Digidexo.com

Rozwiązania bólu kulszowego

Ból fotografowania lub drętwienie w dół z tyłu nogi mogą być wynikiem piriformis Syndrome, gdzie mięsień piriformis naciska na nerw kulszowy. To jest czasami jako "ból portfela" od ciśnienia może być spowodowane siedzi na portfelu, choć bardziej poważne schorzenia, takie jak dyski mylące może być również przyczyną. Jeśli fizykoterapia i rozciąganie nie może pomóc, jest kilka bardziej inwazyjne strategie, które mogą być rozwiązaniem kulszowego ból.

Chirurgia

Operacja jest inwazyjna opcja dla łagodzeniu bólu rwa kulszowa. Operacja może dotyczyć kierowania mięśni piriformis, które zwykle znajduje się na górze nerwu kulszowego. Chirurg robi nacięcia głęboko w pośladek dotkniętej nogę, blisko dolnej części pleców, i odcina piriformis ścięgno mięśni, które przywiązuje do guza na biodrze. W razie potrzeby, mięśni piriformis można ciąć w celu usunięcia nerw kulszowy; lub mięśni może mieć kawałek wyciąć, aby zmniejszyć nacisk. Takie zabiegi może mieć wpływ na wytrzymałość nogi, ponieważ nie jest mniejsza mięśniowych w ruchu.

Akupunktura

Czasami alternatywne metody leczenia nie wykonywane przez tradycyjnych specjalistów kręgosłupa są lepszym sposobem na łagodzenie bólu kulszowego. Akupunktura, który jest faktycznie FDA leczenie bólu pleców, polega na użyciu sterylnych igieł do otwarcia uzdrowienie ścieżki w dotkniętych mięśni i nerwów. Akupunktura dla rwy kulszowej wiązałoby sterylizowanych igieł umieszczonych wzdłuż ścieżki nerwu jest, aby to punkt wyjścia nerwu kulszowego-głęboko w pośladki. Są też miejsca wzdłuż ucha, które może złagodzić ból kulszowy. Igły byłyby pozostawione na miejscu przez co najmniej pół godziny.

Botox

Botox, normalnie ujęcia związane z korekt kosmetycznych, zostały również regularnie stosowany do łagodzenia bólu kulszowego. Botox, która jest marką dla botulinum strzał, jest wstrzykiwany w mięsień gruszkowaty. Wtryskowego, który jest wykonany z neurotoksycznych białek wytwarzanych przez bakterie Clostridium botulinum paraliżuje tkankę mięśni bezpośrednio łagodzeniu bólu związanego z jego ruchem. Pozwala to na lepsze fizykoterapii od mięśni można łatwiej manipulować. Regularne zastrzyki może ból kulszowy ustępują w ciągu sześciu miesięcy.