Digidexo.com

Jak zwolnić Naciągnięty mięsień

Wyciągnął mięśni, znane również jako mięsień lub rozdarty napięcie mięśni, występuje wtedy, gdy włókna mięśniowe są wyrywane. Ciągnięte mięśnie mogą występować wszystkie całym organizmie, w praktycznie dowolnym mięśni. Na szczęście, ciągnięte mięśnie odzyskać dość łatwo. Oni potrzebują opieki, aby zapewnić szybkie i całkowite wyleczenie. Przy odrobinie staranności można skutecznie złagodzić Naciągnięty mięsień i przyspieszyć proces gojenia.

Instrukcje

Rest. Staraj się unikać korzystania z Naciągnięty mięsień jak najwięcej. Nie uczestniczą w sportowych, ćwiczeń lub aktywności energicznie, aż wyciągnął mięśni uzdrowił. Jeśli ci się to nie odpoczynek, można spowodować dalsze szkody dla mięśni.

Ice wyciągnął mięśni. Zastosuj okład z lodu, lód lub owinąć w ręcznik i trzymać go na mięśniu luka. Pomoże to zmniejszyć obrzęk i ból. Zastosuj lodu na 15-minutowych odstępach w czasie.

brać leki przeciwzapalne. Leki, takie jak ibuprofen i paracetamol zmniejszy obrzęk i łagodzą ból. Unikaj aspiryny, gdyż zachęca do krwawienia, które mogą pogorszyć swój Naciągnięty mięsień.

Owiń mięśni. Wykorzystać elastyczne bandaż owinąć wyciągnął mięśni. Spowoduje to dodanie wsparcia, zapobiegając dalszemu rozrywaniu. Upewnij się, że bandaż nie jest zbyt napięty. Chcesz zachować krążenie krwi do mięśnia swobodnie.

Masaż okolicę. Pomoce Masaż pomaga w obiegu, krew i składniki odżywcze istotne, aby dotrzeć do rannych mięśni. Użyj światła umiarkowanym ciśnieniem, delikatnie pocierać mięśnie.

Wykorzystanie ciepła. Po pierwszych 24 godzinach, można zacząć używać ciepła do łagodzenia Naciągnięty mięsień. Moczyć w gorącej wannie lub zastosowanie elementu grzejnego do obszaru. Ciepła pomoże rozluźnić mięśnie i wspomagają proces gojenia. Zastosowanie ciepła w 15-minutowych odstępach.

Wskazówki

  • Po pierwszych 24 godzinach, można zacząć delikatnie rozciągnąć mięśnie.
  • Skontaktować się z lekarzem, jeśli wyciągnął mięśni nie poprawi się w ciągu trzech do pięciu dni.