Digidexo.com

Yasmin i Trądzik Pomoc

Yasmin jest pigułki antykoncepcyjnej, zawierający drospirenon, i etynyloestradiol, które są dwa hormony syntetyczne. Yasmin i YAZ tabletki antykoncepcyjne zawierają takie same jak hormony; jednak YAZ zawiera mniejszą dawkę, że Yasmin.

Zarówno Yasmin i YAZ są przewidziane zarówno dla kontroli urodzeń, jak i leczenia trądziku. Jednak leki są na tyle różne, że pacjenci, którzy korzystają z tych marek kontroli urodzeń powinni dokładnie sprawdzić, kiedy recepta wypełniona po ich, aby zapewnić, że właściwe leki był zrezygnować.

Jak wziąć Yasmin

Yasmin jest w formie tabletek i tylko w jednym poziomie dawki. Taka sama dawka jest zalecana dla każdego, kto bierze Yasmin, bez względu na to, ile pacjent waży, wiek pacjenta, powód biorąc leki (antykoncepcyjnej i / lub kontroli trądzik), lub innych okoliczności.

Bo Yasmin jest pigułka, może być podjęta tylko przez usta. Lek należy przyjmować z wodą lub innymi płynami.

Chyba że lekarz przepisując wyraźnie stanowi, że należy podjąć w określonym czasie dnia, to preferencji użytkownika, do kiedy przyjmować lek; jednak należy wziąć w tym samym czasie każdego dnia. Powoduje to nie tylko zapewnienie, że nawyk przyjęciu leku jest utworzony, a także utrzymanie równomiernego poziomu leku w organizmie.

Leki mogą być przyjmowane w godzinach porannych lub w nocy. Niektóre kobiety, takie jak te, które dopiero zaczynają brać doustne środki antykoncepcyjne, wolą wziąć go rano, jak możliwość rano mdłości zmniejsza się od kiedy pigułka zostanie podjęta w nocy.

Kiedy przyjmować Yasmin

Pacjentów przyjmujących doustne środki antykoncepcyjne po raz pierwszy mają do wyboru, kiedy mogą rozpocząć przyjmowanie Yasmin. Może być podjęta w pierwszym dniu, który rozpoczyna okres miesięczny lub w pierwszą niedzielę po rozpoczęciu okresu miesięcznie.
Pierwszy sposób nosi nazwę "dzie 1 start". Najprościej mówiąc, oznacza to, że jeśli okres pacjenta rozpoczyna się w poniedziałek, a ona wybrała ten dzień jako dzień jej rozpoczęcia, a następnie pierwszą pigułkę w opakowaniu jest podjąć w tym dniu.

"Początek Sunday", druga metoda, oznacza to, że użytkownik będzie czekać, aż ona jest na jej okres, a następnie zwrócić uwagę na pierwszą niedzielę, która występuje podczas gdy jej okres kontynuuje. Potem bierze pierwszy pigułkę w tym dniu.

Kiedy jej okres rozpoczyna się w niedzielę, użytkownik musiałby zacząć pigułki, ale uważają, że jako metoda "dnia 1 startowym".

Kobiety, które były na innym rodzaju pigułki antykoncepcyjnej i przestawił się na Yasmin zacznie dawkę na dzień by im normalnie rozpoczął swój nowy pakiet dawnych pigułki.

Należy zauważyć, że stosuje się obie metody, bez względu na powód, dla pigułki.

Na co zwrócić uwagę

Nawet jeśli pigułka jest dla antykoncepcji, kobiety mogą spodziewać się poprawy zdrowia i ogólnego tonu skóry, nawet jeśli nie mają trądzik. Kobiet z trądzikiem powinny zacząć widzieć wyraźną poprawę, gdy tylko wystarczająco leku dostała się do organizmu (około dwóch do trzech miesięcy). Spojrzeć na zmiany w wielkości krosty, liczby wyprysków i innych objawów trądziku, które są obecne, i częstości występowania wyprysków.

Yasmin tabletki antykoncepcyjne mają skutki uboczne. Drobne efekty uboczne to łagodne nudności, wzdęcia, przyrost masy ciała i krwawienie przełomowe. Poważniejszych może być udar lub tworzenia skrzepów krwi. Kobiety należy natychmiast skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli odczuwają bóle w łydce nogi lub nagłego silnego bólu w klatce piersiowej, jak oba te mogą być objawy zakrzepów.

Objawy udaru mózgu --- drętwienie po jednej stronie ciała, zamazaną mowę, zmianę mięśni twarzy (jedna strona wylotu opada lub pacjent może uśmiechu tylko na jednej stronie czołowej) -może również występować i być natychmiast zająć.