Digidexo.com

Jak leczyć Pulled mięśnie łydek

Naciągnięty mięsień łydki może wystąpić, gdy uprawianie sportu lub przechodząc na jogging. Wiele osób weźmie wyciągnął kontuzji łydki zbyt lekko i jako dyskomfort doświadczenie wynik znacznie dłużej niż to konieczne. Możesz nawet zrobić Naciągnięty mięsień łydki gorzej przez nie postępowania szkody z należytą starannością. By wiedzieć, jak dbać o Naciągnięty mięsień łydki, można ograniczyć opuchliznę i wrócić do 100 procent, tak szybko jak to możliwe. Tych zaleceń.

Instrukcje

Rozpocznij owijając nogę bandażem kompresji. Owinąć od pięty stopy całą drogę aż do poszkodowanej łydki. Bandaż powinien być wygodny na nogi, ale nie tak mocno, że jest to niewygodne. Opakowanie może zapobiec, a nawet zmniejszają obrzęk spowodowany ciągnięty mięsień łydki.

Połóż Naciągnięty mięsień łydki. W ciągu pierwszych 24 do 48 godzin, należy próbować zatrzymać się z uszkodzonej nogi jak najwięcej. Korzystanie z kul nie jest zły pomysł, w czasie pierwszego dnia lub dwóch po urazie. Po tym początkowym okresie, które można umieścić na wadze na poszkodowanej nogi, ale należy nadal ograniczać swoje działania. Należy unikać wszelkich ćwiczeń lub aktywności wysiłku, przez co najmniej tydzień w następstwie urazu.

Podkręć zranioną nogę, przez cały dzień. Leżała w łóżku z rozszerzony noga lub połóż nogę na krześle lub otomana. Należy to zrobić, gdy siedzisz w dół w ciągu pierwszych 48 godzin po urazie. Po tym czasie, należy jeszcze podnieść rannego nogę przez co najmniej godzinę dziennie przez tydzień.

Ice Naciągnięty mięsień łydki trzy do czterech razy dziennie. Umieść ręcznik lub szmatkę na Naciągnięty mięsień łydki i ustawić okład z lodu (lub torbę) na swojej nodze. Pozostawić lodu na uszkodzenia w czasie 15 do 20 minut w czasie. Należy to zrobić, gdy podnosząc nogę (patrz poprzedni krok) jako sposób, aby zmniejszyć obrzęk.

Należy leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen, codziennie. Ten lek może pomóc zmniejszyć ból powodowany przez ciągnięty mięśni łydki i przyczyniają się do zmniejszenia obrzęku.

Rozpocznij rozciąganie Naciągnięty mięsień łydki kilka dni po urazie. Można to zrobić albo prędzej czy później w zależności od tego, jak wiele bólu doświadczasz. Usiądź na ziemi ze swoim poszkodowana noga całkowicie wysunięty i bezpośrednio przed tobą. Zginać do przodu i rozszerzyć swoją rękę na palcach nóg poszkodowanej. Iść tak daleko, jak to tylko możliwe (na palcach, jeśli to możliwe) i potrzymaj przez 10 prostych sekund. Wykonać 04:56 powtórzeń tego rozciągnięcia, co najmniej trzy razy dziennie.

Wskazówki

  • Bądź cierpliwy. To może potrwać kilka tygodni do Naciągnięty mięsień łydki w pełni wyleczyć. Nie staraj się zrobić więcej, niż można na zranioną nogę, aż nie czuję żadnego bólu w tej nodze.
  • Sprawdzić rannych nogę na początku i na końcu każdego dnia. Jeśli obrzęk wzrosła lub jeśli czujesz się więcej bólu, należy skontaktować się z lekarzem, gdyż może to mieć poważne obrażenia.