Digidexo.com

Depo Provera Informacje

Depo Provera jest formą kobiecej antykoncepcji, który jest podany w zastrzyku domięśniowym i ma być podawany tylko co 90 dni. Łatwość obsługi doprowadził do popularności, ale ryzykowne działania niepożądane są teraz nawierzchni.

Historia

Badania kliniczne dotyczące Depo rozpoczęła się w 1967 roku w Atlancie, Georgia. Z powodu skutków ubocznych i zwiększenie szans na raka, lek nie został zatwierdzony przez FDA do 1992 roku.

Efekty uboczne: przyrost masy ciała

Około 70 procent kobiet w Depo nadwagi. Przeciętny przyrost masy ciała wynosi od 12 do 16 funtów w ciągu czterech do pięciu lat użytkowania.

Efekty uboczne: Utrata gęstości kości

W 2004 roku FDA wymagane Pfizer do oznaczania pola ostrzec użytkowników o utracie gęstości kości. Utrata gęstości kości nie samo poprawne po zakończeniu leczenia Depo.

Efekty uboczne: Niepłodność

Niektórzy pacjenci nie zgłaszają konieczności ich okresy tak długo, jak dwa lata po zakończeniu leczenia. Brak okresu oznacza brak owulacji i brak owulacji oznacza niepłodność.

Skuteczność

Depo jest 97 do 99,7 procent skuteczności w zapobieganiu ciąży. W przeciwieństwie do doustnych środków antykoncepcyjnych, antybiotyków nie utrudniają skuteczność i pacjent nie musi pamiętać pigułki każdego dnia.

Rozważania

Depo trwa 3 miesiące. Nie ma antidotum i nie mogą być usunięte z układu, aż skończy swój przebieg. Pacjenci powinni być tego świadomi i dokonać świadomej decyzji.