Digidexo.com

YAZ antykoncepcyjne Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Yaz, kontrola urodzin lek produkowany przez firmę Bayer, jest stosowany w celu zapobiegania ciąży, a także w leczeniu umiarkowanego trądziku oraz objawy przedmiesiączkowe zaburzenie nastroju, bardziej poważną formę zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Podobnie jak wszystkie leki, Yaz pochodzi z ostrzeżeniami, które musisz wiedzieć przed rozpoczęciem przyjmowania. Należy zapoznać się z informacjami zawartymi z recepty i omówić wszelkie problemy masz z lekarzem przed zastosowaniem leku Yaz.

Co sprawia, że ​​Yaz Różne

Yaz, siostra starszego produktu lek Yasmin firmy Bayer, zawiera mniej estrogenów niż inne pigułki antykoncepcyjne. Zawiera on również nową postać progesteronu, drosperinonu. Progestagen jest syntetyczna wersja progesteronu, hormonu, który zapobiega owulacji. Drosperinonu było związane z efektów ubocznych i ryzyka, które nie są widoczne w środkach antykoncepcyjnych stosując inne formy progesteronu.

Birth Control Ostrzeżenia kombinowane

Kombinowane pigułki antykoncepcyjne, takie jak Yaz może zwiększyć ryzyko wystąpienia poważnych problemów sercowo-naczyniowych. Yaz zawiera ostrzeżenie czarnej skrzynki FDA, który czyta. "Palenie papierosów zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych na serce i naczynia krwionośne z doustnej antykoncepcji Ryzyko to zwiększa się z wiekiem i z ciężkim paleniem (15 lub więcej papierosów dziennie) i jest dość zaznaczone u kobiet powyżej 35 roku życia. Kobiety, które stosują doustne środki antykoncepcyjne nie powinny palić. " Niektóre ze znanych problemów sercowo-naczyniowych są związane Yaz i innych preparatach łączonych są skrzepy krwi, zwłaszcza w nogach (zakrzepica żył głębokich); atak serca; i udaru mózgu. Możesz być zwiększone ryzyko zakrzepów krwi, jeśli pacjent przyjmuje Yaz i wprowadzanych na leżenie w łóżku, to w każdej sytuacji wymagającej, aby pobyt w łóżku przez dłuższy czas, lub ostatnio wydana dziecko. Porozmawiaj z lekarzem o zatrzymaniu Yaz trzy do czterech tygodni przed operacją, a nie biorąc Yaz dla jednego do dwóch tygodni po zabiegu lub gdy jesteś na leżenie w łóżku.

Ostrzeżenia drosperinonu

W przeciwieństwie do niektórych form progesteronu znalezione w starszych pigułki antykoncepcyjne, drosperinonu mogą zwiększyć stężenie potasu, które, jeśli masz problemy z wątrobą lub nerkami, może narazić Cię na ryzyko poważnych chorób serca lub wątroby lub niewydolności nerek. Drosperinonu w Yaz może niekorzystnie oddziaływać z niektórych leków, w tym libuprofen, naprosyn, leków moczopędnych oszczędzających potas, preparaty uzupełniające potas i leki ciśnienie krwi. Jeśli wziąć każdy z tych leków, omówić je z lekarzem przed rozpoczęciem Yaz. Bayer zaleca przetestować potasu miesiąc po rozpoczęciu Yaz.

Inne poważne działania niepożądane

Oprócz efektów sercowo Yaz jest związana z podwyższonym ryzykiem choroby pęcherzyka żółciowego, jak również łagodne nowotwory wątroby, ale niebezpiecznych. Według wkładce Yaz, istnieje niewielkie ryzyko raka wątroby u kobiet stosujących antykoncepcję, takich jak Yaz przez długie okresy czasu. Hormonalne środki antykoncepcyjne, takie jak Yaz zostały połączone z niewielkim wzrostem ryzyka raka piersi i reprodukcyjnych u kobiet. Po zaprzestaniu przyjmowania antykoncepcji, że ryzyko zaczyna iść z powrotem w dół. Jeżeli ma lub miał raka piersi, nie należy przyjmować Yaz lub inne hormonalne środki antykoncepcyjne.

Mniej poważne, bardziej powszechne skutki uboczne

Niektóre z mniej poważnych i bardziej powszechne skutki uboczne Yaz to krwawienie z pochwy pomiędzy okresami, znany również jako plamienie lub krwawienie; trudność noszenia soczewek kontaktowych lub zmiany widzenia; zatrzymanie płynów; melasma, wypryskami ciemnienie skóry, szczególnie na twarzy; nudności; wymioty; zmiany apetytu; ból głowy; nerwowość; depresję; zawroty głowy; łysienie; wysypka; i infekcje pochwy.

Ostrzeżenia narkotyków interakcji

Niektóre leki mogą zmniejszać skuteczność Yaz. Ryfampicyna, barbiturany, fenytoina, fenylbutazon i niektóre antybiotyki mogą Yaz mniej skuteczny w zapobieganiu ciąży lub zwiększyć krwawienie. Suplementy ziołowe zawierające ziele dziurawca może zmniejszać skuteczność Yaz. Być może trzeba użyć drugiego rodzaju antykoncepcji, takie jak prezerwatywy, podczas każdego cyklu, w których można wziąć te leki.