Digidexo.com

Jak zajść w ciążę bez seksu?

Już w naszych czasach rodziców i dziadków ", idea ciążę bez seksu było śmieszne. Te dni, to jest dość powszechne. Pary stojące problemy z płodnością, samotne kobiety pragnące dziecka i lesbijki są typowymi przykładami ludzi, którzy chcą zajść w ciążę bez stosunku heteroseksualnego. Może się zdarzyć, na dwa sposoby: za pomocą sztucznego zapłodnienia lub zapłodnienia in vitro (IVF). Sztuczne zapłodnienie jest, gdy plemnik jest wstrzykiwany bezpośrednio do dróg rodnych w czasach swojej owulacji. Proces IVF kiedy jajko, sperma połączono w laboratorium i wynikających zapłodnione jaja są następnie przenoszone z powrotem do macicy.

Instrukcje

Odwiedź lekarza, który specjalizuje się w Assisted Reproductive Technology. Lekarza, zazwyczaj nazywany endokrynolog, pomoże Ci podjąć decyzję, czy sztuczne zapłodnienie lub IVF jest właśnie dla Ciebie. Sztuczne zapłodnienie jest zwykle za właściwe, gdy nie są znane żadne problemy z płodnością. IVF jest powszechnie stosowany, gdy nie jest do zidentyfikowania problemu albo z możliwości rozrodczych mężczyzny lub kobiety, albo jeśli wielokrotnych prób sztucznego zapłodnienia nie pomogły kobieta ciążę (nawet jeśli nie ma się zidentyfikować problemy z płodnością).

Wybierz dawcy spermy. Ponieważ obie metody wymagają spermy do zjednoczenia z jajkiem w sposób sztuczny, człowiek musi zgodzić się przyczynić jego spermy w celu umożliwienia poczęcia. Dawca może być twój mąż, partner lub przyjaciel, który zgodził się pomóc wyobrazić. Dawca może być ktoś, kogo wybrali anonimowo za pośrednictwem banku spermy.

przejść procedurę. Ani procedura jest 1-dniowy romans. W obu przypadkach musisz być ściśle monitorowane przez lekarza w całym cyklu miesiączkowego, tak aby wiadomo dokładnie, kiedy twoje jajko (y) są na tyle dojrzałe, aby być zapłodniona przez plemnik wstrzykiwany lub ekstrakcji i zjednoczona z plemników w laboratorium. IVF jest szczególnie długi proces, jak w prawie wszystkich przypadkach, wziąć leki na płodność w postaci zdjęć, hormonu, który wymaga monitorowania cyklu do 6 tygodni przed rzeczywistą procedurą ekstrakcji / zapłodnienia.

poczekać na wyniki. Tak jak w przypadku naturalnego zapłodnienia, dowiesz się, czy jesteś w ciąży około 2 tygodnie po owulacji. W przypadku zapłodnienia in vitro, trzeba będzie użyć sztucznych hormonów dla tych 2 tygodni po zapłodnione jaja są przenoszone z powrotem do macicy. Hormony te są niezbędne do utrzymania koncepcji, jeśli występuje.

Wskazówki

  • Ogólnie, wskaźnik sukcesu dla sztucznej inseminacji wynosi około 30 do 40 procent i in vitro jest to 25 do 35 procent. Jednak wiele zależy od istnienia i charakteru problemu płodności, wieku, a także umiejętności i doświadczenia lekarza. Pamiętaj, aby zapytać lekarza o jego osobistych stawek sukcesu.
  • Obie procedury są bardzo drogie i nie mogą być objęte ubezpieczeniem. W Stanach Zjednoczonych, sztuczne koszty inseminacji między 1.000 dolarów do 2.000 dolarów na cykl. IVF wynosi około 15000 dolarów za cykl (w tym leków na płodność).