Digidexo.com

Cat Scratch Fever Objawy

Kot porysować lub choroby gorączka kociego pazura jest zakażenie wywołane przez bakterie Bartonella henselae. W dowolnym momencie w czasie niemal połowa populacji cat przenosi choroby, ale nie ich chory nie może być łatwo wykryty. W przeważającej części, jest samoistnie i iść swoją drogą bez leczenia, z wyjątkiem osób z osłabionym układem odpornościowym.

Rozważania

Ludzie mogą zarazić koci gorączkę zarysowania przez ugryzieniu lub porysowana przez kota, który przenosi bakterie, ale również wtedy, gdy PET kota, który ma bakterii na jego futra po umył się. Bakterie są zawarte w ślinie kota.

Objawy

Gorączka zadrapania kota przedstawia jako ból, który rozwija się po podstaw kota lub ukąszenie, które nie goją normalnie, czerwonym okolicy ból kot, który nadal się większe niż dwa dni od podstaw lub bite, gorączka, która trwa po zera lub bite, bolesny obrzęk węzłów chłonnych i więcej niż dwa tygodnie po ukąszeniu, kości i stawów, bóle brzucha lub nadmiernego zmęczenia na więcej niż dwa tygodnie po zera lub przekąskę.

Przestroga

Wielu ludzi, którzy rozwijają się choroby nie pamiętam ugryzieniu lub porysowana przez kota. Ból nie może rozwijać od trzech do dziesięciu dni po ekspozycji na kota.

Efekty

Węzły chłonne, które są nabrzmiałe i bolesne są zazwyczaj w sąsiedztwie lokalizacji zera lub przekąskę. Ugryzienie na nodze nie spowoduje węzłów chłonnych w dole pachowym puchnąć. Wpływ węzłów chłonnych mogą puchnąć do więcej niż cal wielkości.

Zapobieganie

Naukowcy uważają, że koty się bakterie z pchłami. Jak pozbyć się pcheł, jeśli twój kot je ma, może pomóc w zapobieganiu chorobom. Nie drażnić kotów czy cokolwiek, że sprowokować je ugryźć lub podrapać cię.