Digidexo.com

Kontrola narodziny Side Effects

Istnieją różne rodzaje antykoncepcji dostępne dla kobiet, ale chyba najbardziej popularne są hormonalne środki antykoncepcyjne. Podczas gdy niektóre z najbardziej skutecznych metod antykoncepcji na rynku, ważne jest, aby wiedzieć, że podobnie jak dowolnego innego rodzaju leki te środki antykoncepcyjne są w swoich zestawach efektów ubocznych i powikłań.

Rodzaje

Najbardziej popularny rodzaj hormonalnej antykoncepcji doustnej antykoncepcji jest znany jako "pigułki". Istnieje również łatka antykoncepcyjnej, strzał kontroli urodzeń i pierścień antykoncepcyjny.

Funkcja

Hormony kobiety kontroli uwalniania jajka i przygotować ciało do pomieszczenia zapłodnionego jaja. Jednak, hormonalna antykoncepcja zawiera estrogen i progestagen syntetyczne hormony. Te syntetyczne hormony hamują działania naturalnych hormonów w organizmie w celu zapobiegania ciąży. Może to nastąpić w jednym z trzech sposobów. Syntetyczne hormony mogą zatrzymać zwalniania korpusu z jajka jajnika. Mogą one zmieniać śluz szyjki macicy, aby utrudnić zlokalizowanie spermy jajka i dlatego nawozić je. Lub mogą one wyściółka macicy niewiarygodne udanej implantacji. Bez względu na kierunek działania, te syntetyczne hormony są szczególnie biegli w zapobieganiu ciąży.

Efekty

Istnieją liczne działania niepożądane związane z hormonalnej antykoncepcji, a większość z nich nie jest poważne. Mogą się wahać od łagodnego do ciężkiego. Są to nudności, zaparcia, wzdęcia, nieregularne miesiączki, plamienia między miesiączkami, przetargu lub obrzęk piersi, przyrost masy ciała, wahania nastroju, w tym lęk, nerwowość lub depresji, zmniejszonego libido, bóle głowy i zmęczenie, upławy, trądzik, zatrzymywanie płynów, a czasem włosy straty oraz zmiany w wzrostu włosów. Jeśli jesteś zaniepokojony nasilenia któregokolwiek z tych objawów, to najlepiej skonsultować się z lekarzem.

Ostrzeżenie

Czasami zdarza się, że są bardziej poważne skutki przy hormonalnej antykoncepcji, w szczególności, jeśli są przyjmowane przez długi okres czasu. Jeśli wystąpi którykolwiek z następujących objawów (łatwe do zapamiętania przez słowo boli), należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Objawy te obejmują: ból brzucha, ból w klatce piersiowej, silne bóle głowy, którym towarzyszą zawroty głowy, problemy z oczami lub rozmyte widzenie, obrzęk nóg i ud. Objawy te mogą być wskaźnikiem uszkodzenia wątroby, choroba serca, choroba pęcherzyka żółciowego, a zwłaszcza skrzepów krwi.

Rozważania

Lekarz musi znać pełną historię medyczną przed przepisaniem hormonalnej antykoncepcji. Kobiety w pewnych warunkach, takich jak choroba wątroby, cukrzyca, choroba serca, nadciśnienie, raka sutka lub raka rozmnożeniowego powinna być na hormonalnej antykoncepcji. Nie jest również przewidziana dla kobiet po 35 roku życia, które palą powodu ich czynników ryzyka. Kobiety z pierwszego stopnia w stosunku jak brata lub siostry, kto doświadczył zakrzepy krwi w nogach lub płucach powinny unikać tego typu kontroli urodzeń.

Nieporozumień

Wiele kobiet błędnie uważa, że ​​antykoncepcja zapobiega choroby przenoszone drogą płciową. Hormonalna antykoncepcja zapobiega tylko ciąży. Aby zabezpieczyć się przed zakażeniem HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową, inna forma kontroli urodzeń jest to konieczne, takie jak prezerwatywy.

Korzyści

Nie wszystkie skutki uboczne hormonalnej antykoncepcji są negatywne. Wiele kobiet, relacjonowali, że lżejsze okresy, mniej problemów z trądzikiem i łatwiej do czynienia z objawami PMS powodu hormonów.