Digidexo.com

przepuklina szyi

Leczenie przepuklina dysku w szyi

Przepukliny dysku kręgosłupa występuje wtedy, gdy wnętrze żelowy płyty przebija płyty na zewnętrznej ścianie, materiał zmusza do przestrzeni zajmowanej przez normalnie nerwów rdzeniowych. Chociaż przepukliny dysku występuje zazwyczaj w dolnej części pleców może wynikać także z płyt szyjki. Podczas gdy ból z przepukliną płyt w szyjce może być ciężkie, leczenie tego stanu polega na ogół prosta i efektywna.

Potencjalne powikłania i objawy

Niektóre czynniki zwiększają swoje szanse na szkody z przepuklina dysku, w tym wiekiem, brak ruchu, złe mechaniki postawy i palenia. Jeśli masz problemy z dysków w szyi, objawy mogą obejmować ból lub pieczenie w mięśniach szyi i ramion; mrowienie, drętwienie lub osłabienie jednej ręki; lub bóle w tylnej części głowy. Jeśli wystąpią takie objawy, należy skontaktować się z lekarzem jak najszybciej. Choć może nie masz nic bardziej poważnego niż przepuklina dysku, lekarz będzie musiał wyeliminować inne możliwe przyczyny bólu.

Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli wystąpią osłabienie wpływu obu stronach ciała, lub w przypadku utraty kontroli pęcherza lub jelit. Objawy te mogą wskazywać na bardziej poważne kompresję nerwów rdzeniowych, co może prowadzić do trwałego uszkodzenia nerwu lub paraliż. Idź na pogotowie natychmiast, jeśli wystąpią takie objawy.

Zabiegi na zimno i ciepło

Pomimo potencjalnych powikłań leczenia dla większości przepukliny tarcz jest bardzo prosta. Lekarz zazwyczaj zaczynają leczenie regularnego stosowania lodu zmniejszyć obrzęk, ból i możliwe skurcze mięśni. Po 48 godzinach można przejść do terapii cieplnej, co zwiększa przepływ krwi i zmniejszyć toksyn w tkance mięśniowej. Utrzymać sesje terapii zimnej lub ciepła do maksymalnie 20 minut, a nie pamiętam, aby umieścić lód lub źródło ciepła bezpośrednio na skórę.

Ból Leki

W zależności od poziomu dyskomfortu, to lekarz może skorzystać z wielu leków przeciwbólowych. Łagodny lub umiarkowany ból jest zwykle sterowany na recepty niesteroidowe leki przeciwzapalne (NSAID) takie jak aspiryna i ibuprofen, naproksen. Acetaminofen może również być skuteczne. Więcej silny ból może wywołać na wykorzystanie zwiotczających mięśnie, takich jak cyklobenzapryna lub diazepamu. Jeśli te leki są nieskuteczne, lekarz może zalecić stosowanie krótkoterminowego kodeiny lub mieszanki hydrokodon / acetaminofen. Wszystkie środki przeciwbólowe nieść pewne ryzyko i skutki uboczne. Skonsultować się z lekarzem na temat poszczególnych leków stosowanych w leczeniu.

Ćwiczeń i fizykoterapii

Tymczasowe ograniczenia lub modyfikacji aktywności fizycznej może również przynieść ulgę. Jeśli jesteś w stanie ruchu, należy wybrać działania, które nie pogarszają swoją szkodę. Choć może trzeba ograniczony okres leżenia w łóżku, utrzymać Twój dzienny harmonogram pracy, jak to tylko możliwe. Skonsultować się fizykoterapeuty dla pełnego programu leczenia do wspomagania gojenia i uniknąć ponownej kontuzji.

Rokowanie i Chirurgii

W 90 procent do 95 procent przypadków, przepuklina dysków szyi goją się znacząco w ciągu czterech do sześciu tygodni. Jeśli problem nadal występuje, może być potrzebna operacja. Zapytaj swojego lekarza o wszelkich szczegółach dotyczących zabiegu może on polecić.

Przepuklina dysku Terapia szyi

Choć rzadziej niż przepuklina dysku w odcinku lędźwiowym, przepuklina dysku w szyi występuje, gdy tarcze pomiędzy siedmiu kręgów wybrzuszenie lub pęknięcie. Przepuklina dysków są spowodowane zużyciem, ponieważ wraz z wiekiem, nasze kręgosłupy stracić płynu trzeba być elastyczny lub z powodu urazu. Objawy obejmują ból i osłabienie kończyn.

Temperatura

Podczas gdy niektóre przepuklina dysków wymaga operacji, najczęściej środki do domu i leki mogą pomóc w leczeniu problemu. W ciągu pierwszych dwóch dni od bólu, stosowanie zimnego okładu na szyi może pomóc w kwestiach kontroli, takich jak skurcze mięśni, zapalenie i ból poprzez zmniejszenie przepływu krwi do obszaru. Raz dwa dni upłynąć, przejść do ciepłego kompresu, który będzie stymulować przepływ krwi do obszaru dotkniętego. Terapia ciepło łagodzi mięśni i tkanek i pomaga krwi zabrać toksyn wytwarzanych przez obrażeń. Zalecane jest zastosowanie ciepła i zimne okłady na 15 do 20 minut czasu trwania.

Leki

Leki, takie jak niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) są najbardziej skuteczne dla zarządzania ból i stan zapalny z przepuklina dysku. Działają one przez zmniejszenie stanu zapalnego w okolicy i pozwalając tkanki leczyć. Jeśli ból jest ostry, lekarz może przepisać narkotyk do krótkotrwałego użytku, ale mogą to być zwyczaj formowania. Również korzystne są środki zwiotczające mięśnie, które pomogą spokojną reakcję mięśni szyi do kontuzji. Skonsultować się z lekarzem przed medicating się na przepuklina dysku.

Physical Therapy

Innym korzystne traktowanie jest fizykoterapia, gdzie można nauczyć się ćwiczeń i odcinków, które traktują nie tylko bieżące objawy, ale pomagają zapobiec przyszłym płyty przepukliny. Fizykoterapia, która zależy od stopnia i ciężkości obrażeń, mogą obejmować rozciąganie, masaże i trakcję. Ważne jest, lekarz i terapeuta wspólnie opracować najlepszy plan dla Ciebie i Twojej kontuzji. Z właściwego leczenia, większość ludzi jest bezobjawowe w zaledwie nieco ponad miesiąc.

Objawy przepuklina dysku w szyi

Przepuklina dysku w szyi jest powszechnym źródłem bólu. Płyta jest miękki, podobny do gumy poduszki z centrum żelową. Gdy środek płyty wybrzusza się w kierunku grzbietu jest jak chemiczne podrażnienie nerwów.

Bóle głowy

Bóle głowy w tył głowy może rozwijać się w wyniku bólu pochodzącego z obszaru pomiędzy szyjką i barku.

Mięśnie

Lub skurcz mięśni może dokręcić niekontrolowany. Mięśnie dłoni używane do rzeczy przyczepności będzie słabszy, a także mięśnie triceps i biceps.

Szyi i barku

Nie będzie palący ból w ramionach w pobliżu łopatki. Będzie to bolesne, aby włączyć lub zginać kark.

Ramion i dłoni

Ból, który rozpoczyna się w ramię przesuwa się w ręku. Ból może palić i ramię mogą zacząć czuć mrowienie i odrętwienie.

Rzadsze Objawy

W skrajnych i rzadkich przypadkach objawy przepuklina dysku w szyi to niezdarność, zmiany w chodzeniu i niezdolność do kontrolowania jelit i pęcherza.

Ból szyi Leczenie przepuklina dysku

"Przepuklina dysku" jest terminem używanym do opisania pęknięcie jednego lub więcej poduszek amortyzujących, że poduszki z kości kręgosłupa. Warunkiem jest również znany jako pęknięcie płyty. Gdy występuje przepuklina dysku w szyi (kręgów szyjnych), może wywołać szereg objawów, w tym intensywnej lub pobolewania. Zwolnienie z tego bólu jest dostępna zarówno poprzez środki niechirurgicznych i chirurgicznych.

Zrozumienie przepuklina Objawy talerzowe

Według strony internetowej Amerykańskiego Stowarzyszenia Chirurgów Neurologicznych, ból z przepuklina dysku szyjnego może rozciągać się od szyi w dół między łopatkami. W niektórych przypadkach ból może także promieniować w dół rękę do swoich dłoni i palców, a może towarzyszyć mrowienie lub drętwienie. Można zauważyć zmiany w intensywności objawów na podstawie położenia lub przemieszczania szyi.

Zabiegi nonsurgical

W większości przypadków ból szyi przepukliny dysku może być skutecznie leczone bez konieczności stosowania chirurgii. Po lekarz diagnozuje kondycję, może on zaproponować leczenia szyi z zimnego źródła, takiego jak lodem w ciągu pierwszych 48 godzin. Przez obniżenie temperatury w szyi, to leczenie zmniejsza przepływ krwi i zmniejsza nasilenie bólu. Będzie ona również pomóc zmniejszyć wszelkie obrzęk lub skurcze mięśni.

Po tym okresie 48-godzinnym, lekarz może przełączyć się na leczenie do źródła ciepła, takie jak wkładka grzejna. Ciepła zwiększa przepływ krwi do szyi i relaks tkanek otaczających płytę. Będzie także wspomagają usuwanie toksyn tkanek zbudowanych w wyniku skurcze mięśni lub urazie szyi. Zazwyczaj leczenie niskimi temperaturami są w 15 do 20 minut sesji okresowo w ciągu dnia. Nie bądź pewny, aby umieścić źródło zimna lub ciepła, w bezpośrednim kontakcie ze skórą.

Można również złagodzić ból przepuklina dysku z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ), leki, takie jak naproksen (Aleve, Naprosyn), aspiryna lub ibuprofen (Advil, Motrin). Możesz także skorzystać z takich produktów paracetamol Tylenol. Jeśli ból jest ostry, lekarz może przepisać tymczasowe użytkowanie narkotycznego środka przeciwbólowego takie jak kodeina.

W celu łagodzenia bólu związanego z skurcze mięśni, lekarz może przepisać jeden z kilku różnych leków zwiotczających mięśnie, w tym cyklobenzapryna (Flexeril) lub diazepamu (Valium). Należy pamiętać, że każdy z tych produktów prowadzi znaczący potencjał poważnych skutków ubocznych. Zapytaj swojego lekarza o ryzyku i korzyściach każdego produktu może przepisać lub polecam.

W niektórych przypadkach lekarz może także zalecić fizykoterapię jako część planu leczenia szyjki macicy ból płyty. Jeśli jest to przypadek, może przekazywać konkretne instrukcje licencjonowanym terapeutą fizycznej, która będzie nadzorować wykonywania rutynowych.

Zabiegi chirurgiczne

Gdy inne metody są nieskuteczne w zwalczaniu bólu, lekarz może zalecić operację. Potencjalne opcje obejmują częściowe usunięcie swojego dotkniętego płyty (diskectomy) i powiązanej procedurze usunięcia część swojego kręgu (laminotomy). Skonsultować się z chirurgiem na pełne wyjaśnienie opcji chirurgicznych.

Objawy przepuklina dysku Neck Pain

Kiedy osoba cierpi przepukliny dysku w szyjkę, to znaczy, że z chrząstki, który leży pomiędzy kręgów kręgosłupa szyjnego jest rozerwane lub rozerwaniu, co pozwala na miękką, wewnętrzną warstwę chrząstki wypchnąć przez zewnętrzną warstwę. Ponieważ istnieje osiem par nerwów w tym rejonie kręgosłupa sprawia, że ​​się na szyję, człowiek może przeżyć więcej niż tylko ból szyi z tego stanu, co skłoniło mnóstwo objawów, że większość ludzi nie muszą oczekiwać.

Ból szyi

Większość ludzi, którzy cierpią z powodu przepukliny dysku w szyi będzie doświadczenie pewien poziom bólu szyi. W sumie siedem kręgów tworzących kręgosłupa szyjnego, to ból może być łagodny lub ciężki, w zależności od wagi i miejsca pęknięcia, a także sposób, w którym korpus reaguje z przepukliny dysku.

Ból sąsiednich

Z liczbą nerwów znajdujących się w szyi, osoba z przepuklina dysku może cierpieć z sąsiedniego bólu. Ból ten może rozpocząć się w szyi i emanuje na zewnątrz do ramion i pleców, jak również w dół do ramion, dłoni, a nawet palce. Może to również być odizolowany tylko ramiona, między łopatkami lub w ramach jednej lub obu rąk. To naprawdę zależy od nerwów, które są "ściągnięty" przez wypadnięciem. I podobnie jak sam ból szyi, ból może działać sąsiadujących z głuchym pulsowanie do gwałtownego, strzelanie ból.

Drętwienie

Ponieważ potencjał nerwu są "ściśnięte" jest znacznie większa w przypadku przepukliny dysku, jest także możliwe, że niektórzy ludzie doświadczają drętwienia pewne. Ten szczególny objaw może lub nie może towarzyszyć ból, ale czuję, że jest brak czucia w obrębie karku, ramion, barku lub pleców lub jakby na tym terenie zasnął.

Mrowienie

Dla niektórych przepukliny dysku w szyjce może spowodować objawy, które jest najlepiej opisana jako mrowienie lub kłujące odczucia w rejonie korpusu podłączonego do ściągniętym wzrokowego. Normalnie, mrowienie lub mrowienie będzie spływać ramię i czasami do ręki. Jednak jest zupełnie możliwe wystąpienia tego samego wrażenia w samym szyi w ramionach lub w dół do tyłu.

Słabość

W zależności od stopnia nasilenia wypadnięciem i ciśnienia, osoba może również doświadczyć pewnego osłabienia z przepukliny dysku w szyjce. Kiedy tylko ten konkretny objaw jest obecny, może być odczuwalne osłabienie w ramionach i rękach, objawiającego się trudnością poruszającego te kończyny lub nawet posiadania i prowadzenia obiektów. Jeśli kompresja wystąpił z przepukliną, zdolność chodzić danej osoby może się nieco osłabiona.

Urazy szyi szyjki macicy

Określenie "szyjki" odnosi się do obszaru wyjściowego kręgosłupa u podstawy czaszki, i składa się z 7 kręgów oraz 8 par rdzeniowych. Są dom kręgi kręgosłupa i ochrona szyi i pozwolić, aby przejść od przodu do tyłu, na boki, a w rotacji. Obszar szyjki macicy składa się również z mięśni, więzadeł i ścięgien. Wraz z nerwów, że części szyjki macicy szyi są odpowiedzialne za ruch i funkcji w obrębie głowy i szyi, klatki piersiowej i ramion. Ze względu na delikatną naturę odcinka szyjnego kręgosłupa, urazy szyjki macicy może wystąpić szyi.

Whiplash

Whiplash jest uraz, który występuje, gdy szyja podlega nagłym ruchu wstecz-i-dalej, często w wyniku zderzenia samochodu w tył. Normalny krzywizny szyi i górnej części pleców jest wyciągnięta z wyrównania, a mięśnie i więzadła są hiper-rozszerzony, lub nadmiernie. Powoduje to uszkodzenia, które mogą się manifestować jako mrowienie, drętwienie, skurcze mięśni, sztywność i ból w szyi i górnej części pleców. Ciężkie Whiplash może również doprowadzić do uszkodzenia płyt, więzadeł, mięśni i ścięgien. Jednak większość osób odzyskać z czasem.

Złamania

Urazy szyjka szyjki macicy, które powodują pęknięcia jednego lub więcej kręgosłupa szyjnego, są większe, ponieważ mogą one prowadzić do porażenia i śmierci. Złamania są zwykle wynikiem poważnego urazu szyi, które jest spowodowane przez upadek, nagłego i gwałtownego skręcania szyi lub uderzenia w głowę. Osoby najbardziej narażone na ryzyko złamań szyjki są ci, którzy już cierpią z powodu schorzeń zwyrodnieniowych, które osłabiają struktury szyi, tych, którzy uprawiają sporty kontaktowe, takie jak piłka nożna, i tych, którzy nie noszą pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

W przypadku podejrzenia rozerwaniu szyjka powinny zostać unieruchomione tak, że lekarz może ocenić i rentgenowskie. Dodatkowe badania neurologiczne, jak MRI, można zamówić, jak również. Drobne pęknięcia mogą być leczone pacjenta noszenie klamrach szyjki macicy dla 6 do 8 tygodni, z bardziej rozległych obrażeń wymagających operacji i pełnego unieruchomienia, aż pęknięcie jest uzdrowiony.

Styl życia

Podczas szyjki Obrażenia poniesione od codziennego życia nie może być tak, jak nagle występujących złamań kręgosłupa szyjnego lub karku, nadal mają wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie w odcinku szyjnym kręgosłupa. Mający złą postawę, prowadzenia zbyt dużej wagi i słabe mięśnie brzucha może ciągnąć i odkształcenia struktury szyi. Podobnie czuje emocjonalnie napięta lub zestresowany może spowodować dosłowny ból w szyi.

Wiek

Proces starzenia może prowadzić do urazów szyjki szyjki jak chrząstki, stawów i mięśni osłabienia. Zapalenie kości i stawów jest chorobą, w której chrząstki rozkłada się w czasie, dzięki czemu przeguby bardziej podatne na uszkodzenia. W czasie choroby zwyrodnieniowej stawów, małe kości ostrogi formularz na odcinku szyjnym kręgosłupa i powodować obniżenie sprawności ruchowej oraz zwiększenie bólu. Zwężenie kanału kręgowego jest, wywołane przez zwężenie przejścia przez które podróżują nerwów rdzeniowych. Nerwy się sprężone, które mogą powodować ból, mrowienie i drętwienie. Choroba zwyrodnieniowa występuje, gdy dysk dyski między kręgami odwodnić, tracą swoją sprężystość, a następnie wybrzuszenie lub Zostań przepuklina.

Porady

Aby uniknąć lub zmniejszyć swoje szanse na uszkodzenia szyjki macicy szyi, ćwiczyć rozciąganie szyi przez cały dzień, a szczególnie przed treningiem. Unikaj spania na brzuchu, tak, że zakłóca kręgosłup. Podczas pracy przy biurku, należy umieścić komputer bezpośrednio przed sobą, tak, że nie obracał głowę, aby zobaczyć ekran. Odpocząć i wziąć głęboki oddech. Nawet czuje zestresowany może odcisnąć swoje piętno na twojej szyi. W przypadku uszkodzenia, stosując lód w czasie pierwszych 20 minut i może złagodzenie bólu. Obserwacji na przemian ciepłe i zimne co 20 minut przez 24 do 48 godzin.

Jakie są metody leczenia szyjki macicy przepuklina dysku?

Kręgi oddzielone są dyski, które działają jak amortyzatory; Tarcze te są macicy w rejonie szyi kręgosłupa. Szyjny przepuklina dysku występuje, gdy część płyty jądra (jądra miażdżystego) wybrzusza się przez łzy w pierścieniu zewnętrznym zespołu (zwłóknienia). To ciśnienie przepuklina można umieścić na otaczające rdzeniowych, powodując stan zapalny i ból. Zabiegi dla dysków przepuklina szyjki macicy można podzielić na leczenie wspomagające i chirurgii.

Leczenie podtrzymujące

Szyjki macicy może być przepuklina dysków zazwyczaj traktowane bez operacji. Zwiotczające mięśnie mogą zmniejszyć skurcze mięśni i gorące opakowania mogą być również pomocne, gdy stosowane w ciągu pierwszych 48 godzin od epizodu bólu ostrego. Leki przeciwzapalne mogą być przyjmowane doustnie, aby złagodzić ból i obrzęk łagodny, a środki przeciwbólowe na receptę może złagodzić bardziej silny ból. Mocniejsze leki przeciwzapalne, takie jak kortyzon, a także może być wstrzykiwana bezpośrednio do zewnątrzoponowego przestrzeni kanału kręgowego do łagodzenia bólu wyniszczające.

Fizykoterapia może zwiększyć elastyczność i zmniejszyć ból szyjnych krążków przepuklina. Ćwiczenia te składają się zwykle z delikatny masaż i rozciąganie. Urządzenia terapeutyczne, takie jak szelki szyi i przyczepność, może być używany do przepuklina dysku leczyć. Edukacja pacjenta może uczyć o czynnikach ryzyka, właściwej postawy oraz dodatkowe ćwiczenia.

Leczenie chirurgiczne

Szyjny przepuklina dysku mogą być również korygowane chirurgicznie, jeśli środki wspomagające leczenie nie. Głównym celem wszystkich tych procedur jest do odciążenia kręgosłupa kręgowego i korzeni nerwowych. Operacja kręgosłupa jest zwykle wykonywane za pomocą endoskopu i mikroskopu, aby to samo minimalnie inwazyjnych, jak to możliwe.

Najczęstszym podejście chirurgiczne przepukliny dysków w górnej kręgosłupa jest przednia discectomy szyjki macicy. W tej procedurze, chirurg wchodzi w szyjkę z przodu i usunięcie całości lub części do przepukliny dysku. Miękkiej tkanki w szyjce jest oddzielone, aby odsłonić przepuklina płyty. Płyta jest usuwana i przestrzeń jest wypełniona przeszczepu kostnego, który jest na ogół pobiera się od pacjenta własnej kości udowej. Kostnego Następnie tak ukształtowana, że ​​będzie w końcu łączą się z dwóch dotkniętego kręgów. Dodatkowe urządzenia, takie jak płyty lub śruby mogą być stosowane do stabilizacji kręgosłupa w rzadkich przypadkach. Podejście do tylnej tarczy szyjki macicy zabiegu stosowany jest do wykonywania laminotomy. W procedurze tej, części kości, która obejmuje rdzeń nerw jest usuwany.

Odzysk pooperacyjny jest zwykle szybkie, a większość pacjentów jest w stanie wrócić do domu w ciągu dwóch dni. Leki przeciwbólowe mogą być podejmowane w razie potrzeby, a pacjent może stopniowo zwiększać poziom aktywności. Bólu pooperacyjnego powinny zacząć ustępować w ciągu dwóch tygodni po zabiegu.

Talerzowe szyjki macicy Objawy przepuklina

Celem kręgosłupa szyjnego jest zabezpieczenie rdzenia kręgowego, wspierają czaszkę i umożliwienia przemieszczania głowicy. Naprężeń od wagi głowicy i sposób głowica przemieszcza się szyjka podatne na szyjki dyskopatii, który ma wiele objawów. Wielu ludzi, którzy mają dyskopatii szyjnych objawem może być wolne na jakiś czas, lub objawy mogą mieć nagły początek. Objawy mogą być traktowane przez specjalistów kręgosłupa lub neurochirurgów.

Zakres ruchów i refleks

Przepuklina dysku szyjnego często może powodować ograniczony zakres ruchu, przez co trudno jest poruszać głową z boku na bok lub w górę iw dół. Często wynika to z bólu związanego. W przypadku niektórych pacjentów, obrzęk szyjki występuje, ponieważ opuchniętych stawów. Refleks i siłę w rękach i dłoniach mogą często zmieniać z powodu dyskopatii.

Przepuklina szyjki macicy i radikulopatia

Szyjki macicy często wypuklinami pochodzić z urazem szyi i obejmować objawy takie jak ból w ramieniu, który często rozpoczyna się nagle. Ból, drętwienie lub mrowienie, które promieniuje w dół kończyny jest określany radikulopatię i jest spowodowany przepuklina dysku naciskając lub szczypanie nerwy. Powoduje to, że sygnały bólu do wysłania w dół szlaków nerwowych w ramię. Czasami, drętwienie i mrowienie mogą być obecne w grupie, a nawet w palcach i może powodować osłabienie mięśni i utratę wytrzymałości na skutek dyskopatii.

Położenie i wspólne Objawy przepukliny

Istnieje kilka obszarów, kręgosłupa szyjnego, które są podatne na uszkodzenia i mogą powodować różne objawy, jeśli nerwy są ranne, podrażniona lub rozciągnięte. Nerwy w kręgosłupie szyjnym są podłączone do różnych obszarów organizmu, dlatego położenie objawów rozważane w diagnostyce. C4-C5 przepuklina często powoduje osłabienie naramienny i ramienia, a także ból barków. Mrowienie i drętwienie palców rąk i nie jest wspólne z tego rodzaju wypadnięciem.
Najczęstszymi wypuklinami w C-kręgosłupem się na poziomie, C5-C6 i C6-C7.
W przepukliny C5-C6, biceps i nadgarstek są często dotknięte i nie jest mrowienie i / lub ból promieniujący do kciuka. C6-C7 przepukliny polega triceps i palców, często powodując drętwienie i mrowienie promieniować do środkowego palca.
C7 przepuklina powoduje ogólne osłabienie w dłoni i mały palec.

Problemy pęcherza

W niektórych przypadkach, pęcherz może być ze względu na wpływ ciśnienia na rdzeniu kręgowym i nerwach. Jeśli są jakieś problemy z jelit lub pęcherza moczowego, należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza.

Ból Electric Shock

Niektórzy pacjenci szyjnych kręgosłupa doświadczyć tego, co czuje się jak porażenie prądem. Dzieje się tak, gdy nerwowych z mózgu jest skompresowany. W przypadku dyskopatii szyjnej, ból idzie w dół ramię.

O ból szyi kręgosłupa szyjnego

Szyjny kręgosłupa jest warunkiem, który wpływa na zwyrodnieniowe kręgów szyi i stawów. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet powyżej 40 roku życia, ale najczęściej rozwija się u mężczyzn w młodszym wieku niż kobiety. Według MedHelp.org, 70 procent kobiet i 85 procent mężczyzn oznaki szyjnego kręgosłupa w rentgenowskim według wieku 60.

Definiton

Szyjny kręgosłupa, znane również jako choroba zwyrodnieniowa stawów szyjnych, jest zużycie kręgów w szyi, który pochodzi z procesem starzenia się. Kości i chrząstki pogarsza i forma kości ostrogi, które umożliwia kompresję rdzenia kręgowego i spowodować zwężenie kanału kręgowego. Kompresja nerwów może powodować czasowe lub trwałe uszkodzenie nerwów.

Przyczyny

Wraz z wiekiem, że dyski kręgosłupa i szyjki macicy wysychają i tracą elastyczność i więzadła łączące kości i mięśnie w szyi sztywnieje. Kręgosłupa szyjnego zwiększa ryzyko wystąpienia kręgosłupa szyjnego.

Objawy

Najczęstszym objawem jest ból i sztywność karku. Inne objawy to uczucie mrowienia w rękach i dłoniach, ból, który promieniuje do barku, ramienia lub klatki piersiowej. Niektórzy ludzie doświadczają ból głowy, które znajdują się w tylnej części głowicy. Jeśli rdzeń kręgowy jest skompresowany, nie może być drętwienie i osłabienie w ramionach i rękach.

Diagnoza

Diagnoza szyjnego kręgosłupa jest na podstawie wywiadu lekarskiego, badanie ogólne i objawy pacjenta. Jeśli lekarz podejrzewa, kręgosłupa szyjnego, może zlecić przeprowadzenie badań w celu potwierdzenia diagnozy. Najczęstsze badania stosowane w diagnostyce m.in. rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej oraz rentgenowskie szyi. Mielogramie szyjki macicy jest test, który wykorzystuje specjalny barwnik wprowadzany do szyi, aby jasno określić żadnych nieprawidłowości, takie jak przepuklina dysku lub zwężenie kanału kręgowego.

Leczenie

Łagodne przypadki kręgosłupa szyjnego traktuje się stosując leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen, miękkich albo sztywnych kołnierza ortopedycznego ograniczenia ruchu szyjki i ćwiczeń w celu wzmocnienia mięśni szyi. Najpoważniejsze przypadki potraktowano kortyzonu w połączeniach pomiędzy kręgami, oraz środki zwiotczające mięśnie. Jeśli jest zbyt duże ciśnienie w rdzeniu kręgowym, lekarz może hospitalizować pacjenta do leżenia i przyczepność na szyjce. Gdy wszystkie inne leczenie zawodzi, może być konieczna operacja.

Jak leczyć się wybrzuszenia lub przepuklina dysku szyjnego (leczenie niechirurgiczne)

Wybrzuszenia lub przepuklina dysku szyjnego nie zawsze jest bolesna dla wszystkich, ale dla niektórych jest to bardzo bolesne. Oto kilka sztuczek, aby złagodzić ból związany z przepuklina lub wybrzuszenia płyty.

Instrukcje

Ice Leczenie: Ice pomaga z zapaleniem. Gdy płyta jest stan zapalny jest naciskając na nerwy, powodując ból. Użyj okłady z lodu na nie więcej niż 20 minut czasu. Przez 20 minut, a poza jedną godzinę.

Obróbka cieplna: Obróbka cieplna może być używany przez kilka dni po lodzie na tkliwość mięśni, które mogą być spowodowane przez zmiażdżenia nerwów. Nie należy stosować więcej niż pół ciepła na godzinę. Wilgotne ciepło jest lepiej niż suche powietrze.

przeciwzapalne Leki: ibuprofen będą pomocne w celu zmniejszenia stanu zapalnego, ale nie zawsze. Niektórzy pacjenci wymagają wytrzymałości recepty anty inflamatories. Leczenie steroidowe mogą zostać również określony.

Neck Brace: noszenie klamrach szyi będzie pomocny dla ściągniętym nerwów przyczyną wybrzuszenia lub przepuklina przez tarcze. Te szelki można znaleźć w lokalnej aptece i online. Niektóre aparaty szyi pochodzą z lodem / ciepła, które są bardzo dogodne.

Reszta z szyjki macicy Pillow. Pierwsze dużo odpoczynku pomoże, jak zmniejszyć ciśnienie na płycie szyjki macicy. Poduszki szyjki macicy da znaczącą ulgę w bólu, gdy ustanawiające.

Reszta z aromaterapii Herbal Pillow: Małe prostokątne poduszki umieszczone pod szyją nadziewany tylko z lawendy i innych ziół może być pomocne. Te roślinne poduszki były stosowane jako środki zwiotczające przez wiele lat. Niektóre z tych poduszek jest mikrofalach i świetnie nadają się do obróbki cieplnej.

Zwolnij. Wszystko, co powoduje presję na płycie będzie bolało i spowolnić swoje szanse na uzdrowienie. Skoki, bieganie, taniec i wiele pozycji jogi należy unikać w czasie zapalenia. Spokojnie na razie!

Opieka chiropraktyka: kręgarz pomaga manipulować kręgosłup zwolnić część presji. Może trzeba wiele tygodni tego typu leczenia. Kręgarz może również być w stanie pomóc Ci ból mięśni.

Wskazówki

  • Jeśli masz jakąś słabość lub drętwienie, należy skonsultować się z lekarzem. EMG może być zalecane, aby dowiedzieć się dokładnie, ile ciśnienie na nerw.

Ból szyi i problemy

Jak w większości innych części ciała, szyja jest podatne na uszkodzenia i normalnego zużycia. Wiele osób odczuwa ból szyi w pewnym momencie lub innego. Chociaż niektóre ból szyi może tylko przez krótki okres czasu, może być także przewlekły, trwający od kilku tygodni lub więcej.

Szczepy i skurcze

Mięśnie szyi może stać się bardzo zmęczony i szczep lub skurcz powodu nadużywania i brak rozciągania. Codzienne nawyki, takie jak patrząc na ekranie komputera, hunching nad i spanie na czyjejś żołądku wszystko może doprowadzić do napiętych mięśni szyi. Może to prowadzić do przewlekłego bólu szyi lub nawet patrz ból w innych częściach ciała. Osób z przewlekłymi bólami głowy, na przykład, mogą w rzeczywistości mieć podstawowych problemów szyi.

Wspólne Zużycie

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest chorobą, która dotyka głównie chrząstkę. Zdrowa chrząstka obejmuje końce kości w obrębie stawu, aby pomóc w absorpcji szoku, ale wpływ na zapalenie kości i stawów chrząstka zużywa się i kości zaczynają trzeć razem. Jeżeli szyja zostało dotknięte chorobą zwyrodnieniową stawów, może wystąpić ból, sztywność, obrzęk i / lub utratę ruchu. Według Narodowego Instytutu stawów i mięśniowo-szkieletowego oraz choroby skóry, zapalenie kości i stawów dokładna przyczyna nie jest znana, ale może występować u osób starszych i osób, którzy wcześniej mieli wspólne urazy i deformacje i osób z nadwagą.

Problemy z dysku

Wraz z wiekiem, dyski między kręgami stracić część swoich najbardziej przydatnych cech. Przykładowo, staje się suchy i sztywny z wiekiem utratę niektórych swoich właściwości amortyzujących i potencjalnie powodując bóle nerwów. Oni również mogą zostać przepuklina (co oznacza, że ​​dysk jest wewnętrzny chrząstki wychodzi przez tego dysku twardszego pokrycia), co może powodować ból szyi lub podrażnienie nerwów. Ponadto, tkanki lub ostrogi kości (narośla na kościach) może wywierać nacisk na nerwy i powodować ból.

Kontuzje

Ból szyi może wynikać z różnych urazów. Whiplash jest jeden wspólny uraz szyi. Występuje, gdy głowa gwałtownie szarpnął do tyłu i do przodu (lub na odwrót), co powoduje, że tkanki w szyi rozciągać poza ich naturalne granice. Wypadki samochodowe są często, co prowadzi do urazu kręgosłupa szyjnego, zgodnie z Mayo Clinic, ale Whiplash może być również związane z zajęć sportowych. Złamania w kości (przerwy kości) są również często spowodowane przez wypadki samochodowe i działań sportowych. Wakacje w szyjce kości muszą być traktowane bardzo poważnie, ponieważ mogą one również oznaczać, uszkodzenia rdzenia kręgowego, co prowadzi do paraliżu.

Leczenie

Rodzaj leczenia stosowany w problemach szyi i ból zależy całkowicie od tego, co jest przyczyną ich na początku. Niektóre ból może zniknąć na własną rękę, podczas gdy inne mogą wymagać ból chiropraktyka opieki, fizykoterapii, gabinet masażu, a nawet operacji. Lekki ból mięśni ma zwykle przyczyna alarmu, niektóre podstawowe niesteroidowe leki przeciwzapalne (takie jak ibuprofen,) lodem, do stosowania miejscowego, kremy i reszty można złagodzić większość.

Ostrzeżenie

Należy mieć świadomość, że ból szyi nie należy lekceważyć, jeśli nie towarzyszy mu poważniejszych objawów. Na przykład, ból szyi może być spowodowane poważnym stanu zwanego mózgowych (obrzęk i podrażnienie błon całym mózgu i rdzenia kręgowego) lub może być objawem ubocznym urazu głowy. Skontaktować się z lekarzem, jeśli poszkodowany przeżywa zamęt, problemy sensoryczne, ból z tyłu oka, gorączka, silny ból głowy lub ból pleców, wysypka, lub osłabienie mięśni w rękach i nogach.

Co to jest rozerwana tarczy w szyi?

Kostnej trzonów kręgów w kręgosłupie mają miękkie tkanki między nimi zwane dyski. Mogą one stać się pęknięty lub przepuklina od urazu, a czasem z procesem starzenia się.

Opis

Pęknięty dysk twardy występuje, gdy okładzina ochronna pierścienia tarczy (zwłóknienia), łzy, i żel (jądra miażdżystego) w centrum tarczy przeciska się przez tego rozdarcia.

Funkcja

Płyta tworzy połączenie pomiędzy każdym z kręgu, co pozwala im ruchy uginania, rozszerzenie i niewielki obrót. Płyta może stać się rozdarty, gdy każdy z tych ruchów są wykonywane w warunkach ekstremalnych, takich jak w wypadku lub podczas podnoszenia coś zbyt ciężkiego.

Identyfikacja

Raz pojawia się łza, codzienne czynności mogą powodować ciśnienie, które wypycha jądro przez łzy. Jest to podobne do szczeliny w rurce z pasty do zębów. Po ścisnąć rurkę, pasty do zębów będzie wyciekać z ODP.

Ból

Przed jądro zaczyna przecisnąć się przez poszarpane pierścienia, to zazwyczaj doświadczamy tylko ból szyi. Kiedy jądro ściska przez rozdarty pierścienia zwykle irytuje korzeń nerwowy, powodując ból w szyi i ramion, która promieniuje w dół ramię.

Inne efekty

W zależności od płyty jest pęknięta i jak jest naciśnięcie na Twoje rdzenia kręgowego i korzeni nerwowych, można również wystąpić drętwienie i ramię słabość. Może także wystąpić mrowienie w ramieniu i dłoni.

Diagnozowania

Pęknięta płyta została zdiagnozowana przez lekarza badania oraz testy, takie jak zdjęcia rentgenowskie, badania CT i MRI.

Najlepsze naturalne Leczenie przepuklina dysku Szyjki Macicy

Przepuklina dysku szyjnego może prowadzić do drażniący ból szyi. Jednakże, podczas gdy niektóre poważne przypadki wymagają operacji, aby poprawić, większość można leczyć na własną rękę z małą pomocą.

Czym jest Disc Przepuklina?

Przepuklina dysku jest rozdarcie w podszewce kręgosłupa, który pozwala niektóre z miękkiego materiału, który znajduje się między kręgami wypaść, często powodując obrzęk i ból.

Gdzie znajdują się dyski szyjki macicy?

Tarcze szyjki biegnie od podstawy czaszki do szyjki. Tak więc, przepuklina dysku szyjnego powoduje ból w tylnej części czaszki, szyi i barku, prawdopodobnie promieniujący w dół ramiona do rąk.

Rokowanie

Około 3/4 wszystkich przypadków przepukliny dysków leczyć w około sześć tygodni bez konieczności poważnego traktowania.

Naturalnych metod leczenia

Ilość zabiegów może być stosowany na przepuklinę płyty. Unieruchomienie i zastosowanie paska podtrzymującego utrzymać kręgów odpowiednio wyrównane może dostarczyć ulgę i fizykoterapia i masa może być również stosowane do zwalczania bólu i obrzęku. Zastosowanie ziół anty-zapalne takie jak lukrecja imbiru i mogą zapewnić korzyści.

Kiedy się na operację

Operacja powinna być stosowana tylko wtedy, gdy inne metody nie udało się złagodzić ból i leczyć płytę. Jeżeli ból towarzyszy oznak neurologicznych problemów, takich jak osłabienie natychmiastowe operacja może być konieczne.

Objawy C2 przepuklina dysku

Szyjki przepuklina dysku, znany również jako pęknięcie płyty, jest często przyczyną objawów szyjki i / lub w górnej części korpusu. Ponieważ objawy te są wspólne dla warunków tylko testy, takie jak promieniowanie rentgenowskie lub MRI szyjki można jednoznacznie określić diagnozę.

Historia

W celu określenia, czy istnieje przepukliny dysku jest wymagane pełne badanie fizykalne. Konieczne jest określenie, czy objawy nagłego pojawienia się, tak jak w przypadku awarii lub jeśli objawy zostały przebiega w dłuższym okresie czasu.

Przyczyny

C2 objawy przepuklina dysku może się pojawić, gdy miękki środek żelowy wyciska przez zewnętrzną okładziną z płyt powodując presję na zakończeniach nerwowych.

Objawy

Jednym z pierwszych objawów może być ból w szyi, a także ból w ramieniu. Może to być ból zestrzelenie jednego ramienia lub sztywność karku. Ból w dolnej części pleców jest powszechne.

Inne objawy

Według American Academy of Surgeons ortopedyczne, znaczące objawy, które mogą być obecne w C2 przepuklina dysku jest ból głowy w tył głowy. Inne objawy mogą obejmować uczucie bólu w górnej części ciała, szyi i ramion.

Interwencja

Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Chirurgów Neurologicznych, osłabienie rąk lub rąk może być objawem przepukliny C2. Twój lekarz może skierować pacjenta do neurologa na objawy takie jak osłabienie kończyn, utrata koordynacji lub ból szyi, który nie reaguje na over-the-counter leków.

Chorobą zwyrodnieniową dysku w szyi

Choroba zwyrodnieniowa dysku formy zapalenia stawów, które ma wpływ na kręg w szyjce. To może być bolesne warunkiem, że może ograniczyć zakres ruchu i ograniczają zdolność do uczestniczenia w zajęciach. Nie ma możliwości leczenia dostępne dla Ciebie i kroków, które można podjąć, aby zarządzać objawy.

Identyfikacja

Chorobą zwyrodnieniową dysku, lub DDD, to stan, w którym dyski między kręgami w kręgosłupie stracić płynu i rozbić. Może to prowadzić do zapalenia stawów, przepukliny dysku lub zwężenie kanału kręgowego.

Przyczyny

Chorobą zwyrodnieniową dysku jest naturalną częścią procesu starzenia. Wiele osób ma ten stan i nie ma żadnych objawów. Jednakże u niektórych osób ten warunek jest poważniejszy i prowadzi do nacisku na nerwy. DDD może również wystąpić jako wynik urazu.

Objawy

Ból, sztywność i utrata mobilności w szyi są najczęstsze objawy. Nasilenie objawów zależy od osoby w zależności od stopnia uszkodzenia dysku, które miały miejsce, a jeśli warunek jest drażniący nerwy. DDD w szyjce prowadzi do objawów szyi i ramionach.

Komplikacje

Jeśli jest zbyt duży nacisk na nerwy, może wystąpić drętwienie i mrowienie w karku, ramion i rąk. To może prowadzić do trudności z ramienia i koordynacji ręki i obsługi obiektów.

Leczenie

Leczenie obejmuje ćwiczenia, aby pomóc utrzymać siłę i mobilność. Lekami przeciwbólowymi, mogą być stosowane, jeżeli to konieczne. W ciężkich przypadkach może być konieczne chirurgiczne usunięcie uszkodzenia i nacisk na nerwy.

Jak Neck Ćwiczenia Wzmocnienie szyi?

Dlaczego jest tak ważne, aby utrzymać silne mięśnie szyi?

Neck wzmocnienie ćwiczenia nie są skuteczne tylko w zmniejszaniu ryzyka chorób układu mięśniowo-szkieletowego, ale może również pomóc uniknąć poważnych urazów w sportach kontaktowych i innych urazów, takich jak bicz bicz, które mogą siać spustoszenie na mięśnie szyi. Niestety, jeśli chodzi o wykonywanie, szyjka jest zwykle jednym z najbardziej zaniedbane części ciała, a ponieważ średnia treningu zazwyczaj nie zawierają procedury do obwodu szyi, działania te mogą łatwo być pominięte. Podejmowania wysiłku sumienia, aby dodać kilka ćwiczeń szyi wzmacniająca do treningu może być bardzo korzystne dla utrzymania dobrej postawy i równowagę.

Jakie ćwiczenia są najlepsze?

Nie musisz się na wycieczkę do centrum odnowy biologicznej, w celu wzmocnienia mięśni szyi. Ćwiczenia izometryczne szyi może pomóc osiągnąć silne mięśnie szyi bezpiecznie, bez potrzeby ciężkiego sprzętu siłowni. Ćwiczenia izometryczne wykorzystuje odporność wzmocnić mięśnie i tonu. Ta forma ruchu jest bardzo skuteczny, więc podkreślić, wolne, że może być również używana do rehabilitacji. Jednym z najlepszych ćwiczeń wzmacniających izometryczne szyi są znane jako izometryczne zjeżdżalniami. W tym ćwiczeniu, połóż prawą dłoń na prawym policzku, siedząc prosto i patrząc prosto przed siebie. Trzymaj głowę i szyję mocno w miejscu, próbując prawą ręką wcisnąć głowę nad do lewej strony. Własne ciało pomogą tworzyć opór mięśni wzmocnienia jak trzymasz firma i zapobiec przechyleniu głowy w lewo. Wykonywać izometryczne slajdy po obu stronach głowy, trzymając przez co najmniej 10 sekund z każdej strony, powtarzając w razie potrzeby. Wskazówki do przodu i do tyłu również wzmocnić szyję i można wykonać siedząc. Wystarczy przechylić głowę do przodu, przyciskając podbródek mocno do szyi przez 10 sekund, a następnie przechylić głowę do tyłu tak daleko, jak to możliwe, nie powodując dyskomfortu i przytrzymaj przez 10 sekund; powtarzać.

Jak ćwiczenia wzmacniające szyję osiągnąć rezultaty?

Jak w przypadku każdego ćwiczenia wzmacniające mięśnie, odporność powoduje obciążenie mięśni, co osłabia i powoduje małe łzy w włóknach mięśniowych. Twoje ciało, a następnie zaczyna się szybki proces naprawy sprawia, że ​​mięśnie jeszcze silniejsze niż były wcześniej, zwiększając gęstość i grubość mięśni. Proces jest powtarzany z każdym treningiem, coraz silniejsza po każdej uzdrowienia.

Nie przez to zrobić

Podczas ćwiczenia wzmacniające szyi może być bardzo korzystne, ważne jest, aby słuchać swojego ciała podczas wykonywania jakiejkolwiek formy ćwiczeń i wiedzieć, kiedy odejść. Jeśli w dowolnym momencie wystąpić silny ból lub dyskomfort w trakcie dowolnych szyi ćwiczenia wzmacniające lub innego treningu w tym zakresie, należy natychmiast przerwać. Dać czas na odpoczynek ciała i leczyć, jeśli overextended. Lepiej jest wziąć kilka dni wolnego od ćwiczeń niż nadal pracować na zewnątrz i ryzykować możliwość powodując większe obrażenia. Jeśli ból nie ustępuje, należy skontaktować się z lekarzem.

Objawy Ból Głowy i Szyi

Istnieje wiele różnych rodzajów bólu głowy i szyi, więc może to być mylące, aby określić, czy ból głowy i szyi jest poważna choroba czy coś moll. Zapoznaj się z głównymi objawami bólu głowy i szyi.

Ból głowy

Ból głowy może być mniejsza lub większa, w tym ból głowy stresu lub migreny. Bóle głowy, które trwają dłużej niż trzy dni może oznaczać poważniejszy problem może być dokonywania was i należy szukać pomocy medycznej.

Sztywność w szyi

Sztywność szyi może być spowodowany przez odkształcenie szyi lub bardziej poważne stanu, takiego jak zapalenie opon mózgowych. Jeśli sztywność karku towarzyszy gorączka, skontaktuj się z lekarzem od razu.

Drętwienie

Drętwienie może zdarzyć się w lub wokół szyi i promieniuje w dół ramiona. Może to być spowodowane przez zmiażdżenia nerwu w szyi lub przez bardziej poważnego stanu, takich jak atak serca.

Mrowienia

Może wystąpić uczucie mrowienia w rękach i palcach. Może to być również spowodowane przez zmiażdżenia nerwu, albo problemu obiegowej.

Ból pleców

Ból głowy lub szyi może promieniować w dół do tyłu. Ból pleców może być spowodowana przez uraz lub szyi napięcie mięśni.

Jak leczyć skurcze szyi terapii magnetycznej

Skurcze szyi może być bardzo wyniszczające. Nie tylko ludzie, którzy cierpią z powodu tych skurcze w bólu, ale ból rzeczywiście zaczyna wpływu na inne obszary życia. Na szczęście, terapia magnetyczna pokazuje pewną obietnicę w leczeniu skurcze szyi. Zasadniczo, magnetyczne działa terapia przez blokowanie sygnałów bólu dotarcie do mózgu, pomaga zapobiegać kwasu mlekowego od budowania i poprawia krążenie krwi.

Instrukcje

1 Zapoznaj się z dostawcą opieki jeśli cierpią z powodu przewlekłego bólu, takich jak skurcze szyi. Może to być oznaką poważniejszej choroby. Ponadto, eksperci mogą polecić różne magnesy, w zależności od przyczyny skurcze szyi.

Zastanów wyborze owinąć szyi terapia magnetyczna z pulsującym terapii magnetycznej. Pulsujący terapii magnetycznego może być bardziej skuteczne w leczeniu skurczów szyi od produktów, które po prostu zawierać magnesy.

Kup naszyjnik magnetyczny. Nie tylko są one często atrakcyjne, ale mogą pomóc w zmniejszeniu skurcze szyi. Możesz też kupić wspierającego poduszkę dla szyi, który zawiera magnesy (patrz źródła poniżej).

Upewnij się, że ma magnesy się okresowo. Niektórzy eksperci uważają, możesz stać się "używane" do magnesów, zmniejszając ich skuteczność.

Wskazówki

  • Nigdy nie należy używać magnesów, jeśli myślisz, że jesteś w ciąży lub masz wszczepiony rozrusznik serca.
  • Nigdy mikrofalówki coś zawierającego magnes.

Jak leczyć ranę szyi

Jeśli masz ranę na szyi, należy wziąć to bardzo poważnie. Jeśli krwawi obficie z szyi, zadzwoń 911. Istnieją główne arterie w szyi, które mogą stanowić zagrożenie dla życia, jeśli są przebite. Nawet bez obfite krwawienia, jakiekolwiek rany szyi mogą być poważne.

Instrukcje

Zatrzymać krwawienie z szyi od razu. Szybciej można zatrzymać krwawienie, tym szybciej można rozpocząć leczenie. Jeśli nie są w stanie zatrzymać krwawienie z szyi w ciągu minuty lub tak, wezwać pomoc medyczną. Nadmierne krwawienie nie jest coś do lekceważyć. Krwawienie może być zwykle zatrzymany przez umieszczenie papierowy ręcznik lub ręcznik do rany i ciśnienia.

przebity pozostawić żadnych obiektów w swojej szyi. Nie próbuj usuwać go na własną rękę. Udać się do lekarza, aby obiekt został usunięty. Zatrzymanie krwawienia wokół rany. Staraj się nie przesunąć obiekt w ogóle, jeśli może to pomóc.

Umyj żadnych cięć lub zadrapania na szyi z łagodnym mydłem. Oczyścić zewnętrzną część rany całkowicie.

Rub ranę maścią z antybiotykiem. To powinno poczuć kojący do rany. Pomoże oczyścić powierzchnię rany uniknięcia wszelkiego rodzaju infekcji i rozpoczyna proces gojenia.

Umieścić opatrunek na miejscu na szyi, który został ranny. Założyć ranę prawidłowej wielkości bandaż. Chcesz bandaż jest wystarczająco duża, aby gazy obejmuje całą ranę.

Jak zapobiec obrzęk szyi

Niestety, ból karku jest częstym schorzeniem w naszym szybkim tempie, stresującym świecie. Kiedy mięśnie szyi stają się mocno z powodu kontuzji lub napięcia, płyny zacząć budować w tkankach, powodując dyskomfort obciążających obrzęk. Podjęcie kroków w celu zapobiegania i zmniejszania obrzęku szyi nie tylko przyczynić się do łagodzenia bólu, będzie to również pomóc w promowaniu gojenia.

Instrukcje

1, pić dużo wody, aby zapobiec szyi obrzęk. Gdy mięśnie stają rannych pogorszone uwalniają toksyny do otaczających tkanek, co może jeszcze bardziej pogarszają problem jeśli nie usuwane z organizmu. Woda nie tylko pomoże zachować wspólne przestrzenie i tkanki mięśniowe smarowane, będzie to również pomóc, aby wypłukać toksyny, że wspieranie dalszego pęcznienia.

Utrzymanie dobrej postawy, szczególnie jeśli siedzisz na długie okresy czasu. Upewnij się, że krzesło biurko i komputer są rozmieszczone tak, że twoja głowa jest utrzymywany w pozycji pionowej, aby uniknąć trzymając głowę w górę, w dół lub wyłączone przez dłuższy czas, aby zapobiec obrzęk i ból szyi.

regularnie ćwiczyć szyję, po prostu biorąc na chwilę usiąść prosto, spojrzeć w obie strony i obrócić głowę w górę iw dół. Proste ruchy szyi pomoże zapobiec narastaniu napięcia i zachować płynów ustrojowych ruchu zamiast budować się stworzyć problem.

Upewnij się, że twoja głowa jest prawidłowo obsługiwany podczas snu. Podczas gdy chcesz, aby poduszka być na tyle duże, że to popiera szyi od ramion do tyłu szyi, nie ma to być tak wysokie, że twoja głowa jest podniesiona powyżej prostej z organizmu. Jeśli cierpisz na bóle szyi regularnie, możesz rozważyć zakup specjalnej poduszki, który został zaprojektowany, aby dać odpowiednie wsparcie szyi i głowy.

5 Epoka obrzęk szyi, gdy jest obecny, aby pomóc płynów odepchnąć od obszaru i zmniejszyć ból. Lód może być stosowane trzy do czterech razy dziennie przez 15 do 20 minut w tym samym czasie. Upewnij się, że chronią skórę poprzez umieszczenie szmatki między lodem i szyi.