Digidexo.com

Jakie są zabiegi dla migrena połowiczoporaźna?

Migrena połowiczoporaźna jest rzadkim schorzeniem neurologicznym, które często jest mylone z padaczką lub udaru mózgu, choroby naczyń. Objawy takie jak możliwym paraliżu odróżnić ją od tradycyjnej migreny. Leczenie tych odcinków może być trudne, gdyż trudne jest diagnoza.

Rodzaje

Dwa rodzaje Hemiplegic migreny są rodzinne (FHM) i sporadyczne (SHM). Każdy początkowo prezentuje się w dzieciństwie i może rozproszyć podczas dorosłości. FHM i SHM te same objawy. Jedyna różnica pomiędzy tymi dwoma, które FHM można śledzić za pośrednictwem linii rodzinnej i skutkiem mutacji w genach, które odgrywają ważną rolę w przekazywaniu sygnałów nerwowych komórek.

Objawy

Migrena połowiczoporaźna ma wszystkie objawy migreny, w tym tradycyjnych intensywnego bólu głowy, nudności, wymioty, nadwrażliwość na światło i wrażliwości na dźwięk. Dodatkowo, poszkodowany może wystąpić epizody długotrwałego aury lub odrębnych zagadnień neurologicznych, takich jak martwego pola, migające światła, podwójne widzenie, senność, splątanie i zaburzenia mowy. Inne objawy to paraliż jednej strony ciała (porażenie połowicze), gorączka, objawy zapalenia opon mózgowych typu, zaburzeniami świadomości i utratę koordynacji mięśniowej.

Expert Insight

Zasięgnięciu opinii biegłego migreny jest niezbędna w diagnostyce i leczeniu migreny Hemiplegic. Ze względu na rzadkość występowania, większość lekarzy nigdy nawet nie widział sprawę. Ponadto podobieństwa między Hemiplegic objawów migreny i objawów udaru zrobić diagnostykę i leczenie trudne. Większość zabiegów dla tradycyjnego migreny będzie nasilać objawy, jeśli pacjent jest udar.

Objaw Relief

Leki takie jak tryptany i ergotamines, które są zaprojektowane, aby zatrzymać, zapobiec lub złagodzić proces migreny są przeciwwskazane dla hemiplegic migreny, ponieważ mogą one prowadzić do udaru mózgu. Leki te mają właściwości vasocontrictive, co oznacza, że ​​ograniczenie przepływu krwi. W połączeniu z innymi objawami połowiczoporaźnej migreny, co może być bardzo niebezpieczne. Do zwolnienia, pacjenci mogą otrzymać niesteroidowe środki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen; przeciwwymiotne do zwalczania nudności i wymioty; i narkotyczne leki przeciwbólowe.

Zapobieganie

Dla FHM, profil genetyczny ujawnia lukę w regulacji wapnia. W związku z tym, jeden środek ochronny jest stosowanie blokerów kanału wapniowego.

Ostrzeżenie

Lekarze zalecają tych, którzy są z rozpoznaniem tego rzadkiego rodzaju migreny nosić identyfikację lekarza, który odzwierciedla stan. Początek hemiplegic migreny może prowadzić do upośledzenia funkcji i brak mowy. Objawy mogą być zarządzane łatwiej, jeśli atak jest identyfikowany szybko.