Digidexo.com

Różnych form kontroli urodzeń

Istnieje wiele rodzajów kontroli urodzeń, z których wszystkie są lepiej dostosowane do różnych osób. Niektóre postacie także są bardziej skuteczne w zapobieganiu chorobom przenoszonym drogą płciową, co jest ważne, aby rozważyć, czy ty lub twój partner miał wielu partnerów seksualnych. Formy zakresie kontroli urodzeń od bezinwazyjna do pół-stałe, w zależności od stadium jesteś w swoim życiu.

Prezerwatywy

Jednym z najprostszych form kontroli urodzeń jest prezerwatywa. Prezerwatywy zapobiec ciąży, jak i chorób przenoszonych drogą płciową (STD). Nie trzeba recepty na zakup prezerwatyw, i można je kupić w większości sklepów spożywczych, drogeriach i sklepach. Prezerwatywy może być używana tylko jeden raz. Istnieje również samice prezerwatywy, który może być włożony do kobiety dla zapobiegania ciąży. Prezerwatywę, jednak jest bardziej skuteczne niż kobiet prezerwatywy w zapobieganiu ciąży i chorób przenoszonych drogą płciową.

Membrana

Membrana musi być zakazane przez lekarza i dopasowanie do ciała kobiety. Membrany stosowane w połączeniu ze środkiem plemnikobójczym i obejmują otwór szyjki macicy w celu zapobiegania ciąży. Membrana musi zostać w ciągu kilku godzin po stosunku, w celu zapewnienia jego efektywności.

Pigułki antykoncepcyjne

Pigułki antykoncepcyjne powinny być zakazane przez lekarza. Są dawki hormonów zapobiegających ciało kobiety od ideału do poczęcia. Tradycyjne pigułki antykoncepcyjnej jest kombinacją estrogenu i progesteronu, które hamują ciało kobiety z uwolnienia komórki jajowej do zapłodnienia. Mini-pigułki antykoncepcyjnej pigułki tylko progestagen i działa poprzez zagęszczenie śluzu szyjki macicy w celu zapobiegania spermy z dotarciem do jaj. Kombinacja tabletki jest bardziej skuteczny niż mini-tabletki.

Wewnątrzmaciczna

Wewnątrzmaciczna (IUD) jest włożona przez lekarza i może pozostać na miejscu przez okres do 1 roku. Ponadto musi być usuwane przez lekarza.

Abstynencja okresowe

Powstrzymanie się od aktywności seksualnej podczas kobiecych najbardziej płodnych dni w miesiącu jest tylko formą kontroli urodzeń, która jest w 100 procentach skuteczne. Kobiety mogą określić swoje najbardziej płodne dni miesiąca, ucząc kiedy owulacja. Kobieta jest najbardziej płodna na 2 dni przed owulacją, dzień owulacji i dzień później. Jej temperatury, śluzu i szyjki macicy pozycji są wszystkie znaki, aby dowiedzieć się, aby ustalić, kiedy będzie owulacja lub wystąpił. Zestawy owulacji predykcyjne można również nabyć do wskazania zbliżającego się owulacji.