Digidexo.com

Zrozumienie gazów krwi tętniczej

Tętniczego Gazy

Gazometrię końcu znajdują się dwutlenku węgla i tlenu obecnego w danej osoby tętniczego krwi (krwi z tętnicy) oraz ogólnej kwasowości tej krwi. Patrząc na czyjeś lub pomiaru gazów krwi tętniczej, medycznego może określić, lub przynajmniej pomóc w ustaleniu, zdrowie i funkcjonowanie płuc człowieka. Kiedy człowiek bierze oddech, oddycha tlenu do płuc. Ten tlen zostaje następnie przeniesiona do krwi (zasadniczo staje gazometrii krwi tętniczej) w tym samym czasie, dwutlenek węgla (obecnie gazometrii krwi tętniczej) przenosi się z niego, w zasadzie miejscach przełączania między sobą. Na wydechu, człowiek uwalnia dwutlenek węgla dla jego ciała. Jeśli płuca nie pracują prawidłowo, gazy krwi tętniczej będzie nieuchronnie w różnych stężeniach niż normalnie. Test pomiaru tego poziomu może wskazywać na to.

ABG test

W odniesieniu do tlenu, testy ABG (tętnicze gazu) może powiedzieć medycznego nie tylko zdolność płuc do przemieszczania tlenu do krwi, ale również rzeczywistą ilość tlenu we krwi, nasycenia tlenem hemoglobiny i Ciśnienie tlenu w krwi (ta, która rozpuszcza się we krwi). Dwutlenkiem węgla medycznego można zobaczyć w jaki sposób ilość dwutlenku węgla utrzymuje się we krwi po przejściu przez płuca, skutecznie mierzenia zdolności płuca 'do usuwania dwutlenku węgla z krwi, z organizmu. Test ten obejmuje również mierzyć kwasowość krwi człowieka, która bardziej lub mniej oznacza wodór we krwi. Oznacza atom wodoru, lub jego jony mogą krwi danej osoby albo kwasowe albo zasadowe. Masz nadzieję, że twoja krew będzie nieco zasadowy i nie kwaśny. Wreszcie badanie pokazuje też ilość wodorowęglanu we krwi osoby, która reguluje kwasowość i zasadowość krwi.

Liczby

Chociaż lekarz normalnie powiedzieć dokładnie to, co numery oznaczają w odniesieniu do Ciebie i Twojego zdrowia, istnieją pewne "normy" lub "bramki", że należy zasadniczo szukać w pomiarach. Z nasycenia tlenem, masz nadzieję na między 95 a 100 procent. Jego rzeczywistej zawartości, liczba powinna przyjść w dowolnym miejscu od 15 do 22 mililitrów. Ciśnienie tlenu chcesz to około 75 do 100 mm Hg, co oznacza milimetrach słupa rtęci (do pomiaru ciśnienia). Dwutlenkiem węgla, szukasz ciśnieniem 35 do 45 mm Hg (jak widać, jest to bardzo dużo mniej niż w tlen). PH krwi (kwasowość / alkaliczność) powinny się w co 7,35 do 7,45. I wodorowęglan powinna wynosić między 20 i 29 mEq / l (milirównoważników na litr).