Digidexo.com

Znaki i objawy stwardnienia rozsianego

Stwardnienie rozsiane jest chorobą autoimmunologiczną, w której organizm atakuje powłokę i niszczy ochronne na nerwy. Objawy stwardnienia rozsianego zależy od rozległości uszkodzenia nerwów i które nerwy są uszkodzone. Niektórzy ludzie tracą zdolność do mówić i chodzić, a inni mogą doświadczyć tylko kilka objawów, które pojawiają się i znikają. Objawy stwardnienia rozsianego są bardzo zróżnicowane, i istnieje wiele z nich.

Objawy wizualne

Zmiany wizualne są często pierwsze objawy, że człowiek doświadcza. Te zmiany wizualne obejmują zmiany w kolorze, niewyraźne widzenie, podwójne widzenie, i migające światła. Przenoszenie oczy mogą stać się niewygodne lub bolesne. Zmiany te wizyjne są często z powodu choroby zwanej zapalenie nerwu wzrokowego. Zapalenie nerwu wzrokowego jest zapalenie nerwu wzrokowego i może prowadzić do stałych wad optycznych.

Ból, osłabienie, drętwienie i ograniczonej mobilności

Ci, ze stwardnieniem rozsianym często ból doświadczeń, osłabienie, drętwienie i niepełnosprawnych. Ból dotyka ponad połowę wszystkich chorych na stwardnienie rozsiane. U większości pacjentów, ból przewlekły i dość ciężka. Spastyczność mięśni, ciężkie szczelność mięśni może prowadzić do bólu. Ból jest najczęściej doświadczenie w plecach, szyi, nóg, żeber, twarzy i rąk. Ten ból jest często opisywany jako przeszywający, pieczenie, i ostre. Osłabienie związane ze stwardnieniem rozsianym jest często ciężka i raczej gorzej w miarę upływu czasu. Słabość ta może utrudnić pacjentom wykonywania codziennych rzeczy, jak chodzenie, podnoszenie małych przedmiotów, otwierania butelek, i na stojąco. Drętwienie związane ze stwardnieniem rozsianym zazwyczaj przychodzą i odchodzą. Jest to najczęściej doświadczeni w twarzy, ramion, rąk / palców, nóg i stóp / palców. Utrata mobilności jest głównie ze względu na ból, osłabienie i drętwienie. Ponieważ te trzy objawy mogą być bardzo poważne, to prowadzi do pacjentów "zmniejszając ich poziom mobilności. Z biegiem czasu może to prowadzić do atrofii mięśni i paraliż.

Objawy poznawcze

Osób cierpiących na stwardnienie rozsiane często doświadczają objawów poznawczych i objawów. Są to zmiany osobowości, utratę pamięci i depresja. Chociaż rzadko, niektórzy pacjenci doświadczają wielu euforia związana rozsiane-również.

Zmęczenie

Prawie wszyscy pacjenci ze stwardnieniem rozsianym wystąpić pewien stopień zmęczenia. Zmęczenie wielu pacjentów jest tak poważne, że muszą zająć kilka krótkich drzemek w ciągu dnia, aby funkcjonować poprawnie. Nie jest jasne, czy poziom zmęczenia związane z innych objawów, ale u wielu pacjentów nie wystąpić wzrost zmęczenie przy ich objawy pogarszają.

Inne Objawy

Istnieją inne późniejsze objawy stwardnienia rozsianego, ale nie u każdego one wystąpią. Mają tendencję do chodź po osoba miała chorobę na pewien czas. Te objawy to zaburzenia seksualne, drżenie, zaparcia, paraliż, nietrzymanie moczu, zawroty głowy, utrata kontroli pęcherza moczowego i jelit, oraz trudności z połykaniem i mówieniem.