Digidexo.com

Taping Metody powięzi podeszwy

Rozcięgna podeszwowego to stan, który jest powodowany przez nadmierne zużycie rozcięgna podeszwowego ścięgna. To, że cięgno przechodzi przez łuk stopy. Rozcięgna podeszwowego często występuje u osób, które mają wysokie łuki na nogach. Odpowiednie techniki taping może zmniejszyć ryzyko zapalenia powięzi podeszwy dla osoby, która ma wysokie łuki lub inne problemy ze stopami.

Przygotowanie

Ważne jest, aby używać odpowiedniego rodzaju taśmy podczas taping stopy w celu ochrony przed powięzi podeszwy. Ponieważ taśma jest często noszone w czasach, gdy stopy pocą, taśma musi być wytrzymały i pobyt lepki, gdy jest mokro i wszedł na stale. Rolka taśmy 2,5 cm tlenku cynku jest dobre w użyciu, ponieważ pozostaje on dobrze i jest elastyczna i wytrzymała.

Taśma może być cięte nożyczkami lub może być rozdarta. Ponieważ taśma jest bardzo trwały, rozdarcia taśmy może być trudne; Nożyczki mogą być zatem najlepszym rozwiązaniem do cięcia taśmy. Najlepiej jest mieć co najmniej jedną rolkę taśmy składowania, aby zapewnić nie zawsze jest wystarczające.

Taping

Rozpocząć przez cięcie taśmy tak, że jest wystarczająco długi, aby przejść wokół stopy wyjściowego po lewej stronie łuku i toczy się wokół pionowej i kończącej się na prawej stronie łuku. Należy uważać, aby nie dostać żadnych zmarszczek w taśmie, mogą powodować pęcherze.

Zrobić to samo na drugą nogę i pamiętaj, aby utrzymać prosto taśmy. Oprócz zapobiegania pęcherze, to również pozwoli na bardziej solidne podstawy dla pozostałej taśmy, które zostaną umieszczone na piechotę. Alternatywną metodą stry wymaga zbieżności utworzyć "X" na dole stóp, przy czym dwie części taśmy zgromadzonych na łuku.

Cięcie taśmy z dwóch elementów, które są wystarczająco długie, aby przejść w poprzek szerokości stopy. Umieścić pasek taśmy bezpośrednio na przedniej części łuku od prawej do lewej strony. Umieść następny kawałek taśmy w środku łuku i umieścić trzeci kawałek taśmy z tyłu łuku. Łuku stopy teraz nie będą widoczne.

Powtórzyć tę samą procedurę w drugiej stopy. Upewnić się, że kawałki taśmy, które działają na całej szerokości stopy lekko nakładają się na siebie, tak, że skóra na łuku nie są widoczne.

Wytnij dwa długie kawałki taśmy i owiń je wokół stóp sam sposób co poprzednio. Drugi kawałki taśmy pomoże zachować wszystkie inne kawałki taśmy na miejscu i ustabilizować system wsparcia.

Proces taping stóp może być nieco przyziemne i uciążliwe. Prawidłowo podklejone stóp może wymagać około 10 do 15 minut. Jednakże, jeśli taping jest wykonane prawidłowo, to może znacznie zmniejszyć ból poczuł od powięzi podeszwy.