Digidexo.com

Przewodnik Physical Therapy dla powięzi podeszwy

Rozcięgna podeszwowego to stan, który może być nieco wyniszczające do biegaczy i spacerowiczów. Ma to wpływ na tkankę, która przebiega wzdłuż dolnej części stopy od nasady palców do pięty. Najczęstszym miejscem, gdzie problemy z powięzi podeszwy są odczuwalne jest w łuku stopy. Ponieważ trudno jest znaleźć czas na odpoczynek stóp, warunki często gorzej, zanim się lepiej.

Natychmiastowej pomocy

Odpoczynku stopa jest najważniejsza osoba może zrobić, aby przezwyciężyć zapalenie powięzi podeszwy. Zasadniczo, można użyć ból Cię w określaniu ile reszta trzeba. Wkrótce po zapalenie powięzi podeszwowej prezentuje się unikać długie spacery lub biegi. Jak piętach stóp, można stopniowo zwiększać ilość czasu chodzić i biegać.

Za pomocą lodu w celu zmniejszenia bólu. Lekarze zalecają stosowanie lodu na powierzchni, że boli cztery razy dziennie. Pocierać lodu na powierzchni przez około 5 minut za każdym razem.

Użyj ponad-the-counter przeciwzapalne przeciwbólowe. Chociaż nie jest to rozwiązanie długoterminowe, może pomóc zmniejszyć ból który jest odczuwalny w krótkim terminie.

Zapobieganie Długoterminowy

Noszenie odpowiedniego rodzaju obuwia może zrobić wiele, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo konieczności zapalenie powięzi podeszwy. Znajdź buty do biegania, które mają dobre wsparcie przez środek łuku. Zgodnie z Mayo Clinic, niektóre z osób, które są podatne na wpływ powięzi podeszwy są ci, którzy mają wysokie łuki, jak również tych, którzy mają płaskostopie i nie mają wystarczającego wsparcia w ich buty.

Przyklej nogi dać im dodatkowe wsparcie podczas chodzenia lub jazdy. Taping stopy w odpowiedni sposób - poprzez dystrybucję ciśnienia umieszczony na łuku stopy - może zrobić wiele, aby zmniejszyć ryzyko zapalenia powięzi podeszwy w przyszłości. Najważniejszą rzeczą do zrobienia, gdy taping nogą jest o trzy poziome paski taśmy na łuku stopy.

Rozciągnąć często. Ważne jest, aby czekać na powięzi podeszwy w przebieg rozciągania przed rozpoczęciem testowania i ponownie stóp. Rozciąganie sesji w celu uniknięcia zapalenie powięzi podeszwy powinny być długie i delikatne. Użyj powolny, metodyczny odcinek, który nie wymaga dużo ruchu łuków.

Połóż ręce na ścianie i umieść lewą stopę około 2 metrów od ściany, podczas gdy prawa stopa pozostaje bliżej i pochylił się. Trzymaj lewą nogę prosto i dostać się na śródstopie, tak, że rozciąga się na łuku. Trzymaj rozciągnięcie przez około minutę. Następnie zmień pozycję stóp. Czy ten odcinek przed każdym spaceru lub jazdy.