Digidexo.com

Jakie są zabiegi dla De Quervaina zapalenie pochewki ścięgna?

Zapalenie pochewki ścięgna de Quervaina jest stanem, w którym na stronie ścięgien nadgarstka u podstawy kciuka stanu zapalnego. Zapalenie ogranicza ruch ścięgna. Stan powoduje ból i obrzęk nadgarstka podczas skręcania lub chwytania obiektu. Leki i, w ciężkich przypadkach, operacja może być potrzebne do leczenia pochewek ścięgien de Quervaina.

Przyczyny

Istnieją dwa główne ścięgna nadgarstka i kciuka, które wchodzą w grę, gdy uchwycić lub chwytania przedmiotów. Te ścięgna prowadzonych w małej tunelu z przedramienia do podstawy kciuka i zwykle poślizg naturalny. Przewlekłe nadużywanie ścięgien powoduje stan zapalny i ograniczenie ruchu. Podnoszenia ciężkich przedmiotów, może zmniejszyć mięśnie i ścięgna, takich jak podnoszenie dziecka, torby z zakupami lub podnoszenia obiektów w swojej pracy.

Objawy

Objawy zapalenia pochewki ścięgna de Quervaina to ból i obrzęk u podstawy kciuka, torbieli wypełnionej płynem znajduje się gdzie ból pochodzi, trudności w ruchu kciuka lub nadgarstka i drętwienie tyłu kciukiem i palcem wskazującym. Szczypanie, chwytanie i przytrzymywanie pogorszy ból w okolicy nadgarstka i kciuka.

Leczenie zachowawcze

Lekarz może rozpocząć leczenie przez unieruchomienie nadgarstka i kciuka pozwalając ścięgna leczyć. Szyna lub klamra może być używany do utrzymywania ich prosto. Over-the-counter leki, takie jak Motrin lub Advil może zmniejszyć stan zapalny i złagodzić ból. Podgrzewać do sztywności i zimne okłady na obrzęk pomóc ścięgna leczyć. Gdy leki OTC nie pomagają ból, lekarz może przepisać kortykosteroidów zastrzyki. Zastrzyki te podaje się w miejscu, bólu i powinien szybko zmniejsza stan zapalny.

Terapia

Lekarz może zalecić fizykoterapeuty jeśli zapalenie pochewki ścięgna ciężkie de Quervaina diagnozuje. Fizjoterapeuta może zalecić sposoby na zmniejszenie nacisku na nadgarstki i ćwiczeń mających na celu wzmocnienie mięśni wokół nadgarstka i zmniejszyć ból i obrzęk.

Chirurgia

Gdy środki zachowawcze nie pomaga, operacja może być opcja. W procedurze, chirurg sprawdzić osłonkę otaczającą ścięgien, które są zaognione i otworzyć osłonę, aby zmniejszyć presję i dać więcej miejsca. Czas regeneracji powinny czterech do sześciu tygodni.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Uniknięcia powtarzania ruchów dłoni i nadgarstka w jak największym stopniu. Kiedy twoja praca wymaga tego rodzaju ruchów, dostosować sposób poruszania dłonią każdy dzień tak różne ścięgna będą wykorzystywane w codziennej rutyny.