Digidexo.com

Rozcięgna podeszwowego Ból

Zapalenie i uszkodzenie rozcięgna podeszwowego może powodować bóle stóp. Stan ten jest powszechny u sportowców i mogą być oczyszczane przy minimalnej interwencji medycznej. Nieleczony ból może spowodować inne obrażenia w nogę, jak można przenieść swój chód, aby uniknąć bólu, który pojawia się, gdy twoja stopa dotknie ziemi.

Lokalizacja rozcięgna podeszwowego

Zgodnie z Mayo Clinic, podeszwowego rozcięgna znajduje się na spodzie stóp. To napiętego pasma tkanki łącznej, która biegnie od pięty do podstawy palców stóp. Ta tkanka jest także znany jako rozcięgna podeszwowego. Wspiera łuk stopy i zapewnia pochłanianie wstrząsów, gdy stopa uderza o ziemię, jak idziesz.

Przyczyn bólu

Mayo Clinic, że ból rozcięgna jest spowodowane przez stan znany jako powięzi podeszwy. Jest to stan zapalny lub łzawienie tkanki łącznej, które jest zwykle spowodowane przez przeciążać lub powtarzające się ruchy. Warunkiem jest powszechne w biegaczy i tych, którzy pracują na nogach. Wpływa to zazwyczaj tylko jedną nogą na raz.

Rodzaje bólu

Rozcięgnową ból jest zazwyczaj najbardziej dotkliwy w godzinach porannych, kiedy po raz pierwszy krok na pieszo po nocy snu. Podczas snu, powięzi podeszwy jest zlecane, a Twoje pierwsze kroki powodować ból, jak rozgrzewa tkanki. Ból ostry, uczucie kłucia, który zazwyczaj występuje w przedniej pięty. Ból może pojawić się po odstawieniu po długim okresie siedzenia, po wysiłku sportowym lub po długim okresie stania.

Leczenie

Mayo Clinic zwraca uwagę, że większość pacjentów wraca do zdrowia po kilku miesiącach z zabiegów zachowawczych. Ból można leczyć za pomocą prostych over-the-recepty jak Advil lub Motrin. Medycznego może przepisać fizyczne sesje terapeutyczne, noc klamra, która utrzymuje stopę w położeniu wyciągniętym lub wkładki do butów, które są przeznaczone do zmniejszenia nacisku na powierzchni.

Zasięgnąć porady lekarza

Jeśli masz bóle stóp i podejrzewasz, że masz zapalenie powięzi podeszwy, przynieś go na wizytę następnego lekarza. Medycznego będzie w stanie określić, czy zapalenie powięzi podeszwy lub jakikolwiek inny stan jest przyczyną bólu stóp. On również informacji na temat działań należy unikać. Jeśli ból jest przewlekły, może on polecić zabiegów, takich jak terapia szokowa pozaustrojowej fali.