Digidexo.com

Patch vs kontroli urodzeń pigułki

Łata antykoncepcyjnej i pigułki antykoncepcyjnej są dwie najbardziej powszechne metody antykoncepcyjne. Zapobiegają ciąży przez działające na układ hormonalny. Pigułki antykoncepcyjnej jest metodą bardziej popularne. Jednak poprawka kontroli urodzeń niedawno zyskał szerszą popularność.

Identyfikacja

Pigułki antykoncepcyjne, czasami określane jako doustnych środków antykoncepcyjnych, są przeznaczone do codziennego przyjmowania doustnego. Po połknięciu, są dostarczane do układu trawiennego i przetwarzany przez wątrobę. Hormony, są zawarte w tabletkach są następnie uwalniane do krwiobiegu i krążą w organizmie. Z drugiej strony, plastry antykoncepcyjne są przeznaczone do dostarczania hormonów bezpośrednio do strumienia krwi przez skórę.

Funkcja

Pigułki antykoncepcyjne i plastry antykoncepcyjne podobne funkcje. Oba są przeznaczone do dostarczania hormonów zapobiegania owulacji. Często zawierają one podobne dawki estrogenu i progesteronu.

Efekty

Główna różnica między pigułki antykoncepcyjne i plastry antykoncepcyjne jest dynamiczny dostawy hormonów. Poziom hormonów w organizmie, a następnie wzrasta maleje szybko po spożyciu pigułki. Innymi słowy, poziom estrogenu jest podniesiony tylko przez krótki okres czasu. Z drugiej strony, plastry antykoncepcyjne dostarczania hormonów w sposób ciągły, co prowadzi do podwyższonego poziomu estrogenów w organizmie przez długi czas. Ponieważ wysoki poziom estrogenów może się niepożądanych efektów, plastry antykoncepcyjne mogą potencjalnie powodować działania bardziej niepożądane niż pigułki antykoncepcyjne. Jednak nie jest jeszcze wystarczające, widoczne na poparcie tego twierdzenia.

Znaczenie

Plastry antykoncepcyjne oba i pigułki antykoncepcyjne mają podobną awaryjność: 5-8% par z wykorzystaniem pigułki antykoncepcyjne będzie miał nieplanowanej ciąży w pierwszym roku użytkowania.

Nieporozumień

Wiele błąd, że stosowanie technik antykoncepcyjnych zapobiega chorobom przenoszonym drogą płciową (STD). Nadal trzeba używać prezerwatywy podczas używania plastrów antykoncepcyjnych i pigułek antykoncepcyjnych w celu zapobiegania choroby przenoszone drogą płciową.