Digidexo.com

Przedłużone gardła Zakażenie

Trudności w połykaniu. Powiększenie węzłów chłonnych. Szorstki uczucie. Ból. Są to wszystko objawy ból gardła. Zazwyczaj, objawy te nie są problematyczne, ponieważ większość ból gardła nie trwają przez dłuższy czas. Czasami jednak się długotrwałe infekcje gardła, a na tym etapie, potrzebują więcej uwagi.

Definicja

Długotrwałe infekcje gardła to taki, który trwa dłużej niż średnia długość wspólnych zakażeń, takich jak grypy. Generalnie, infekcje, które trwają dłużej niż dwa tygodnie, są uważane za długotrwałe. Zakażenie może być nadal uważane za przedłużony nawet jeśli objawy są uśpione w okresie czasu.

Przyczyny

Najczęstszą przyczyną infekcji gardła dłuższy jest wirus. Są to choroby takie jak przeziębienia. Są to zaraźliwa i może rozprzestrzeniać się za pośrednictwem płynów ustrojowych oraz kontakt fizyczny. Przedłużone infekcje gardła może być również spowodowane przez bakterie. Najbardziej znanym przykładem bakteryjnej infekcji gardła jest Strep. Inne przyczyny to alergie, które mogą wyschnąć i powodować podrażnienie gardła i obrzęk tkanek i innych schorzeń.

Leczenie

Leczenie infekcji gardła dłuższy zmienia się w zależności od przyczyny. Ponieważ duża liczba wirusów występujących oznacza, że ​​nie zawsze jest to szczepionka do przedłużonego wirusowej infekcji gardła, większość terapii nie zawierają prawdziwego lekarstwa. Ich traktować jedynie objawów. Ludzie mogą leczeniu objawów nawilżających, pastylki do ssania na gardło i przeciwbólowe, takie jak Tylenol lub Chloroseptic sprayu, a także z ciepłych napojów takich jak herbata z miodem. W przypadku infekcji bakteryjnych, osoba musi przyjmować antybiotyki.

Przykład

Dobrym przykładem długotrwałego infekcji gardła jest mononukleoza zakaźna. Choroba ta powoduje powiększenie migdałków i gruczoły szyi. Ten obrzęk drażni tkanki gardła i kładzie nacisk na nerwy, w umiarkowanych i ciężkich przypadkach może powodować trudności w połykaniu lub oddychaniu. Zakażenie może trwać kilka miesięcy.

Kiedy szukać pomocy

Niektóre długotrwałe infekcje gardła, choć drażni osoby, nie wymagają wizyty u lekarza. Medycznych należy zwrócić uwagę, jeśli obrzęk gardła jest tak poważne, że poszkodowany nie może oddychać ani połykać łatwo, lub jeśli ból jest tak nieznośny, że uniemożliwia sen. Szukać również pomocy, jeśli zakażenie towarzyszy wysoka gorączka, dreszcze, lub dezorientacji. Jeśli infekcja postępuje do tego punktu, to prawdopodobnie wymaga pobytu w szpitalu. Nie czekaj do zakażenia jeszcze gorzej, ponieważ infekcje gardła mogą obejmować układ limfatyczny, a więc podróżować po całym ciele.