Digidexo.com

metformina płodność

Stosowanie metforminy na płodność

Metformina --- również znana marką Glucophage, Fortamet, Glumetza i Riomet --- to lek na receptę stosowany w celu regulacji cukrzycy typu 2. Lekarze przepisują również metforminę stymulowania owulacji i leczeniu zespołu policystycznych jajników. PCOS charakteryzuje się obecności wielu małych pęcherzyków w jajnikach. Te torbiele niekorzystnie wpłynąć rozwój pęcherzyków jajnika i zmianę cykle hormonalne, które regulują produkcję jaj. Zrozumienie skuteczność metforminy i stosując lek prawidłowo pod kierunkiem swojego lekarza może przywrócić płodność.

Zrozumieć, jak Metformina działa

Omówić z lekarzem, jak metformina zmniejsza insulinooporność znormalizować wysoki poziom insuliny i zwiększają androgen, jak to zaburzenia cyklu miesiączkowego. Lekarz będzie zwrócić uwagę na to, co należy zrobić, aby utrzymać poziom insuliny i glukozy we krwi bezpieczne w trakcie leczenia. Opracowania sposobu postępowania z lekarzem, który obejmuje wykształcenie metforminy i co zrobić, jeśli masz jakieś problemy lub niekorzystne skutki uboczne.

Metformina Administracja

Lekarz może przepisać doustne dawki metforminy, które przychodzą w postaci tabletek lub roztworu do picia. Połykać tabletek lub roztworu na ścisłym harmonogramem dawkowania zgodnie z zaleceniami lekarza dla PCOS i leczenia niepłodności. Przedłużonym uwalnianiu Glucophage pozwala robić tylko jedną dawkę dziennie. Może to być łatwiejsze. Minimalizuje się również niepożądane efekty uboczne, takie jak zaburzenia żołądkowo-jelitowe i biegunkę. Roztwór Metformina jest łatwiejsze w przewodzie pokarmowym. Jeśli zauważysz jakąkolwiek dawkę metforminy, należy to natychmiast zrobić tak, pod warunkiem, że przed nadszedł czas na kolejną dawkę. Nie należy jednak podwoić dawkę, aby zrekompensować pominięcia dawki.

Cytrynian klomifenu i metforminy

Być może trzeba włączyć cytrynian klomifenu - znany również jako Clomid i Serophene - do schematu leczenia bezpłodności metforminy. Zgodnie z zaleceniami lekarza, brać cytrynian klomifenu na początku cyklu miesiączkowego, aby zmniejszyć poziom estrogenów. To również zwiększa hormon folikulotropowy. Właściwości redukujące androgenów Metformina jest następnie utworzyć podwójny efekt, pobudzając owulację w nadziei na przywrócenie płodności poprzez prawidłowe funkcjonowanie jajników.

Zarządzanie metformina Side Effect

Skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi rzadkie skutki uboczne, takie jak metformina straty energii, kwasicy mleczanowej, szybki płytki oddech, biegunka, bóle mięśni, skurcze, niepokój, pijanego-jak zachowanie, zaburzenia widzenia, splątanie, zimne poty, szybkie bicie serca, bóle głowy, koszmary i niespokojny sen. Mogą to być oznaką poważnej reakcji, które mogą wymagać zaprzestania korzystania metforminy w leczeniu bezpłodności.

Skonsultować się z lekarzem, jeśli łagodniejsze, bardziej powszechne stają się skutki uboczne metforminą lub szczególnie uciążliwe trwałe. Te działania niepożądane obejmują wzdęcia, bóle brzucha, wymioty i zgaga. Utrata apetytu, spadek wagi i metaliczny posmak w jamie ustnej między innymi popularnymi skutków ubocznych. Te działania niepożądane ostatecznie nie mogą wymagać pomocy medycznej, ponieważ mogą one przestać raz twoje ciało dostosowuje się do leków.

Jak zwiększyć płodność

Ze wszystkich możliwych skutków ubocznych związanych z leczeniem niepłodności medycznej, wielu mężczyzn i kobiety wolą trzymać się z fizycznych możliwości, a przynajmniej spróbować je pierwszy. Zapoznaj się z kilkoma poradami na temat zwiększania płodności, naturalnie, czy planuje rozpocząć próby później lub teraz.

Instrukcje

Jedz bogate w składniki odżywcze diety. Jeśli chodzi o koncepcję, wiele osób koncentruje się tylko na kobiety. Prawda jest taka, jedzenie również jest ważne dla płodności kobiet i mężczyzn, ponieważ odnosi się do ogólnego obrazu zdrowia. Trzymać się dietą naturalną, która jest wysoka w świeże owoce, warzywa, orzechy, nasiona, rośliny strączkowe, ziarna i produkty pełnoziarniste. Wybrać różne. Jeść żywności ekologicznej w miarę możliwości. Jedz dużo żywności w stanie surowym. Polecam dietę wegańską, ale jeśli zdecydujesz się włączyć nabiał, trzymać na udziały lub niskotłuszczowe opcje organiczne. Jeśli zawierają mięso, drób bez skóry trzymać lub chudego czerwonego mięsa. Upewnij się, że opcje owoce morza są niższe w rtęci.

Unikaj złych rzeczy. Podczas gdy kilka osób jedzenia doskonale 100 procent, są pewne rzeczy, których należy unikać przez większość czasu. Należą do nich przetworów, smażonych potraw, żywności z sztucznych barwników, konserwantów, żywności o uwodornione oleje, syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy, i wyrafinowane mąki. Kofeiny i alkoholu może być zarówno Busters płodności.

Zmniejszenie stresu. Walcząc z płodnością może związek stresu może już mieć w swoim życiu. Najnowsze badania wskazują na związek podwyższonego hormonu stresu (takich jak kortyzol) poziomy na początku pracy, a także do niepłodności. Joga, medytacja, praca oddech, seks, ćwiczenia, ogólnie relaks, sieci wsparcia społecznego, i po prostu zabawy są dobre techniki redukcji stresu.

Ćwiczenia. Z jego sprawdzonych korzyści redukcji stresu, ćwiczenia pomagają także utrzymać ogólny stan zdrowia. Dodać czasu na ćwiczenia, nawet jeśli to tylko kilka minut spacerem na koniec dnia.

Rozważmy suplementów. Nie jest tak dużo informacji i dezinformacji na temat suplementów, że przemysł w ciągłym zmianom. Prawdopodobnie jest bezpieczne i korzystne do podjęcia podstawowych multiwitaminy i witaminy B kompleks, aby uzyskać zarówno kwasu foliowego i witaminy B12. To może tylko przyczynić się do poprawy i utrzymania zdrowia reprodukcyjnego.

Wskazówki

  • Mają check-up, aby upewnić się, że nie ma żadnych problemów leżących u podstaw.
  • Ten artykuł jest tylko w celach informacyjnych i nie ma na celu zastąpić porady lekarza. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem dla opcji diagnozowania i leczenia.

Możesz być w ciąży, jeśli Twój mężczyzna jest Niepłodności?

To nie jest normą, ale więcej niż jeden przerażony kobieta ma zaszła w ciążę po jej mężczyzna został uznany za bezpłodne. W tym momencie, oczywiście, może ona spokojnie założyć, że jej mężczyzna jest w rzeczywistości nie sterylny. Aby zrozumieć, jak to może się zdarzyć, trzeba wiedzieć trochę o niepłodności męskiej.

Identyfikacja

Niepłodność jest diagnozowana w człowieku, gdy liczba plemników jest mniejsza niż 20 mln na mililitr nasienia, lub gdy słaba ruchliwość plemników lub kształt nie sprzyja do zapłodnienia jaj. Możliwe przyczyny niepłodności męskiej są liczne, w tym sterylizacji chirurgicznej, brak równowagi hormonalnej, wad dróg rodnych lub zaburzenia w produkcji spermy.

Nieporozumień

Diagnostyka niepłodności u mężczyzny nie musi oznaczać, że nie może zapłodnić kobietę. Przeciwnie, to znaczy, że koncepcja jest bardzo mało prawdopodobny. Różnica między nieprawdopodobne i niemożliwe pomylił niezliczone pary, którzy zakładali, że nie mógł sobie wyobrazić. Dla pary, którzy chcą uniknąć ciąży, ważne jest, aby zrozumieć, czy człowiek nie ma plemników, zaledwie kilka plemników lub plemniki o niskiej jakości, i czy stan jest trwały.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Mnóstwo ludzi celowo czyni się bezpłodny przez poddanych sterylizacji chirurgicznej lub wazektomii. Podczas wazektomii to nasieniowód - lampy między jąder i cewki moczowej - są zaciśnięte lub oddzielone tak, że plemniki nie mogą wyjść z ciała. Wazektomia jest 99 procent niezawodny jako metody antykoncepcji. Jednak, że pozostawia 1 procent ciąż być wyjaśnione.

Rozważania

Podczas gdy większość dzieci po wazektomii okaże się, że zostały poczęte krótko przed wazektomia, wazektomia rzeczywiste awarie zdarzają. Przypadki pooperacyjne odrastania nasieniowodów donoszono, podobnie jak tworzenie dodatkowych ścieżek plemników. W rzadkich przypadkach, człowiek będzie miał dodatkowe nasieniowodów, które jest pominąć podczas operacji. Częściej, wyniki ciąży od pozostałego plemników w nasieniu w pooperacyjnym wazektomii pacjenta.

Ramy czasowe

Pacjenci wazektomii są rutynowo poinformowani, że nie mogą być pewni, niepłodności, aż brak plemników jest weryfikowane przez badanie próbki nasienia. Zazwyczaj pary zaleca się stosowanie innej metody antykoncepcji przez 10 do 20 tygodni, po czym sprawdzana jest liczba plemników mężczyzny. Liczba plemników jest zwykle sprawdzana ponownie po roku.

Witaminy i minerały w celu zwiększenia płodności

Tysiące par każdego roku wystawia doświadczenie niepłodności. Te pary wspólnie wydają miliony dolarów, próbując wskazać źródło ich niepłodności i uzyskania pomocy ciążę. Jednakże, istnieje kilka prostych opcji do zbadania przed poszukuje drogie porady lekarza na temat niepłodności, w tym z użyciem witamin.

Znaczenie

Wiele problemy płodności może być spowodowane brakiem prawidłowego odżywiania. Uzupełnienie codziennego odżywiania się ze suplement jest jeden sposób, aby uzyskać z niedoborem składników odżywczych do krwi. Na przykład, wiele kobiet łagodną anemię, które mogą hamować ciąży, które można leczyć jedynie poprzez dodatek żelaza. Wiele razy proste dodatki, takie jak te mogą zwiększyć płodność.

Efekty

Witamina B6 jest od dawna wiadomo, że zwiększają zdrowia kobiet. W odniesieniu do płodności, witamina B6 zwiększa lutealnej fazie cyklu miesiączkowego, więc nie ma dłuższy okres czasu między miesiączkowania i jajeczkowania, co zapobiega poronienia. Między 100 a 200 mg jest zalecana dawka dla adresowania wady fazy lutealnej.
Mężczyźni mogą również witaminy, aby zwiększyć płodność. Witaminy C i E są silnymi przeciwutleniaczami, które mogą zwiększyć liczbę plemników i siłę, odpowiednio. Witamina C może również pomóc w ruchliwości plemników. Witamina B12 może pomóc testosteronu równowagi, który jest niezbędny do produkcji spermy. Ponadto, selen i cynk mineralne mogą również zwiększyć liczbę plemników.

Korzyści

Natomiast kwas foliowy nie jest znana, aby zwiększyć płodność, jest ważnym związkiem wziąć w formie suplementów przed zajściem w ciążę. Badania wykazały, że kobiety, które biorą te suplementy, lub mają wysoki poziom kwasu foliowego w organizmie obiegowej przed poczęciem, mają mniejszą częstość występowania wad cewy nerwowej, w tym rozszczep kręgosłupa.

Rozważania

Przy jednoczesnym zwiększeniu płodności mogą być osiągnięte poprzez witamin i suplementów mineralnych, nie jest prawdziwym substytutem coraz witamin i minerałów od spożywanych pokarmów. Składników odżywczych w żywności są wchłaniane lepiej, ponieważ produkty spożywcze zawierają również witaminy kofaktorów, które pomagają organizmowi w coraz najwięcej witamin.

Ostrzeżenie

Biorąc zbyt wiele witamin i minerałów może upośledzać płodność - kolejny dobry powód, aby uzyskać witamin i minerałów z żywności, a nie suplementów. Paracelsus, ojciec toksykologii, stwierdza się, że wszystko jest trucizna na pewnym poziomie. Tak więc, za dużo o wszelkich witamin lub składników mineralnych może być toksyczny i faktycznie mają przeciwny do pożądanego efektu. Jeśli ciąża nie występują podczas stosowania nadmiernych witaminy lub minerały, dziecko może urodzić się z wadami wrodzonymi. Dlatego ważne jest, aby porozmawiać z medycznego na temat suplementów diety, jeśli starasz się o dziecko.

Nieporozumień

Podczas przyjmowania witamin i suplementów mineralnych może zwiększyć płodność u niektórych pacjentów, nie jest jasne, korelacja naukowa między nimi. Jeśli para podejrzewa, bezpłodność, najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u specjalisty.

Jak zrobić cylce Koraliki Koraliki Tracking (płodność)

Koraliki koraliki cyklu płodności, lub jak są one nazywane, to pierścień z perełek, które pomagają obliczyć dni płodne w cyklu. Jeśli długość jest okres pomiędzy 26 i 32 dniowe, można zrobić cyklu koralik pierścionek, który będzie dokładnie przewidzieć swoje najbardziej płodne dni. Koraliki płodności są używane w połączeniu z metodą rytmu lub standardową metodą dni (SDM).

Instrukcje

Ułóż kulki, jak pokazano na rysunku. Użyj zapięcie biżuterii z okazji dnia jesteś na dziś. Kiedy budzisz się rano, przesunąć zapięcie na jednym zgrubienia śledzić płodność.

Policz pierwszy dzień okresu w 1. dniu cyklu miesiączkowego. Dni 1-7 są dni, kiedy nie można zajść w ciążę. Nawet jeśli krwawienie nie okres ostatnich 7 dni, przez pierwsze 7 dni nadal niepłodne częścią cyklu miesiączkowego.

dni 8 do 19 są dni, kiedy można zajść w ciążę. Owulacji zaczyna się około 14 dnia dla typowego 28 dni cyklu miesiączkowego, a są bardzo żyzne 3 dni przed i 2 dni po owulacji. Białe kulki reprezentują wszystkie dni, kiedy jest szansa, można zajść w ciążę. Należy zauważyć, że obejmowały kilka dni przed i po piku płodności.

Niebieskie koraliki obejmują okres niepłodny, zanim zacznie ponownie krwawienie miesiączkowe. Czarny koralik na dzień 27 oznacza początek dodatkowych dni w cyklu powinna Twój okres dłuższy niż 26 dni.

Jak śledzić cyklu, może nie trzeba by przesunąć zapięcie wzdłuż wszystkich zgrubienia po czarnej kulki. Gdy krwawienie restartuje, przesunąć zapięcie z powrotem do 1 dnia.

metoda rytmu, lub standardowe dni metoda śledzenia płodności jest niezawodny, jeśli używasz go prawidłowo. Jeśli nie chcesz zajść w ciążę, należy unikać seksu na białych dni kulek. Stosowane zgodnie z metodą w 97% skuteczne w ciągu roku.

Jak uzyskać Płodność narkotyków

Być może już próbuje począć dziecko od ponad roku bez powodzenia. A może jesteś po 35, a nie stara się zajść w ciążę przez ponad sześć miesięcy. Tak czy inaczej, uważasz, że nadszedł czas, aby uzyskać pomoc medyczną z procesu poczęcia aż leków na płodność. Leki na płodność są tabletki lub zastrzyki, które stymulują gruczoły w mózgu odpowiedzialne za rozwój hormonów, które regulują owulację. Leki są nastawione na pomoc put kobiety, owulacja nieregularnie lub rzadko regularnego cyklu. Leki te mogą być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z innymi formami technik wspomaganego rozrodu, takich jak inseminacji lub zapłodnienia in vitro.

Instrukcje

Złóż wizytę u lekarza. Lekarz powinien być endokrynologa lub ginekologa, który ma doświadczenie w radzeniu sobie z problemami z płodnością. Lekarz może ocenić, czy cię naprawdę potrzebują leków na płodność i jakiego rodzaju leków na płodność będzie odpowiedni dla Ciebie.

uzyskać receptę na leki płodności z lekarzem. Chociaż jest możliwe, aby uzyskać leki na płodność bez recepty, lepiej je zakupić z nich. Na receptę, będziesz wiedzieć, że pacjent otrzymuje prawidłową lek w odpowiedniej dawce (również patrz ostrzeżenia poniżej).

Sprzedam leki na płodność. Płodność narkotyków są dostępne w większości aptek. Dostępne za pośrednictwem aptek, z których niektóre mają bardzo konkurencyjne ceny są też. Jako leki na płodność mogą być bardzo drogie, warto rozejrzeć się za dobrą ofertę --but również upewnić się, że apteka jest godna zaufania.

Wskazówki

  • Płodność narkotyków może powodować działania niepożądane, od łagodnego do ciężkiego. Mogą to być bóle głowy, nudności, wzdęcia, zaburzenia widzenia, ból brzucha, duszność i hiperstymulacji jajników. Zawsze należy używać leków na płodność pod nadzorem lekarza. Lekarz prawdopodobnie będzie monitorować pacjenta w całym toku leku, aby upewnić się, że lek działa sposób jest on przeznaczony do i że wszelkie skutki uboczne są minimalizowane. Stosowanie leków na płodność może również zwiększać ryzyko zajścia w ciążę z wieloma dziećmi, które mogą doprowadzić do ciąży wysokiego ryzyka.

Które Zioła zwiększenia płodności?

Zioła były używane przez tysiące lat, aby pomóc w płodności. Istnieje szeroka gama ziół, które mogą być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z innymi ziół do leczenia zarówno mniejszych i większych problemów płodności z obsługą zapobiegania owulacji poronienia. Zioła mogą być również stosowane w celu zwiększenia płodności u samców, pobudza wytwarzanie plemników i zwiększenie ruchliwości nasienia. Chociaż zioła posiadają rozległą historię stosowania, ważne jest, aby pamiętać, że ich użycie nie jest regulowane przez US Food and Drug Administration, i wiele ziół może mieć działanie toksyczne, jeśli niewłaściwie używane. Najlepiej używać płodności zioła pod nadzorem doświadczonego zielarza lub lekarza medycyny alternatywnej.

Olej z wiesiołka

Olej z wiesiołka jest szczególnie przydatne płodności zioło ponieważ uważa się poprawę jakości śluzu szyjki macicy. To zadanie śluzu szyjki macicy prowadzić plemników przez szyjkę macicy i na macicy. Najlepszy rodzaj śluzu szyjki macicy, jest to, co określa się jako "jaj białym" śluzu. To jasne, elastyczna i cienka. Jeśli śluzu szyjki macicy jest zbyt gruba, może zablokować spermy z wejściem i dotarciem do jaj. Jeśli śluzu szyjki macicy jest konsystencję, sperma może przetrwać w nim tak długo, jak pięciu dni poszerzenie okien poczęcia.

Wstydliwy Berry

Wstydliwy berry zostało powiedziane, aby zwiększyć progesteronu w organizmie poprzez stymulowanie przysadki mózgowej. Oprócz zwiększenia progesteronu w organizmie, to mówi się, że ogólny efekt balansowania na systemach hormonalnych. Jest stosowany w celu przywrócenia równowagi systemu związane z zespołem policystycznych jajników (PCOS), nieregularne cykle miesiączkowe i PMS. Wiele kobiet również okazać się przydatne do przywrócenia regularne cykle miesiączkowe po zakończeniu kursu hormonalnej antykoncepcji. Inni uważają, że sprzyja owulacji, zwłaszcza tych cierpiących na PCOS.

Dong Quai

Dong Quai jest zioła, który jest powszechnie stosowany w celu regulacji cyklu miesiączkowego poprzez zrównoważenie hormonów w organizmie - zwłaszcza estrogenów. Regularny cykl menstruacyjny jest niezbędne do poczęcia, ponieważ pozwala na określenie owulacji. To bogate w żelazo i inne makro składników odżywczych, promowanie ogólnego poczucia dobrobytu w organizmie i pomaga w budowie błony śluzowej macicy. To również związane ze wzrostem ruchliwość plemników u mężczyzn.

Czerwony liść maliny

Malina liść zioło, które mogą być używane z przed poczęcia na drodze przez góry. Według Susan S. Weed, jest podstawową funkcją jest przypisana do "siły wzmocnienia fragrine -. Alkaloid, który daje sygnał do mięśni miednicy, w tym samym macicy" Ta stonowana, wzmocniona, ale zrelaksowany macicy mówi się manifestować grubszą macicy, co ułatwia zarówno implantacji i zmniejsza ryzyko poronienia. W czasie ciąży, może to złagodzić poranne mdłości, odżywiają organizm ze względu na jego wysoką zawartością minerałów i pomóc organizmowi w produkcji odżywcze mleka. To również, aby zwiększyć skuteczność skurcze.

True Unicorn

True jednorożec jest szczególnie przydatna w przywracaniu owulacji. Zawiera wysokie dawki estrogenów roślinnych na który został wymieniony do regulowania funkcji owulacyjny poprzez niwelowanie nierównowagi hormonalnej. To powiedział, aby skorygować nieprawidłowości w jajnikach, które wpływają na tworzenie się jaja i być ogólnie ponad wszystko tonik dla zdrowia jajnika. Wiele kobiet zgłosić to łagodzi ból jajników podczas miesiączki i że pomaga złagodzić suchość pochwy. Indiańskie kobiety używali go chronić się przed poronieniem. True jednorożec jest łatwe zioło przedawkować i jest gatunkiem zagrożonym, więc korzystanie z niej powinno być dokładnie monitorowane.

Jakie są płodności Pills?

Płodność narkotyków są używane, aby pomóc kobietom, które mają problemy z zajściem w ciążę i urodzenia dziecka do pełnej kadencji przez nie owulacji lub posiadające wiele poronień. Leki na płodność są w dwóch formach: tabletek i zastrzyków hormonalnych. Pigułki płodność są pierwszym krokiem dla niektórych kobiet, którzy mają problemy z niepłodnością. Pigułki płodność może być również wykonane przez ludzi, którzy mają niską liczbę plemników lub po prostu chcą, aby zwiększyć szanse na poczęcie.

Rodzaje

Typy tabletek płodności na rynku są Clomid GnRH, gonadotropiny, bromokryptyna i tamoksyfen / Nolvadex.

Skutki uboczne

Efekty uboczne można spodziewać się w przypadku każdego rodzaju leków. Działania niepożądane, które są najczęściej z pigułki płodność ryzyko ciąży mnogiej, bóle głowy, krwawienia z macicy, wzdęcia brzucha, nudności i dyskomfort w jamie brzusznej i miednicy obszarów.

Zagrożenia

Istnieje wiele zagrożeń, gdy biorąc pigułki płodność lub jakieś pigułki, które wywołania owulacji. Głównym zagrożeniem jest rozwój raka jajnika.

Inne formy hormonów

Innym niż zwykłe pigułki płodności, lekarze przepisują hormony żeńskie, aby pomóc w owulacji. Hormony te są HCG, progesteron, heparyna, HMG i urofolitropina.

Szanse poczęcia

Szanse poczęcia za pomocą pigułki płodności różnić w każdej tabletce. Kobiety wykazały skuteczność 60 do 80 procent za pomocą pigułki z płodnością Clomid i Serophene (dwa najbardziej określone marki).

Efekty kontroli urodzeń na płodność

Wydaje się, że jeśli ktoś używa antykoncepcji, to nie byłoby płodności w pytaniu. Jednak, płodność może mieć wpływ stosowania kontroli urodzeń. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli rodzaj antykoncepcji jest wewnętrzne, a nie zewnętrzne. Co może cię zaskoczyć to, że antykoncepcja może mieć wpływ na płodność zarówno pozytywnie jak i negatywnie.

Fakty

Wiele rzeczy muszą wystąpić, aby dziecko się poczęła, i te same rzeczy, musi albo być odwrócone lub uniemożliwił dla ciąży nie stało.

Dla ciąża się stało, musi wystąpić jajeczkowanie, a musi być zapłodnione jajo. Aby tak się stało, muszą być obecne spermy. Jeśli zapłodnienie nie występuje, to łono musi być w stanie otwarci więc może zdarzyć się, że wszczepienie rozwijającego się płodu.

Tych, którzy chcą uniknąć ciąży musi zapewnić owulacja jest zatrzymana, lub, że plemniki nie mogą dotrzeć do jaj; lub, jeśli zapłodnienie nie występuje, że implantacja nie powiedzie.

Znaczenie

Rodzaj antykoncepcji stosować, czas jeden pozostaje na kontroli urodzeń, a wpływ kontroli urodzeń ma na hormony kobiece, mogą wpływać na płodność. Można je zmniejszyć, na pewno, ale czasami może to go podnieść.

Rodzaje

Zasadniczo istnieją dwa rodzaje kontroli urodzeń: wewnętrzne i zewnętrzne. Wewnętrzna kontrola urodzeń obejmuje pigułki antykoncepcyjnej i wszczepionych urządzeń takie jak wkładki. Generalnie, jeśli coś się dzieje, aby mieć wpływ na płodność, to będzie wewnętrzna kontrola urodzeń.

Zewnętrzna antykoncepcyjnej jest ta, która jest używana na zewnątrz ciała dla mężczyzn lub tylko umieszczona w szyjce macicy lub pochwie samicy i nie wszystkie sposób do macicy.

Efekty

Pigułki antykoncepcyjnej zmienia poziom hormonów. Jeśli poziom jest zbyt niski, kobieta będzie miała trudności z zajściem w ciążę. Jeśli ona nie chce zajść w ciążę, to jest w porządku.

Jeśli jednak robi, ale nie powiodła się, a ustalono, że przyczyną jest albo niski poziom hormonów lub owulacji i nieregularne okresy, a następnie kontrola urodzeń może poprawić jedną lub obie z tych problemów. Gdy stan bazowy został poprawiony, szanse na ciążę wzrośnie.

Spirale powodować zmiany w wyściółce macicy, przez co mniej podatne na zapłodnionego jaja.

Wewnętrzna kontrola urodzeń powoduje zmiany w organizmie kobiety, a te z kolei mogą wpływać na płodność. Po wewnętrznej kontroli urodzeń jest usuwany lub zatrzymana, może to potrwać kilka miesięcy na poziomie płodności kobiety, aby stać się normalne.

Zewnętrzna kontrola urodzeń, jak i kobiet, działa poprzez blokowanie plemników, tak że nie mogą dotrzeć do jaja. Zewnętrzna kontrola urodzin nie będzie miał wpływu na płodność, ponieważ nie powoduje żadnych zmian w organizmie kobiety.

Zastrzeżenie

Uzbrojeni w tę wiedzę, może to być kuszące, aby zdiagnozować samodzielnie. Dodać żadnych założeń dotyczących korelacji między kontroli urodzeń i płodności. Każda kobieta jest inna. Skonsultuj się ze specjalistą zdrowia reprodukcyjnego o swoich obaw i pragnień.

Jaki typ Witaminy Pomoc płodności?

Ponieważ płodność leczenia medycznego może kosztować tysiące dolarów na cykl, wiele par stara się o dziecko stara się zwiększyć ich płodność za pomocą metod fizycznych, takich jak przyjmowanie witamin. Chociaż nie można zagwarantować, witaminy koncepcji, pewne witaminy zostały pokazane w celu poprawy warunków płodności pogarszania takich jak niski spermy lub jaja, słabej jakości nasienia, albo zaburzenia równowagi hormonalnej. Co najmniej, poprzez przyjmowanie odpowiednich witamin wstępnie Poczęcia upewnić się, że są na etapie ustalania zdrowej ciąży.

Cynk

Niedobór cynku jest związana z zaburzeniami płodności u mężczyzn i kobiet. Cynk jest niezbędny do prawidłowego wytwarzania nasienia, DNA estrogenu i progesteronu. Aby zwiększyć ilość cynku w diecie, można brać suplementy. Według Fertility Factor, należy wziąć nie więcej niż 15 do 30 mg dziennie lub spożywać pokarmy bogate w cynk. Pokarmy bogate w cynk to: wołowiny, kurczaka, jagnięciny, wieprzowiny, ostrygi, homary i łososia. Wegetarianie zmierzające do zwiększenia poziomu cynku należy jeść brązowy ryż, nasiona dyni, całe ziarna zbóż, fasoli i orzeszki.

Witamina E

Witamina E jest silnym przeciwutleniaczem, który może przyczynić się do uszkodzenia komórek naprawy, pomagają regulować owulacji, zwiększyć produkcję śluzu szyjkowego i pozbyć się ciała z wolnych rodników, które uszkodzenia plemników. Według Holisticonline.com, można wziąć do 800 UI witaminy E dziennie, najlepiej w połączeniu z witaminą C, która pomaga zwiększa efektywność witaminy E w. Można spożywać witaminę E naturalny jedząc kiełki pszenicy, jaja, słodkie ziemniaki, nasiona słonecznika, migdały i orzechy laskowe.

Witamina C

Witamina C jest kolejna substancja krytyczne dla płodności. Ten przeciwutleniacz może przyczynić się do poprawy równowagi hormonalnej powoduje wady fazy lutealnej, i wykazano, aby zwiększyć liczbę plemników i jakość, jak również zmniejszyć zlepianie. Powinno zająć nie więcej niż 1000 mg / dobę w postaci suplementacji. Pokarmy bogate w witaminę C m.in. cytryn, pomarańczy, kiwi, papaja i pomidory, brokuły, ziemniaki i czerwone, żółte i pomarańczowe papryki.

Kwas foliowy

Według ustaleń wydanych na dorocznym spotkaniu American Society of Reproductive Medicine 2006, kwas foliowy stwierdzono, aby pomóc na płodność u kobiet. Ponadto liczne badania pokazały, że kwas foliowy jest niezbędne do poprawy jakości i stężenie plemników. Kwas foliowy (nazywany również "kwas foliowy") można znaleźć w zielonych warzywach liściastych (np, szpinaku i kapusty), brokuły, soczewica, ciecierzyca, podroby, szparagi, płatki owsiane i awokado. Jeśli suplementacja kwasu foliowego, nie należy przyjmować więcej niż 400 mcg na dobę.

Witamina B6

Witamina B6 jest niezbędna witaminy dla kobiet z wadami lutealnej fazie - brak równowagi estrogenów i progesteronu. Dziecko Snark.com informuje, że witamina B6 zmniejsza wytwarzanie estrogenów i zwiększa progesteron w tym krytycznym etapie. Należy wziąć około 100 do 200 mg tej witaminy dziennie. Pokarmy bogate w witaminę B6 to wątrobę, królika, indyka, ziemniaki, czerwona i zielona papryka, orzechy nerkowca, orzeszki ziemne i orzechy laskowe.

Jakie są korzyści z akupunktury na płodność?

Ponieważ koszty leczenia bezpłodności Skyrocket, wiele par, patrząc w kierunku alternatywnych metod, aby zwiększyć ich płodność. Akupunktura staje się coraz bardziej popularne. Akupunktura to starożytna chińska terapia, gdzie bardzo cienkie igły wprowadzane są do organizmu w celu leczenia różnych schorzeń. Choć nauka nie ustaliła dokładnie, jak i dlaczego akupunktura działa, bogactwo dowodów pokazuje, że to może działać, szczególnie w kwestiach związanych z płodnością-.

Przepływ krwi do macicy

Liczne badania, w tym badania z 1996 r ELISABET Stener-Victorin opublikowanego w czasopiśmie Human Reproduction, wykazały, że akupunktura zwiększyła przepływ krwi do macicy, dając tym samym impuls płodności. Duży dopływ krwi do macicy jest ważna dla płodności, ponieważ krew tworzy endometrium --- śluzówki macicy. Zapłodniona komórka jajowa musi bezpiecznie implantować w macicy w celu ciąży na rozwój. Jeśli endometrium jest zbyt cienki, jest on trudny do jaj odpowiednio implantu.

Regularizes cyklu miesiączkowego

Kobiety z nieregularnych cykli miesiączkowych mogą znaleźć ich płodność ograniczona, ponieważ ich nieprawidłowość sprawia, że ​​trudno przewidzieć, kiedy --- czy --- są one owulację. Badania wykazały, że akupunktura może uregulować cykl menstruacyjny. W jednym z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Wirginii Lisy Pastore w 2008 roku, kilka kobiet, których okresy była całkowicie nieobecna wznowiona po zabiegu akupunktury --- a wiele z nich zaszła w ciążę.

Obniża stres

Istnieją dowody na to, że naprężenie może wpływać na płodność. EurekaAlert! donosi, że badania w Berkeley, California odkryli, że hormony stresu (zwanych glikokortykosteroidy) mogą hamować liczbę plemników, owulacji i aktywność seksualną. Akupunktura równoważy autonomiczny układ nerwowy i powoduje uwalnianie endorfin, które to pomoże uczynić pacjent czuje się spokojny i zrelaksowany.

Brak równowagi hormonów

Akupunktura Stwierdzono równowagi hormony niezbędne do płodności, takie jak hormon folikulotropowy (FSH). Kobiecy poziom FSH dotyczy jakości jaj ona produkuje --- wysoki poziom koreluje z niską jakość jaj, podczas gdy niski poziom odnosi się do normalnej jakości jaj. Z systematycznego leczenia, akupunktura może pomóc obniżyć wysokie poziomy FSH, które rzekomo pomagają kobiecie do produkcji lepszej jakości jaj i zwiększyć jej szanse na zajście w ciążę.

Produkcja i jakość spermy

Mężczyźni z małą liczbą plemników lub słaba jakość nasienia może również skorzystać z akupunktury. Według AcupunctureToday.com, badanie 2005 opublikowane w Fertility and Sterility pokazały, że grupa mężczyzn z małą liczbą plemników miał znaczący wzrost liczby plemników produkowanych, jak i poprawę morfologii plemników i ruchliwości po leczeniu akupunkturą.

Jak zresetować jasnego monitora płodności

Dzięki dzisiejszej technologii, dowiedzieć się, kiedy kobieta może sobie wyobrazić jest znacznie łatwiejsze niż w poprzednich pokoleniach. Monitory płodności pozwalają kobieta wiedzieć, kiedy jest płodna a kiedy owulacja jest blisko. Ale tak jak każde urządzenie elektroniczne, nie są czasy, że monitory płodności należy przywrócić w celu dalszego działa poprawnie.

Instrukcje

Wyjmij pasek testowy z opakowania. Weźmy zaślepkę się od końca paska testowego i umieścić ją na drugim końcu paska.

Włóż pasek testowy do jasnego Fertility Monitor. Upewnij się, że zatrzaski trzymać w miejscu.

Naciśnij przycisk "M" i przycisk "ON" w tym samym czasie.

Zignoruj ​​komunikat informujący, "Usuń pasek testowy."

Zwolnij "ON" i przycisk "M", gdy monitor pokazuje ekran pełen symboli.

Wyjmij pasek testowy.

Kontroli urodzeń pigułki i ich wpływ na płodność

Doustne pigułki antykoncepcyjne są popularną metodą antykoncepcji. Celem pigułek antykoncepcyjnych jest obniżenie płodności przez kobiety zmieniając równowagę hormonalną, żeby nie owulacja.

Funkcja

Pigułki antykoncepcyjne zmniejszenia płodności, zwalniając progestagen hormonów lub kombinację estrogenu i progestyny, która zmienia kobiety równowagi hormonalnej, tak że jajo nie jest uwalniany w każdym miesiącu.

Skuteczność

Pigułki antykoncepcyjne może być ponad 99 procent skuteczności w zapobieganiu ciąży, ale jeśli tabletki nie są brane właściwie codziennie, płodność będzie wyższa.

Rzucenie

Nawet po wyjściu pigułki antykoncepcyjne, normalny płodności może nie wznowić natychmiast; czasami może to potrwać kilka miesięcy, zanim wystąpią okresy normalnie.

Innych świadczeń

Pigułki antykoncepcyjne mogą ewentualnie mieć inne korzystne skutki, takie jak zmniejszenie trądziku, dzięki czemu okresy bardziej przewidywalne i zmniejszenie nastrojowość.

Antykoncepcja miejski

Poziom płodności można dodatkowo zmniejszyć do kobiet stosujących antykoncepcję stosując metody fizyczne bariery, gdy na pigułki, takie jak prezerwatywy.

Dlaczego kobiety korzystają Płodność Narkotyki?

Kobiety używają narkotyków płodności, aby poprawić swoje szanse na uzyskanie ciąży. Większość kobiet ma leków na płodność zachęcić owulacji, czas cyklu kobiety, kiedy jest w stanie zajść w ciążę. W niektórych przypadkach jednak, leki na płodność może być stosowany do spowolnienia owulacji lub przedłużeniu drugiej połowy cyklu kobiecego.

Produce jajkiem

Wiele kobiet brać leki na płodność, aby pomóc ich ciała produkują zdrowe jaja, jak nie wszystkie kobiety produkują jajka co miesiąc. Jest to tak zwany cykl owulacji. Clomid i Serophene, dwa z wiodących leków na płodność, praca przez stymulowanie hormonów w mózgu. Hormony te wspierają rozwój i uwalniania jednego lub większej liczby jaj z jajników. Z jaja obecny, kobieta ma większe szanse na zajście w ciążę.

Aby zachęcić do owulacji

Leki na płodność mogą być podejmowane również zachęcić owulacji. Według owulacji-calculator.com, średni cykl menstruacyjny kobiety jest 28 dni, ale większość kobiet ma cykle, które trwają od 24 do 35 dni. Niektóre kobiety jednak tylko owulacja raz na dwa lub trzy miesiące. Nie są one konieczności cykli bezowulacyjnych; Właśnie trwa ich cykle znacznie dłużej niż zwykle. Cykle mogą być również nieregularne, trwające 28 dni jeden miesiąc i 44 następnie, na przykład. Niektóre leki na płodność mogą wieczór cyklu kobiety lub poprzez zachęcanie jej ciało, aby zakończyć cykl w ramach normalnego czasu. Clomid i Serophene są dwa z najczęstszych leków na płodność w tym niepłodności kwestii, jak również.

Stłumić owulacji

Jeżeli planowane jest kobieta w przypadkach zapłodnienia in vitro lub innego wspomaganego sposobu odtwarzania, może być konieczne powstrzymanie jej owulacji. Na przykład, jeśli kobieta ma się owulacja, ale nie będzie w stanie uczestniczyć w spotkanie, aby ją dojrzeć jaj zebranych, że można umieścić na leki do czasowego zahamowania owulacji. Jaja mogą być zbierane kilka dni później. Ten rodzaj leku może być również stosowany w przypadku pary próbuje wyobrazić zostanie oddzielony (w związku z pracą czy z innych powodów) podczas normalnej kobiecej czasie owulacji. Przykładem leku płodności, która spowalnia owulacji jest Lupron.

Na wydłużenie fazy lutealnej

Leki na płodność są brane również spowolnić drugą połowę cyklu kobiety, zwane fazy lutealnej. Według owulacji calculator.com, druga połowa cyklu jest, gdy jajko, jeśli zapłodnieniu przemieszcza się jajowody do macicy. Stamtąd osadza się do błony śluzowej macicy, która jest normalnie rzucić, gdy nie urodzajne jaj występuje. Powoduje to okres kobiety. Fazy ​​lutealnej trwa zazwyczaj 14 dni prawie wszystkich kobiet. Jeśli kobieta dostaje jej okres przed tym momencie, jaj nie miała wystarczająco dużo czasu na implantem i wysyłać sygnał dla organizmu, aby nie rzucić podszewki. Dla kobiet, które miesiączkować przed 14 dni po owulacji, płodności narkotyków może pomóc spowolnić drugą połowę cyklu. To da się zapłodnionego jaja wystarczająco dużo czasu, aby dołączyć do macicy kobiety.

Inne powody

Większość kobiet, które potrzebują leków na płodność rozpocząć je po roku (sześć miesięcy, jeśli są one w ich 30s) bezskutecznie próbuje zajść w ciążę. Jednakże, jeśli kobieta miała trudności z zajściem w ciążę w przeszłości, ona może być na receptę w ciągu miesiąca lub dwóch próbuje wyobrazić po raz drugi. Kobieta może być również wprowadzone leków płodności, czy ona przygotowuje się do oddania jajko lub stać się zastępczą matką dla kogoś innego, co oznacza, że ​​inne kobiety zapłodnione jajo zostanie wszczepiony w jej macicy, pozwalając jej nosić drugiej kobiecie dziecko do Termin i rodzić.

Jak działa rozszerzonej tarczycy wpływa na płodność?

Podczas tarczycy jest rzadko traktowane jako zaangażowanie w koncepcji, produkuje hormony, które regulują praktycznie każdą część ciała. Nieprawidłowe wytwarzanie hormonu może mieć znaczący wpływ na owulację i zdolność do zajścia w ciążę.

Zaburzenia tarczycy

Powiększona tarczyca może być objawem niedoczynności lub nadczynności tarczycy albo. Niedoczynność tarczycy występuje, gdy organizm wytwarza zbyt mało hormonów; nadczynność tarczycy występuje wtedy, gdy zbyt wiele hormonów są wykonane. Oba warunki mogą powodować bezpłodność.

Owulacja

Stan tarczycy zazwyczaj wpływa na płodność poprzez zapobieganie owulacji. Często dzieje się to dlatego, torbiele na jajnikach tworzą lub ponieważ organizm produkuje prolaktyny, hormonu, zazwyczaj występuje w czasie ciąży i porodu, zgodnie z Columbia University Medical Center.

Ciąża

Zaburzenia czynności tarczycy mogą również zwiększać ryzyko poronienia, obumarcia płodu i przedwczesnego porodu, zgodnie z Columbia University i tarczycy-Info.com.

Rozważania

Czasami problemy tarczycy powoduje zatrzymanie miesiączki, ale wiele kobiet nadal miesiączkować, nie wiedząc, że nigdy nie owulacji. Nawet jeśli masz regularne okresy trzeba udać się do lekarza, czy tarczyca jest wyraźnie opuchnięta.

Leczenie

Powiększenie tarczycy i jego przyczyna może być zazwyczaj traktowane z obu leków lub operacji do regulacji hormonów i pomóc wyobrazić.

Cukrzyca może powodować bezpłodność?

Zgodnie z American Diabetes Association, cukrzyca jest chorobą, która dotyka aż 23 milionów Amerykanów i zawiera szereg skutków ubocznych, jeśli słabo zarządzania. Oprócz problemów naczyniowych i neurologicznych, które mogą prowadzić do uszkodzonych narządów wewnętrznych, związanych skutkiem ubocznym może być niepłodność u mężczyzn i kobiet. Cukrzyca i związane z niepłodności insulinopodobny są w rzeczywistości, bardzo często, według dr Tommaso Falcone Departamentu Kliniki Cleveland Położnictwa i Ginekologii.

Niepłodności kobiet

Według dr Falcone, wysokie poziomy glukozy we krwi może zwiększyć najczęściej mechanizmu związanego z żeńskiej niepłodności: zespół policystycznych jajników (PCOS). PCOS jest stan związany z wysokim stężeniem androgenów (hormonów najczęściej u mężczyzn), które prowadzą nieregularne lub zanikają i torbieli jajnikowych. Takie torbiele zakłócać normalnej wszczepieniu zapłodnionego jaja i zanikają zmniejszenia prawdopodobieństwa zapłodnienia jak również.

Zaburzenia erekcji

Trzy najczęstsze przyczyny cukrzycy są podobne do zaburzeń erekcji. Słabo zarządzane cukrzycą często powoduje uszkodzenia nerwów i naczyń krwionośnych, które mogą przeszkadzać w przepływie krwi do prącia, a zatem zdolność do uzyskania wzwodu. Podobnie, choroby sercowo-naczyniowe związane z cukrzycą mogą zawęzić i utwardzić naczynia krwionośne z tym samym rezultatem. Trzeci Częstą przyczyną jest wysokie poziomy glukozy we krwi, które po pewnym czasie zakłóca przepływu krwi do prącia przez zmniejszenie wytwarzania tlenku azotu.

Wytrysk wsteczny

Uszkodzenia nerwów spowodowane przez cukrzycę może spowodować wsteczny wytrysk. Normalnie, nasienie jest wyrzucana przez cewkę moczową, gdy tworzą mięśnie zwieracza umowy pęcherza. Jeśli uszkodzenie nerwów zapobiega tych mięśni z działa prawidłowo, jednak nasienie może być zmuszony do pęcherza, a nie dotarcie do żeńskiego układu rozrodczego.

Uszkodzenia DNA

Chociaż przypuszczano, że jakość nasienia nie miało wpływu na cukrzycę, w 2008 roku dr Con Mallidis w Queen University, Wielka Brytania przedstawiła dowody, że wysoki poziom glukozy we krwi związane z cukrzycą źle zarządzanych wyników w akumulacji zaawansowanych produktów glikacji ( AGE), które uszkadzają DNA plemników. odbyło się w ramach Rozdrobnione lub uszkodzone DNA, co z kolei wiąże się zarówno z niskich stóp wysokich stawek implantacji i poronień.

Skutki psychologiczne

Niepłodność związanych z cukrzycą ma konsekwencje psychiczne, jak i fizyczne. Depresja jest częstym skutkiem niepłodności, jak kobiety i mężczyźni mogą doświadczyć uczucia frustracji, zniechęcenia i rozczarowania. Depresja może prowadzić do obniżonej wydajności pracy w domu i pracy, a także rozdrobnione zawodowych i osobistych relacji.

Leczenie

Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia znany z cukrzycą i niepłodności związane z insuliną. Najbardziej powszechne jest wykonywanie zabiegów i utraty masy ciała poprzez regulację diety. Dieta cukrzycowa polega zazwyczaj kombinację ograniczeń kalorycznych ułatwić utratę wagi, spadek spożycia cukru i śledzenie dziennego spożycia węglowodanów.

Jak leczyć niepłodność u mężczyzn

Krajowe Stowarzyszenie Niepłodność donosi, że około 40 procent wszystkich problemów z płodnością są z powodu problemów z czynnikiem męskim. Niepłodność męska jest spowodowane mała liczba plemników, morfologii plemników (wyjątkowo słaba w kształcie plemników) lub niskiej ruchliwości plemników (słabe umiejętności pływania). Problemy te mogą być wynikiem problemów konstrukcyjnych w męskim układzie rozrodczym, lub czynniki środowiskowe. Choć nie ma "lekarstwa" dla męskiej niepłodności, warunek często może być usunięte poprzez zmianę stylu życia lub poprzez operację.

Instrukcje

Odwiedź specjalistę płodności. Jeśli zostały po terminowe, seks bez zabezpieczenia z partnerem na dłużej niż 12 miesięcy i nie ciąża spowodowała, odwiedzić lekarza, aby ustalić, czy jest problem z plemników. Urolog, najlepiej ten, który specjalizuje się w niepłodności, daje analizę nasienia do oceny ilości i jakości swojej spermy. Lekarz będzie również zbadać stan swojego penisa, moszny, gruczołu krokowego, nasieniowodów i najądrza (przewodu, w którym sperma dojrzała), aby zobaczyć, czy są jakieś blokady zapobiegające przedostawaniu się plemników partnera układzie rozrodczym. Dobry urolog będzie również sprawdzić żylaków powrózka nasiennego, który jest powiększony duże żyły w pobliżu jąder, które często powoduje bezpłodność i wykonywanie testów krwi w celu określenia, czy poziom hormonów są normalne, czy cierpi na zakażenie, które jest przyczyną niepłodności.

operację lub podjąć leczenie. Niektóre męskie problemy z płodnością mogą być usunięte chirurgicznie lub przez niektóre leki. Problemy takie jak żylak i blokad nasieniowodów i najądrza można rozwiązać operacyjnie. Zakażenia i zaburzenia hormonalne (jak niski poziom testosteronu) mogą być leczone antybiotykami lub innych leków. Należy jednak pamiętać, że skuteczność tych zabiegów zależy od osoby do osoby.

Przyjęcie zmian w stylu życia. Jeśli analiza nasienia ujawnia, że ​​masz problem z ilością lub jakością swojej spermy, ale nie mają żadnych problemów strukturalnych, w celu dokonania pewnych zmian w stylu życia może poprawić płodność. Na przykład, nie podejmować gorących kąpieli lub przy użyciu sauny i wanny z hydromasażem w postaci ciepła może zabić zdrowych plemników i znacznie zmniejszyć liczbę plemników. Nosić bokserów (w przeciwieństwie do majtek), ponieważ bokserzy pozwalają sperma żyć w optymalnej temperaturze. Wyeliminowania niezdrowych nawyków, takich jak palenie tytoniu (zarówno papierosy i zabitych marihuana nasienia), i picia nadmiar alkoholu. Wreszcie, upewnij się, że Twoja dieta zawiera odpowiednie witaminy i minerały. Pokarmy o wysokiej zawartości cynku, kwasu foliowego, selen, witaminę C i witaminę E są dobrze znane w celu poprawy spermy i ruchliwość plemników.

Znaki niepłodności u kobiet

Niemożność wytworzenia dziecko może być uciążliwy dla kobiet, zwłaszcza gdy wykazują one szereg objawów niepłodności. Kobieta, która stara się zajść w ciążę, ale przegrała sprawę, należy dokładnie monitorować jej zdrowie. Jeśli cierpi z któregokolwiek z tych objawów, należy skonsultować się z OB / Gyn dodatkowych opcji płodności.

Nieregularny okres lub wcale

Spójny cykl menstruacyjny jest kluczem do zajścia w ciążę. Niespójności może być spowodowane przez dodatkowe problemy, takie jak niewydolność jajników lub zaburzenia równowagi hormonalnej.

Poronienia

Zgodne utrata ciąży jest kolejnym objawem niepłodności. Jednak problemy genetyczne lub zdrowia może być przyczyną. OB / Gyn powinien przetestować układ rozrodczy kobiety w całości, aby zapewnić, że jest nawet w stanie zajść w ciążę.

Endometrioza

Endometrioza pojawia się, gdy macicy jest poza macicą. Powoduje to zwiększone skurcze miesiączkowe i zwiększone ryzyko poronienia.

Waga

Jeśli kobieta jest zbyt cienki lub zbyt ciężki, może dojść do bezpłodności. Niedowagę kobieta może być brak odpowiednich składników odżywczych, podczas gdy kobieta z nadwagą mogą cierpieć z powodu problemów hormonalnych wpływających na jej zdolność do poczęcia.

Nadużywanie alkoholu lub substancji

Substancje te mogą uszkodzić ciało i jego zdolności do poprawnej pracy. Alkohol odstrasza również prawidłowy rozwój płodu, co jest trudniejsze do kontynuowania ciąży, najczęściej w wyniku poronienia.

Metformin lage Ovulation

Når du lider av en tilstand som kalles polycystisk ovariesyndrom, kan eggstokkene begynner å utvikle en rekke cyster langs utsiden av denne reproduktive vev. Ofte referert til som bare PCOS, kan dannelsen av disse cyster i stor grad påvirke din fruktbarhet, hindrer eller opphører produksjonen av levedyktige egg. Imidlertid, i mange tilfeller av denne lidelsen, visse medikamenter kan bli brukt for å hjelpe indusere eggløsning. Et slikt medikament er reseptbelagte medisiner av metformin.

Metformin

Skjønt metformin mer vanlig vært brukt i behandling av type 2-diabetes, har nylige studier vist at det kan bidra til å indusere eggløsning hos noen kvinner med polycystisk ovariesyndrom. Dette skyldes i stor grad det faktum at mange kvinner med denne tilstanden er faktisk insulin resistente, fører til et økt nivå av dette hormonet i blodet. Når insulinnivået stige, kan det føre til en overproduksjon av androgener, eller mannlige hormoner, i den kvinnelige kropp. Dette økt nivå av mannlige hormoner i deg systemet i stor grad kan hindre eggløsning. Metformin reduserer nivået av insulin i blodet og dermed forårsaker eggløsning, noe som øker sjansene for unnfangelse.

Behandling

For å bruke metformin i behandling av infertilitet for kvinner som lider med PCOS, ta medisiner daglig på tom mage til hjelp i sin absorption rate (eller som anvist av legen din). Doser er vanligvis et sted mellom 1500 mg og 2550 mg hver dag og er tatt over en periode på fire til seks måneder. Denne tidsrammen er den gjennomsnittlige lengden der bør du oppnå normal eggløsning.

Clomiphene

Hvis eggløsning ikke å forekomme ved bruk av metformin, er det neste trinn i prosessen for behandling for å kombinere denne medisinen med et annet medikament. Vanligvis er stoffet som brukes clomiphene. Mer vanlig kjent ved merkenavnet Clomid, er denne selektive østrogen reseptor modulator en standard medikament som brukes i behandlingen av infertilitet. Men når kombinert med metformin, var effekten av dette stoffet øker hos kvinner som arbeider med PCOS, noe som åpner for eggløsning og graviditet.

Betraktninger

Ikke alle kvinner diagnostisert med polycystisk ovariesyndrom er kandidater for metformin eller metformin brukes i kombinasjon med clomiphene, så snakk med legen din om dine muligheter for behandling av infertilitet. Dine medisinske fagfolk er bedre klar over dine spesifikke saken og de mest aktuelle behandlinger tilgjengelig for å løse problemer med eggløsningen.

Hva er Metformin for infertilitet?

Hva er Metformin for infertilitet?


Kvinner som opplever ufruktbarhet problemer kan prøve mange ting for å øke sjansene for å bli gravid. Metformin, også kjent som Glucophage, er tidvis foreskrevet i denne situasjonen.

Funksjon

Ifølge WebMD, metformin virker ved å "hjelpe til å gjenopprette kroppens riktig respons på insulin du naturlig produsere, og ved å redusere mengden av sukker at leveren gjør og at magen / tarm absorbere." Dette kan bidra til å øke fruktbarheten hos visse mennesker, så vel.

Betydning

Metformin er foreskrevet for å hjelpe til med kontroll av høyt blodsukker, sammen med trening og et riktig kosthold. Dette kan bidra til å kontrollere type 2 diabetes, men har vist positive effekter med kvinner opplever infertilitet.

Infertilitet

Selv om metformin kan være vellykket for uforklarlig infertilitet, kvinner som lider for polycystisk ovariesyndrom tendens til å ha en positiv respons på metformin evne til å hjelpe kroppen responderer bedre på insulin. Metformin kan bidra til å gjøre sykluser mer regelmessig og øke fruktbarheten.

Lactic Asidosis

Selv metformin er av og til foreskrevet for behandling av infertilitet, er det viktig å være oppmerksom på at det har vært sjeldne tilfeller av melkesyre asidosis, en opphoping av melkesyre i kroppen, noe som kan være alvorlige og kan være dødelig.

Advarsler

Selv Metformin brukes for å øke fruktbarheten, det bør ikke bli videreført inn i svangerskapet med mindre det er klart behov, som bestemt av en lege, i tilfellet med insulinadministrasjon.