Digidexo.com

Objawy zapalenia ścięgna w ręce

Zapalenie ścięgna (pisane również ścięgna) jest zapalenie ścięgna. Ścięgna są trudne sznury tkanki związane mięśnie i kości. Niektóre rodzaje działalności i zawody są często związane jako przyczynę strony ścięgna. Według Centrum kanadyjskie Bezpieczeństwo i higiena pracy, pisania, gry na fortepianie, produkcji, dziania, przetwórstwa mięsnego i pracy linii montażowej mogą być wszystkie przyczyny diagnozy strony ścięgna. Objawy strony ścięgna może również wynikać z różnych warunków, w tym torbiele zwojowych, bliznowaciejącymi zapalenie pochewki ścięgna (Trigger Finger), De Quervaina ścięgna i choroby Dupuytrena.

Przyczyny

Istnieją różne przyczyny związane z każdego rodzaju dłoni ścięgna. Torbiele zwojowe są zwykle związane z zapaleniem stawów ostrogi kości (wypukłości kostnych, które rozwijają się wzdłuż krawędzi kości).

Chociaż przyczyna nie jest jasne, bliznowaciejącymi pochewki ścięgna znany jest obecny ze schorzeniami, takimi jak cukrzyca, reumatoidalne zapalenie stawów i skazy moczanowej. W pewnych sytuacjach, miejscowe urazy może być czynnik, ale nadal nie powodują wyraźne w większości przypadków.

DeQuervain za Zapalenie jest spowodowane uruchomieniem nowych lub powtarzających się czynności. Jest to typowe rozwiązanie matek posiadających swoje niemowlęta, często stwarza nieprzyjemne pozycji rąk. Złamań nadgarstka może być również przyczyną, ponieważ zwiększa to obciążenie w poprzek ścięgien.

Torbiele zwojowe

Torbiele zwojowe są guzki w sąsiedztwie stawów lub ścięgien i są powszechnie się w dłoni lub nadgarstka. Brak powszechne objawy, ale te torbieli mogą lub nie mogą powodować ból. Chociaż przyczyna jest nieznana, tworzą głównie ze wspólnego lub ścięgien podrażnienia. Ganglion torbiel przypomina balon wody na łodydze i jest wypełniona żelem lub przezroczystym płynem. Te torbieli strony znajdują się na górze spoiny końca palca lub na bazie palca na stronie dłoni.

Bliznowaciejącymi zapalenie pochewki ścięgna

Bliznowaciejącymi zapalenie pochewki ścięgna (strzelcem lub kciuk wyzwalania) dotyczy ścięgien i kół pasowych w ręku, że zginać palce. Z bliznowaciejącymi zapaleń pochewki ścięgna, koło pasowe jest zbyt gruba i zwężenie w okolicy ścięgna, co sprawia, że ​​trudno ścięgna poruszać się swobodnie. Stan ten zaczyna się od uczucia dyskomfortu i może powodować błędne koło powodując, obrzęk i stan zapalny, a czasami powoduje palec, by stać się zablokowany, co utrudnia zginania lub prostowania.

Choroba de Quervaina

De Quervain na chorobę (pierwszy przedział grzbietowej ścięgna), zapalenie ścięgna u podstawy kciuka, które powodują powiększenia, podrażnienie i pęcznienia w komorze wokół ścięgna. Według Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki, głównym objawem choroby De Quervain jest ból na stronie kciuka nadgarstka które może prowadzić nagle lub stopniowo i może być powiększona o ruchu dłoni i kciuka. Sporadyczne przyciągania lub uchwyt może nastąpić podczas przesuwania się kciuk, z ewentualnym obrzęku, które może zawierać torbieli wypełnione płynem w obszarze uchwytu.

Leczenie

We wszystkich typach strony ścięgna, ostatecznym celem jest odciążenie ból lub obrzęk. Może to wymagać różnego rodzaju zabiegów. Większość zabiegów nie chirurgiczne. Leki przeciwzapalne mogą być stosowane do zmniejszenia stanu zapalnego lub ciśnienia. Spoczywała dłoń, przy użyciu szyny i redukujące irytujące obszar działania pogłębia stanów są także wspólne metody leczenia.