Digidexo.com

Przyczyny drugiej ciąży USG

Ultradźwięki są częścią standardowej terapii prenatalnej w Stanach Zjednoczonych. Większość oszacowanych 6000000 kobiet, które zaszły w ciążę rocznie w Stanach Zjednoczonych ma co najmniej jeden ultradźwięków, które zazwyczaj przeprowadza się przy około 20 tygodniach ciąży. Jednakże, istnieje wiele przypadków, kiedy drugie USG może być zarządzane przez profesjonalny. Dotyczą one żywotność płodu, wiek, położenie i inne czynniki.

Żywotność

Kobiety często mają podstawową USG w pierwszym trymestrze ciąży, w celu potwierdzenia, że ​​pojęcie nie miało miejsca. Kobiety, które przeszły wszelkiego rodzaju sztucznej inseminacji procedury USG może to zrobić tak szybko, jak embrion będzie widoczne na USG. Jednakże, jeśli ultradźwięków odbywa się tak wcześnie, to może być trudne do określenia żywotności płodu powodu jego położenia i wielkości. Drugi ultradźwięków, można przeprowadzić po pierwszym ultradźwięków w celu zapewnienia, że ​​płód jest zdrowy i ma silne serca.

Wady

Jeśli lekarz nie rutynowe USG w 20 tygodniu i znajduje powód do troski o dziecko, może on zaplanować dodatkowe badanie USG, aby potwierdzić podejrzenie problem i opracować plan leczenia. Na przykład, jeśli USG wykazało problem potencjalnie zagrażający życiu z zastawki serca, drugie USG mogą być wykorzystane do bliższego przyjrzenia się tej wady, więc lekarz i rodzice mogli zdecydować, czy operacja będzie konieczna po urodzeniu. Podobnie, lekarz może przyjrzeć rozszczepem wargi lub palety przez drugie USG, żeby mogła doradzić rodzicom od stopnia uszkodzenia i czy zabieg kosmetyczny może być dobrym rozwiązaniem.

Płeć

Wielu rodziców chce wiedzieć, czy ich dziecko jest chłopcem czy dziewczynką, i zazwyczaj można dowiedzieć się płeć (w razie potrzeby) w 20-tygodniowym badaniu USG. Czasami jednak dziecko nie jest umieszczony w taki sposób, że jest to możliwe. W takich przypadkach, jeżeli rodzice są nieugięty znając płci, lekarz może wyrazić zgodę na planowanie drugiego USG tak, że rodzice mogą dowiedzieć się, czy są one o dziewczynę lub chłopaka.

Due Date

Lekarz zazwyczaj wykorzystuje podstawową USG dać rodzicom przybliżony termin dla dziecka. Czasami jednak mogą pojawić się później, matka do pomiaru dużych do terminu, który został dany pierwotnie. Lekarz prowadzący może zdecydować, aby zaplanować drugi ultradźwięków w celu potwierdzenia wielkości dziecka tak, że termin można regulować, jeśli to konieczne.

Pozycjonowanie

Pozycja dziecka i łożyska są niezbędne w zdrowej dostawy. Jeśli dziecko jest zamka, na przykład, dostawa często jest ciężej i dłużej. Jeżeli łożysko jest poniżej dziecka i blokuje otwór pochwy, cięcie cesarskie, ponieważ mogą być potrzebne przez łożysko pierwsze narodziny dziecka daje tylko kilka chwil, aby się urodzić przed coraz pozbawiony tlenu. Jeśli kobieta ma historię narodzin pośladkowych, lub jeśli jest ona podejrzana o posiadanie pozycji łożysko, które może narazić dziecko na ryzyko, jej lekarz może potwierdzić pozycję dziecka lub łożyska z innym USG przed rozpoczęciem dostawy.