Digidexo.com

Bólu mięśni szyi

Ból mięśni szyi jest trudne do zignorowania. Wydaje się, że bez względu na to, co robisz lub, w którą stronę skręcić, to tam dokuczliwy na ciebie. Ból mięśni w szyi może być spowodowane przez wiele różnych źródeł, od rdzenia uszkodzenia napięcie mięśni od spania z głowy i szyi pod dziwnym kątem. Leczenia tych objawów jest najbardziej zbliżył się za pomocą kombinacji metod humanitarnych.

Dom i Over-the-counter środki zaradcze

Jeśli występują bóle mięśni karku, spróbuj znaleźć miejsce do odpoczynku, który jest wygodny. Powstrzymują się od wszelkich energicznej działalności na dzień lub dwa, a reszta jak najbardziej. Spróbować umieszczenie ciepła elementu grzejnego na powierzchni przez 15 minut w tym samym czasie. Czasami ciepły prysznic lub kąpiel może zapewnić ulgę, jak również. Brać leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen (Advil) lub naproksen (Aleve). Jeśli objawy nie mijają lub zmniejszyć znacząco w ciągu 24 do 48 godzin, odwiedź swojego lekarza rodzinnego.

Interwencja medyczna

Ból mięśni w szyi, że nie ustąpi na okres jednego lub dwóch dni mogą bardziej poważny problem. Kręgosłupa, takie jak warunki, skompresowanych dysków przepukliny dysków, ostrogi kości i choroby zwyrodnieniowej dysku może spowodować odkształcenia, stanu zapalnego i bólu w okolicznych mięśni karku i pleców. Lekarz może nakazać różnych procedur diagnostycznych w celu sprawdzenia problemów z kręgosłupem. Jeśli stan kręgosłupa jest przyczyną bólu mięśni szyi, lekarz może zalecić, aby poddać się operacji, aby rozwiązać problem. W międzyczasie, lekarz może przepisać leki przeciwbólowe silniejsze i / lub spróbuj zastrzyki kortyzonu dla chwilowej ulgi.

Zapobieganie Ból mięśni szyi

Zmiany w stylu życia może pomóc złagodzić ból mięśni i zapobiec w okolicy szyi. Bądź świadomy swojej postawy, jak można siedzieć i stać. Słaba postawa może powodować zmęczenie mięśni i kręgosłupa. Być także świadoma napięcia; stres może doprowadzić do napiętych mięśni, które mogą z kolei powodować dyskomfort. Spróbuj zmniejszyć stres poprzez regularne ćwiczenia, coraz dużo snu, zdrowej diety, a co czas do zabawy i relaksu. Zawsze rozciągnąć prawidłowo i rozgrzać powoli, kiedy zaczynasz wykonywać.