Digidexo.com

Co to jest Boviac Cewnik?

Dożylne podanie leków jest często konieczne dla leków, które nie mogą być wchłonięte i skutecznie wykorzystane przy podawaniu doustnym. Jednakże, niektóre leki mogą muszą być podane wielokrotnie się skuteczne, co może po prostu za pomocą igły IV trudne powtórzone insercję IV może powodować ból, sinienie, zwinięte żyły i infekcji. Dla tego typu sytuacjach, jak u pacjentów otrzymujących chemioterapię, wskazane jest rozwiązanie długoterminowe.

Broviac cewniki

Broviac cewnika jest faktycznie bardzo podobny do innego urządzenia medycznego zwanej linii Hickman. Linia Hickman jest cewnikiem, który może być umieszczony w jednym z głównych żył, zapewniając długotrwałą dostępu dożylnego. Te rodzaje cewników, są używane w celu umożliwienia powtarzane podawanie leków IV, bez konieczności ponownego przebicia żyły za każdym razem.

Broviac vs Hickman

Główną różnicą pomiędzy cewnikiem Broviac i linią Hickman jest wielkość prześwitu. Broviac cewników ma znacznie mniejsze światło, co oznacza, że ​​rzeczywista rura, która jest umieszczona w żyle jest mniejszy. To sprawia, że ​​cewniki Broviac idealna dla dzieci, ponieważ mają mniejsze żyły i większy prześwit jest niepotrzebne i może powodować ból.

Zastosowania Broviac cewników

Cewniki Broviac i inne linie żylne są zazwyczaj stosowane do podawania chemioterapii. Chemioterapia często wymaga wielokrotnego i długotrwałe podawanie leku z dożylnego. Cewniki te sprawiają również, że łatwo się wycofać krew do analizy, która jest również kluczowe znaczenie dla monitorowania skuteczności leczenia nowotworów u dzieci.

Broviac Cewnik instalacji

Broviac cewniki są zazwyczaj instalowane na pacjenta, podczas gdy on jest sedacji. Chirurg będzie nacięcie w pobliżu żyły szyjnej. Cewnik jest następnie przesuwana przez żyłę szyjną, aż osiągnie najwyższą żyle głównej, które zasila bezpośrednio do serca. To pozwala lekarzom mają tak zwany "żyły centralnej dostępu", w którym może skutecznie wprowadzić lek bezpośrednio do środka układu krążenia.

Potencjalne powikłania

Podczas montażu cewnika Broviac, ważne jest, aby upewnić się, że niekontrolowane krwawienie nie występuje u dziecka. Po cewnika na miejscu, główne problemy są skrzepy krwi i infekcji. Z powodu infekcji może szybko stać się zagrażające życiu (ponieważ cewnik działa bardzo blisko serca), ważne jest, aby utrzymać miejsce insercji czystej i wyjałowiono przez cały czas.