Digidexo.com

Różnych metod antykoncepcji

Posiadanie dziecka jest wspaniałe i zmieniające życie doświadczenie, ale najlepiej, gdy jest dokładnie zaplanowane, a nie przypadku zaskoczenia. Z tego powodu dobrze jest korzystać z jakiejś formy antykoncepcji, za każdym razem masz płeć, chyba że jesteś otwarty na możliwość ciąży.

Funkcje i rodzaje

Funkcja antykoncepcyjnych z definicji jest zapobieganie nieplanowanej koncepcji i ciąży. Kilka rodzajów środków antykoncepcyjnych, a mianowicie prezerwatywy i niektóre rodzaje pianek pochwy, może w pewnym stopniu chronić przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, również. Antykoncepcyjne mają tendencję spadkową w 1 z 3 kategorii: over-the-counter metod (rodzaje można kupić w sklepie), metody receptę (typy, które wymagają zatwierdzenia lekarza) i naturalnych metod. Spośród 3 kategorie, niektóre środki antykoncepcyjne działają przez zapobieganie plemników przed dotarciem do jaj (często zwane metody barierowe), podczas gdy inni korzystają z manipulacje hormonalne do zapobiegania owulacji albo zagnieżdżeniu się zapłodnionej komórki jajowej, natomiast inne wykorzystują kombinację tych metod.

Over-the-counter Metod

Over-the-counter antykoncepcyjne mają oczywistą zaletę wygody - można po prostu iść do sklepu i kupić je bez konieczności przechodzenia przez proces się wizytę u lekarza. Ponadto, niektórzy ludzie nie są bardzo wygodne dyskusji seks z lekarzem, więc wolą anonimowość jest w stanie po prostu kupić coś w sklepie. Wadami od recepty metod jest to, że jego skuteczność jest zwykle nieco niższe niż w kontroli urodzeń receptę. Oto główne typy over-the-counter antykoncepcyjnych:

Prezerwatywy: Prezerwatywy działać jako bariera. Mężczyzna prezerwatywy są nakładane na penisa i zawierać plemniki po wytrysku, zapobieganiu zapłodnienia jaj. Prezerwatywy dla kobiet działają podobnie, tworząc powłokę, która zapobiega przedostawaniu się plemników do macicy. Ponieważ oni nie dopuścić do kontaktu z płynami ustrojowymi, prezerwatywy są również najbardziej skuteczne zabezpieczenie przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, krótki abstynencji. Jednakże, jeżeli nie stosuje się prezerwatywy prawidłowo lub jeśli oderwać się lub spaść podczas stosunku, ciąża jest możliwe.

Antykoncepcyjny gąbki: contraceptive gąbkę wprowadza się w pochwie do siedzenia w pobliżu szyjki. Działa poprzez zapobieganie przedostawaniu się plemników do macicy, a także zawierające środki plemnikobójcze utrudniać zdolność plemników "pływać. Nieprawidłowe umieszczenie gąbki może wpływać na jego skuteczność.

Plemnikobójcze pianki / galaretki: Plemnikobójczych są najbardziej skuteczne, kiedy jest stosowany jako dodatkowego sposobu obok prezerwatyw lub membrany, ale nie są zbyt wiarygodne, jako głównej metody antykoncepcji. Mogą one zwiększyć skuteczność prezerwatyw przez dostarczenie kopii zapasowej w przypadku przerw prezerwatywy.

Sposoby na receptę

Receptę metody kontroli urodzeń i antykoncepcji wydają się być najbardziej skuteczne, a niektóre o cenach skuteczności 99 procent wyższe niż w zapobieganiu ciąży, gdy są stosowane prawidłowo, ale metody na receptę wymaga wizyty u lekarza opieki zdrowotnej dla umieszczenia i / lub odpowiedniego przepisu :

Hormonalna antykoncepcja: Te mają najlepszy bilans wszystkich zapobiegania ciąży. Metody hormonalne działa przez zapobieganie owulacji i / lub zmniejszając prawdopodobieństwo zagnieżdżenia w przypadku zapłodnienia. Hormonalne metody antykoncepcyjne to codziennie pigułki, plastry, które zmieniane są co tydzień, zastrzyki hormonalne co 3 miesiące lub pierścienia dopochwowego, który zmienia się po 3 tygodniach. Istnieją również urządzenia do implantacji hormonu, w tym Norplant (w którym hormony wszczepionej pod skórą), a urządzeniem wewnątrzmacicznym Mirena uwalniający hormony jako część swojej funkcji.

Membrana i kapturek szyjki macicy: Są one umieszczone w pochwie, na szyjce macicy tuż przed seksem i pracy jako barier uniemożliwiających spermy z nawożenia jaj. Muszą one być wyposażone przez lekarza w celu zapewnienia odpowiedniego funkcjonowania.

Wkładki wewnątrzmaciczne: Badania wskazują, że spirale pracy poprzez macicę nieprzekraczalną do plemników, a nie zapobieganie implantacji zapłodnionego jaja. Wkładka wewnątrzmaciczna musi być włożony przez lekarza, ale zapewnia bardzo skuteczną ochronę antykoncepcyjną przez długi okres czasu. 2 głównych typów urządzenia są cewki miedzi, który nie zawiera hormonów, a wspomniany Mirena.

Stałe metody chirurgiczne: sterylizację, takie jak podwiązanie jajowodów lub wazektomii, są zazwyczaj skuteczne w zapobieganiu ciąży, ale w rzadkich przypadkach może się nie powieść, jeśli rury rosną razem. Chirurgiczna sterylizacja może być czasem odwrócić, ale nie zawsze, więc powinno być zarezerwowane dla osób, które nie chcą więcej dzieci lub dzieci nie chcą w ogóle.

Metody naturalne

Metody fizyczne w ogóle są najmniej wiarygodne w zapobieganiu ciąży, z wyjątkiem abstynencji, ale mogą być to najlepszy wybór dla osób, które mają zastrzeżenia do antykoncepcji lub religijnych, którzy nie mogą korzystać z wyżej wymienionych metod jednej lub innego powodu:

Abstynencji: Oczywiście całkowite powstrzymanie zawiera 100 procent ochrony przed ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową, ale seksu analnego ustnej może powodować chorobę przenoszoną drogą płciową - lub spermy ciąży, gdy styka się z pochwą.

Naturalne planowanie rodziny: Kobiety mogą tylko zajść w ciążę, czy są plemniki obecne w drogach rodnych w dniu owulacji, a biorąc pod uwagę, że plemniki żyją tylko do tygodnia w organizmie kobiety, to znaczy, że jest tylko około tygodnia podczas cykl menstruacyjny, że kobieta może zajść w ciążę. Jednakże, może to być trudne do wskazania, że ​​dokładna tygodniu, biorąc pod uwagę, że cykle miesiączkowe często może się zmieniać od jednego miesiąca do następnego. W ten sposób, gdy używany przez doświadczonych osób, zwracać szczególną uwagę na sygnały swojego ciała i praktyki abstynencji podczas płodnych czasów, naturalne planowanie rodziny może być bardzo skuteczna - ale o nieregularny cykl menstruacyjny może oznaczać, że NFP jest podatne na uszkodzenia, nawet przez poinformowanych osób .

Wycofanie: Z tej metody, mężczyzna wycofuje penisa z pochwy przed wytryskiem. Wycofanie zmniejsza ryzyko ciąży, ale wymaga dyscypliny - i ze spermy mogą być obecne w płynie przed wytrysku, nie jest całkowicie skuteczne wobec ciąży.

Ostrzeżenie

Pamiętaj, że żadna metoda antykoncepcji jest skuteczna w 100 procentach przed ciążą, z wyjątkiem całkowitej abstynencji - a większość z powyższych opcji nie zapewniają niezawodną ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Najbezpieczniej jest być w monogamicznym związku długoterminowego gdy angażują się w stosunku płciowego.