Digidexo.com

Objawy Peri Menopauza

Peri menopauza to okres w życiu kobiety, która prowadzi aż do menopauzy. Peri menopauza zazwyczaj może trwać od roku do kilku lat. Kobieta jest uważana za w okresie menopauzy po ona nie miała okresu przez cały rok. Objawy peri menopauzie są spowodowane zmianami poziomu estrogenów w organizmie.

Spadek płodności

Chociaż nie jest spadek płodności w okresie peri menopauzy, nadal jest możliwe zajście w ciążę. Kobiety, które chcą zajść w ciążę w tym czasie zazwyczaj używają płodnością zwiększenie leki i zabiegi. Kobiety, które nie chcą zajść w ciążę podczas peri menopauzy powinny nadal korzystać z antykoncepcji.

Problemy Problemy z pochwy i pęcherza moczowego

Ponieważ ilość estrogenów w organizmie waha się i zmniejsza, może wystąpić suchość i brak smarowania w pochwie. To ma potencjał, co trudne lub bolesne współżycie. Niektóre kobiety odczuwają większe trudności z kontrolą pęcherza.

Nieregularnych miesiączek

Jednym z pierwszych objawów peri menopauzy jest zmiana harmonogramu, długości, czasu trwania lub nasilenia okresu. Niektóre kobiety mają swoje okresy częściej, podczas gdy inni go przez dłuższy czas bez okresu. Wielkość przepływu może również zmieniać.

Zmiany nastroju

Drażliwość, nagłe zmiany nastroju, nieprzewidywalność w reakcji, depresja, dezorientacja, zaburzenia pamięci mogą być wszystkie znaki peri menopauzy. Jeśli objawy się wyniszczające lub są bardzo zakłócania do codziennego życia, dobrze jest zasięgnąć konsultacji medycznej. Lekarz może przepisać leki, aby pomóc w rozwiązywaniu problemów występują podczas peri menopauzy.

Ryzyko utraty masy kostnej

Kobiety w peri menopauzy są narażone na ryzyko osteoporozy. Ponieważ spadek estrogenu istnieje większe ryzyko utraty kości. Ważne jest dla kobiet w okresie menopauzy podmiejskich, aby upewnić się, że jest wystarczająco dużo wapnia w diecie lub przyjmowania suplementu diety wapnia.

Błyski i Bluzy

Niektóre kobiety doświadczają nocne poty w tym okresie życia. Inni mają uderzenia gorąca w ciągu dnia, a niektóre kobiety doświadczają obu. Problemy ze snem z częstych wycieczek do łazienki w nocy nie jest niczym niezwykłym.

Objaw Relief

Ważne jest dla kobiet w okresie menopauzy podmiejskich, aby dbać o siebie. Oznacza to uzyskanie dużo snu, zdrowej diety i regularne ćwiczenia. Pij dużo wody, piją mniej i mieć pewność, aby uzyskać wystarczającą ilość wapnia i witaminy. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem opieki zdrowotnej o symptomów.