Digidexo.com

Co to jest Hydroksyzyna Pam?

Organizm wykorzystuje różne substancje chemiczne dać instrukcje do komórek. W pewnych przypadkach, dwa różne szlaki sygnalizacji pokrywa się, co prowadzi do niepożądanych objawów. Jest to przypadek cząsteczki zwane histaminy, który wykazał się być ważną częścią reakcje alergiczne i zaburzenia lękowe. W efekcie docelowe cząsteczki histydyna jest czasami stosowane w stanach lękowych.

Identyfikacja

Hydroksyzyny pamonian jest wczesna forma przeciwhistaminowy. To jest chemicznie związany z innym związkiem, piperazyny. Embonian hydroksyzyny służy do zablokowania konkretnego rodzaju receptora zwane receptory H1. Receptorami H1 są małymi białkami, które używa się do wykrywania ciała i odpowiedzi na histaminę, która jest wykorzystywana przez organizm jako sygnał chemiczny. Blokowanie tych receptorów H1 zapobiega Histamina pewne efekty, w tym momencie wyzwolenia reakcji alergicznych.

Preparaty

Embonian hydroksyzyny jest zwykle podawany doustnie w postaci małego zielonej tabletki. Te tabletki mogą zawierać 25, 50, 75 lub do 100 mg leku. Hydroksyzyny pamonian jest ogólnie dostępna jedynie za pośrednictwem recepty i jest sprzedawany pod wieloma nazwami handlowymi, w tym Vistaril i Equipose.

Do Lęku

Embonian hydroksyzyny jest powszechnie stosowany w leczeniu zaburzeń lękowych, ponieważ wiele objawów lęku spowodowane związku histaminy. Hydroksyzyna jest również stosowany jako środek uspokajający w wielu sytuacjach klinicznych, w szczególności do celów dentystycznych i porodu. Niektóre z jej zastosowań medycznych wynika z jego zdolności do nasila działanie innych leków uspokajających, co pozwala na mniejsze dawki środków uspokajających opioidowych.

Nonaddictiveness

Embonian hydroksyzyny powszechnie stosowane ze względu na ich niski potencjał uzależnienia. W przeciwieństwie do wielu innych leków uspokajających i przeciwlękowych, hydroksyzyny nie powoduje uczucia euforii. W rezultacie, nie ma prawie żadnego dowodu hydroksyzyny nadużywania.

Przeciwwskazania

U gryzoni stwierdzono hydroksyzyny, gdy podane w dużych dawkach do kobiet w ciąży, powoduje wady wrodzone. Chociaż efekty te nie zostały udokumentowane w ludzi, FDA zaleca, że ​​nadal Hydroxyzine przyznać tylko do kobiet w ciąży w czasie porodu. Zaleca się również to, że nie można hydroksyzyny z alkoholem, ponieważ może zwiększyć działanie uspokajające.