Digidexo.com

Styropian Rurka do ćwiczeń rehabilitacyjnych

Rury styropianowe, zwane także wałki z pianki, są cenne elementy wyposażenia do ćwiczeń rehabilitacyjnych. Rury mogą być wykorzystane do ułatwienia samodzielnego masażu. Mogą również poprawić skrzywienia kręgosłupa, stabilizacji i elastyczności. Są niedrogie narzędzie, które może zmniejszyć ból mięśni i sztywność, poprawiając jednocześnie siłę i równowagę.

Zalety rur styropianowych

Rury styropianowe są zazwyczaj 36 cm średnicy i może być albo 4 lub 6 metrów długości. Istnieje wiele korzyści z używania rurki cylindrycznej, do ćwiczeń. Po pierwsze, zapewnia zwartą powierzchnię, która może zwijać i zapewnić wsparcie i masaż dużych obszarach ciała na raz. Po drugie, tworzy niestabilną powierzchnię, która rzuca wyzwanie podświadomości zaangażować się postawy mięśni w całym organizmie i zwiększenie świadomości ciała.

Self-masaż

Według strony internetowej fizykoterapii, najczęściej jest stosowanie rur do samodzielnego masażu. Do masażu pleców, umieścić probówkę na podłodze i siedzieć na rurze. Powoli poleżeć, pozwalając rura toczyć pod ciała. Z rękami za głowę, a stopy płasko na podłodze, jeżdżą tam iz powrotem na rurę z dolnej części pleców do górnej części pleców.

Masować biodra i nogi, wykonaj podobną procedurę. Umieść obszar, który chcesz masować na rurze i jeżdżą tam iz powrotem nad tym obszarem.

Dwie rury mogą być używane razem do rozprowadzania masy ciała bardziej równomiernie, gdy ciśnienie jest zbyt duża z tylko jednej rury.

Rozciąganie i Bilansu

Wiele ćwiczeń rehabilitacyjnych skupić na poprawie elastyczności i równowagi, który będzie również zwiększenie stabilności stawów. Kiedy twoje mięśnie są napięte, nie mogą poruszać się po całym zakresie ruchu, co utrudnia wykonywanie regularnych codziennych czynności, takich jak osiągnięcie wysokiego półkę, otwieranie drzwi i patrząc przez ramię. Masaż może pomóc rozluźnić mięśnie, ale rozciąganie pomoże im odzyskać ich zakres ruchu.

Jako odcinek jest leżeć na podłużnej rury na plecach. Trzymając stopy płasko na podłodze, można powoli opuść ręce do boków i dopuścić okolic brzucha i klatki piersiowej, aby otworzyć. Ten odcinek jest korzystne dla cofania ruchów, co robimy na co dzień, które są często z naszymi rękami przed nami.

Twoje główne mięśnie brzucha (głębokie mięśnie pleców) i wykorzystywane są do siebie symetryczne. Kiedy stoisz na niestabilnej powierzchni, te główne mięśnie są aktywowane do mikro-regulacji ustrzec od upadku. Rury mogą być stosowane do odstania się i chodzić do przyspieszenia czasu reakcji i wzmocnienia mięśni tułowia. Poprawi to ogólną równowagę, co może być problemem, jak się starzejemy, i pomóc dźwięk brzuch ciała.