Digidexo.com

Przyczyny wgłobienia

Wgłobienie jest sposób, w którym część preparatów jelita grubego lub do innej części jelita. To rzadkie, zwłaszcza u dorosłych, chyba że istnieje historia rodziny.
Większość przypadków dorosłych z intussusceptions wynikają z podstawowego stanu medycznego. Jednak, gdy to się dzieje u dzieci, zwykle nie ma powodu do zidentyfikowania lub źródło. Akcja powoduje zablokowanie teleskopowy, który zatrzymuje płyny i jedzenie z podróży wzdłuż jelita.

Objawy - Dorosły

Wgłobienie u dorosłych może być przewlekła, przerywany lub ostre. Niektóre z rozpoznawalnych objawów należą:
Nudności
Wymioty
Obrzęk brzucha
Ból ograniczony do określonego obszaru brzucha
Bolesne skurcze brzucha
Krwawienie z odbytnicy
Natychmiastowe uczucie wypróżnienia pilności
Zmiany częstotliwości aktywności ruchowej jelit
Utrzymywanie się którykolwiek z tych objawów lub kombinacji kilku z nich jest dobry powód, aby szukać opieki zdrowotnej, tak szybko jak to możliwe.

Objawy - Dzieci

Pierwszy znak obecności wgłobienia u dziecka występuje po rozpoczęciu diety, który zawiera prawdziwe jedzenie. Byłoby to początkowo występuje z bólem brzucha, który powoduje głośno i nagle płacz. Dodatkowo niemowląt tendencję do ciągnięcia kolana piersi podczas płaczu.

Początkowo ból pojawia się i przechodzi, a następnie osadza się na wzór zachodzenia 15 do 20 minut od siebie. Epizody wzrost bólu w częstotliwości i dłużej w czasie.

Chociaż niektóre z objawów są podobne do tych, które dorosłych będzie doznawać inne są unikalne dla dziecka. Objawy u dzieci mogą być następujące:
Biegunka
Wymioty
Obrzęk brzucha
Krew i śluz w stolcu
Płytki oddech
Gorączka
Odwodnienie
Apatia
Brzucha guzek
Przerywany silny ból brzucha

Jeśli którykolwiek z powyższych objawów rozwijania, ważne jest, aby natychmiast pomocy lekarskiej.

Przyczyny

Wgłobienie jest zaburzenie występujące zazwyczaj w jelicie cienkim, gdzie jedna sekcja ślizga się wewnątrz sąsiedniej sekcji. To jest bardziej powszechne u dzieci, szczególnie niemowląt, niż u dorosłych. Jak przejść od dzieciństwa do młodych dorosłych, wgłobienie najprawdopodobniej rozwijać w wyniku bazowego sytuacji medycznej.

Dzieci z wgłobienia mają sprawy z nieznanych źródeł. Może to być wirusa lub wzrostu jelit, który służy jako wyzwalacz. W przeszłości, szczepionka na rotawirusa wydawało się spust. Począwszy od 1999 roku, że wersja szczepionki nie na rynku jest.

Komplikacje

Największą komplikacją jest zablokowanie przepływu krwi, który prowadzi do śmierci tkanki jelit. To prowadzi do innych problemów, w tym:
Perforacja ścianki jelit
Zapalenie otrzewnej
Szok
Zapalenie otrzewnej jest zagrożenie życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej w nagłych wypadkach. Ta infekcja ma pięć głównych objawów:
Gorączka
Pragnienie
Niskie oddawanie moczu
Obrzęk brzucha
Ból w jamie brzusznej

Oznaki, że zapalenie otrzewnej powoduje wstrząs należą:
Puste spojrzenie
Rozszerzone źrenice
Albo powolny lub szybki oddech
Szybki puls słaby lub
Blada lub szaro i chłodno i wilgotna skóra

Leczenia lub zapobiegania

Jeśli wstępna manipulacja obszarze zagrożonym nie powiedzie się, twój medycznego będą patrzeć na promieniowanie rentgenowskie i wyniki lewatywa przed przystąpieniem do zabiegu. Stan ten często stabilizuje się na własną rękę, choć nawrót jest możliwy. Ważne jest w leczeniu każdego napadu wgłobienia jako pierwszego wystąpienia tego stanu.

Nie ma sposobu, aby zapobiec wgłobienia. Jeśli stan zdrowia istnieje podstawowa, warunek jest uleczalna.