Digidexo.com

Co to jest moczenie nocne?

Moczenie nocne występuje, gdy człowiek budzi się kilka razy w ciągu nocy w celu oddania moczu. Stan ten występuje głównie u ludzi 60 lat i starszych, ale mogą wystąpić u młodych ludzi, jak również. Zarówno mężczyźni jak i kobiety mogą cierpieć z nykturią, ale przyczyny są różne.

Przyczyny moczenie nocne

Kobiety zwykle doświadczają moczenie nocne z powodu menopauzy, wypadanie narządów miednicy lub porodu. Mężczyźni mogą cierpieć z nykturią powodu powiększonej prostaty. Z drugiej strony, zarówno mężczyźni jak i kobiety mogą doświadczyć tego stanu z innych przyczyn, jak również. Na przykład, picia nadmiernych ilości cieczy przed pójściem do łóżka może przyczynić się do nokturii. Inne potencjalne przyczyny tego stanu mogą obejmować leki moczopędne lub spożywania alkoholu lub kofeiny. Pęcherza z mężczyzn i kobiet może zmniejszyć w ciekłym pojemności, co powoduje częste nocne wycieczki do łazienki.

Bardziej poważne przyczyny moczenie nocne

Częste oddawanie moczu w nocy może być wynikiem bardziej poważnych schorzeń, jak również. Choroby takie jak cukrzyca, zastoinowa niewydolność serca, choroba serca, choroba naczyń oraz inne choroby mogą powodować moczenie nocne. Takie choroby mogą negatywnie zmienić sposób funkcje organizmu, wywołują potrzebę oddania moczu częściej w nocy.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz, że moczenie nocne

Jeśli podejrzewasz, że masz moczenie nocne, należy umówić się na spotkanie, aby udać się do lekarza. Zanim odwiedzicie się z lekarzem, to jest ważne, aby zwrócić uwagę na objawy i ile razy można iść do łazienki po snem. Śledzić ilości i rodzajów płynów pić. Podczas wizyty u lekarza, niech wie, jeśli aktualnie pigułkę wody ani żadnych innych leków. Również poinformować lekarza, jeśli cierpią z powodu częstych infekcji dróg moczowych. Bądź przygotowany, aby omówić jego rodzinie lekarskiej.

Leczenie

Po lekarz określa, że ​​pacjent cierpi na nykturią, ona zaplanować leczenie swojej choroby. Pierwszy, lekarz zaleci terapię behawioralną. Z tej szczególnej formy terapii, zaleci, aby ograniczyć spożycie płynów na dobę. Możesz zostać poproszony, aby spać z nogami na wzniesieniu lub nosić skarpetki kompresji. Drzemał w godzinach popołudniowych może również pomóc. Metody te pozwalają na zmniejszenie zatrzymywania płynów w ciele.

Medycyna

Oprócz terapii behawioralnej, lekarz może przepisać lek w celu złagodzenia skutków nykturią. Takie leki pomagają zrelaksować mięśnie pęcherza moczowego i zatrzymać zespołu pęcherza nadreaktywnego. Podobnie jak w przypadku jakichkolwiek leków mogą wystąpić działania uboczne. Częste działania niepożądane tego typu leki m.in. zawroty głowy, suchość w ustach i zaburzenia widzenia. Inne leki przepisane przez nykturią obejmują te, które zmniejszają ilość moczu produkowanego przez nerki.