Digidexo.com

dni plodne wg modelu creightona

Creighton modelu i metody, aby zajść w ciążę

Creighton modelu FertilityCare System (CRM) jest używany do wykrywania kobiety okres owulacji każdego miesiąca. Jest znany jako metoda planowania rodziny, ponieważ pomaga parom, aby uniknąć zajścia w ciążę bez stosowania antykoncepcji. Dla tych, którzy nie chcą zajść w ciążę, ta metoda planowania rodziny może pomóc koncepcja stanie szybko i bez pomocy z zewnątrz, takie jak zastrzyki hormonalne.

O

Każda kobieta, która jest w stanie odtworzyć ma miesięczny cykl, który obraca się wokół jaj. Raz w miesiącu, kobieta jajeczkuje, co oznacza, że ​​uwalnia jajo, które jest gotowe do zapłodnienia przez plemniki mężczyzny. Podczas zapłodnienia, kobieta zajdzie w ciążę. Jeśli jajko nie jest zapłodnione, rozpoczyna się miesiączka. Model Creighton skupia się na idei, że jeśli kobieta studiuje jej cykl tyle blisko, będzie wiedziała dni ona może zajść w ciążę i dni, że nie jest.

Cykl uczenia się

Według metody Creighton, upławów kobiety lub śluzu, jest znakiem ostrzegawcze do jej cyklu. Musisz spojrzeć na swoje śluzu codziennie, z wyjątkiem tygodnia, że ​​miesiączki. Należy zwrócić uwagę na kolor, konsystencję i lepkość tego. W przypadku nie wypełnienia śluzu, nie są owulacji. Kiedy masz zamiar rozpocząć owulacji, absolutorium jest lepki i mętny. Gdy zaczyna owulacji, śluz jest rozciągliwy i jasne. Jest podobny w wyglądzie i do osobistego smaru.

Jak wykorzystać wiedzę

Celem Creighton Model jest dla kobiety, aby poznać jej harmonogram owulacji bez konieczności patrzenia na jej absolutorium śluzu. Po kilku miesiącach studiowania swój cykl, powinieneś być w stanie przewidzieć dni płodne. Model Creighton nie został zaprojektowany do zastosowania w połączeniu z podtrzymania ciąży. Jeśli kobieta chce mieć dziecko, powinna mieć seks na jej dni płodnych. Jeśli ona nie chce uprawiać seksu, ona nie powinna mieć seks na jej płodne dni. W przypadku prawidłowego stosowania, model Creighton jest 99 procent skuteczności. Kobiet z nieregularnymi cyklami powinien zobaczyć się z lekarzem na temat śledzenia swoje dni płodne.

Ile dni po menstruacji Czy Kobieta Zostań płodny?

Kobieta jest uważana płodne podczas owulacji, to czas, kiedy jajnik uwalnia jajo zostać zapłodnione. Aby ustalić, kiedy jesteś płodna, śledzenie cyklu miesiączkowego na kilka miesięcy, aby dokładnie określić owulację.

Nieporozumień

To mit, że owulacja trwałe występuje na 14 dni po początku miesiączki. Jednak owulacji jest inny w każdej kobiecie.

Ramy czasowe

Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Ciąża, długości cyklu kobiet średnio od 28 do 32 dni, a owulacja występuje zwykle wszędzie pomiędzy 11 i 21 dnia cyklu.

Dzień owulacji

Jeżeli okresy są regularne można spodziewać się, że owulacja występuje prawdopodobnie między 12 a 16 dni przed kolejnym przewidywanym okresie, według BabyCenter.

Wykrywanie owulacji

Aby dokładnie określić dzień owulacji, poszukaj śluzu szyjkowego jest najgrubsza i stickiest, podobnie jak surowych białek. Jeśli śledzenie temperatury ciała Waking codziennie można także zauważyć, że temperatura wzrośnie o 0,4 do 1,0 stopni bezpośrednio po owulacji, według BabyCenter.

Pasek Współżycie

Współżycie jest najprawdopodobniej przyczyną ciąży, jeśli występuje on między dwa dni przed owulacją i 24 godzin po, ponieważ plemniki przeżyć około dwóch do trzech dni w pochwie podczas jajko przetrwa tylko jeden dzień, według ekspertów BabyCenter.

Jak liczyć dni, aby zajść w ciążę

Stara się zajść w ciążę, może być stresujący czas dla kobiety. Najlepszym sposobem, aby zwiększyć szanse na ciążę jest, aby wiedzieć, kiedy owulacja. Można to zrobić za pomocą prostego sposobu liczenia.

Instrukcje

Dowiedzieć się, kiedy są płodne. Zrób kalendarz miesiączki i udokumentować długość cyklu w ciągu trzech lub czterech miesięcy. Zazwyczaj kobieta ma cykl 28-dniowy od początku jej okres do rozpoczęcia jej następnego okresu, choć może się różnić dla każdej kobiety. W tych 28 dni, owulacja występuje zwykle między 14 i 16.

Zwróć uwagę na oznaki owulacji. Chociaż owulacji występuje zwykle na 14 dni cyklu kobiecego znowu podobnie jak długość cyklu może się zmieniać.

Zmiana śluzu szyjkowego jest ostateczne znak może być o owulacji. Podczas owulacji, twoja pochwa będzie wydalać śluz szyjki macicy, który jest nieco grubsze i wyraźnie. To jest, gdy widzisz te wydzieliny, które są najbardziej płodne. Kiedy owulacja się skończy, to będzie albo wyładowania odejść lub stać się białe. Zaznacz dni objawy te zwiększone jasne wydzieliny w kalendarzu miesiączki.

Wykonaj swoją podstawową temperaturę ciała. Weź temperaturę codziennie rano, zanim wstaniesz z łóżka, a twoje ciało musi być w spoczynku. Zaznacz go w kalendarzu każdego dnia. Zwykle jest to temperatura wzrośnie nieznacznie tuż po owulacji. Kiedy wschodzi, zaznaczyć poprzednie trzy lub cztery dni, jak swoim okresie owulacji.

Na koniec trzy lub cztery miesiące, przejrzeć notatki kalendarza. Spójrz na długości cyklu i objawów owulacji i jak one zbieżne. Jeśli masz regularne cykle, należy być w stanie wykorzystać wszystkie te informacje, aby dowiedzieć się dzień jesteś najprawdopodobniej owulacji.

Teraz, gdy zorientowali się, kiedy owulacja, po prostu liczy się tego dnia na początku następnego cyklu i planujemy spróbować ciąży w dni owulacja. Na przykład, jeśli masz 30-dniowy cykl i owulacja 14 dnia, a następnie zaplanować stosunku dwa tygodnie po rozpoczęciu swojego okresu.

Wskazówki

  • Dla zwiększenia środków, można kupić kije owulacji z Twojej lokalnej aptece, że można powiedzieć, jeśli owulacja.
  • Jeśli palisz lub napój, powstrzymać się od tego, jak te nawyki mogą nie tylko obniżyć swoje szanse na zajście w ciążę, ale także zaszkodzić dziecku, jeśli nie zajść w ciążę.
  • Jeśli stara się zajść w ciążę od dłuższego czasu bez powodzenia, umówić się z lekarzem, który może upewnić się, że nie ma podstawowe problemy zdrowotne utrudniające proces.
  • Jeśli masz nieregularne cykle, może trzeba się do lekarza o pomoc w ciążę, lub może po prostu trzeba używać pałeczek owulacji codziennie, aby dowiedzieć się, kiedy jesteś owulacji.

Hva gjør DNI Mean på en Health Care direktiv?

Hva gjør DNI Mean på en Health Care direktiv?


En helsevesenet direktivet er et juridisk dokument som definerer helsehjelp du ønsker å motta eller avvise når du er arbeidsufør. Du kan se medisinske akronymer som DNI eller DNR på et direktiv.

Identifikasjon

Det finnes to typer helsetjenester direktiver: en levende vilje og en holdbar fullmakt (DPOA) for helsetjenester. En levende vilje inneholder spesifikk informasjon om livreddende tiltak du gjør eller ikke ønsker. Informasjonen er klart definert av staten lov, så helsepersonell kan tolke dine ønsker. Personen med din DPOA fungerer som din helsevesenet agent.

Funksjoner

Innenfor din levende vil, kan du inkludere instruksjoner som "ikke intubere" (DNI) eller "ikke gjenopplive" (DNR). Når du angir DNI, kan leverandøren ikke sette inn en pusteslange inn i luftveiene til å opprettholde livet. DNR betyr at han ikke kan gi deg HLR.

Betraktninger

Den personen du har gitt ditt DPOA for helsevesenet er ansvarlig for å forstå dine ønsker og sikre leverandører følge din DNI eller DNR.

Tips

Når du ikke lenger er uføre, er du fri til å ombestemme deg om DNI, DNR eller andre aspekter av en levende vilje.

Advarsel

Ifølge Omsorg Connections, er ambulansepersonell ikke lov til å rette seg etter DNI direktiver. De er pålagt å stabilisere deg og ta deg til en legevakt.

Kompletna Scarsdale medyczne Dieta

Scarsdale Dieta została wprowadzona pod koniec 1970 roku przez dr Hermana Tarnower, który prowadził klinikę diety w swoim rodzinnym mieście Scarsdale, Nowy Jork. Dieta planu bardzo niskiej wartości kalorycznej, o niskiej zawartości tłuszczu i umiarkowanej zawartości węglowodanów, która jest przeznaczona do tworzenia bardzo szybką utratę masy ciała, szczególnie w ciągu pierwszych dwóch tygodni. Dr Tarnower został zamordowany w 1980 roku, który przyniósł trochę więcej uwagi na swoją dietę i pomógł zwiększyć sprzedaż swojej książce The Complete Scarsdale diety.

Robi Dieta

Scarsdale Dieta to plan krótkoterminowy, których należy przestrzegać dla 7 do 14 dni w czasie. Plan zaleca jedzenie około 20 procent tłuszczu, 35 procent węglowodanów, 45 procent białka i mniej niż 1000 kalorii dziennie. Chociaż to sprawia, że ​​znacznie wyższe niż w węglowodany, takie jak plan Atkins (który jest mniej niż 10 procent węglowodanów), to nadal uważany jest dieta niskowęglowodanowa przez niektórych. Plan jedzenia, które jest określone w książce, jest bardzo surowa i wymaga Dieter jeść konkretnych pokarmów (w tym grejpfruta) w określonym czasie każdego dnia. Plan odchudzania ma być przeplatane z mniej ścisłą schematu zwanego "poćwiczyć planu jedzenia", aż do osiągnięcia wagi cel.

Utrzymanie utraty wagi

Niestety, tylko jedno badanie na temat diety Scarsdale kiedykolwiek opublikowane, i tylko dowody na poparcie skuteczności diety jest niepotwierdzone. Wielu dietetyków skarżą się, że waga stracił na Scarsdale diety jest bardzo trudne do utrzymania się. Diety, które poważnie ograniczają spożycie kalorii często wytwarzają szybką utratę wagi, ale jak ciało dostosowuje się do niższego spożycia kalorii, utrata masy ciała spowalnia i rozwiązać Dietera osłabia. Kiedy Dieter próbuje podnieść ich spożycie kalorii, metabolizm ma problemy nastawiania i waga jest odzyskał.

Inne problemy

Wielu dietetyków zgłosić, że Scarsdale Dieta jest zbyt restrykcyjne, aby pasowały do ​​ich stylu życia. Inni skarżą się, że alkohol nie jest dozwolony. Pracownicy służby zdrowia przytoczyć różne problemy z diety, w tym fakt, że nie istnieje sposób, aby spełnić wymagania witamin i minerałów w organizmie, biorąc pod uwagę skrajne ograniczenia dietetyczne. Dodatkowo, wiele witamin i minerałów, są rozpuszczalne w tłuszczach, i niskotłuszczowe charakter Scarsdale Dieta zabrania im jest wchłaniany przez organizm prawidłowo. Chociaż Scarsdale Dieta nie wymienione z nazwy, zarówno American Medical Association i American Association of Family Physicians wydały materiały potępiających skuteczności podobnymi planami niskokalorycznych.

Programy na zamówienie Diet Weight Zysk

Dla profesjonalnych kulturystów i sportowców jak myśliwce, wyzwanie tycia i utraty wagi jest zawodowa. Było kilka udokumentowanych diety dla utraty wagi, ale rzadko jakieś tycia. Są to wskazówki, jak dostosować program do wzmocnienia masy dodać zdrowe podczas budowania masy ciała mięśnie do swoich celów.

Dostosowywanie diecie

Dostosować dietę do nadwagi powinny skupić się na specyfice typu budowy ciała. Jak w dietach odchudzających, należy wziąć pod uwagę skutki żywieniowe w zmianie sposobu jedzenia. Dla osoby z wysokim metabolizmem, przybiera na wadze może być większym wyzwaniem. Trzeba także wziąć pod uwagę styl życia. Osoba, która jest bardzo aktywna może spalić więcej kalorii, niż ktoś, kto jest siedzący tryb życia. Dla osób z wysokim metabolizmem lub bardzo aktywny tryb życia, zmniejszenie aktywności i dodając znaczącą odżywcze powinny tworzyć przyrost masy ciała.

Wiedząc, jak jeść

Przybiera na wadze może być tak proste, jak jeść, co chcesz, kiedy chcesz. Ale to może być problem dla osób, które chcą przytyć w zdrowy sposób. Wiedząc, jak do jedzenia jest kluczowym czynnikiem w budowaniu zdrowej masy ciała. Na przykład, należy przestrzegać wszystkich wytycznych zdrowej diety dla utraty wagi, dodając więcej żywności wysokiej węglowodanów w diecie. Ziemniaki, ryż i owoce dostarczają zdrowych opcji i są węglowodany potrzebne do budowy mięśni i tworzenia masy ciała. Dodanie około 300 do 500 kalorii dziennie nie daje wskazanie przyrostu masy ciała w ciągu dwóch tygodni.

Wiedząc, kiedy jeść

Wykonując może pomóc zbudować więcej mięśni przy jednoczesnym zwiększeniu ogólnej masy. Problem z ćwiczeń jest to, że również może schudnąć. Jeść obfite śniadanie wypełnione węglowodanów, takich jak owoce, całe ziarna zbóż i pieczywa, i sok będzie napędzać swój dzień i pomóc dodać do kalorii, podczas gdy w stanie siedzącym. Pozostałe pięć posiłków w ciągu dnia, powinny pokrywać się z przekąski, a ostatni posiłek powinien być zjedzony na godzinę przed snem. Żołądek jest stosunkowo pełna, gdy śpisz, a proces trawienia jest wolniejszy. To zapewnia dodatkowy czas potrzebny do konwersji węglowodanów na masę ciała.

Żywność, aby pomóc złagodzić Spadek stóp

Spadek stóp jest stan, w którym palce przeciągnąć na ziemi, gdy idziesz. Jest to zazwyczaj z powodu słabości mięśni grzbietu zginaczy w stopy. Istnieje wiele przyczyn spadku stóp, i nie są to środki, które mogą pomóc w diecie spadek łatwość stóp poprzez mięśnie silniejsze.

Leczyć wody

Przepis Cure Woda jest prosta. Apeluje, aby pić co najmniej połowę masy ciała w wodzie, w uncjach, każdego dnia. Na przykład, jeśli zważyć 120 lbs., Wypić 60 uncji wody dziennie. Dla każdego litr wody można konsumować, dodać 1/4 łyżeczki. soli. Dodaj sól do żywności obficie, ale pić zalecaną ilość wody. Jeśli pić napojów alkoholowych lub zawierających kofeinę, wypić kolejną 10 uncji do 12 uncji wody na 6 uncji z kofeiną lub napój alkoholowy spożywany. Używaj tylko wyrafinowaną ocean bez soli.

Zdrowa żywność

Trzymanie się diety ekologicznej mogą również pomóc spadek stóp. Pestycydów w żywności może mieć negatywne konsekwencje dla organizmu ludzkiego. Sklep w sekcji ekologicznej żywności w lokalnym sklepie spożywczym. Większość sklepów spożywczych oferuje ekologiczną żywność, zarówno w produkcji i mięsa sekcjach. Organiczny sekcja ziarna mogą być również dostępne, oferując zbóż i pieczywa.

Soki warzywne

Soki warzywne są świetne dla zdrowia, zwłaszcza jeśli jedzą zbyt dużo. Są dobre dla zaspokojenia głodu apetyt ze stosunkowo niewielu kalorii i może być świeże z sokowirówki domu lub kupić w sklepie. Pić do 20 filiżanek soku z warzyw dziennie, aby pomóc w spadku stopy. Dodaj pietruszka, seler lub marchew deskami do szklanki soku warzywnego na przysmak. Rzodkiewki i plasterki ogórka są również smaczne dodatki.

Stwardnienie rozsiane (SM) jest chorobą, w której kropla stopa jest wspólna i przewlekły problem. Jest to silny składnik odżywczy do leczenia SM naturalny. Objawy MS, w tym spadku stopy, może poprawić drastycznie ze zdrową zmianę diety, ale wszystkie zmiany w diecie powinny być omówione z lekarzem.

Fizjoterapia na zespół rzepkowo

Podstawowym celem terapii fizycznej dla zespołu rzepkowo-udowym jest przywrócenie stabilności, siły i ruch do Twojej stawu kolanowego, według Nismat.org. Szacuje się, że ponad 2,5 mln Amerykanów doświadczyć tego zespołu. Fizjoterapia obejmuje wzmocnienie mięśni, które wspierają swoją rzepkę i kość udową, ścięgna i mięśnie czworogłowe, a jednocześnie wprowadzenie innych metod.

Co to jest rzepkowo Syndrome?

Zespół rzepkowo obejmuje zarówno swoją rzepkę (rzepki) i swoją kość uda (kość udowa). Twój rzepkę można przesunięte z kości udowej lub nie może być osłabienie mięśni uda (czworogłowe), stwierdza, American Academy of Family Physicians. Objawy obejmują mielenie lub skrzypienie dźwięki podczas zgiąć lub wyprostować nóg, ból z tyłu lub wokół rzepki i / lub kolana nie może posiadać swoją wagę.

Ćwiczenia rozciągające

Rozciągnąć mięsień czworogłowy uda. Wstać i trzymać się z tyłu twardym krześle. Podnieś swoje słabe nogi, jedną ręką uchwycić trzymać z kostki. Według Nismat.org, przynieść piętę, jak daleko do pośladków, jak możesz. Poczuj odcinek. Nie przesadzaj. Przytrzymać przez 30 sekund. Upewnij się, że nie przenieść z powrotem. Trzymaj kolana blisko siebie. Puścić nogę i niech powróci do podłogi. Zrelaksować. Powtarzać.

Czy ścięgno rozciąganie. Ćwiczenia fizyczne terapii zespołem rzepkowo-udowym, znany jako odcinek klasycznego biegacza, może być wykonane przez stały i twarzą do ściany. Według Nismat.org, zarówno mięśnie wzdłuż tyłu nóg może być rozciągnięta przez opierając się o ścianę. Używać rąk i przedramion do wsparcia. Przytrzymać przez 30 sekund. Zginać kolana lekko do drugiego odcinka. Przytrzymaj przez kolejne 30 sekund. Zrelaksować. Powtórzyć zarówno rozciąga pięć razy.

Ćwiczenia wzmacniające

Czy izometrii. Leżąc na kanapie lub łóżku, rozszerz swoje słabe nogi, dopóki nie jest proste. Napinaj mięśnie czworogłowe. Przytrzymaj przez 5 sekund. Zrelaksować. Powtarzać. Dokręcić łydek. Przytrzymaj przez 5 sekund. Zrelaksować. Powtarzać.

Czy proste wyciągi nóg. Wzmocnić mięsień czworogłowy uda leżąc płasko na plecach. Zginać nienaruszone nogę. Utrzymując swoją słabą nogę prosto, napinaj mięśnie ud. Podnieś nogę. Przytrzymać przez 3 sekundy. Niższe. Powtarzać.

Wzmocnić ścięgna. Siedząc w fotelu na kółkach, takie jak te znajdujące się w biurach, weź się po pokoju, stosując swoją słabą nogę. Czy to na płaskiej, twardej powierzchni, aby rozpocząć. Jak zwiększyć siłę mięśni, wykonaj to ćwiczenie na dywanie.

Inne formy fizykoterapii

Treat lodem. Umieść okłady z lodu lub lodu owinięte w ręcznik na tym terenie. Natychmiast zastosować lód po robi swoje ćwiczenia fizyczne terapii na zespół rzepkowo-udowym. Amerykańska Akademia Lekarzy Rodzinnych zaleca nie robić tego dłużej niż 20 minutowych. Wisienką pomaga wyeliminować ból i stan zapalny. Jeśli nie masz lodu dostępne opakowania mrożonych warzyw rade.

Podnieść i odpoczynku. Postawić nogę na słabą stos poduszek. Unieś nogi powyżej poziomu swojego serca, aby otrzymać maksymalne korzyści. Połóż połączenie przez około dwa dni.

Leczenie toksyczne Neuropatia obwodowa

Neuropatia obwodowa jest toksyczne uszkodzenie nerwu obwodowego układu nerwowego, spowodowane przez substancje toksyczne. Przykłady przyczyn toksycznej neuropatii obwodowej to narażenie na substancje chemiczne, takie jak zanieczyszczenia środowiska i substancji chemicznych w miejscu pracy i nadużywanie chemicznych, takich jak alkohol i inne narkotyki.

Leczenie

Leczenie toksycznej neuropatii obwodowej zaczyna się zaprzestania ekspozycji na substancję. Na przykład, w neuropatii alkoholowej, leczenie polega na zaprzestaniu picia alkoholu. Usunięcie każdego typu toksycznych substancji chemicznej w pierwszym etapie obróbki.

Leki

Neuropatia powoduje mrowienie, drętwienie i ból. Over-the-counter medycyny bólu może zapewnić ulgę w bólu. Lekarz może przepisać lek w celu złagodzenia objawów, takich jak ból, trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, leków przeciwdrgawkowych i miejscowego kapsaicyny śmietany.

Inne leczenie

Według eMedicine niektóre zabiegi niemedyczne mogą oferować pewne ulgi. Przykłady obejmują ciepło, masaż, podnoszące kończyny i ćwiczenia.

Rozważania

Według Stowarzyszenia neuropatii, toksyczna neuropatia w USA jest stosunkowo rzadkie. Gdy naturalna przyczyną medyczna nie jest oczywiste, neuropatia obwodowa może być błędnie jako toksyczne w przyrodzie.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Dla toksycznej neuropatii spowodowanych przez nadużywanie alkoholu i narkotyków, zapobieganie dalszym uszkodzeniem nerwów dotyczy odzyskania od narkotyków lub alkoholu. W przypadku innych typów toksycznych neuropatii, wyeliminowanie ekspozycji na toksyny środowiskowe lub zawodowych.

Jak rozpoznać napadów nieświadomości

Według MayoClinic.com, a zajęcia nieobecności lub petit mal zajęcie "obejmuje krótkie, nagłe upływu świadomej działalności. Występujące najczęściej u dzieci, zajęcie brak może wyglądać człowiek jest jedynie wpatrując się w przestrzeń przez kilka sekund. "Stan ten często prezentuje się u dzieci w wieku od 3 do 12 lat, ale może utrzymywać się do wieku dorosłego. Odcinki trwają od kilku sekund do 10 sekund lub więcej, wiele razy w ciągu dnia. Gdy występują drgawki, poszkodowany jest w rzeczywistości "tracąc czas." mal Petit mogą być trudne do wykrycia, szczególnie u dzieci, bo ludzie po prostu wyglądają "rozmieszczone".

Instrukcje

Zwróć uwagę na wyrażenia i ruchów Twojego dziecka podczas rozpoczynającego odcinka. Typowe objawy napady petit mal patrzą, przewracając oczami, powieki trzepotanie, żucie, ruchy rąk, ramion i niewielki ruch.

Dotknij dziecka lub jej imię. Jeśli dziecko wydaje się być w wolnym wpatrując odcinka, dotykając rękę lub ramię nie obudzić dziecka od napadu padaczki.

Słuchaj, jeśli dziecko często zdobyć zły i podkreślił, że nie słyszy i, że on lub ona nie pamięta czegoś; Dziecko może być prawdę. Podczas ataku padaczki, człowiek nie może usłyszeć lub zobaczyć, świadomie i nie może być świadomy w czasie.

Zanotuj wyniki w szkole, bo "zauważalny spadek zdolności uczenia się dziecka może być pierwszym objawem tej choroby. Nauczyciele mogą również komentarz o niezdolności dziecka do zwrócić uwagę ", mówi MayoClinic.com

Sprawdzić zauważalnego spadku pisma dziecka. Litery dziecka może ciągnąć się lub stają się coraz bardziej niechlujny. Długie, poszarpane linie mogą wskazywać, kiedy dziecko jest w środku odcinka.

Hiperwentylacja i migające światła wywołują napady padaczki. Podczas aktywności fizycznej, należy zwrócić uwagę, czy dziecko ma krótkie epizody gapi lub jeśli dziecko wydaje się mylić.

Wskazówki

  • Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy dana osoba ma nieobecność epilepsji jest, aby skonsultować się z neurologiem i zaplanować EEG.
  • Nieobecności Napady muszą być kontrolowane przez leki. Skonsultować się z lekarzem.
  • Stan może się stopniowo gorzej i powodować drgawki typu grand mal.

Tępy uraz głowy i efekty

Istnieją dwa rodzaje: drobne tępego urazu tępego urazu i ciężką lub poważnego urazu tępego. Oba mają wpływ na świadomość, po ciężkich urazach tępych jest najgorsze. Zwykle niewielkie tępy uraz może być traktowane w domu, ale dla maksymalnego bezpieczeństwa, wskazane jest, aby mieć osobę, która doznała szkody, do szpitala, aby upewnić się, że nie jest zaangażowane żadne inne urazy. Tępy uraz głowy może również przekształcić się w bardziej poważnych powikłań, takich jak krwotok śródkomorowy lub krwiaka. Obie te muszą być traktowane przez lekarza i może zagrażać życiu.

Urazy głowy drobne Blunt

Drobne tępe urazy głowy mogą mieć skutki po prostu jest oszołomiony lub mała pomyłka w świadomości. Wynik może być bóle głowy, zaburzenia widzenia, nudności i wymioty. Nie może być subtelne długotrwałe efekty, takie jak drażliwość, trudności w koncentracji, bezsenność i wrażliwość na jasne światło i głośne dźwięki. Są to objawy po udarowe i może trwać przez długi okres czasu.

Szef ciężkiego urazu Blunt

Ciężkie tępy uraz głowy obejmuje utratę świadomości od minut do dni. Napady mogą występować w tym stanie. Mogą wystąpić poważne deficyty neurologiczne i trwałe. Śmierć może również wynikać z urazu. Uraz może przypominać, że widział w udarze mózgu i może to paraliż, problemy z widzeniem, słuch, pieszo lub na zrozumienie i zrozumieniem.

Krwotoki dokomorowe

Dokomorowe krwotok lub IVH może wystąpić jako skutek tępego urazu głowy. IVH jest krwawienie wewnątrz lub wokół komór. Komór zawiera płyn mózgowo-rdzeniowy. Zgodnie z 2009 artykule "dokomorowe Krwotok" w Lucile Packard Szpitalu Dziecięcym Serwisu, dokomorowe środki "w komorach" i "krwotok" oznacza "nadmierne krwawienie." Krwawienie z naczyń uszkodzenia mózgu nerwowych poprzez umieszczenie na nich presję. Ciężkie uszkodzenie może prowadzić do uszkodzenia mózgu. Istnieją cztery stopnie IVH oznaczający ilość krwawienia Grade jeden wskazuje, że krwawienie występuje w małym obszarze komór; wskazuje, że dwie klasy krwawienie występujące na zewnątrz i wewnątrz komór; gatunek trzy wskazuje, że komory są engorged z krwi; i wskazuje, że cztery klasy krwawienie występujące wokół komór i do tkanki mózgowej.

Krwiak podtwardówkowy

Krwiak podtwardówkowy krwawienie do przestrzeni pomiędzy pokrywą mózgu, oponę twardą oraz sam mózg. Przestrzeń nazywa się obszar podtwardówkowy. Krwiak może nacisku na mózgu, działania niepożądane mogą wystąpić takie jak niewyraźnej mowy, zawroty głowy, zmiany w chodzie, śpiączki, a nawet śmierci. Krwiaki podtwardówkowy może pojawić się w wyniku niewielkiego urazu, poważnym urazie lub tętniaka.
Leczenie jest wiercenie poprzez czaszkę do odprowadzania nadmiaru krwi w tej dziedzinie.

Wnioski

Drobne urazy głowy mogą być traktowane w domu przez stosowanie lodu na 20 do 40 minut w czasie, z lodem lub worek mrożonych warzyw zawinięte w ręcznik. Poważniejsze urazy powinny być leczone w szpitalu. Urazy mogą być również ponoszone przez upadkiem. Jako zasada, jeśli osoba spada odległość mniejszą niż jego wysokość to powinien być traktowany na drobne tępych urazów. Jeśli spadek jest z wysokości większej niż jego wysokość, powinien być traktowany przez główny tępym narzędziem w szpitalu. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, a poniesione rany głowy, należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza i leczenie.

Neuropatia leki

Neuropatia obwodowa zwykle objawia się drętwienie i ból rąk i stóp. Zwykle sygnał innym zaburzeniu u, ból związany z neuropatią obwodową jest często określany jako mrowienie lub pieczenie. Choć cukrzyca jest jedną z głównych przyczyn neuropatii, infekcji, urazów, toksyn i problemów metabolicznych, również może wywołać stan. Najczęściej, neuropatii mogą być leczone, jeśli stan bazowy traktowany jednak istnieją pewne terapie ukierunkowane na objawy oraz neuropatia.

Leczenie

Jeśli przyczyna neuropatii jest traktowany, drętwienie i ból będzie rozwiązać na własną rękę. Jednakże, lekarz może przepisać leki, aby pomóc w bólu związanego z neuropatią. Jeśli objawy są łagodne, over-the-counter leki, takie jak ibuprofen i naproksen są zwykle wystarczająco. Jeśli nie, lekarz może przepisać coś mocniejszego. Ważne jest, aby być ostrożnym, ponieważ niektóre z tych leków zawierają opiaty, które mogą być uzależniające. Ponadto, niektóre leki, przeznaczone do leczenia epilepsji, takich jak gabapentyna, topiramat i pregabaliny pomoc bólu. Leki te często mają efekty uboczne, takie jak zawroty głowy i senność.

Innych leków

Lekarz może także zaproponować stosowania poprawki z miejscowego środka znieczulającego lidokainy. Przez zastosowanie go do obszaru z najbardziej ból, te poprawki będą znieczulić obszar. Można użyć do trzech poprawek w ciągu dnia. Jedynym skutkiem ubocznym ludzi doświadczyło jest wysypka w miejscu plastra. Leki stosowane do zwalczania depresji, takich jak amitryptylina i nortryptylina również stosować u pacjentów z neuropatią. Poprzez wpływ na sposób Twój mózg i rdzeń kręgowy ból procesu, te leki zatrzymać objawy związane z neuropatią.

Domowe leki

Ważne jest, aby właściwie zadbać o swoje stopy, jeśli masz neuropatii. Jeśli nosisz obcisłe skarpety lub obcisłe buty, może to prowadzić do bardziej intensywnego bólu. Zgodnie z Mayo Clinic, zalecane są miękkie, luźne bawełniane skarpety i ocieplane buty. Ważne jest również, aby korzystać w celu kontroli poziomu cukru we krwi i pomaga zmniejszyć ból. Lekarze zalecają także, aby rzucić palenie, ponieważ ma negatywny wpływ na układ krążenia. Inne sposoby, aby uniknąć nasilenia neuropatii są masuje swoje ręce i nogi i unikanie zbytniego nacisku na łokciach i kolanach przez dłuższy czas.

Objawy Padaczka samoistna

Idiopatyczną padaczkę to grupa zaburzeń padaczkowych, które mają nieznane pochodzenie i nie może być wstecz do jakiejkolwiek pewnym obszarze mózgu, według CP Panayiotopoulos, MD, PhD, frcp. Napady nie mogą być wyjaśnione przez przyczyny. Jest to zespół, co oznacza, że ​​zbiór objawów lub podobnych rodzajów napadów. Istnieje kilka klasyfikacji napadów idiopatyczne.

Dzieciństwo Brak Padaczka

Dzieciństwo Brak Padaczka lub CAE, prezentuje się we wczesnym dzieciństwie, głównie w wieku od 4 do 8. Objawy występują dziecko może gapiących czarów i przerwami w nieświadomości. Objawy te mogą trwać tylko kilka sekund, ale mogą pojawić się setki razy w ciągu dnia, według dr Michael Wong z Washington University School of Medicine. Nie może być jakiś ruch w twarzy lub rąk, takich jak szybkim miganiem. Jednak przez cały czar, dziecko zazwyczaj pozostaje dość jeszcze. Po zajęciu, dziecko będzie mieć pamięć to dzieje. Koncentracja jest trudne do utrzymania dla tych dzieci, a niektórzy pacjenci mają upośledzone umiejętności uczenia się. Te z dzieciństwa napadów nieświadomości też mogą mieć inne zaburzenia napadowe, głównie uogólnionych napadów toniczno-klonicznych.

Młodzieńczą padaczką miokloniczną

Młodzieńczą padaczką miokloniczną lub JME, jest stanem, który może powstać z powodu Dzieciństwo napadów nieświadomości. Jest aktywny w dorosłych, a także u pacjentów młodych. Napady miokloniczne wpływu na pacjentów z tą chorobą. Napady Myolonic są krótkie, niekontrolowane ruchy podobny do wstrząsu dzieje się w ręce, nogi i tułowia, według dr Wong. Objawy te występują zwykle po przebudzeniu pacjentów w godzinach porannych. Na ogół określony przez całe życie i potraktowano leków.

Łagodny Rolandic Padaczka

Łagodny Rolandic Padaczka lub BRE jest również nazywany "łagodne dzieciństwo epilepsja z kolcami centralnych-skroniowej," Dr Wong pisze. Jest to jeden z niewielu zespołów idiopatyczne napadów, które faktycznie jest częściowe zajęcie. Oznacza to, że drgawki pochodzą zlokalizowanym obszarze mózgu. Warunek ten rozpoczyna się zazwyczaj w późnym dzieciństwie. Ten stan może wystąpić w czasie snu i obudzić pacjenta w górę. Napady ogniskowe objawy motoryczne, które dotyczy jednej strony twarzy i ręki lub nogi po tej samej stronie, jak zajęcie twarzy występuje.

Długowieczność z zapalenia rdzenia i nerwu Optica

Optica rdzenia i nerwu lub NMO lub choroby Devic jest choroba zapalna oczu i rdzeń kręgowy. Do niedawna zapalenia rdzenia i nerwu OPTICA często był błędnie lub mylić z typem stwardnienia scelerosis lub MS. To jest poważne i nieuleczalne, ale uleczalna choroba, która może być jednofazowe lub nawracającym.

Objawy

Ogólnie NMO jest związane z objawami, takimi jak utrata widzenia w jednym lub obydwu oczach, porażenie, a czasami utrata czynności jelit lub pęcherza moczowego, i ewentualnie bolesne skurcze.

Wielu pacjentów doświadczyć jedynie niewielką utratę wzroku, ale maksymalnie do 40 procent ma całkowitą ślepotę na chorego oka.

Po wystąpieniu objawów, może pogorszyć warunki na godziny lub dni, ale w końcu od 78 do 88 procent pacjentów odzyskać jakąś funkcję w obszarze zagrożonym.

Diagnoza

Rozpoznanie zapalenia rdzenia i nerwu Optica wymaga MRI lub rezonansu magnetycznego mózgu i rdzenia kręgowego. Wykrycie przeciwciał we krwi 70 procent pacjentów z rdzenia i nerwu optica który nie występuje u osób z MS pomogło w diagnozowaniu choroby. Przeciwciało znane jako NMO IgG może być wykryte za pomocą badania krwi.

Jednofazowe NMO

Jednofazowe forma, 13 procent przypadków NMO, kiedy choroba uderza i trwa około miesiąc lub dwa z ciężkimi objawami, i wpływa na mężczyzn i kobiety w równym stopniu. Zwykle jest umiarkowane ożywienie. Zazwyczaj wizji odzyskaniu znajduje się na poziomie 20/30 lub lepszą, chociaż 22 procent pozostają funkcjonalne w ciemno, na 20/200 lub jeszcze gorzej w co najmniej jednym oku.

Osłabienie kończyn są często postrzegane, wraz z umiarkowanymi zaburzeniami zwieraczy i sporadycznego nietrzymania moczu. Niektóre stały paraliż występuje u 31 procent pacjentów jednofazowych.

Osoby z jednofazowych form NMO po okresie rekonwalescencji pozostanie stabilny. Pięcioletniego przeżycia w tym typie zapalenia rdzenia i nerwu Optica jest 90 proc.

Rzutowo

Nawracające zapalenia rdzenia i nerwu OPTICA jest znacznie bardziej powszechne niż odmiany jednofazowego, i sprawia, że ​​między 70 a 87 procent przypadków NMO. Ta forma dotyka kobiety w znacznie większym stopniu, 12:56, niż mężczyźni.

Postać rzutowo ma bardzo błędne kurs, z klastrami ataków rozstawione miesięcy lub lat od siebie, czasem okresy częściowej poprawy w remisji. Skutki ataków, jednak kumulują się i każda nowa walka z chorobą oznacza nowy obszar jest atakowany. Osłabienie mięśni i paraliż są powszechne i najbardziej niebezpiecznym powikłaniem jest gdy oddychanie ma wpływ tego osłabienia mięśni. Często konieczne stosowanie sztucznej wentylacji.

Rokowanie nawracające zapalenia rdzenia i nerwu jest pięcioletni wskaźnik przeżywalności 68 procent. Ci, którzy poddają się tej choroby zazwyczaj umierają z powodu niewydolności oddechowej.

Leczenie

Leczenie zapalenia rdzenia i nerwu Optica składa się z zarządzania ostrych napadów, zmniejszenie objawów, zapobieganie atakom w przyszłości i rehabilitacji chorych z utrwalonym niepełnosprawnych.

Zazwyczaj leczenie kortykosteroidami poprzez IV, do ostrej fazy oraz z dawkowaniem doustnym jako obserwacji. Osoby, które nie reaguje na leczenie kortykosteroidami może lepiej z leczeniem plazmaferezy, gdzie pacjent ma przeciwciała ich rozdzielone we krwi.

Trwają badania nad innymi sposobami, w szczególności inne leki w leczeniu NMO przynoszą kilka obiecujących wyników.

Ćwiczenia Bobath

Bobath ćwiczenia leczy pacjentów cierpiących na schorzenia neurologiczne, takie jak porażenie mózgowe, udarów mózgu, uszkodzenia rdzenia kręgowego i choroby Parkinsona. Według Międzynarodowej Encyklopedii Rehabilitacji, Bobath ćwiczeń pomaga pacjentom poprawić mobilność poprzez manipulowanie ich głowami, tułów i kończyny. Fizjoterapeutów zindywidualizować programy ćwiczeń na podstawie ciężkości tego stanu i wieku pacjenta. Ćwiczenia Bobath są szczególnie pomocne w poprawie postawy u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Pochodzenie

Fizjoterapeuta Berta Bobath i jej mąż dr Karl Bobath pionierem koncepcji Bobath na początku 1950 roku. Berta Bobath, który studiował taniec i gimnastyka, użył jej znajomość ruchu ciała, ćwiczeń i relaksu jako podstawę swojej terapii koncepcji. Według strony internetowej Centrum Bobath, dr Karl Bobath pracował jako pediatra i chirurga dziecięcego i wspólne interesy żony w schorzeń neurologicznych u dzieci i dorosłych. On i jego żona wspólny interes w leczeniu dzieci z mózgowym porażeniem i neurologiczne zaburzenia wpływające dorosłych. Podróżowali po całym świecie, nauczania i szkolenia terapeutów, jak używać swoich ćwiczeń.

Sposób leczenia

Ćwiczenia Bobath poprawy mobilności i postawy, aby pomóc pacjentom funkcji w życiu codziennym. Fizjoterapeutów stosowane specjalistycznej obsługi zmniejszyć sztywność zwiększają kontrolę mięśni i stabilizacji aktywności mięśni, według sposobu obróbki stronie porażeniem mózgowym. Dzieci z porażeniem mózgowym nauczyć się siedzieć, stać i chodzić, w zależności od stopnia ich stanu. Leczenie koncentruje się na manipulacji "kluczowych punktów" na ciele pacjenta, szczególnie głowy, kręgosłupa, miednicy, ramion, nóg i rąk. Terapeuci pomagają pacjentom uniknąć nieprawidłowych postaw i refleks. Ostatecznie, pacjenci uczą się kontrolować swoje ciało. Każda sesja terapeutyczna trwa około 45 minut.

Rozważania

Bobath pojęcie dotyczy pacjentów w każdym wieku, od niemowląt do starszych. Przed pacjenci otrzymują leczenie, medycznego zawiera ocenę stanu pacjenta, aby dostosować kierunek działania. Terapeuci udokumentować pacjenta wiek, płeć, rodzaj stanu neurologicznego i liczby dni lub lat od początku choroby. Na przykład, terapeuci leczący nastolatki uważają cielesne zmiany pacjenta, przyrost masy ciała i seksualności, według zabiegów porażeniem mózgowym. Pacjenci, którzy wcześniej doznał udaru mózgu może uzyskać połączenie z Bobath i innych zabiegów rehabilitacyjnych. Terapeuci dostosowanie metod leczenia opartych na postępie pacjenta po każdej sesji. "Podręcznik Rehabilitacji Neurologicznej" Richarda J. Greenwood mówi zabiegi dostosować do indywidualnych odpowiedzi i nie może być przewidywalne i powtarzalne.

Rola rodziny i opiekuna

Rodzice dzieci z porażeniem mózgowym i osób opiekujących się osób z chorobami neurologicznymi odgrywać ważną rolę w leczeniu. Terapeuci uczą opiekunów jak pozycjonować pacjentów i pomóc im przejść poprawnie. Według zabiegów porażeniem mózgowym, rodzice powinni uwzględnić ruchy w codzienne życie i rekreacyjnego.

Jak Neck Ćwiczenia Wzmocnienie szyi?

Dlaczego jest tak ważne, aby utrzymać silne mięśnie szyi?

Neck wzmocnienie ćwiczenia nie są skuteczne tylko w zmniejszaniu ryzyka chorób układu mięśniowo-szkieletowego, ale może również pomóc uniknąć poważnych urazów w sportach kontaktowych i innych urazów, takich jak bicz bicz, które mogą siać spustoszenie na mięśnie szyi. Niestety, jeśli chodzi o wykonywanie, szyjka jest zwykle jednym z najbardziej zaniedbane części ciała, a ponieważ średnia treningu zazwyczaj nie zawierają procedury do obwodu szyi, działania te mogą łatwo być pominięte. Podejmowania wysiłku sumienia, aby dodać kilka ćwiczeń szyi wzmacniająca do treningu może być bardzo korzystne dla utrzymania dobrej postawy i równowagę.

Jakie ćwiczenia są najlepsze?

Nie musisz się na wycieczkę do centrum odnowy biologicznej, w celu wzmocnienia mięśni szyi. Ćwiczenia izometryczne szyi może pomóc osiągnąć silne mięśnie szyi bezpiecznie, bez potrzeby ciężkiego sprzętu siłowni. Ćwiczenia izometryczne wykorzystuje odporność wzmocnić mięśnie i tonu. Ta forma ruchu jest bardzo skuteczny, więc podkreślić, wolne, że może być również używana do rehabilitacji. Jednym z najlepszych ćwiczeń wzmacniających izometryczne szyi są znane jako izometryczne zjeżdżalniami. W tym ćwiczeniu, połóż prawą dłoń na prawym policzku, siedząc prosto i patrząc prosto przed siebie. Trzymaj głowę i szyję mocno w miejscu, próbując prawą ręką wcisnąć głowę nad do lewej strony. Własne ciało pomogą tworzyć opór mięśni wzmocnienia jak trzymasz firma i zapobiec przechyleniu głowy w lewo. Wykonywać izometryczne slajdy po obu stronach głowy, trzymając przez co najmniej 10 sekund z każdej strony, powtarzając w razie potrzeby. Wskazówki do przodu i do tyłu również wzmocnić szyję i można wykonać siedząc. Wystarczy przechylić głowę do przodu, przyciskając podbródek mocno do szyi przez 10 sekund, a następnie przechylić głowę do tyłu tak daleko, jak to możliwe, nie powodując dyskomfortu i przytrzymaj przez 10 sekund; powtarzać.

Jak ćwiczenia wzmacniające szyję osiągnąć rezultaty?

Jak w przypadku każdego ćwiczenia wzmacniające mięśnie, odporność powoduje obciążenie mięśni, co osłabia i powoduje małe łzy w włóknach mięśniowych. Twoje ciało, a następnie zaczyna się szybki proces naprawy sprawia, że ​​mięśnie jeszcze silniejsze niż były wcześniej, zwiększając gęstość i grubość mięśni. Proces jest powtarzany z każdym treningiem, coraz silniejsza po każdej uzdrowienia.

Nie przez to zrobić

Podczas ćwiczenia wzmacniające szyi może być bardzo korzystne, ważne jest, aby słuchać swojego ciała podczas wykonywania jakiejkolwiek formy ćwiczeń i wiedzieć, kiedy odejść. Jeśli w dowolnym momencie wystąpić silny ból lub dyskomfort w trakcie dowolnych szyi ćwiczenia wzmacniające lub innego treningu w tym zakresie, należy natychmiast przerwać. Dać czas na odpoczynek ciała i leczyć, jeśli overextended. Lepiej jest wziąć kilka dni wolnego od ćwiczeń niż nadal pracować na zewnątrz i ryzykować możliwość powodując większe obrażenia. Jeśli ból nie ustępuje, należy skontaktować się z lekarzem.

Objawy Ból Głowy i Szyi

Istnieje wiele różnych rodzajów bólu głowy i szyi, więc może to być mylące, aby określić, czy ból głowy i szyi jest poważna choroba czy coś moll. Zapoznaj się z głównymi objawami bólu głowy i szyi.

Ból głowy

Ból głowy może być mniejsza lub większa, w tym ból głowy stresu lub migreny. Bóle głowy, które trwają dłużej niż trzy dni może oznaczać poważniejszy problem może być dokonywania was i należy szukać pomocy medycznej.

Sztywność w szyi

Sztywność szyi może być spowodowany przez odkształcenie szyi lub bardziej poważne stanu, takiego jak zapalenie opon mózgowych. Jeśli sztywność karku towarzyszy gorączka, skontaktuj się z lekarzem od razu.

Drętwienie

Drętwienie może zdarzyć się w lub wokół szyi i promieniuje w dół ramiona. Może to być spowodowane przez zmiażdżenia nerwu w szyi lub przez bardziej poważnego stanu, takich jak atak serca.

Mrowienia

Może wystąpić uczucie mrowienia w rękach i palcach. Może to być również spowodowane przez zmiażdżenia nerwu, albo problemu obiegowej.

Ból pleców

Ból głowy lub szyi może promieniować w dół do tyłu. Ból pleców może być spowodowana przez uraz lub szyi napięcie mięśni.

Jak uniknąć sztywny kark podczas snu

Budząc się rano z sztywność karku jest częstym problemem. Aby pokonać sztywny kark, starają się unikać potencjalnych przyczyn. Ból jest na tak stopniowo przez całą noc, nie zdają sobie sprawy, boli aż do następnego ranka. Wykonaj następujące kroki, aby zidentyfikować i naprawić problemy sztywne szyi.

Instrukcje

Użyj właściwego poduszkę. Upewnij się, że poduszka podnosi głowę około trzech centymetrów wyższy od swojego ciała, gdy leżąc na plecach lub boku. Dobre poduszki kołyski głowę wygodnie i utrzymuje szyję obsługiwane przez noc. Spanie z szyi pod nienaturalnym kątem jest najczęstszą przyczyną szczepu szyi. Rozważyć zakup specjalnie zaprojektowanego szyję poduszkę jeśli często budzę się z sztywność karku.

spać na twardym materacu. Nawet jeśli masz odpowiednią poduszkę, miękkie, ugięcia materaca można pokonać dobrą postawę podczas snu. Dobra postawa w nocy jest tak samo ważne jak dobrej postawy w ciągu dnia. Idealnie, materac i poduszka powinny łączyć, aby utrzymać kręgosłup i szyję w linii, aby zapobiec napięcie mięśni i sztywność karku.

Unikaj spania w projekcie. Otwarte okno sypialni i świeże powietrze to przynosi może być korzystne, ale jeśli wiatr wieje w na szyi przez całą noc, może się zrelaksować mięśnie prowadzi do sztywności rano. Spanie z klimatyzatora może zrobić to samo. Jeśli musisz spać przy otwartym oknie lub w klimatyzację, przenieść swoje łóżko, aby umieścić w sypialni, gdy nie jesteś w projekcie.

Nie należy spać na brzuchu. Ta postawa podnosi głowę nieprawidłowo i może zmusić głowę, aby włączyć się zbyt daleko na bok, napinając szyję. Jeśli masz tendencję do roli na brzuchu podczas snu, spróbuj umieścić poduszki na każdej stronie ciała, aby utrzymać się z toczenia.

rozładować napięcie w szyi za pomocą kilku prostych ćwiczenia rozciągające przed snem. Stres może zbudować w ciągu dnia, a jeśli nie podejmie kroki w celu zrelaksowania szyi, szczep może nasilać się w nocy. Może to również pomóc, aby rozciągnąć się w łóżku, gdy budzisz się rano, zanim wstanie z łóżka.

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli sztywność karku utrzymuje mimo wszystkich wysiłków, aby to poprawić. Przewlekłe sztywność karku może być symtom z bardziej poważnych problemów.

Wskazówki

  • Prawo szyi poduszka jest indywidualny wybór na podstawie rozmiaru, wagi i innych szczególnych warunkach może być. Zobacz sekcję źródłem informacji i źródeł poduszki szyi.

Jak rozpoznać ból szyi

Wiele różnych tkanek uzupełnić swój szyi. Po wystąpieniu bólu w miejscu, to może być spowodowane przez nie poważnych stanów medycznych, takich jak napięcie mięśni lub bardziej poważne powodu, jak atak serca. Musisz ból szyi rozpoznano, aby upewnić się, że nie jesteś w obliczu poważnego problemu zdrowotnego.

Instrukcje

Wyklucza szkodę miejscu. Jeśli wystąpił uraz, to można łatwo zdiagnozować ból szyi. Jeśli były w wypadku, może być ból szyi ze złamanym obojczykiem lub kręgosłupa szyjnego.

Spójrz na swoje inne objawy. Jeśli masz atak serca, ból szyi i ból barku jest uważany wtórnym objawem. Inne objawy zawału serca to ból w klatce piersiowej, zawroty głowy i duszność.

Zadzwoń do lekarza. Jeśli masz ból szyi, lekarz może chcesz uruchomić szereg testów w celu ustalenia dokładnej przyczyny bólu.

Pobierz elektrokardiogramu (EKG). Jeśli masz ból szyi i inne objawy zawału serca, lekarz będzie chciał połączyć ciebie do EKG w celu potwierdzenia diagnozy.

umówić się na testy technologii obrazowania. Lekarz może zlecić prześwietlenie MRI lub CT skanowania zbadać szyi i okolic. Mogą one korzystać z tych testów szukać bólu szyi spowodowanego złamanych kości, złamań i deformacji.

Wskazówki

  • Kiedy tylko mając lekki dyskomfort, może nie trzeba iść do lekarza o swoim bólu szyi. Spędzić kilka dni odpoczynku i łagodzi ból z ponad-the-counter leków, czy to drobne urazy związane.
  • Jeśli masz ostre i silne bóle w szyi lub zawał serca objawy, wezwać pogotowie lub udać się do szpitala lub pilnego centrum opieki medycznej.

Przyczyny bólu szyi

Większość ludzi w wieku powyżej 40 doświadczyło jakiejś formy bólu szyi. Dyskomfort szyi jest znać efekt uboczny zaawansowanym wieku, ale ma inne źródła naturalnej degradacji ciała.

Znaczenie

To nie jest rzadkością w przypadku większości ludzi zaczynają odczuwać ból szyi w pewnym momencie w ich 20s. Pogorszenie komórek, które składają się płyty w szyję zaczynają wykazywać oznaki zużycia po 20 lat, a niemal każda osoba cierpi z jakiegoś stanu pogorszenia według wieku 60 lub 70.
Na szczęście prawie 90 procent warunkach szyi rozwiązać się z upływem czasu, a warunki są na tyle nieistotne, gdy nie zarejestruje żadnych bolesnych objawów.

Rozważania

W niektórych przypadkach początki bólu szyi nie zawsze może być lokalna w okolicy szyi. Zespół cieśni nadgarstka jest powszechne schorzenie, które odczuwa się głównie na nadgarstku i przedramieniu, ale jest możliwe, zespół cieśni nadgarstka, aby dotrzeć do podstawy mięśni szyi i powodować silny ból szyi.
Krążenia warunki mogą również powodować dyskomfort w szyi, a zwłaszcza te, które dotyczą objawów dławicy piersiowej. Jest również możliwe opracowanie guzy płuc w układzie krążenia, które podróżują i szyjkę oraz nowotwory te mogą prowadzić do skrajnych przypadkach przewlekłego bólu szyi.

Rodzaje

Stawów jest schorzenie, które ma wpływ na ścięgna w każdym złączu w organizmie i reumatoidalne zapalenie stawów jest powszechną przyczyną bólu szyi przede wszystkim w rejonie dookoła górnej szyjki.
Innym częstym źródłem bólu szyi jest uraz. Często razy wpływu, która jest podobna do wypadku samochodowego w tył spowoduje mięśnie i ścięgna w szyi do hiper-rozszerzenie. To hiper-rozszerzenie może być źródłem ciągłej i przewlekłego bólu szyi.

Jest również możliwe, że uszkodzenie może spowodować złamanie szyjki kości. Szkoda złamanie karku stawia rdzeń kręgowy na ryzyko i może spowodować częściowe lub całkowite porażenie.

Ostrzeżenie

W przypadku bólu szyi spowodowanej szkody, ważne jest, że ofiara nie zostać przeniesione do czasu przyjeżdża przeszkolony personel medyczny. Trudno jest określić, jakie szkody zostały wykonane przy szyi jest rannych, a przeniesienie osoby, które właśnie otrzymał pozorną obrażeń szyi może doprowadzić do poważnego uszkodzenia rdzenia bardziej lub mięśni.
W przypadku bólu szyi, że nie jest spowodowane widocznego uszkodzenia, to ważne jest, aby śledzić bólu i zdawać sobie sprawę z wszelkimi zmianami położenia i nasilenia bólu. Jeśli ból rośnie w intensywności po kilka dni, lub gdy ból zaczyna strzelanie od szyi w dół do ramion lub nóg, a następnie medycznej należy zwrócić uwagę natychmiast.

Expert Insight

Według Amerykańskiej Akademii Ortopedycznej, większość przypadków ból szyi są leczone kombinacją terapii fizycznej i odpoczynku. Operacja nie jest powszechnym rozwiązaniem problemów szyjki. Operacja jest zarezerwowane głównie dla przypadków ciężkiego uszkodzenia lub urazu, gdy jest to konieczne w celu stabilizacji szyi, lub w przypadkach, gdy płyta jest zdegenerowane do punktu, w którym jest miażdżący nerwy i operacja jest jedynym sposobem, aby złagodzić ból.