Digidexo.com

Objawy menopauzy u mężczyzn

Chociaż to jest bardziej powszechne, aby usłyszeć o kobiecej menopauzy, mężczyźni również przejść przez okres menopauzy. Mężczyźni doświadczenie zmiany hormonalne związane z wiekiem, które powodują objawy. Terapia zastępcza testosteronem jest opcją leczenia w celu zminimalizowania objawów.

Nazwy

Jak mężczyźni wieku, ilość wytwarzanego testosteronu zmniejsza się. Związany z wiekiem spadek testosteronu jest również nazywany andropauzy, niedobór testosteronu, spadek androgenów w starzejącym się mężczyźnie (ADAM) lub późnym hipogonadyzmu (LOH).

Różne doświadczenia

Oznaki i objawy męskiego przekwitania mogą różnić się od człowieka do człowieka. Niektórzy ludzie doświadczają żadnych objawów, nawet przy bardzo niskim poziomie testosteronu.

Rozważania

Niektóre objawy menopauzy męskiej są również normalne dla starzejących się mężczyzn i nie muszą odzwierciedlać objawy niskiego testosteronu.

Testowanie

O badanie krwi jest jedynym sposobem, aby wiedzieć, czy poziom testosteronu jest niski.

Objawy przedmiotowe i podmiotowe

Obniżone pożądanie seksualne, bezpłodność, zmniejszenie spontanicznych erekcji i obrzęk piersi są wszystkie znaki z niskim testosteronem. Utrata owłosienia, małych jąder i zmniejszenie rozmiaru ponieważ rozrzedzenia kości, uderzenia gorąca i spadek siły mięśni są również oznaki niskiego testosteronu.