Digidexo.com

Objawy kamicy żółciowej

Kamicy żółciowej jest żwirowa jak depozyt wapnia lub cholesterolu, które mogą rozwijać się w woreczku żółciowym osoby. Większość czasu, ludzie nawet nie wiedzą, że je masz, jak objawy, jeśli występują, są stosunkowo łagodne i często naśladują inne warunki, które powszechnie plagą układu pokarmowego. Jednak kulminacja objawów może pomóc osobie dowiedział się, że kamienie żółciowe powstają w jej pęcherzyku żółciowym.

Ból brzucha

Dla wielu ludzi, kamienie żółciowe powodują okresowe epizody ból w nadbrzuszu. Ból jest na ogół nagle intensywne i izolowane dowolnym miejscu pomiędzy prawą i środek nadbrzusza. Przez większość czasu, to nastąpi kilka godzin po posiłku, tak że często uważa się, że dotyczy warunków trawienia. W zależności od osoby, to ból może trwać krócej niż godzinę do kilku godzin.

Niestrawność

Innym objawem kamicy żółciowej jest niemal trwałe niestrawność. Ten niepokój lub nieprzyjemne uczucie osoba czuje po jedzeniu może spowodować, żeby cierpiał z pieczenie w obrębie jamy brzusznej. To może towarzyszyć gazu, wzdęcia i bólu.

Nudności

Czasami, kamień żółciowy może doprowadzić do objawów nudności. To może być łagodnego do ciężkiego charakteru i może skłonić osobę do wymiotów, szczególnie gdy kamienie żółciowe wywołać atak pęcherzyka żółciowego.

Gorączka

Przy okazji, kamień żółciowy może spowodować człowiek cierpi z powodu łagodnej gorączki, zgodnie z Mayo Clinic, kiedy żwir jak depozyt zostanie złożony w szyi pęcherzyka żółciowego człowieka lub w kanale wątroby. Zwykle gorączka nie będzie nieobecny z bólu, i powinny być traktowane natychmiast.

Żółtaczka

Jeśli kamicy przemieszcza się do kanału wątroby lub trzustki, możliwe jest to, aby spowodować żółtaczka podobne objawy którym skóry i oczu osoby za zaczyna przybierać prawie żółtego odcienia. To jest wskazanie, że dróg żółciowych jest zatkany. Jak z objawami gorączki i bólu, człowiek z objawów żółtaczki należy natychmiast zgłosić się do lekarza.

Zmiany taboret

Kamieni żółciowych, nawet mały, może tworzyć blokadę z przewodu żółciowego, który powoduje kału osoby na zmianę. Zmiana ta zazwyczaj postrzegane jako gliny jak kolor w stolcu produktu. Ten objaw normalnie towarzyszą zarówno ból i gorączka.