Digidexo.com

Efekty Spinabifida

Rozszczep kręgosłupa ma wady wrodzone, które wpływają na ośrodkowy układ nerwowy, z powodu niewłaściwie utworzonego kręgu, która tworzy szczelinę w kręgosłupie. Pojawiające się wcześnie w okresie ciąży (w pierwszym miesiącu), jest jednym z najbardziej typowych warunkach wad.

Tło

Rozszczep kręgosłupa jest neuronowa rury wada cewy nerwowej jest płodowej postać struktury, która rozwija się w ośrodkowym układzie nerwowym. Wada występuje, gdy kręgi, które tworzą grzbiet nie tworzą całkowicie, tworząc szczelinę w kręgosłupie, które niszczy się przez centralny układ nerwowy. Tworzy również lukę w skórze, gdzie kręgosłup powinien być.
W wielu przypadkach rozszczepu kręgosłupa pacjent cierpi na wodogłowie, w którym gromadzi się płyn mózgowo-rdzeniowy komór mózgu i powoduje ich pęcznienie. Pacjenci z rozszczepem kręgosłupa może rozwijać powiększoną głową w powijakach.
Przyczyny kręgosłupa kręgosłupa jest nieznany, lecz uważa się, że obejmuje połączenie takich czynników, jak dziedziczność, środowisko, niedobór kwasu foliowego, niektóre leki przeciwdrgawkowe, a nawet obecność cukrzycy i otyłości.
Istnieją trzy główne rodzaje rozszczepu kręgosłupa: rozszczep kręgosłupa occulta, rozszczep kręgosłupa cystica meningocele i rozszczep kręgosłupa cystica przepukliną oponowo-rdzeniową. Te dwa ostatnie obejmują tworzenie torbieli (SOO tkanki i płynu).

Rozszczep kręgosłupa Occulta

Rozszczep kręgosłupa occulta jest najbardziej łagodny z trzech, obejmujących nieznaczne zniekształcenia w często tylko w jednym kręgu. Wiele osób, które mają tę formę rozszczepu kręgosłupa nigdy nie będzie o tym wiedzieć, chyba że zostanie ujawnione przez niepowiązane dochodzenia. Jedynie wskazówkę, która jest obecna może być formą molowych dołka lub plaster włosy na grzbiecie.
Pomimo łagodności stanu istnieje możliwość powikłań, zwłaszcza jeśli szczelina jest większa i obejmuje więcej niż jeden kręgów. Rdzenia kręgowego może złapać na kręgów, które mogą spowodować uszkodzenie układu nerwowego, wpływa na dolną część ciała w wielu sposobów włączając zdeformowanych stóp, utrata czucia w nogach i trudnościami w kontrolowaniu własnego pęcherz i jelita.
Kobiety są narażone na ryzyko, aby przekazać je swoim dzieciom, więc zaleca się odpowiednie metody zapobiegania. Nawet ci z rozszczepem kręgosłupa (occulta szczególnie bardziej problematyczne typu) może mieć dzieci, które noszą cystic rodzaje rozszczepu kręgosłupa.

Rozszczep kręgosłupa cystica przepukliną oponowo-rdzeniową

Rozszczep kręgosłupa cystica przepukliną oponowo-rdzeniową, zwany również otwarty rozszczep kręgosłupa, jest najczęstszą formą rozszczepu kręgosłupa torbielowate i najbardziej niebezpieczne. Tkaniny ochronnej (menignes), płyn mózgowo-rdzeniowy, nerwy i część rdzenia kręgowego wychodzących szczeliny w kręgosłupie i tworzą torbieli na plecach. Czasami skóry obejmuje torbieli, ale często nie. Taka ekspozycja może prowadzić do poważnych infekcji, takich jak zapalenie opon mózgowych.
Paraliż jest powszechne, ale ilość uszkodzeń nerwów określa stopień niepełnosprawności. Uszkodzenia nerwów może jeden skłonność do napadów i wpływa na własnej zdolności do kontroli jelit i pęcherza. Może to również prowadzić do niepełnosprawności, problemów skórnych i różnych zaburzeń emocjonalnych nauki.

Rozszczep kręgosłupa cystica Meningocele

Rozszczep kręgosłupa cystica meningocele obejmuje również podobne torbiel z tyłu, ale jest mniej popularne i mniej niebezpieczne niż typu przepukliną oponowo-rdzeniową. Torbiel zawiera opony mózgowe i płynu mózgowo-rdzeniowego, ale nie części kręgosłupa. Często trochę szkoda, to powoduje tylko niewielkie niepełnosprawności.

Leczenie i zapobieganie

Najbardziej łagodne formy rozszczepu kręgosłupa occulta nie wymagają leczenia. Cięższe postacie można potraktować untether operacji kręgosłupa z kręgami. Operacja ma na celu zapobiec dalszym stratom z modemu, ale może poprawić problemy nóg. Niestety, problemy pęcherza tendencję do pozostawienia.
Rozszczep kręgosłupa cystica meningocele wymaga operacji, aby zastąpić zawartość torbieli i zamknąć otwór w vertabrae niemowlęcia.
Operacja w leczeniu rozszczep kręgosłupa cystica przepukliną oponowo więcej tłoczenie i muszą być przeprowadzone bezpośrednio na zmniejszenie uszkodzenia rdzenia kręgowego i zapobiegać infekcji. Jest to podobne do leczenia typu meningocele lecz polega na zastąpieniu elementów wrażliwych jak rdzenia kręgowego i nerwów, obejmujące je z tkanki mięśniowej. Po pierwszej operacji, dzieci muszą być poddane ciągłej opieki, a czasem nawet dodatkowe operacje zmniejszyć stopień niepełnosprawności.
Ciężarne kobiety, które wykryte rozszczep kręgosłupa w ich płodu może ulegać cięcie urodziła bezpiecznie dostarczyć dziecko i natychmiast umieścić ją w opiece neurochirurga do działania. Istnieje również możliwość prenatalnej zabiegu przeprowadzono około połowie ciąży, które mogą zmniejszyć niepełnosprawności w mózgu, lecz jest ryzyko śmierci płodu i nie pomaga funkcji pęcherza.
Kobiety, które starają się o dziecko mogą otrzymać recepty suplement kwasu foliowego, aby pomóc zapobiec ich przejściu rozszczepem kręgosłupa na ich dzieci. To może okazać się najbardziej skuteczne, jeśli uzupełnia zdrowe praktyki żywieniowe i dietę bogatą w kwas foliowy.