Digidexo.com

Ćwiczenia dla kontraktowych Mięśnie za kolanem

Jedną z podstawowych funkcji kolana jest umożliwienie mięśnie ud do umowy. Po kontraktach stabilizuje kolano staw kolanowy podczas chodzenia oraz pozwala noga stać prosto. Ból mięśni wokół kolana dotyka wielu ludzi w pewnym momencie w ich życiu. Ból kolana może być wyniszczające i może uzyskać w drodze codziennego życia. Kiedy zakontraktowane mięśni za kolanami pobyt w zwężonej pozycji można szukać ulgę poprzez różne ćwiczenia mające na celu wyciągnąć z zaciągniętych mięśnie.

Rozciąga

Stretching jest przeznaczony do rozszerzenia mięśnie przed próbą żadnej działalności, gdzie będziesz używał ich, aby nie ciągnąć ani oderwać mięśni. Rozciąganie ścięgno może zwolnić się z zaciągniętych mięśnie za kolanem. Aby rozciągnąć miejsce ścięgno jedną z nogami na oparciu krzesła lub kanapy i dotrzeć na palcach (nie jest to konieczne, aby dotknąć palcami). Utrzymaj tę pozycję przez 10 sekund, a następnie przełączyć nogi. Czy czterech do pięciu powtórzeń tym odcinku. Spróbuj zrobić ten odcinek codziennie rano, aby przygotować mięśnie nogi i kolana na resztę dnia.

Aby rozciągnąć mięśnie umownej znajdujący się w tylnej części stawu kolanowego będzie trzeba także rozciągnąć mięsień uda, ponieważ te dwa mięśnie są powiązane. Aby rozpocząć odcinek pierwszy usiąść z nogami prosto przed siebie, a potem przynieść swoje palce do siebie i przesunąć w dół na kolanach. Po poczujesz napięcie, ponownie powtórz ćwiczenie. Powtarzając, podnieś nogę nad ziemią około czterech centymetrów i sprawował tę funkcję przez 10 sekund. Czy od 10 do 15 powtórzeń tego ćwiczenia i powtórz to trzy lub cztery razy na dobę.

Środki ostrożności

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek planu ćwiczeń najpierw skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeuta, szczególnie jeśli wystąpiła wcześniej uraz okolicy kolana. Robi co najmniej pięć minut lekkiego układu krążenia ćwiczeń dziennie, jak spacery, jogging bez wysiłku, przy użyciu maszyny eliptyczne, lub jazda na rowerze stacjonarnym, wszystko to przyczynia się do zwiększenia obrotu do mięśni, aby uniknąć uszkodzenia i brak elastyczności. Pamiętaj, aby nie rozciągnąć kolana więcej niż 90 stopni, ponieważ może poważnie obciążać kolana.