Digidexo.com

Jak wziąć przeciwzapalne na ból szyi

Ból szyi może wskazywać na poważną chorobę, która wymaga natychmiastowej uwagi. Ale jeśli sprawdzanie medycznych wskazuje na ból mięśni jako źródło bólu szyi, a następnie leki przeciwzapalne do czasowego zmniejszenia bólu może być odpowiedź. Czy wziąć niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub kortykosteroidy, wszystkie leki przeciwzapalne powinny być podejmowane zgodnie z zaleceniami. Recepty trafić narkotyki poinformuje cię o częstotliwości dawkowania. Over-the-counter medycyny będą określać kierunki i częstotliwość zalecanych dawek, jak również na poziom leku nie może być przekroczona w ciągu 24 godzin.

Instrukcje

Czy masz kortykosteroidy receptę lub zakupiono ponad-the-counter leków, postępuj zgodnie z instrukcjami właściwego użytkowania. Generalnie, etykiety będzie określić, ile leków do podjęcia i częstotliwość, przy której mogą być podjęte. NLPZ, w tym ibuprofen, naproksen i kwas acetylosalicylowy, zazwyczaj podaje się co cztery do 24 godzin, w zależności od siły i rodzaju tabletki. Nie należy przekraczać zalecanej dawki, ale przyjąć leki zgodnie z bólu i na podstawie parametrów w instrukcji. Nie mieszać marki i dawki tabletek. Nie jest wskazane, aby wziąć więcej leków w krótszym czasie niż jest zalecane ani nie jest wskazane, aby wziąć tabletki dłużej niż jest to zalecane.

Weź pigułki w czasie zalecanym z pełną szklanką wody. Nie rozgryzać tabletki lub przerwać je. Niektóre tabletki mają jelitową powłokę chronić żołądek. Inne tabletki są uwalniane w czasie, więc ich łamanie się będzie negatywnie wpływać na ich działanie.

Zastosowanie NLPZ lub niesteroidowe leki w celu łagodzenia bólu i dyskomfortu. Skonsultować się z lekarzem, jeśli ból pogarsza się lub utrzymuje się przez kilka dni, nie coraz lepiej. Jeśli leki przeciwzapalne nie działa zgodnie z oczekiwaniami, to najlepiej skonsultować się z lekarzem do ewentualnej zmiany leku lub aby uzyskać dodatkową pomoc.

Niektórzy ludzie, którzy biorą NLPZ wystąpią działania niepożądane, takie jak nudności, krwawienia, owrzodzenia lub upośledzenia funkcji nerek. Skonsultować się z lekarzem, jeśli masz pewne warunki, takie jak astma, nadciśnienie, wrzody, choroby nerek lub wątroby, lub jeśli jesteś w ciąży. Osoby powyżej 65 powinny przed podjęciem leki przeciwzapalne skonsultować się z lekarzem. Poinformować lekarza, jeśli masz jakieś skutki uboczne tych leków.

Wskazówki

  • Przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią nowe objawy, jeśli ból pogarsza się, jeśli zaczerwienienie lub obrzęk jest obecny, lub dzwonienie w uszach lub utrata słuchu występuje. Niezwłocznie skonsultować się z lekarzem w razie wystąpienia reakcji alergicznej.