Digidexo.com

Jak długi jest morning after pill skuteczne w?

"Morning after pill" lub antykoncepcji awaryjnej jest pigułka, która zawiera syntetyczne hormony, które zapobiegają ciąży, jeśli podjęte prawidłowo po niezabezpieczonym stosunku płciowym lub zagrożone. Dostępny bez recepty od 2006 roku, nadzwyczajne środki antykoncepcyjne są skutecznym sposobem, aby zapobiec niezamierzonej ciąży, i są najbardziej skuteczne, gdy podjęte tak szybko, jak to możliwe.

Zapobieganie owulacji

Kiedy "morning after pill" hit na rynku over-the-counter w 2006 roku, społeczeństwo może uzyskać nadzwyczajnych antykoncepcyjne po raz pierwszy bez recepty. Antykoncepcja awaryjna pigułka została uznana jako realne rozwiązanie nieudanej stosowanie prezerwatyw lub okazjonalnych upływie w wyroku, który doprowadził do seksu bez zabezpieczenia. Kilka lat później, pigułka dzień po nadal jest popularny ze względu na swoją niezawodność i łatwość użytkowania.

Pigułka, które posiada wskaźnik skuteczności 80 do 90 procent, gdy wykonane w ciągu 72 godzin po stosunku bez zabezpieczenia lub zaburzeniem seksualnym, działa się przez zastosowanie dużej dawki syntetycznego hormonu lewonorgestrelu do zapobiegania owulacji. Bez wystąpienia owulacji jajo nie jest uwalniany z komórek jajnika pacjenta i zapłodnienia komórki jajowej nie może mieć miejsca.

Zapobieganie Wszczepienie

Hormony w antykoncepcji zapobiega także macicę od budowania podszewki bogate w składniki odżywcze, które są niezbędne do blastocysty, lub na początku-zapłodnione jajo, od mocowania do ściany macicy i rośnie do zarodka. W tym przypadku, jeśli kobieta, która już owulacji i poczęcie następuje przed lub krótko po zażyciu antykoncepcji awaryjnej, embrion nie będzie w stanie dołączyć do ściany macicy i prawdopodobnie zostać wydalony podczas jej regularne miesiączki. Nie chciała wiedzieć, to się nie stało, jak wielkość zapłodnionego jaja w tym momencie byłoby niemal mikroskopijny.

Rozrządu

Pigułka następnego dnia, w tym popularne USA Marka "Plan B", musi być podjęta w ciągu 72 godzin od niezabezpieczonego stosunku. Podczas gdy niektóre marki z antykoncepcji można przyjmować do 120 godzin po niezabezpieczonym stosunku, lekarze zgadzają się, że z powodu spadku skuteczności pigułki dzień po po trzech dniach, znacznik 72-godzinny jest ważne dla kobiet, poszukujących niezawodny sposób, aby zapobiec ciąży w nagłych sytuacjach tylko.

Sama nazwa "dzień po" pigułkę jest dobrym wskaźnikiem, że antykoncepcja awaryjna działa najlepiej, gdy podjęte rano po niezabezpieczonym stosunku. Chociaż pacjenci mogą czekać do trzech dni, aby wziąć pigułkę, to ma swój najwyższy wskaźnik skuteczności, gdy podjęte w ciągu 24 godzin od zdarzenia.

Ograniczenia

Pigułka następnego dnia nie jest skuteczny w zakończenia istniejącej ciąży. Po zapłodnione jajo jest przymocowany do ściany macicy pacjenta, aborcja musi wystąpić, jeśli kobieta chce, aby nie być w ciąży. Od tego implantacja zarodka następuje w ciągu około trzech do pięciu dni od niezabezpieczonego stosunku, czas odcięcia na rano po pigułki koreluje. Dla antykoncepcja awaryjna, aby były skuteczne, zaważyć na ostrożności i wziąć je w ciągu 72 godzin od stosunku płciowego bez zabezpieczenia; w przeciwnym razie, może wystąpić i implantacji ciąży zacząć.

Po implantacji

Jeśli mimo jej wysiłków w celu zapobiegania ciąży kobieta zajdzie w ciążę, aborcja może być leki następna najlepsza metoda rozwiązania. Preparaty poronienie, znany również jako pigułki aborcji wywołuje poronienie na początku ciąży.

Aby uzyskać informacje na temat leków aborcji, skontaktuj się z lokalnym centrum planowania rodziny lub zdrowia kobiet klinikę.