowodów. Zioła naturalnie łagodzą tkanek i zniszczyć zakażeń wewnątrz rur.

Inna część procesu jest duża masa tkanki. Pozwala to blokad w jajowodów rozluźnić. Masaż ten wykonywany jest na własny, co pozwala ocenić, jak duży nacisk ciała może. Masaż towarzyszy procedur jogi, które pomagają rozciągnąć narządów miednicy.

Możesz być także zobowiązany do poddania się naturalny program czyszczący, który obejmuje suplementacja składników odżywczych w diecie.

Zaleca się pozostanie wolne od stresu, jak to możliwe. Możesz być trenerem na zarządzanie stresem poprzez procedury koncentracji, medytacji i relaksu.

Vs podwiązania Essure

Kiedy kobieta decyduje, że nie chce żadnych przyszłych ciąż, ciągła kontrola urodzeń jest popularne. Narodowy Badanie Family Growth szacuje, że około 10,3 mln kobiet polegać na kobiecej sterylizacji do kontroli urodzeń. Dopóki procedura Essure został wprowadzony na rynek amerykański w 2002 roku, podwiązania jajowodów były jedynym wyborem kobiet skutecznego stałego sterylizacji.

Znaczenie

Podwiązanie jajowodów jest procedurą chirurgiczną, a Essure jest nieoperacyjnego rozwiązaniem dla zapewnienia kobiet nie może zajść w ciążę. Według strony internetowej Essure, podwiązania jajowodów to 99,45 procent skuteczności w zapobieganiu ciąży, a Essure szczyci się skuteczność 99,95 proc. Obie procedury mają wady i zalety, więc ważne jest, aby kobiety badać je dokładnie i skonsultować się z lekarzem, który jest najlepszy w swojej sytuacji.

Cechy

Kiedy kobieta decyduje się przejść procedurę Essure małe mikro-wkładki są włożone w jej jajowodów, gdzie rosną blizny, które chroni przed ciążą. Jajowodów ligacji są najczęściej wykonywane laparoskopowo z kobietą umieszczonego w znieczuleniu ogólnym. Jajowody są następnie blokowane przez pierścienie zaciskowe z tworzywa sztucznego lub metalu lub cięcia / spalanie odcinka rury.

Rozważania

Podwiązania jajowodów zostały przeprowadzone na ponad 100 lat, z pierwszym procedura odbywa się w 1881 roku Essure jest stosunkowo nowa procedura i został wprowadzony na rynek amerykański w 2002 roku Podczas gdy obie procedury są uznawane za procedury ambulatoryjne, podwiązania jajowodów, a to wiąże się operacji zazwyczaj wykonywane w szpitalu, natomiast Essure zwykle wykonywane w gabinecie lekarskim. Podwiązanie jajowodów jest bezpośrednio skuteczny, a Essure nie można powoływać się w celu ochrony przed ciążą na co najmniej trzy miesiące, gdy kobiety mają powrócić do testu potwierdzenia zapewnienia Essure działa prawidłowo.

Ostrzeżenie

Podczas tej procedury jak zostało sprawdzone bezpieczne i skuteczne, nie są bez ryzyka. Niektóre kobiety odczuwają szereg ciężkich objawów po podwiązanie jajowodów, że lekarze określić jako zespół po podwiązanie jajowodów. Chorzy skarżą się na bardzo bolesne skurcze menstruacyjne, ciężkiego krwawienia miesiączkowe i wahania nastroju. Lekarze mają mieszane opinie co do tego, czy choroba ta jest fizycznie prawdziwe, czy nie, ale niektórzy sugerują, że może być przywiązany do zmieniających się hormonów ze względu na różniące się przepływu krwi między jajowodów, jajników i macicy.

Po Essure, niektóre kobiety zgłaszali objawy, takie jak ból, ból pleców, skurcze-i zmiany w ich cykle miesiączkowe. Istnieje również ryzyko nieprawidłowego rozmieszczenia, dlatego ważne jest, że kobiety wracają do swoich lekarzy do badania jest potwierdzenie trzech miesięcy.

Nieporozumień

Czasami kobiety przechodzą procedury sterylizacji w błędnym przekonaniu, że są one łatwo odwracalny, jeśli ona zdecyduje, że chce więcej dzieci. Choć obie procedury mogą zostać odwrócone, operacja jest kosztowna, a zwłaszcza z Essure, skomplikowane z kilku gwarancji skuteczności. Według płodność i Centrum Zdrowia Kobiet w Luizjanie, szanse na zajście w ciążę po jajowodów odwrócenia to około 70 do 80 procent w warunkach optymalnych.

Lekarze w Odwrócenie Center Lakeshore Tubal przeprowadził pierwszą udaną odwrócenie Essure w 2007 roku, ale według lekarzy w centrum, więc kilka zostało przeprowadzone, że niewiele jest dostępnych danych, jak wiele kobiet z powodzeniem zajść w ciążę ponownie po odwróceniu. Kobiety mają czasem poczuć wyrzuty sumienia, gdy mają te procedury, ponieważ oznacza koniec ich płodności, dlatego tak ważne jest, aby upewnić się, że nie chcesz zajść w ciążę w przyszłości przed poddaniem albo postępowania.

Średni koszt odwrócenia Tubal-Ligation

Podwiązanie jajowodów jest powszechnie znane przez kobiety jako "coraz podwiązanie jajowodów." Proces odkręcenie tego zabiegu nazywa odwrócenie Tubal-podwiązanie. Wielu lekarzy rzucić tę procedurę do kategorii leczenia bezpłodności, nawet jeśli były całkowicie płodne przed pierwotnym podwiązanie jajowodów. Jeśli rozważasz odwrócenie, pieniądze mogą być pierwszą rzeczą, na twój umysł. Tutaj znajdziesz potrzebne informacje na temat średniego kosztu odwrócenia Tubal-ligacji.

Fakty

Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć, co faktycznie dzieje się podczas odwrócenia Tubal-ligacji. Istnieje wiele różnych sposobów, chirurdzy przeprowadzili podwiązanie jajowodów. Mogą być mocowane, cięte lub spalił jajowodów. Odwrócenie polega zwalnianie szycie razem lub resectioning i szycie razem te jajowody. Uważa się to za dość poważne procedury, które zwykle wymaga co najmniej jeden-dniowego pobytu w szpitalu. Po tym zabiegu, kobiety mają od 20 do 80 procent to pojmowania według FertilityProregistry.com. Skuteczność krawędzie do 80 procent, jeśli jest to mikrochirurgii.

Cena

Istnieją dwa główne sposoby na wykonanie podwiązanie jajowodów: poprzez odwrócenie standardowych nacięć lub z mikrochirurgii. Nich pochodzi z różnych metki. W ogóle, w całym kraju, odwrócenia Tubal-ligacji w zakresie od około 6000 dolarów do $ 15,000, według FertilityProRegistry.com. Standardowe operacje nacięcia kosztować mniej rzeczywistej operacji, ale zazwyczaj wymagają dłuższego pobytu w szpitalu, a kosztuje więcej niż w innych opcji w dłuższej perspektywie. Mikrochirurgii odbywa się tylko w niektórych klinikach, ale w rzeczywistości może być wykonane w warunkach ambulatoryjnych. Chociaż koszt samego zabiegu więcej, szpital lub operacja ładowania centralnie jest znacznie mniejsza.

Alternatywy

Istnieją alternatywy dla odwrócenia Tubal-ligacji. Zapłodnienie in vitro jest drogie leczenie płodności, w którym lekarz fizycznie wydobywa jaja tej kobiety z jej jajniki, zapładnia je, a następnie umieszcza je w jej macicy w nadziei implantacji. Tubal-Reversal.net stanowi, że każdy zabieg IVF kosztuje około 10.000 dolarów i jest znacznie mniej skuteczne niż odwrócenia Tubal-ligacji. Wiele par przechodzi przez kilka rund zabiegów przed sukcesem, jeśli w ogóle. Przyjęcie ma innej opcji, że może kosztować sporo pieniędzy. Po Twojej "rury są związane," koszt posiadania kolejnego dziecka natychmiast rakiety niebo.

Rozważania

Jeśli oczekujesz plan opieki ubezpieczenie zapłacić za odwrócenia Tubal-ligacji, pomyśl jeszcze raz. Rzadko planu ubezpieczeniowego do zapłaty dla odwrócenia sterylizacji, zwłaszcza jeśli jest opłacane początkowej podwiązanie jajowodów. Mogą to rozważyć leczeniu niepłodności, jednak i na to pozwolić się do określonej kwoty w dolarach.

Nieporozumień

Tylko dlatego, że jest możliwe, aby odwrócić podwiązanie jajowodów, nie oznacza, że ​​powinien być twój zamiar. Podwiązanie jajowodów jest uważane za trwałą formą kontroli urodzeń. Jeśli chcesz długoterminowej kontroli urodzeń, należy porozmawiać z lekarzem o swoich różnych opcji przed wyborem podwiązanie jajowodów.

Co to jest FIGO Stage?

Nazwany na cześć swoich założycieli, Międzynarodowa Federacja ginekologiczne Onkologów, FIGO inscenizacja jest klasyfikacja zaawansowania raka szyjki macicy i jajników. System pomostowy jest używany do klasyfikowania lokalizacji, typu i rozmiaru lub ilości wzrostu w obszarze nowotworów jajników i ginekologicznych. System pomostowy jest podzielone na cztery etapy z kategorii zależnych na każdym etapie.

Etap 1

FIGO Stopień 1 jest ograniczona do jednego lub obu jajników. Typowe objawy często obejmują utratę wagi, niewyjaśnione krwawienia i ginekologiczne niewyjaśnione głodu lub problemy żywieniowe. Maksymalna wielkość wzrostu na Etap 1 rak jajnika jest głębokość nie więcej niż 5 mm i szerokości nie większej niż 7 mm. Etap 1A oznacza, że ​​wzrost nowotworowy został zlokalizowany w jednym jajniku i jajnik kapsułka jest nienaruszona. Etap 1A jest nieobecny zarówno nowotworowych i komórek nowotworowych narośli stwierdzonych podczas praniach chemicznych. Etap 1B obejmuje obydwa jajniki i nienaruszoną kapsułkę jajnika, jak i ujemnych zarówno nowotworów złośliwych i powierzchni komórek powierzchniowych. Etap 1C może obejmować zarówno jajniki z pękniętego jajnika komórki guza, jak i na powierzchni jajnika i złośliwych komórek powierzchniowych.

Etap 2

Etap 2 z rakiem jajnika jest ograniczona do implantów miednicy lub rozszerzeń i wpływa pochwy, ale nie wnikają w ścianę miednicy; może być uznane przez ekspansję miednicy, trudności jeść, problemy z oddawaniem moczu lub niewyjaśniona utrata masy ciała. Etap 2A zawiera rozszerzenia guza do jajowodu lub macicy, ale negatywne popłuczyn otrzewnowych lub miednicy. Etap 2B zawiera rozszerzenia raka macicy i jajowodów do innych obszarów w obrębie miednicy, ale negatywne praniach. Etap 3C jest podobny do 2b, z wyjątkiem Myjnie otrzewnej zarejestrować się jako pozytywne.

Etap 3

Etap 3 raka jajnika występuje w jajników, macicy i miednicy małych narośli kierunku jelita lub omentum, wzrost penetruje zarówno do ścianki bocznej miednicy, dolnym obszarze pochwy i odbytu. Etap 3A zawiera projekcję minut przerzutów poza miednicą. Etap 3B jest klasyfikacja makroskopowego otrzewnej wzrostu przerzutów poza miednicą, że jest mniejsza niż 2 cm. Na etapie 3C wzrost jest ponad 2 cm i zaczęła wpływać węzłów chłonnych.

Etap 4

Etap 4 raka jajnika zaczęły infekowania odległych obszarów ciała, w tym wątroby, pęcherza i innych nie narządów miąższowych -peritoneal przerzutami. Etap 4A zawiera rozprzestrzeniania do sąsiednich narządów i etap 4B rozprzestrzenia się do odległych narządów. To stadium raka jajnika na ogół prowadzi do śmierci.

Jak jest sztuczna inseminacja Wykonywane?

Wprowadzenie

Sztuczne zapłodnienie jest procedura, gdzie płodność plemników jest skierowany umieszczone w drogach rodnych samicy. Tak naprawdę są trzy rodzaje sztucznego zapłodnienia; dopochwowe, intracervical i intratubal zapłodnienie. W tym artykule dowiemy się o wszystkich trzech i jak są one wykonywane.

Inseminacja dopochwowa

Najmniej stosowaną metodą sztucznego zapłodnienia jest dopochwowo zapłodnienie lub IVI. Ta forma obejmuje umieszczenie plemników bezpośrednio do pochwy w pobliżu szyjki. Mimo, że można to zrobić w klinice płodności, IVI jest zwykle wykonywane przez dwoje w zaciszu własnego domu.
Ta metoda jest zalecana jedynie wówczas, gdy para jest pojmowania spowodowane trudnościami wytrysk. IVI jest tylko bardzo skuteczne, jeśli kobieta jest płodna i owulacja regularnie. Procedura ta jest wykonywana przez ekstrakcję przez nasienie płodności lekarza i przechowywano w sterylnej strzykawki. Para następnie strzykawkę do domu i włożyć ją do końca, wewnątrz pochwy kobiety, dopóki jest blisko szyjki macicy. Nasienie jest wtryskiwany przez szyjkę.

Koszt procedury IVI może wynosić aż do 500 $. Wskaźnik powodzenia tej procedury wynosi 10 do 30 procent.

Intracervical Inseminacja

Intracervical inseminacji lub ICI, uważany jest za nieinwazyjne i bezbolesne. W przeciwieństwie do IVI, że odbywa się tylko w klinice płodności. Próbka spermy zbiera się i umieszcza bezpośrednio lekarz wewnątrz szyjki tak, że jest w stanie przemieszczać się w macicy i jajowodów. W trakcie procedury, pochwy kobiety odbywa otwarte z wziernikiem. Po szyjki macicy jest narażona, cewnika wewnątrz szyjki macicy. Przymocowany do cewnika jest strzykawka zawierająca próbkę plemników; Nasienie przepływa przez cewnik i bezpośrednio do szyjki. Plemnika wycieka przez umieszczenie gąbką szyjki.

ICI jest pierwszy sposób, że para będzie prawdopodobnie spróbować po nieudanych próbach wyobrazić na własną rękę. Jest to preferowana metoda, ponieważ trwa tylko 10 minut i kosztuje około 300 dolarów. Wskaźnik sukcesu wynosi 10 procent, ale może być zwiększony do 30 procent z licznymi procedurami na cykl.

Intratubal Inseminacja

Intratubal Inseminacja (ITI) jest mniej powszechne niż ICI, ale częściej używany niż IVI. Jest to najdroższy i inwazyjna forma sztucznego zapłodnienia. Pary, które zdecydują ITI mają problemy z zajściem w ciążę z ICI i chcesz przejść do następnego poziomu. Kobiety, które mają trudności owulacji są także kandydaci do ITI.
ITI polega na umieszczeniu próbki plemników bezpośrednio jajowodów. Wykonywany jest jeden z dwóch sposobów. Jednym ze sposobów jest użycie tej samej metody, katedra, która jest używana z procedurą ICI. Innym sposobem jest poprzez chirurgii laparoskopowej znaleźć jajowody. Jeśli operacja jest wykonywana, kamera jest umieszczona w malutkiej nacięcie w brzuchu. Aparat jest używany, aby znaleźć jajowody. Nie dodaje się próbkę nasienia.

Koszt ITI ponad $ 1000, w zależności od stosowanej metody. Sukcesu okazał się wynosić od 5 do 30 procent, lecz niektóre twierdzą, że jest znacznie większa.

Jest dawcą spermy ojcem dziecka?

Sztuczne zapłodnienie jest dozwolone pojedyncze kobiety i zamężnych kobiet do mężczyzn z problemów z płodnością, aby ich jaja zapłodnione in vitro i urodzić własne dzieci. Istnieje wiele kwestii etycznych związanych z taką procedurą, z których jeden dotyczy stopnia, w jakim dawca nasienia można uznać za ojca dziecka.

Historia

W 1978 roku, pierwszy test tube dziecko urodziło się w Bristolu. W wyniku 9-letniej walce rodziców z niepłodności, lekarze przywrócony jajko z matką i jej zapłodnione spermą od jej ojca. Kiedy Louise Joy Brown urodził się zdrowy i całkowicie normalne, miliony niepłodnych par na całym świecie mieli nadzieję.

Znaczenie

W normalnych okolicznościach, zapłodnionych jaj w ciągu jajowodów kiedy napotykają plemniki. Następnie przemieszcza się zarodków do macicy, gdzie implanty i zaczyna się rozwijać. Niezależnie od tego, czy został tam umieszczony plemników naturalnie w procesie współżycia lub poprzez interwencję medyczną, zapłodnione jajo jest wynik i kobieta zajdzie w ciążę.

Rodzaje

Słowa "ojciec" i "dawcy" mogą lub nie mogą być stosowane zamiennie. W idealnych sytuacjach te dwa są tym samym. Wiele razy, kobieta, która przechodzi wpłat sztuczne zapłodnienie za pomocą nasienia ma mężczyzna w jej życiu, który chce i może pomóc jej podnieść dziecko. Może to być mąż, partner lub chłopak. Niezależnie od jego stosunku do matki dziecka, chce się za ojca dziecka. Termin "biologiczny ojciec" może być używane do rozróżnienia dawcy spermy i osoby samotnie wychowującej dziecko, jak jego własne. Często, biologiczny ojciec jest nieznany.

Identyfikacja

Dzieci, które są wynikiem sztucznego zapłodnienia z użyciem nasienia dawcy nie różnią się od dzieci poczętych w bardziej konwencjonalny sposób, w kwestii ojcostwa mimo.

Korzyści

Proces sztucznego zapłodnienia z użyciem nasienia dawcy pozwoliło na niepłodne pary mieć własnych dzieci. Pary decydujące się na tę drogę do założenia rodziny są zazwyczaj ustalane przed poczęciem jak będą korzystać z nasienia dawcy w odniesieniu do ojcostwa.

Rozważania

Przed zajściem w ciążę z nasienia od dawcy spermy, ważne jest, aby zbadać prawa dawcy spermy. Jeśli dawca jest przyjacielem, a następnie pytania można wypracować i dokumenty prawne sporządzone przed przystąpieniem. Jeśli dawca spermy nie jest znana, zapoznać się z jego praw prawnych przed zajściem w ciążę, gdyż różnią się znacznie od stanu. Jeśli dawca spermy nie jest znana, tożsamość dawcy mogą lub nie mogą być anonimowe. Podczas gdy banki spermy będzie gromadzić informacje na temat dawców, aby zapewnić rodzinom, darczyńcy mogą wybrać, aby pozostać całkowicie anonimowy. Jeśli rodzice chcą, aby poznać tożsamość dawcy, lub uważasz, że dziecko może chcieć wiedzieć, w pewnym momencie w późniejszym okresie życia (co wiele zrobić), nie-anonimowy dawca może być wybrany.

Opcje pigułki antykoncepcyjnej-Free

Istnieje wiele opcji dostępnych dla kobiet w celu zapobiegania ciąży. Najczęściej jest kontrola urodzeń pigułki, ale są inne możliwości, które nie mogą mieć takich samych skutków ubocznych jak pigułki. Wiele kobiet ma skarg na pigułki antykoncepcyjne i szukać gdzie indziej ich antykoncepcyjnych potrzeb.

Wszczepionymi urządzeniami

Wszczepiony antykoncepcyjnej jest metodą, że wiele kobiet wybrać ze względu na "ustaw i zapomnij" sposób, że pracują. Istnieje wewnątrzmaciczne urządzenia, takie jak wkładki i Mirena, które umieszczone są wewnątrz w warunkach ambulatoryjnych i zapobiegania ciąży dla gdziekolwiek od 5 do 10 lat. Istnieje również szereg wkładów nazywa Norplant że są włożone pod skórę ramienia i uwolnienia hormonów, które zapobiegają ciąży. Są również łatwo usunąć, jeśli zdecydujesz się zajść w ciążę. Innym implantowane urządzenie, które jest bardziej trwałe rozwiązanie jest Essure, co urządzenie, które wszczepia się do blokowania jajowody.

Opcje niż pigułki

Patch jest kontrola urodzeń i strzał kontroli urodzeń, które dostarczają hormony, które zapobiegają ciąży. Metody te nie są wykonywane codziennie jak pigułki, ale działają podobnie stosując hormony w celu zapobiegania ciąży. Mają one także wiele takich samych efektów ubocznych jak tabletki. Niektóre religie nie pozwalają na stosowanie antykoncepcji i zależy od metody rytmu, aby uniknąć zajścia w ciążę. Oznacza to, znając cykl bardzo dobrze, tak aby nie angażować się w stosunki seksualne w czasie płodnym miesiąca. Prezerwatywy, kiedy jest stosowany prawidłowo, są skutecznym rozwiązaniem kontroli urodzeń, że kobiety nie muszą zrobić sami. To doprowadza człowieka do działań planowania rodziny i zapobiegania; istnieją również żeńskie prezerwatywy. Prezerwatywy chronią również przed STD, co czyni je podwójnie dobry wybór. Lekarz może dopasować kobietę dla membrany, która obejmuje jej szyjki macicy w celu zapobiegania ciąży, jednak ona musi zawsze mieć to gotowe, bo to musi być na miejscu za każdym razem przed stosunkiem pracy. Są to pianki, gąbki, folii i czopki, które są wkładane do pochwy w celu zapobiegania ciąży przez blokowanie i zabija plemniki.

Sterylizacja

Sterylizacja jest dostępna dla kobiet i mężczyzn w celu zapobiegania ciąży. Ta metoda kontroli urodzeń jest uważany stałe. Składa się on z podwiązanie jajowodów u kobiet i mężczyzn wazektomii. Ta opcja jest tylko dla tych, którzy są pewni, że nie chcą zajść w ciążę i nie jest zalecane przed kobieta ma dwoje dzieci.

Abstynencja

Tylko określony sposób w celu zapobiegania ciąży jest nie mieć stosunek. Abstynencja jest w 100 procentach zagwarantować skuteczną formą antykoncepcji, nie biorąc pigułki lub za pomocą innych środków antykoncepcyjnych w celu zapobiegania ciąży.

Po fakcie

Jest to jeden ze sposobów, które muszą być wymienione; mimo że jest pigułka. Plan B zapobiega ciąży do 72 godzin po niezabezpieczonym stosunku. Plan B nie będzie przerwania ciąży, ale zapobiega jajko od zapłodnienia, gdy podjęte w czasie.

Różnych metod antykoncepcji

Posiadanie dziecka jest wspaniałe i zmieniające życie doświadczenie, ale najlepiej, gdy jest dokładnie zaplanowane, a nie przypadku zaskoczenia. Z tego powodu dobrze jest korzystać z jakiejś formy antykoncepcji, za każdym razem masz płeć, chyba że jesteś otwarty na możliwość ciąży.

Funkcje i rodzaje

Funkcja antykoncepcyjnych z definicji jest zapobieganie nieplanowanej koncepcji i ciąży. Kilka rodzajów środków antykoncepcyjnych, a mianowicie prezerwatywy i niektóre rodzaje pianek pochwy, może w pewnym stopniu chronić przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, również. Antykoncepcyjne mają tendencję spadkową w 1 z 3 kategorii: over-the-counter metod (rodzaje można kupić w sklepie), metody receptę (typy, które wymagają zatwierdzenia lekarza) i naturalnych metod. Spośród 3 kategorie, niektóre środki antykoncepcyjne działają przez zapobieganie plemników przed dotarciem do jaj (często zwane metody barierowe), podczas gdy inni korzystają z manipulacje hormonalne do zapobiegania owulacji albo zagnieżdżeniu się zapłodnionej komórki jajowej, natomiast inne wykorzystują kombinację tych metod.

Over-the-counter Metod

Over-the-counter antykoncepcyjne mają oczywistą zaletę wygody - można po prostu iść do sklepu i kupić je bez konieczności przechodzenia przez proces się wizytę u lekarza. Ponadto, niektórzy ludzie nie są bardzo wygodne dyskusji seks z lekarzem, więc wolą anonimowość jest w stanie po prostu kupić coś w sklepie. Wadami od recepty metod jest to, że jego skuteczność jest zwykle nieco niższe niż w kontroli urodzeń receptę. Oto główne typy over-the-counter antykoncepcyjnych:

Prezerwatywy: Prezerwatywy działać jako bariera. Mężczyzna prezerwatywy są nakładane na penisa i zawierać plemniki po wytrysku, zapobieganiu zapłodnienia jaj. Prezerwatywy dla kobiet działają podobnie, tworząc powłokę, która zapobiega przedostawaniu się plemników do macicy. Ponieważ oni nie dopuścić do kontaktu z płynami ustrojowymi, prezerwatywy są również najbardziej skuteczne zabezpieczenie przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, krótki abstynencji. Jednakże, jeżeli nie stosuje się prezerwatywy prawidłowo lub jeśli oderwać się lub spaść podczas stosunku, ciąża jest możliwe.

Antykoncepcyjny gąbki: contraceptive gąbkę wprowadza się w pochwie do siedzenia w pobliżu szyjki. Działa poprzez zapobieganie przedostawaniu się plemników do macicy, a także zawierające środki plemnikobójcze utrudniać zdolność plemników "pływać. Nieprawidłowe umieszczenie gąbki może wpływać na jego skuteczność.

Plemnikobójcze pianki / galaretki: Plemnikobójczych są najbardziej skuteczne, kiedy jest stosowany jako dodatkowego sposobu obok prezerwatyw lub membrany, ale nie są zbyt wiarygodne, jako głównej metody antykoncepcji. Mogą one zwiększyć skuteczność prezerwatyw przez dostarczenie kopii zapasowej w przypadku przerw prezerwatywy.

Sposoby na receptę

Receptę metody kontroli urodzeń i antykoncepcji wydają się być najbardziej skuteczne, a niektóre o cenach skuteczności 99 procent wyższe niż w zapobieganiu ciąży, gdy są stosowane prawidłowo, ale metody na receptę wymaga wizyty u lekarza opieki zdrowotnej dla umieszczenia i / lub odpowiedniego przepisu :

Hormonalna antykoncepcja: Te mają najlepszy bilans wszystkich zapobiegania ciąży. Metody hormonalne działa przez zapobieganie owulacji i / lub zmniejszając prawdopodobieństwo zagnieżdżenia w przypadku zapłodnienia. Hormonalne metody antykoncepcyjne to codziennie pigułki, plastry, które zmieniane są co tydzień, zastrzyki hormonalne co 3 miesiące lub pierścienia dopochwowego, który zmienia się po 3 tygodniach. Istnieją również urządzenia do implantacji hormonu, w tym Norplant (w którym hormony wszczepionej pod skórą), a urządzeniem wewnątrzmacicznym Mirena uwalniający hormony jako część swojej funkcji.

Membrana i kapturek szyjki macicy: Są one umieszczone w pochwie, na szyjce macicy tuż przed seksem i pracy jako barier uniemożliwiających spermy z nawożenia jaj. Muszą one być wyposażone przez lekarza w celu zapewnienia odpowiedniego funkcjonowania.

Wkładki wewnątrzmaciczne: Badania wskazują, że spirale pracy poprzez macicę nieprzekraczalną do plemników, a nie zapobieganie implantacji zapłodnionego jaja. Wkładka wewnątrzmaciczna musi być włożony przez lekarza, ale zapewnia bardzo skuteczną ochronę antykoncepcyjną przez długi okres czasu. 2 głównych typów urządzenia są cewki miedzi, który nie zawiera hormonów, a wspomniany Mirena.

Stałe metody chirurgiczne: sterylizację, takie jak podwiązanie jajowodów lub wazektomii, są zazwyczaj skuteczne w zapobieganiu ciąży, ale w rzadkich przypadkach może się nie powieść, jeśli rury rosną razem. Chirurgiczna sterylizacja może być czasem odwrócić, ale nie zawsze, więc powinno być zarezerwowane dla osób, które nie chcą więcej dzieci lub dzieci nie chcą w ogóle.

Metody naturalne

Metody fizyczne w ogóle są najmniej wiarygodne w zapobieganiu ciąży, z wyjątkiem abstynencji, ale mogą być to najlepszy wybór dla osób, które mają zastrzeżenia do antykoncepcji lub religijnych, którzy nie mogą korzystać z wyżej wymienionych metod jednej lub innego powodu:

Abstynencji: Oczywiście całkowite powstrzymanie zawiera 100 procent ochrony przed ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową, ale seksu analnego ustnej może powodować chorobę przenoszoną drogą płciową - lub spermy ciąży, gdy styka się z pochwą.

Naturalne planowanie rodziny: Kobiety mogą tylko zajść w ciążę, czy są plemniki obecne w drogach rodnych w dniu owulacji, a biorąc pod uwagę, że plemniki żyją tylko do tygodnia w organizmie kobiety, to znaczy, że jest tylko około tygodnia podczas cykl menstruacyjny, że kobieta może zajść w ciążę. Jednakże, może to być trudne do wskazania, że ​​dokładna tygodniu, biorąc pod uwagę, że cykle miesiączkowe często może się zmieniać od jednego miesiąca do następnego. W ten sposób, gdy używany przez doświadczonych osób, zwracać szczególną uwagę na sygnały swojego ciała i praktyki abstynencji podczas płodnych czasów, naturalne planowanie rodziny może być bardzo skuteczna - ale o nieregularny cykl menstruacyjny może oznaczać, że NFP jest podatne na uszkodzenia, nawet przez poinformowanych osób .

Wycofanie: Z tej metody, mężczyzna wycofuje penisa z pochwy przed wytryskiem. Wycofanie zmniejsza ryzyko ciąży, ale wymaga dyscypliny - i ze spermy mogą być obecne w płynie przed wytrysku, nie jest całkowicie skuteczne wobec ciąży.

Ostrzeżenie

Pamiętaj, że żadna metoda antykoncepcji jest skuteczna w 100 procentach przed ciążą, z wyjątkiem całkowitej abstynencji - a większość z powyższych opcji nie zapewniają niezawodną ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Najbezpieczniej jest być w monogamicznym związku długoterminowego gdy angażują się w stosunku płciowego.

Metody antykoncepcji dla kobiet

Ponieważ kobiety mają zdolność do zajścia w ciążę, spoczywa na ogół na nich wziąć odpowiedzialność za kontrolę urodzeń. Istnieje wiele więcej opcji w antykoncepcji dla kobiet, w przeciwieństwie do mężczyzn, a może jest jeden, który jest dla każdej kobiety.

Hormonalna Antykoncepcja

Zmiana cyklu menstruacyjnego przez użycie hormonów obcych jest popularną metodę antykoncepcji kobiet, które wykorzystać. Pigułki antykoncepcyjne są stosowane od wielu lat z dość wysoką i przewidywalną skutecznością. Ostatnio, plastry hormonalne, zastrzyki i szyjki macicy, które uwalniają hormony pierścienie zyskały na popularności z tego prostego powodu, że nie są pigułki, które mają być podjęte na dobę. Skuteczność tych metod antykoncepcji jest zazwyczaj powyżej 92 procent.

Metoda rytm

Metoda rytm wymaga dobrego zrozumienia kobiecego cyklu menstruacyjnego. Zazwyczaj kobieta ovulates 14 dnia cyklu menstruacyjnego. Tak więc stosunek w ciągu jednego lub dwóch dni po obu stronach owulacji zagrożenia ciąży. Ten rodzaj antykoncepcji działa tylko dobrze dla kobiet z cyklem menstruacyjnym, które są przewidywalne (niezależnie od tego, czy są 28 dni długie, czy nie). Jest wskaźnik awaryjności 25 procent związany z tej formy kontroli urodzeń, ale kobiety z przewidywalne cykle miesiączkowe mają mniej awarii.

Podwiązanie jajowodów

Podwiązanie jajowodów kiedy jajowody są oddzielone, co zapobiega jajo spełnienia plemników tam i zapłodnienia. Opcja ta staje się coraz mniej popularne, jak inne opcje stają się dostępne. Podwiązanie jajowodów należy wykonać chirurgicznie, a wiele kobiet, które cięć cesarskich wybrać te, bo jajowody są narażone i mogą być łatwo powiązane się tuż po urodzeniu dziecka.

Urządzenia wewnątrzmaciczne

Urządzenia są urządzeniami, które są wprowadzane do jamy macicy. Niektóre z nich zawierają substancje, które zabijają plemniki, a niektóre z nich po prostu uniemożliwić implantację embrionu (i tak nie zapobiegają koncepcji). Są one o 99 procent skuteczne i prawie zawsze można usunąć, jeśli chcesz zajść w ciążę.

Czapki szyjki macicy

Membrany są kubki, które są włożone i pasują na szyjkę macicy, blokując otwarcie macicy. Zapobiega to przedostawaniu się plemników do macicy i podróży w stronę jaja. Wskaźnik sukcesu jest około 84 procent z membranami.

Plemnikobójczych

Plemnikobójczych są produkty, które wchodzą w żelu lub pianki i zabijają plemniki w kontakcie. Jeśli stosowane same, plemnikobójczych marginalnie skuteczna (około awaryjność 30 procent), jednak na ogół stosuje się w połączeniu z inną formę antykoncepcji zwiększyć skuteczność każdego z nich.

Abstynencja

Abstynencja jest jedyną formą antykoncepcji, która jest w 100 procentach skuteczne. Jest to również jedyna forma kontroli urodzeń dostępnych dla kobiet, która chroni również przed przenoszeniem chorób przenoszonych drogą płciową.

Opcje kontroli urodzeń dla kobiet po 40

Jest więcej opcji niż kiedykolwiek antykoncepcyjne dostępne dla kobiet powyżej 40.

Rodzina Kompletna

Gratulacje. Po prostu na swój środkowy dziecko się do przedszkola. Najstarsze jest w pełni obejmującego wszystkie gimnazjum ma do zaoferowania. To ty i twój nowe dziecko w domu, a rodzina jest pełna. Ty też właśnie obchodził swoje 40. urodziny, a może to być czas, aby przemyśleć swoje antykoncepcji.

W celu zapobiegania ciąży, kobiety powyżej 40 powinny nadal stosować antykoncepcję w okresie menopauzy, ale istnieje wiele opcji, z których do wyboru.

Sterylizacja

Jest to najbardziej popularna forma antykoncepcji dla kobiet powyżej 40. najnowsza forma sterylizacji, zatwierdzony przez FDA w 2002 roku, jest tzw Essure. Essure można wykonać w gabinecie lekarskim w mniej niż godzinę. W przeciwieństwie do tradycyjnego podwiązanie jajowodów, procedura ta nie wymaga skalpela chirurga. Zamiast tego, lekarz umieszcza mikro-małych wkładek przez pochwę i macicę do jajowodów. W ciągu najbliższych kilku tygodni, te wkładki pomaga tworzyć naturalną barierę niż zapobiegnie plemniki partnera z dotarciem do jaj. Procedura ta nie jest odwracalne.

Podczas tradycyjnego podwiązanie jajowodów, lekarz zmniejszy, krawat lub zacisnąć swoje jajowody, aby zapobiec jaj z dotarciem do macicy. Podwiązanie jajowodów odbywa się w szpitalu w znieczuleniu ogólnym, ale czas powrotu jest zwykle tylko 24 godziny.

Doustne środki antykoncepcyjne

To było kiedyś wierzyli, że kobiety po 35 nie powinno się używać środków antykoncepcyjnych, znanym również jako "pigułki". Jednak niektóre nowe marki oferują niższe dawki estrogenów niż ich poprzednicy, a niektórzy lekarze uważają, że jest to dobra alternatywa dla zdrowych kobiet w wieku powyżej 40, którzy nie palą i utrzymać zdrową masę ciała. Inni lekarze pozostają bardziej ostrożni.

Urządzenie wewnątrzmaciczne

Dzisiejsze urządzenia są bezpieczniejsze i bardziej skuteczne niż w ubiegłych latach. Urządzenia są niewielkie, "T" w kształcie urządzeń wykonanych z elastycznego tworzywa sztucznego. Lekarz będzie wstawić IUD do macicy. Dwie marki z urządzenia są już dostępne w Stanach Zjednoczonych - ParaGard i Mirena. Oba produkty wpływają na ruch sposób plemników, zapobiegając ich łączenia z jajkiem, a zatem zapobiegania ciąży.

Słowo ostrzeżenia

Każda z tych opcji ma zarówno ryzyko i korzyści, które powinny być omówione z lekarzem prowadzącym.

Jak szybko zajść w ciążę podczas stosowania leku Clomid

Clomid jest marką dla cytrynianu klomifenu, lek na receptę, adresowanym do kobiet, które mają problemy z zajściem w ciążę ze względu na problemy z owulacją. Clomid jest bardzo skuteczny w pomaganiu z owulacji w tych kobiet, mimo że nie jest panaceum na wszystkie problemy z płodnością, ani nie bierze jej gwarancję uzyskanie ciąży. Ale jeśli myślisz, że to może pomóc, tutaj jest to, co trzeba zrobić, aby zwiększyć szanse na uzyskanie ciąży szybko biorąc Clomid.

Instrukcje

Odwiedź lekarza, aby omówić swoje problemy z płodnością i wykluczyć przyczyny niepłodności, które nie będą pomagali Clomid. Problemy takie jak zablokowanych jajowodów lub czynnik niepłodności męskiej nie będzie wspomagany przez Clomid; Lek jest wskazany jedynie dla kobiet, które wydają się być niepłodne z powodu problemów z owulacją. Jeśli należą do tej kategorii, lekarz zaleci Clomid.

Poczekaj na miesiączki, a następnie podjąć Clomid zgodnie z zaleceniami lekarza. Zwykle protokół obejmuje przyjmowanie leku przez pięć dni w pierwszej połowie cyklu miesiączkowego, zwykle zaczynając w dniu trzecim i piątym dniu po pierwszym dniu menstruacji. Zwiększy to szanse na owulację z planem w kobiet, które nie owulacja regularnie.

Za pomocą zestawu testowego owulacji po zakończeniu kursu z Clomid lub udać się do lekarza, aby potwierdzić, czy lek wydaje się działać. Zestaw owulacji predyktorem można kupić w większości sklepów narkotyków i dzieł wykrywania hormonów w moczu, które wskazują na rychłe owulacji.

uprawiać seks, gdy zestaw owulacji predyktorem pokazuje, że jesteś o owulacji (lub gdy lekarz mówi ci, że okaże się, że są o owulacji). Zapewni to, że plemniki są obecne w układzie rozrodczym, gdy jajo jest zwolniony. Ogólnie jest to dobry pomysł, aby mieć seks o co dwa dni od kiedy miesiączka się zakończył i aż do momentu owulacji, ponieważ zapewnia stały dopływ nasienia i badanie 2007 okazało się, że regularny seks może zwiększyć męską spermę liczy.

odczekać dwa tygodnie (czas potrzebny do zapłodnienia i implantacji występuje.) W przypadku pominięcia miesiączki, wykonać test ciążowy. Nie ma żadnych korzyści z testów przed miesiączki jest spowodowane i fałszywe negatywy są dość powszechne w badaniach wczesnych reagujących. Jeśli jesteś w ciąży, zadzwoń położnika lub położnej do rozpoczęcia opieki prenatalnej.

Wskazówki

  • Można monitorować owulację z wykresów temperatury lub systemu komputerowego monitorowania owulacji oprócz przy użyciu zestawów owulacji predykcyjne.
  • Weź Clomid tylko wtedy, gdy występują problemy z zajściem w ciążę ze względu na problemy owulacji; wiele kobiet ma Clomid, ponieważ mamy nadzieję, że bliźniaki (istnieje 10% szans na poczęcie bliźniąt po Clomid użytku.) ciąże bliźniacze przed znacznie większe ryzyko poronienia, przedwczesnego porodu i innych powikłań. Nie zamawiaj Clomid przez Internet bez recepty - wszelkie strony internetowe oferujące sprzedaż leków na receptę bez recepty działają nielegalnie i nie ma gwarancji, że wszystkie leki zamawiane z takich stron są bezpieczne i skuteczne.

Chirurgiczne metody antykoncepcji

Sterylizację chirurgiczne są uważane za trwałe i może być odwrócony tylko w szczególnych przypadkach. Tylko mężczyźni i kobiety, którzy mają zamiary kiedykolwiek o dzieci powinny rozważyć zastosowanie tych metod chirurgicznych antykoncepcji.

Wazektomia

Wazektomia jest zabiegiem, w którym rury, które przenoszą plemniki mężczyzny do jego cewki moczowej są cięte. Końce, które pozostały są następnie zamknięty, aby zapobiec plemników z obecną w wytrysku.

Podwiązanie jajowodów

Procedura gdzie lekarz będzie uzyskać dostęp do jajowodów kobiecych, i albo wyciąć i krawat rurki, wypalić je lub zamknąć je z zaciskiem. Ten zatrzymuje jaja kobiety od bycia w stanie podróżować z jajników do macicy.

Histerektomia

To usunięcie całej macicy kobiety, a w niektórych przypadkach jajników oraz. Po procedura ta jest wykonywana, kobieta ma szansę kiedykolwiek zajściem w ciążę.

Essure

Jest to sprężyna podobne urządzenie, które jest wstawiane do kobiecych jajowodów. Substancji znajdującej się wewnątrz urządzenia, a następnie podrażnia błonę śluzową rurki, tworząc tkanki bliznowatej, która z czasem zablokowania rurki, uniemożliwiając jaja przed dotarciem do macicy.

Korzystanie Druga forma antykoncepcji

Ponieważ większość z tych sposobów wymaga czasu, aby być w pełni skuteczna, to zaleca się, by druga forma antykoncepcji użycia.

Rodzaje sztucznego zapłodnienia u ludzi

Mimo, że wiele par w ciążę w staromodny sposób, inni spędzają miesiące lub nawet lata współżycie bez zajścia w ciążę. Może to być związane z dużą liczbą schorzeń takich jak niezgodny owulacji, słabe liczby plemników lub innych czynników. Ci, którzy cierpią z powodu niepłodności z takich powodów, lub którzy są zdrowe, ale nie poczęte w rozsądnym okresie czasu mogą wybrać jeden z kilku rodzajów sztucznej inseminacji. Istnieją cztery główne rodzaje inseminacji, w tym intracervical, wewnątrzmacicznym, dopochwowe i intratubal.

Intracervical

Intracervical zapłodnienie (ICI) jest postacią sztucznej inseminacji nasienia, w którym wtryskuje się lub bardzo blisko tej szyjki. ICI jest najlepsze dla tych, którzy wiedzą, że nie mają oni problemów z śluzu szyjki macicy, niezgodny owulacji lub jakości nasienia (innymi słowy, kiedy wszystko wydaje się normalne fizycznie).

Wewnątrzmacicznego

Inseminacja domaciczna (IUI) jest najczęstszym rodzajem sztucznej inseminacji. Polega ona na włożeniu plemników, albo od partnera lub dawcy do macicy za pomocą cewnika. Procedura jest zazwyczaj bezbolesny i trwa zaledwie kilka minut.

Dopochwowe

Dopochwowo zapłodnienie (IVI) jest najmniej wspólnego sztuczna forma inseminacji. Ten typ unasiennianiem najmniej inwazyjny czterech typów i mogą być wykonane przez same osoby. Partnera lub dawcy plemników, lecz jedynie przez strzykawkę z pojemnika, a następnie wprowadzone do pochwy. Jest dobrym rozwiązaniem dla par, które mogą mieć problemy z wytryskiem podczas stosunku.

Intratubal

Intratubal inseminacja (ITI) polega na wprowadzeniu nasienia do jajowodów. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają problemy z śluzu szyjkowego lub niezgodny owulacji. To można zrobić intercervically; Jednakże, może być bardziej inwazyjna niż inne opcje, ponieważ mogą być również wykonane za pomocą operacji laparoskopowej. Operacja polega na wykonaniu nacięcia na brzuchu. Aparat jest umieszczony w nacięciu znalezienie dokładnego położenia jajowodów; po znajdują się rury, sperma jest umieszczone wewnątrz rur z cewnika.

Sukces i koszt

Stawki sukces sztucznej inseminacji się różnić w zależności od rodzaju zapłodnienia używane, ale zazwyczaj stawki sukcesu są od 5 do 30 procent. Sukcesu może zależeć od takich czynników jak stres i jakości jaj oraz plemników. Średnio ICI jest najtańszy, od 200 dolarów do 350 dolarów za cykl. Wiele osób wybiera ICI tego powodu --- tańszy koszt cyklu, tym więcej cykli można zrobić i wyższe kursy są o poczęciu. ITI jest zazwyczaj najdroższe typu zapłodnienie, działa 1000 dolarów lub więcej na cykl. Koszt każdego rodzaju zapłodnienia mogą się różnić w zależności od tego, czy dana osoba w trakcie procedury wybiera leków na płodność i / lub dawcy spermy.

Jak zajść w ciążę szybciej

Chociaż uzyskanie ciąży wydaje się, że powinna być najprostszym i najbardziej naturalna rzecz na świecie, to nie zawsze jest. Wiele małych, ale ważne kroki muszą wystąpić, aby koncepcję zdarzyć: plemniki i jaja muszą spełniać dokładnie w odpowiednim czasie, sperma musi zapłodnić jajo zapłodnione jajo musi podróżować w dół jajowodów do macicy i jaj musi właściwie implant w ścianie macicy. Można znacznie zwiększyć szansę, że wszystkie te rzeczy dzieją się --- i szybko.

Instrukcje

Godzina stosunek poprawnie. Musisz mieć seks podczas swoich najbardziej płodnych dni miesiąca (okresu, w którym owulacja), w celu zwiększenia szans, że plemniki i jaja spotkać w odpowiednim czasie. Większość kobiet owulacja gdzieś w połowie cyklu menstruacyjnego.

Dowiedzieć się po owulacji. Można to zrobić na kilka sposobów.
Zwróć szczególną uwagę na cyklu miesiączkowego, zauważając, jak długo to jest i co jest w punkcie środkowym. Kiedy już zorientowali się, spróbuj raz seks około pięciu dni poprzedzających owulację, a także w dzień owulacji.
Użyj zestawu owulacji-predykcyjnych. Te zestawy do badania hormonów, które wskazują przepięcia owulacji występuje. Są one dostępne bez recepty w większości sklepów z narkotykami.
Obserwować zmiany w śluzie szyjki macicy. Mniej więcej w czasie owulacji, można zauważyć, że wydzielina z pochwy stają się bardziej obfite i śliskie, przypominające białka surowego jajka. Po pojawieniu się tego rodzaju śluzu szyjkowego, że jest to dobry pomysł, aby obcowanie co drugi dzień, gdy śluz trwa.

utrzymać zdrową dietę. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni zrobić wszystko, aby zapewnić, że ich ciała są w doskonałej kondycji do poczęcia, i obejmuje jedzenia prawo żywności. W szczególności, zdrowa dieta może pomóc kobietom z zaburzeniami owulacji owulacja bardziej regularnie. Wyeliminowanie cukru i tłustych pokarmów tłustych, z diety. Zamiast jeść dużo warzyw, zwłaszcza zielone warzywa, takie jak brokuły, szpinak i kapusta włoska. Należy także unikać węglowodanów prostych (takich jak biały ryż i makaron), ale jeść węglowodany złożone, takie jak brązowy ryż, całe ziarna chleba i płatków owsianych. Pamiętaj, aby jeść owoce bogate w przeciwutleniacze, takie jak truskawki, maliny, borówki i pomarańcze. I nie zapomnij o włókna, które mogą pochodzić z roślin strączkowych, takich jak groch i soczewica, lub owoców takich jak suszone śliwki. Jeść chude mięso i ryby dla białka jest równie ważna.

Przyjęcie zdrowego stylu życia. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni traktować swoje ciało w prawo. Unikaj palenia papierosów, które mogą uszkodzić plemniki i jaja. Picie alkoholu i spożywania nadmiaru kofeiny mogą utrudniać poczęcie, jak również. Dużo ćwiczeń, odpoczynku, utrzymać zdrową wagę i zminimalizować stres, jeśli możliwe.

orgazmu. Męskiej orgazm jest konieczne do uzyskania w ciąży, jednak orgazm może odgrywać rolę. Skurcze podczas orgazmu kobieta ma może pomóc przenieść plemniki się do jajowodów. Według iVillage Łączny Zdrowia, kobiety, że kulminacje na krótko przed jej partnerem może być nieco bardziej żyzne powodu wzrostu ruchu plemników w kobiecym układzie rozrodczym.

Opcje zapobiegania ciąży

Ciąża nie zawsze jest słowo kobieta jest przygotowany, aby usłyszeć. Wiele czynników ustalić, czy kobieta nie jest gotowa na dziecko, w tym kariery, zdrowia i życia. Zapobieganie ciąży jest możliwe, a często niedrogie. Niektóre opcje są dostępne zapobiegania ciąży bez wizyty u lekarza. Unikanie nieplanowanych ciąż jest możliwe zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, i jest łatwo dostępne dla tych, którzy nie chcą zajść w ciążę.

Abstynencja

Abstynencja to nie tylko religia. Abstynencja jest o co wybór nie uprawiać seksu lub angażować się w czynności seksualne z inną osobą. Ta technika jest tylko niezawodne metodą zapobiegania ciąży. Inną korzyścią wynikającą z abstynencji jest zapobieganie zamawiających chorób przenoszonych drogą płciową (STD). Decydując się na pobyt z dala od płci, jednak nie może być rozwiązaniem zapobiegania ciąży do małżeństw, które pragną mieć zażyłość, ale nie chcą zajść w ciążę.

Metody barierowe

Antykoncepcyjne są różne metody zapobiegania ciąży, w tym, co znajduje się w kategorii "metod mechanicznych." Antykoncepcyjne bariery są prezerwatywy, membrany i środków plemnikobójczych. Plemnikobójczych są wnioski, jak żel do membran lub stosowane prezerwatywy przed stosunkiem. Metoda bariera zapobiega spermy z kontaktowanie owulacji jajo, zapobiegając w ten sposób koncepcję. Antykoncepcyjne, takie jak metody barierowe, są dostępne w aptekach i nie wymagają recepty lekarza.

Metody hormonalne

Metody hormonalne są powszechnie znane, jak pigułki antykoncepcyjne, ale mogą być również doustne środki antykoncepcyjne, wkładki dopochwowe Nuvaring, progesteronu i estrogenów plastry, implanty progesteronu i zastrzyki progesteronu. Aby użyć metody hormonalne, kobieta musi mieć receptę od swojego lekarza.

Wewnątrzmaciczne Urządzenia lub spirale

Wkładki wewnątrzmaciczne (spirale) są implanty umieszczone wewnątrz kobiety, lub tuż pod skórą przez OB / GYN. Urządzenia takie jak Copper-T IUD i Mirena systemu wewnątrzmacicznego są skuteczne metody zapobiegania ciąży, ale są zobowiązani do pozostania w miejscu, od lat w czasie. Przed przystąpieniem do opracowania, kobiety z tego typu urządzenia wszczepionego byłoby mieć urządzenie usunięty przez swojego lekarza.

Kobieta Sterylizacja

Kobieta sterylizacji jest procedurą chirurgiczną, tak jak "wiązanie rur". Transcervical sterylizacji i Tubal procedury ligacji spowodować niedrożność w jajowodach, zapobieganie jaj z dotarciem do macicy. W niektórych przypadkach, kobieta sterylizacji nie jest odwracalne i jest trwała.

Mężczyzna Sterylizacja

Mężczyzna sterylizacji zwane "wazektomii." Jest to prosta procedura ambulatoryjna, że ​​zapobiega przedostawaniu nasienny spermę strumienia. W niektórych przypadkach, wazektomia można odwrócić i człowiek może stać się ponownie płodne.

Zablokowane jajowodu Leczenie Tube

Ciążę, jajników uwalnia jajo, który przemieszcza się w jajowodzie, a do macicy. W macicy może wystąpić zapłodnienie, przy czym implanty jaj i zaczyna się płód. Z dwa zablokowane jajowody, nigdy jaju macicy, w celu zapobieżenia ciąży. Leczenie dwóch zablokowanych jajowodów jest otwarcie jajowody, aby umożliwić przejście przez jaja, aby zakończyć cykl zapłodnienia. Z jednego zablokowanego jajowodu, leczenia zależy od funkcji jajników i drugiej jajowodzie. Po udanym leczeniu jajowodów, kobieta może zajść w ciążę.

Rozważania

Zablokowane jajowody nie są problemem, jeśli kobieta nie chce żadnych dzieci. W sytuacji, gdy zablokowane jajowody są po prostu blizny lub coś, co nie jest zagrożeniem dla zdrowia kobiety, prawdopodobnie leczenie jest nie robić nic. Pacjenci mogą mieć jedną lub obie rury jajowodu zablokowane.

HSG i laparoskopia

Czasem niewielkie zatory jasne z naciśnięciem płynu w hysterosalpingogram (HSG). Lekarz naciska barwnik do macicy, co zmusza swoją drogę do rur. Ale z głównych blokad, to płyn Push nie działa. W takich przypadkach lekarze wykonują laparoskopię lub otwartej chirurgii jamy brzusznej. Podczas zabiegu, lekarz może usunąć przeszkodę lub nawet utworzyć nowy otwór do jajowodów w niektórych przypadkach. Ponadto, lekarz może odciąć część jajowodu, który nie jest i połączyć wynikające dwa końce.

Choroby przenoszone drogą płciową

Niektóre przypadki zablokowanych jajowodów są z powodu chorób przenoszonych drogą płciową (STD). Korzystanie z ochrony zapobiega większości chorób przenoszonych drogą płciową. Leczenia chorób przenoszonych drogą płciową jest również niezbędna, aby zapobiec reprodukcyjne problemów systemowych. Pobierz regularne badanie cytologiczne z testów STD do zapewnienia, że ​​wszelkie potrzebne leczenie jest na czasie.

Jeden lub oba Rury Zablokowane

W przypadku zablokowania obu jajowodów, lekarz opinie testy pacjenta, aby ustalić najlepszy kierunek działania. Jeśli tylko jeden jajowodu jest zablokowane, ale inne jajnika lub rurka jest niefunkcjonalny, sam proces oceny występuje. Pojedynczy zablokowane jajowodzie z drugiej jajnika i jajowodu działa poprawnie nie może wymagać żadnego leczenia, jeśli przyczyna nie jest zagrożeniem dla zdrowia.

Zagrożenia

Nawet z leczenia, nie ma gwarancji, że zablokowane jajowody można otworzyć ponownie pomyślnie. Niektóre jajowody mają na tyle poważne obrażenia, że ​​nic nie może ich otworzyć. Operacja niesie ryzyko przypadkowego cięcia innych narządów, uszkodzenia rury dalej, krwawienie wewnętrzne i zakażenia. Ryzyko znieczulenia zabiegu zawiera wiele zagrożeń związanych z nudnościami do śmierci. Po operacji brzusznej, nie jest dwa do trzech dni hospitalizacji i zwykle wymaga od czterech do sześciu tygodni, dopuszczenie medycznego z pracy. Laparascopy ma znacznie krótszy pobyt w szpitalu i wymaga mniej czasu wolnego od pracy.

Różnica między Mini Pill i stosowanie dwuskładnikowych doustnych środków

Mini pigułki doustne środki antykoncepcyjne, znane także jako progestagen tylko pigułki, są metody antykoncepcyjnej najczęściej przepisywany kobietom, które karmią piersią lub którzy nie tolerują skutków ubocznych połączonych doustnych środków antykoncepcyjnych. Mini pigułka zawiera tylko progestagen, a połączone doustne środki antykoncepcyjne zawierają zarówno estrogen i progestagen.

Skutki uboczne

Mini tabletki są zwykle uważane mają mniej skutków ubocznych niż połączonych doustnych środków antykoncepcyjnych. Według badań opublikowanych w czasopiśmie "antykoncepcji", są bardziej ciąży pozamacicznej związane z mini pigułki niż połączeniu tabletek.

Skuteczność

US National Library of Medicine donosi, że mini tabletki nie są tak skuteczne w zapobieganiu ciąży, jak połączonych doustnych środków antykoncepcyjnych. Mini tabletki należy przyjmować w tym samym czasie każdego dnia lub ich skuteczność jest znacznie zmniejszona.

Owulacja

Połączone doustne tabletki antykoncepcyjne zapobiegają owulacji, ale mini pigułka nie. Mini dzieła pigułki przez zagęszczenie śluzu szyjkowego i utrudnia transport jaj przez jajowodów w celu zapobiegania zapłodnieniu.

Tabletki placebo

Chociaż stosowanie dwuskładnikowych doustnych środków opakowania zawierają tygodniu tabletek placebo, każda pigułka w progestagen tylko opakowanie zawiera hormony niezbędne w celu zapobiegania ciąży.

Miesiączka

Połączone doustne środki antykoncepcyjne regulują miesiączki, tak że okres pojawi się co 28 dni. Mini tabletki nie regulują miesiączki, mini i kobiety biorące pigułki mogą mieć bardziej nieregularne cykle niż kobiet stosujących doustne środki antykoncepcyjne w połączeniu.

Jakie są sposoby zastosowania środków antykoncepcyjnych?

Chociaż najczęściej stosowanie środków antykoncepcyjnych jest zapobieganie ciąży, mają inne zastosowania. Ponieważ coraz więcej kobiet z nich korzystać, i jak oni przechodzą zmiany i ulepszenia w wyniku badań i rozwoju, które wystąpiły, jest prawdopodobne, że będzie można znaleźć dodatkowe zastosowania do środków antykoncepcyjnych.

W celu zapobiegania ciąży

Najczęstszym zastosowaniem antykoncepcji jest zapobieganie ciąży. Można to osiągnąć przez stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych, oraz jako środki antykoncepcyjne, które są wkładane do macicy lub pochwy lub zewnętrzne środki antykoncepcyjne, które są wykorzystywane przez ludzi. Niektóre środki antykoncepcyjne blokować przechodzenie spermy do jajowodów, zapobiegając w ten sposób przed zapłodnione jajo. Następuje to albo przez przytrzymanie plemników w zbiorniku (takie jak prezerwatywy) lub renderowania plemników sterylne (jak miejscowe plemnikobójcze nie) lub przez blokowanie otworu szyjki macicy, tak, że plemniki nie mogą postępować dalej. Doustne środki antykoncepcyjne zmienić poziom estrogenu i / lub progesteronu, które są wydzielane, co jest trudniejsze do jaj do zapłodnienia. Jeśli jajko powinno nawozić, doustne środki antykoncepcyjne, a także tych, które są wprowadzane do macicy (IUD) można również zmienić błony śluzowej macicy, co odmawiał uznania zapłodnionego jaja.

Leczenia problemów hormonalnych

Antykoncepcyjne mogą być stosowane do leczenia kobiet cierpiących hormonalne problemów. Doustne środki antykoncepcyjne działają najlepiej, gdy są stosowane środki antykoncepcyjne z tego powodu. Problemy hormonalne mogą obejmować wczesna menopauza, wczesne miesiączki, a czasem endometriozy. W przypadku pierwszych miesiączki, że środki antykoncepcyjne są, bez przerwy w cyklu kilku miesięcy --- stymuluje funkcjonowanie organizmu na (lub działa, którego rezultatem jest to pożądane) w taki sposób, że terminy nie zachodziło aż do chwili jak dziewczyna jest naprawdę oznaczało rozpoczęcie miesiączki. Ponieważ tabletki zawierają estrogen i / lub progesteronu, podnoszą poziom estrogenów w organizmie kobiety. W przypadku kobiety cierpią wczesna menopauza, pigułki powodują ją rozpocząć ponownie posiadające okresy, które mogą być następnie kontynuowane aż do czasu, kiedy powinno być wprowadzenie w okres menopauzy.

Regulowania Okresy

Kobiet, zwłaszcza młodszych, często występują problemy z nieregularnymi okresami. Będą one albo mają okresy zbyt blisko siebie, albo pójdzie miesięcy bez okresu, lub będzie miał bardzo ciężkie przepływów. Doustne środki antykoncepcyjne są często bardzo skuteczne w regulowaniu okresy kobiety, które mogą poprawić jej ogólny stan zdrowia fizycznego.

Zapobiec trądzik

Niedawno wprowadzono antykoncepcyjny, który zawierał różne rodzaje hormonów. Podczas gdy jego przeznaczenie było traktować PMDD, kobiety, które miały go z tego powodu zauważył również, że wyjaśnione przypadki łagodnego do umiarkowanego trądziku. To jest teraz przewidziany dla obu powodów.

PMS / PMDD traktować

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) i przedmiesiączkowe zaburzenie nastroju są prawdziwe objawy, spowodowane przez wahania hormonów, że niektóre kobiety cierpią tuż przed ich okresy. PMS i PMDD oba mogą być na tyle złe, że uniemożliwiają lub poważnie hamować kobietę od wykonywania swoich normalnych zadań i dosłownie się wraz z jej życia w tym czasie. Doustne środki antykoncepcyjne zostały udowodnione w leczeniu tych objawów.