Digidexo.com

bulimi ivf

Porady na temat udanego leczenia IVF

Zapłodnienie in vitro (IVF) jest rodzajem wspomaganego zapłodnienia, przy czym kobiety stopnia płodność jest monitorowana, bierze leki na płodność, jej jaja zbiera się i sperma, jaja miesza się razem. Zarodki zapłodnione w laboratorium, a następnie wszczepione do kobiety, aby zapewnić najlepszą szansę na poczęcie.

Zmiany w stylu życia

IVF jest często używane, gdy para ma problemy z zajściem w ciążę w przypadku braku interwencji medycznej. Z tego powodu ważne jest, aby wykorzystać każdą parę działania można zapewnić plemniki i jaja są wystarczająco opłacalne pierwszy do zapłodnienia, a po drugie, aby zapewnić nawożenie raz zarodek wszczepia.
Niektóre z pierwszych kroków kobieta może podjąć w celu zapewnienia zdrowej ciąży jest schudnąć, jeśli kobieta ma nadwagę. Badania wykazały, że cięższe kobiety mają większe trudności z zajściem w ciążę i są bardziej narażone na ryzyko poronienia, cukrzycą ciążową i wysokie ciśnienie krwi. Kobiety powinny również ograniczyć ilość smażonych, żywności, które są bogate w cukier i żywności, które są bogate w tłuszcze trans.
Dodatkowe zmiany w stylu życia, aby to zaprzestanie palenia tytoniu i picia alkoholu. Kofeina pitnej również należy unikać.

Wymagania ćwiczeń

Wykonując próbując wyobrazić jest zdrowy wysiłek, zwłaszcza dla tych, którzy chcą zmniejszyć swoją wagę. Jednak badania pokazują, że częste, duży wysiłek może zmniejszyć u mężczyzn potencję i płodność u kobiet, które nie zapewnia optymalnego plemników i jaj do zapłodnienia pozaustrojowego. Uczestnicząc w cyklu IVF, człowiek powinien uczestniczyć w niewielki wpływ ćwiczeń, takich jak chodzenie, pływanie lub jazda na rowerze. Działania takie jak bieganie lub gry sportowe pełnego wpływu, takie jak piłka nożna czy koszykówka, należy unikać. Mężczyźni powinni także unikać sauny po treningu lub wsiąka w jacuzzi, ponieważ może to zaszkodzić produkcji nasienia w organizmie.
Joga i Pilates mogą być również dobre metody ćwiczeń, jako powolne, łagodne odcinki pomaga zmniejszyć stres i zwiększyć poczucie relaksu.

Leki i suplementy

Lekarz zaleci biorąc prenatalnych witamin, które pozwolą zwiększyć układ odpornościowy kobiety i zapewnić najlepszą szansę na sukces implantacji zarodka. Kobiety, które chcą zajść w ciążę często brać kwas foliowy, aby zabezpieczyć się przed wadami cewy nerwowej. Leki na płodność będzie połączona z tych suplementów, i ważne jest, aby powiadomić lekarza o wszelkich innych przyjmowanych leków. Jeśli mają one potencjał do interakcji z leków na płodność, lekarz może zmienić albo płodności narkotyków lub leków stosowanych aktualnie przez pacjenta.

Tylko dla mężczyzn

Czasami zabiegi IVF mogą być wskazane dla mężczyzn, których plemniki count jest niski lub których nie jest ruchliwe plemniki (aktywne lub szybko pływanie). IVF może zwiększyć prawdopodobieństwo zapłodnienia, zmniejszając potrzebę ruchliwych plemników, według Journal of Andrology. Mężczyźni powinni powstrzymywać się od seksu od dwóch do siedmiu dni przed spermy darowizny. To zwiększa zarówno ruchliwość, jak również objętość nasienia, co zwiększa prawdopodobieństwo uzyskania pomyślnych okaz. Dodatkowe metody podejmowane w celu zwiększenia liczby plemników może być nie na sobie luźną bieliznę, co może zmniejszyć objętość nasienia, jak również prowadzenie gorących urządzeń elektronicznych (takich jak na komputer), z dala od kolan, które mogą uszkodzić plemniki lub zmniejszenia komórek.

IVF Side Effects

Zapłodnienie in vitro jest procedurą medyczną, w której kobiety jaj i plemników mężczyzny są zjednoczeni w laboratorium, a następnie umieszczane w macicy w nadziei na osiągnięcie ciąży. Każda faza leczenia IVF może powodować skutki uboczne.

Faza początkowa

Według SharedJourney.com, początkowa faza leczenia IVF ma tłumić swój cykl menstruacyjny z lekami, umożliwiając lekarzowi do stymulacji owulacji później. Objawy to zmiany nastroju, uderzenia gorąca i bóle głowy.

Stymulowania owulacji

Kolejny etap polega na leki do stymulacji owulacji. Lupron jest powszechnie stosowane zachęty do zwiększania produkcji jaj i może powodować podrażnienie w miejscu wstrzyknięcia, bóle głowy, zmiany nastroju, zmęczenie i uderzenia gorąca.

Proces pobierania

Pobieranie zostanie zakończone poprzez wprowadzenie igły przez górnej części pochwy, często powodując łagodne skurcze potem. Będzie prawdopodobnie brać antybiotyki (takie jak tetracykliny lub keflex), aby zminimalizować ryzyko zakażenia, powodować skutki uboczne, takie jak rozstrój żołądka lub reakcji alergicznej.

Skutki uboczne leku

Gonadotropin stymulować wzrost jaj i może spowodować sensację w swoim pełnym brzuchu, huśtawki nastroju i dyskomfortu jajnika. HCG jest hormonem podawana raz jajka są gotowe do uwolnienia i może powodować działania niepożądane, takie jak ból w miejscu wstrzyknięcia lub dyskomfort w jajnikach.

Zespół hiperstymulacji jajników

Zespół hiperstymulacji jajników może niekiedy wystąpić. Objawy obejmują bóle brzucha i obrzęk, wymioty, nudności, zmniejszenie oddawania moczu, trudności w oddychaniu i nienaturalnie szybki przyrost masy ciała.

IVF vs IVF leczenie prywatne Leczenie NHS

Zapłodnienie in vitro lub in vitro jest ostatnią deską ratunku dla wielu par, które mają trudności z zajściem w ciążę. Dla kobiet z pewnymi schorzeniami, IVF jest tylko opcja dla zajścia w ciążę. Minusem jest to, że IVF jest kosztowne, a wyniki nie są gwarantowane. Dla kobiet w Wielkiej Brytanii, National Health Service (NHS) oferuje w pełni dotowane zabiegów IVF, ale wybór NSH IVF może być ryzykowne. Standardy usług różnią się w całym kraju, a istnieją dowody, że jest mniej skuteczne niż leczenie prywatne.

Kryteria leczenia

Aby można było uzyskać IVF na NHS, musisz spełnić pewne kryteria. Po pierwsze, żadne z rodziców nie-być powinny mieć dzieci, czy z tego związku lub poprzedniego. Musisz próbowali wyobrazić bezskutecznie przez rok przed wizyty u lekarza. Jeśli przyczyną niepłodności nie został zidentyfikowany, niż musisz spróbować poczęciu przez trzy lata, zanim zostaną zatwierdzone do IVF. Musisz być między 23 a 39 lat, a może być konieczne, aby schudnąć, rzucić palenie, lub dokonać innych zmian w stylu życia w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia przed podjęciem leczenia. Prywatne kliniki określić swoje własne wytyczne, które sprawia, że ​​dobry IVF kandydata, ale na ogół są one znacznie mniej rygorystyczne niż wymogi NHS.

Cena

Leczenie IVF na NHS jest darmowe, choć większość kandydatów przyczyniły się do NHS poprzez podatki. Według brytyjskiego Płodności i Embriologii Człowieka (HFEA) Urzędu, ceny wahają się od prywatnych klinik 4.000 PLN do 8.000 PLN.

Różnice regionalne

Gdzie mieszkasz może mieć znaczący wpływ na zabiegi IVF NHS otrzymywanych. W niektórych miejscach, kandydaci otrzymują trzy zabiegi IVF z NHS, podczas gdy w innych miejscach, tylko otrzymują jedną. Z prywatnej kliniki, można otrzymać jak wiele zabiegów, jak można sobie pozwolić, a lekarz uzna za bezpieczne.

Wskaźnik sukcesu

2007 badania przeprowadzone przez BBC stwierdził, że NHS IVF sukces stawka jest niższa niż w prywatnych klinikach. Według BioNews to zróżnicowanie może w części ze względu na fakt, że prywatne klinikach można zbudować harmonogramy IVF, zgodnie z obecnym stanem czasie zagnieżdżenia zarodków dla każdego pacjenta. NHS jest mniej elastyczna i nie może być w stanie generować implantu zarodki jaj i w odpowiednim czasie.

Ostrzeżenia

Jeśli zdecydujesz się na poszukiwania prywatną IVF, upewnij się, że chcesz iść z klinika posiada licencję od HFEA. Możesz sprawdzić tę informację na stronie internetowej HFEA (patrz źródła). Wszystkie przychodnie NHS IVF są HFEA zatwierdzone.

Hvordan forberede IVF nummer tre

Hvordan forberede IVF nummer tre


In vitro-fertilisering, også kjent som IVF er, i sin enkleste form, og legger til en manns sperm til sin kvinnelige partner egg i laboratoriet for å produsere embryoer. IVF er ofte den ruten som par ta når tradisjonelle metoder for å bli gravid mislykkes. Som blir sagt, IVF er ikke noe som fungerer hver eneste gang --- og hvis du har prøvd IVF og er nå på IVF nummer tre, er det noen ting du kan gjøre for å forberede seg til denne runden.

Hvordan forberede IVF nummer tre

•  Få følelsesmessig forberedt for IVF nummer tre. Du har gått gjennom IVF to ganger før, så du vet det emosjonelle toll det kan ta. En terapeut opplært til å håndtere ufruktbarhet problemer kan være spesielt nyttig i å få deg følelsesmessig forberedt for denne runden. Siden dette ikke er første gangen du bruker IVF, kan det være lurt å jobbe seg gjennom eventuelle problemer du har fra tidligere svangerskap eller tap før tidligere IVF-behandlinger.

Få fysisk forberedt. Kroppen din trenger å være forberedt, ikke bare for IVF, men for graviditet. Kutte ut koffein, tobakk og alkohol og legge lett trening før behandlingen bør fortsette akkurat som det gjorde i fortiden. En prenatal vitamin tas daglig er også foreslått før IVF prosedyren. I tillegg, kan andre forbehandlinger som for eksempel å ta en gonadotropinfrigjørende hormon (GnRH) antagonist også brukes før IVF nummer tre.

Økonomisk forberede deg. IVF er en kostbar prosess, og hvis du allerede har gjort det to ganger før dette, kan du være vondt økonomisk (med mindre det er dekket av forsikringen, og da dette trinnet ville være irrelevant for deg). Før IVF nummer tre, vil du ønsker å unngå å legge mer gjeld ved å spare opp nok penger til å dekke behandlingen og eventuelle andre tilknyttede medisinske regninger. I tillegg vil det være en god idé å betale eventuelle ekstra utestående gjeld. Du bør også vite at hvis du ikke har penger til å dekke behandlingen i sin helhet, er det muligheter for å finansiere behandlingen som lån, tilskudd og kliniske studier.

Hvordan å fly etter IVF

Hvordan å fly etter IVF


Mange par går gjennom infertilitet gjør valget mellom å gjøre in vitro-fertilisering (IVF), som er overføring Ofa befruktede embryoet inn i kvinnens livmor. Mens det er fruktbarhetsklinikker som gjør denne prosedyren over hele verden, kan du velge en klinikk out-of-state, noe som krever at du å fly hjem etter inngrepet. For denne og andre grunner for å fly etter IVF, følger du visse forholdsregler for trygg reise flytur.

Hvordan å fly etter IVF

Vent minst 24 timer etter at embryo til å reise på et fly. Du trenger denne tiden til å hvile kroppen din.

ankomme flyplassen minst to timer for tidlig, slik at du ikke blir stresset og forårsaker unødig stress.

Be om en rullestol når du kommer til flyplassen, spesielt hvis du har en lang avstand til terminalen.

Unngå å løfte noe bagasje med unntak av en lett carry-on bag. Du bør ikke gjøre noen tunge løft i minst 48 timer etter overføringen.

Drikk rikelig med væske under flyturen som vann og juice. I løpet av denne tid, er det viktig å holde seg fuktet.

Hint

  • Ta med bøker, magasiner og en musikkspiller for å holde deg opptatt og avslappet under flyturen.

Hvordan Forbedre IVF Outcome

Hvordan Forbedre IVF Outcome


In-vitro-fertilisering (IVF) er en av de former som er tilpasset for Assisted Reproductive Technology (ART). Den består av utpakking av kvinnens egg og mannens sæd, gjødsler egg utenfor kroppen deretter sette inn befruktet egg inn i kvinnens livmor i håp om at implantasjon vil oppstå. Suksessraten for IVF variere avhengig av klinikken du velger, men generelt er mellom 40 prosent til 60 prosent en syklus. Fordi IVF er en kostbar prosedyre vanligvis ikke dekkes av forsikringen, vil du øke sjansene dine så mye som mulig.

Hvordan Forbedre IVF Outcome

•  Få nok søvn før og etter IVF prosedyre. Det er viktig at du opprettholde lave nivåer av stress i løpet av denne tiden. Legen din kan be deg om å ha akupunktur før prosedyren. Etter overføringen, følger legens instruksjoner om å få nok hvile.

Spis en balansert diett før og etter IVF prosedyren ved å spise rikelig med frukt og grønnsaker, hele korn og protein. Drikk rikelig med vann og fuktighetsgivende væsker. Ikke drikk alkohol i løpet av denne tiden. Unngå områder med tett røyk og begrense inntak av koffein.

Opprettholde en sunn vekt under IVF-prosedyren. De fleste reproduktive endokrinologer (Re) vil at Body Mass Index (BMI) for å være under 30, men mellom 20 og 25 foretrekkes.

Reduser trening og fysisk aktivitet før og etter IVF prosedyre. Avhengig av legens råd, ikke løfte noe over 5 til 10 kg. i løpet av de første 48 timene.

Øk sjansene dine for en vellykket IVF-prosedyren ved å styrke din partners sperm kvalitet med å spise sunt, drikke mye vann og ta urter og kosttilskudd. Urter som har vist en forbedring i sperm kvalitet og kvantitet inkluderer Vitamin E, B12, selen, sink, linfrøolje, fiskeolje, vitamin C og betakaroten. En multi-vitamin er alltid en god idé.

Hint

  • Ikke ta noen over-the-counter medisiner eller urter uten å varsle reproduktive endokrinolog.

Hvordan Løft Etter en IVF

Hvordan Løft Etter en IVF


Kroppen din går gjennom mye for in vitro-fertilisering (IVF) som er grunnen til at du må ta godt vare på den, inkludert å unngå tunge løft for de første dagene. Som embryoet implanteres i livmoren på dagen for IVF, vil du bli bedt om å ligge stille i minst en time og ta det med ro i løpet av de neste dagene. Hvis du trenger å komme tilbake til en jobb som krever løfting eller du har kjæledyr eller andre barn hjemme, kan dette bli vanskelig.

Hvordan Løft Etter en IVF

•  Slapp av kroppen din i minst åtte timer når du kommer hjem etter embryo. Den mest øvelse du bør få i løpet av denne tiden er å gå fra soverommet til badet eller i stuen.

Øk din fysiske aktivitet gradvis etter åtte timer. Ta korte turer rundt blokken din til å få kroppen i bevegelse.

Løft sakte hovedsakelig ved hjelp av armen og skulder muskler og mindre av kjernemuskulaturen hvis du må gjøre noen tunge løft innen 48 timer etter IVF.

Løft mer vekt når du går tilbake til arbeid, går da gradvis. Hvis jobben din består av å løfte mer enn 50 kg, er det best å unngå disse aktivitetene i minst 48 timer.

Fortsett med vanlig øvelse rutine som cardio og vektløfting etter 48 timer etter din IVF prosedyre. Det anbefales at du avstå fra beinhard fysisk aktivitet før du får resultatene av IVF-prosedyren ca 1 til 2 uker etter implantasjon.

Hint

  • Unngå tunge løft (over 50 tonn) til minst 48 timer etter embryo.
  • Unngå krevende øvelser, for eksempel langdistanse løping eller high-impact aerobic for rundt 1 til 2 uker etter behandling.

Hvordan takle IVF Failure

Hvordan takle IVF Failure


In-vitro-fertilisering (IVF) gjør et par lider av infertilitet muligheten til å ha et biologisk barn med medisinsk intervensjon. Prosessen med IVF innebærer å gjødsle en kvinnes egg med mannens sæd utenfor kroppen i en petriskål, deretter implantere det befruktede embryoet inn i livmoren og håper på en vellykket implantasjon. Bortsett fra implanteringsoperasjon, finnes det en rekke injeksjoner, til medikamenter og eksamener gjennomgå. Prosessen er lang, følelsesmessig og fysisk drenering og dyrt. Det blir ofte sett på som verdt det hvis det er en vellykket graviditet etterfulgt av en sunn baby, men når en IVF syklus mislykkes; det kan være uheldig.

Hvordan takle IVF Failure

•  Snakk med din fruktbarhet spesialist om grunner til at din IVF kan ha sviktet og hvilke endringer kan gjøres til protokollen for en annen IVF syklus, hvis du velger å gjøre en. Protokoller er ikke one-size-fits-all. Det er flere endringer skal gjøres slik som alternative medisiner, injeksjoner eller ved å gjøre assistert klekking eller en blastocyst overføring.

søke rådgivning fra en mental helse profesjonell som spesialiserer seg på infertilitet. Denne personen vil hjelpe deg å arbeide gjennom dine problemer, håndtere følelsene dine og hjelpe deg til å gå videre fra IVF svikt.

Snakk til deg partner eller ektefelle om de neste skritt å ta. Sammen kan du velge å forsøke en annen IVF syklus, se inn adopsjon eller bestemme seg for å leve barnefritt. Dette er en stor beslutning, og bør ikke tas lett på. Mange par finner det beroligende etter en IVF unnlatelse av å ha nedleggelse. For par som ønsker å gjøre en annen IVF syklus, gi dere selv et par måneder fri fra familie bygningen og tilbringe denne tiden sammen.

Redusere andre påkjenninger i livet ditt etter en mislykket IVF transfer. Hvis du har en karriere som innebærer mye av fritiden din og er svært stressende, redusere timer på jobb for å gi deg selv mer tid til å tilpasse seg resultatene av IVF.

Gå på ferie, selv for et par dager med din partner eller ektefelle. Tilbringe fritiden sammen og lene seg på hverandre for støtte og komfort.

Hint

  • Vurdere å endre fruktbarhet spesialister hvis du bestemmer deg for å gjøre en reprise IVF. Mange pasienter opplever mer suksess fra en annen lege eller klinikk.

Hvordan forberede for IVF (in vitro fertilisering)

Prøver in vitro-fertilisering (IVF) er en spennende venture. Å vite hva du kan forvente på forhånd kan hjelpe deg å være forberedt og lindre mye stress.

Hvordan forberede for IVF (in vitro fertilisering)

IVF prosessen krever enorm innsats fordi du vil ha flere avtaler for blod uavgjorte og du vil også måtte disiplinere deg selv med en rutine for at-home injeksjoner. Så, er det viktigste du kan gjøre for å forberede seg til å holde en klar tidsplan for et par måneder. Planlegger ikke noe som krever at du være borte fra hjem og prøve å holde liv som hendelse fritt som mulig.

Ha et støtteapparat på plass. Dette kan være en mann, søster, venn, terapeut, eller noen andre som vil være der for deg. Du trenger kanskje ikke denne personen, men det er nyttig å dele med noen hva du går gjennom og kanskje få noen til å hjelpe deg med avtaler eller injeksjoner.

Hold en dato bok med deg til enhver tid. IVF er en svært tid-følsom prosess og vil du hele tiden trenger å spille inn datoer og klokkeslett for prosedyrer, rutinemessige avtaler og selvadministrerte injeksjoner.

•  Vurder å sette en mobiltelefon alarm for å minne deg hva tid til å gi deg selv injeksjoner. Til tider kan det være to til tre ganger per dag, og det er lett å glemme hvis du er på jobb eller i midten av et prosjekt.

Når du er i den fasen hvor du bestiller dine medisiner på regelmessig basis, stykkevis dem, heller enn for dem alle på en gang. Dette kan spare deg hundrevis eller kanskje tusenvis av dollar fordi hvis legen din endrer medisiner mid-cycle eller endrer dosen, kan du bli sittende fast med meds du ikke skal bruke, og apoteket vil ikke ta dem tilbake.

Vurdere å bli en online eller live støttegruppe for de som går gjennom IVF. Mange av dere vil ha de samme spørsmål og problemstillinger, og det er en god følelse å dele opplevelser sammen.

Hvis du tror du kan ha dekning for alle eller en del av IVF prosessen, sørg for at du har alt papirarbeid i orden før du starter noe. Være helt tydelig på hva, om noe, er dekket slik at du vet på forhånd hva du må betale for av egen lomme.

Hvordan takle IVF-behandling

Arbeider med ufruktbarhet kan ta en toll på din emosjonelle, fysiske og mentale helse. Men, kan in vitro-fertilisering (IVF) behandlinger hjelpe deg å nå ditt mål om unnfangelsen. IVF-behandlinger blir stadig mer effektive og kan øke suksessraten av din oppfatning. Men, kan det hende du trenger litt veiledning og støtte som du går gjennom behandlingsprosessen. Hvis du er under IVF behandling, her er hvordan å takle endringene i en sunn og positiv måte.

Hvordan takle IVF-behandling

•  Utdanne deg selv på IVF behandlingsprosessen. Gjennomgå artikler på nettet, lære om behandlingsprosessen og finne ut hvordan andre par og enkeltpersoner er mestring slik at du vet hva du kan forvente.

Sett realistiske forventninger. Ikke alle IVF-behandlinger vil fungere med en gang. Så, kanskje du må være tålmodig for å få de resultatene du ønsker. Sett noen realistiske forventninger ved å snakke om IVF behandling prosessen med spesialist.

Arbeid med en fruktbarhet rådgiveren. Fruktbarhet rådgivere er spesialister på individ og gruppe terapi for å hjelpe deg å arbeide gjennom vanskelige følelsesmessige problemer forbundet med IVF-behandlinger.

Angi et budsjett. Samarbeid med din partner for å skape et realistisk budsjett og finansiell plan slik at du kan få den behandlingen du trenger. Bekymre seg om økonomiske forhold i denne vanskelige perioden kan være stressende, og ha en plan kan redusere stress.

Sett opp en start-og stopptid for behandlinger. IVF-behandling er en kontinuerlig prosess og kan være stressende. Bestemme hvor lenge du ønsker å forfølge fertilitetsbehandling, men ikke vær redd for å stoppe prosessen hvis du ikke får resultater.

Opprettholde positive aktiviteter i livet ditt. Blir for fokusert på dine ufruktbarhet problemer kan føre til angst og til og med depresjon. Hold deg andre aktiviteter slik at du kan nyte andre aspekter av livet ditt i løpet av denne tiden troubling.

Hold en journal. Å skrive ned dine tanker og følelser kan hjelpe deg å uttrykke vanskelige følelser og hjelpe deg å tenke klarere om problemene du står overfor.

Bli med i en støttegruppe. Infertilitet støtte grupper kan være en stor ressurs for å finne andre mennesker som går gjennom en lignende prosess. Profesjonelle støttegrupper kan gjøre det lettere å takle og komme seg gjennom noen av utfordringene knyttet til infertilitet.

Hint

  • Mange par søker rådgivning når du arbeider med infertilitet. Ikke vær redd for å finne en terapeut eller rådgiver for ekstra støtte!
  • Rådføre seg med flere ufruktbarhet spesialister for å finne den beste kampen

Hva er suksessraten for IVF?

Hva er suksessraten for IVF?


Det er minst fem måter å håndtere ufruktbarhet for par som ønsker å få barn. Disse inkluderer medisiner, kirurgi, intrauterin inseminasjon, assistert befruktning metoder og bruk av en tredjepart for donert egg eller sperm eller en surrogat til å bære fosteret til termin. Det er tre metoder for assistert befruktning: in vitro fertilisering (IVF), Gametinnføring i egglederen (GIFT) og Zygote egglederen (ZIFT). IVF er den mest populære av disse tre.

Funksjon

IVF (in vitro-fertilisering) er en metode for å implantere befruktede egg i en kvinne som ikke har vært i stand til å bli gravid på en naturlig måte. Det gir et alternativ til adopsjon eller andre assistert befruktning metoder. Ifølge den nyeste statistikken, avhengig av en kvinnes alder, suksessraten, målt i levendefødte varierer fra 38,8% (alder: mindre enn 35). 10,9% (alder: 41-42). [Kilde: Society for assistert befruktning IVF Suksess Rate Reports (se Ytterligere ressurser)].

Funksjoner

IVF innebærer fire trinn:
1) Modning eggene. Kvinnen overvåkes starter ca en uke etter en eggløsning. Følgende skanninger avgjøre når størrelse og antall follikler indikerer modne egg, på hvilket tidspunkt de blir hentet.
2) Hente eggene. Dette gjøres vanligvis ved vaginal ultralyd guidet henting. I vanskelige tilfeller laparoskopi kan benyttes.
3) befruktning av egg og embryo vekst. Eggene ruges før inseminasjon kan finne sted. Etter at de overvåkes inntil celledeling begynner.
4) Overføring av embryoene inn i livmoren. Dette gjøres ved hjelp av et kateter gjenget inn i livmoren.

Betraktninger

Finn reproduktive sentre for å undersøke ved å sjekke med en pålitelig henvisning tjeneste. Støttegrupper som The National Infertilitet Association (Løse Inc), kan gi objektiv informasjon. (URL gitt i tilleggsressurser.) Undersøke hver potensiell leverandør når det gjelder suksessrate, hvor mange behandlinger er gjort i et år, hvor lenge programmet har eksistert, og om de er medlem av Society for Assisted Reproductive Technology ( SART). Ytterligere spørsmål å stille er om forbundet laboratorium er akkreditert av College of American Patologer, enten psykologisk rådgivning er tilgjengelig, og kostnaden.

Misforståelse

Implantere flere embryoer øker sjansen for å lykkes. Det gjør ikke det. Suksess er mer avhengig av dyktighet av utøveren og evne til sentrum. En kvinne med sykdom i egglederne eller endometriose kan ikke gjennomgå IVF. Ifølge Dr. Arthur Wisot, MD og Dr. David Meldrum, MD, skriver i "Forestillinger og misoppfatninger, A Guide gjennom labyrinten av in vitro-fertilisering" (Hartley & Marks, 2004), betyr behandling for disse forholdene ikke utelukke IVF .

Potensiell

Testing egg for genetiske egenskaper som forbedrer sannsynligheten for resulterer i normale svangerskap er under studien som finnes måter å unngå overføring av alvorlige genetiske sykdommer i morselskapet (e). Ifølge en rapport i "New York Times" (17 november 2008) basert på en samtale med direktør for Reproductive endokrinologi ved SUNY Stony Brook, er forskning på vei i retning av å finne måter å forbedre befruktnings med ekstra naturlige stoffer fra egglederne samt måter å bedre forberede sperm for befruktning.

Hvor lang tid tar en IVF-behandling ta?

Hvor lang tid tar en IVF-behandling ta?


Når jeg prøver å bli gravid naturlig for et år eller mer har sviktet, vil en lege anbefale et besøk til en fruktbarhet spesialist for å få hjelp. Mange vil henvise sine pasienter til å forsøke in vitro fertilisering (IVF).

Det første skritt for IVF - bloodwork

Legen din vil ønske å gjøre blod arbeid for å sjekke hormonnivået og sørge for at du er fri for hiv og hepatitt. Når resultatene av disse testene er oppnådd, kan den IVF syklusen begynne.

Ovarian supression

Mange klinikker vil ha du begynner å injisere et stoff som Lupron løpet av syklusen før IVF. Disse injeksjoner undertrykke eggstokkene for å hindre dem fra eggløsning tidlig.

Eggstokkstimulering

Når menstruasjonen begynner, vil du ha en ultralyd og mer blod arbeid. Du vil deretter starte et ekstra sett med daglige injeksjoner for å stimulere eggstokkene. Du vil administrere både medisiner før egguthenting to uker senere.

Egg henting og overføring

Natten før henting er planlagt du vil administrere en injeksjon av hCG, som vil føre til at du har eggløsning. Etter at eggene blir hentet, vil de bli befruktet og overført tilbake til livmoren din som embryoer noen dager senere.

Progresterone Support og graviditet Testing

Etter egg overføring, er det nødvendig å ta progesteron inntil graviditet er bekreftet. Fra start til slutt, tar en IVF syklus fire til seks uker.

Suksessrate på IVF-behandling

Suksessraten ved in vitro fertilisering, eller IVF, behandling varierer avhengig av en rekke faktorer, som mors alder, antall overførte embryoer, og hvorvidt du gjør en syklus med ferske eller frosne embryoer.

Impact of Age på IVF suksess

Suksess er høyest for kvinner under 35 med ingen helsemessige problemer, og lavest for kvinner over 40 med lav ovarian reserve eller andre reproduktive helseproblemer.

Fersk embryo suksess priser

I sykluser med ferske embryoer og en kvinnes egne egg, 39,6 prosent av kvinner under alder 35 oppnådde graviditeter via IVF som resulterte i levende fødsel. At prosent avtar jevnt med alderen, og kvinner over 40 år har en 11,5 prosent sjanse for en graviditet som resulterer i levende fødsel.

Frozen embryo suksess priser

I sykluser bruker frosne embryoer og en kvinnes egne egg, 33,6 prosent av kvinner under 35 år oppnådd en graviditet som resulterte i levende fødsel. Igjen, avtar antallet med alderen. Kvinner over 40 år har en 20,8 prosent sjanse for en graviditet som resulterer i en levende fødsel bruker frosne embryoer.

Aldersrelaterte variabler

Som kvinner blir eldre gjennomsnittlig antall overførte embryoer øker, og sannsynligheten for at IVF syklusen vil bli avlyst på grunn av overstimulering eller andre komplikasjoner øker også.

Betraktninger

Denne statistikken er basert på kvinner som har svangerskap resulterer i levende fødsel. Andelen kvinner som oppnår graviditet i hver kategori er litt høyere.

Komplikasjoner av IVF-behandling

Mens In vitro-fertilisering, eller IVF, er en relativt trygg prosedyre, må kvinner beveger seg fremover med denne behandlingen være klar over noen av de potensielle komplikasjoner som kan oppstå. De fleste av disse komplikasjoner er svært sjeldne, men holde et øye for symptomer og rapportere eventuelle bekymringer med din lege.

Hva er IVF?

IVF er en prosedyre hvor en kvinne er gitt doser av follikkelstimulerende hormon (FSH) og lutenizing hormon (LH), for å forårsake eggstokkene til å produsere et stort antall egg follikler. Når du har et tilstrekkelig antall modne egg follikler, vil du ta en endelig injeksjon av HCG, eller humant choriongonadotropin, for å stimulere modning av eggene.

Eggene blir deretter fjernes kirurgisk og befruktet med sperm i laboratoriet. De resulterende embryoene har lov til å vokse og utvikle seg i et bestemt antall dager, deretter en utvalgt antall tilbakeføres inn i livmoren for implantasjon og graviditet kan oppstå. Rester embryoer kan fryses for fremtidige sykluser eller forkastet, i henhold til pasientens preferanser.

I løpet av syklusen, må pasienten overvåkes ofte - ofte hver dag - for å sikre at hun reagerer på riktig måte til medisinering.

OHSS

Ovarian hyperstimuleringssyndrom, eller OHSS, er den vanligste komplikasjonen som følge av IVF. Etter at eggene er fjernet fra eggstokken, er store mengder hormoner og kjemikalier som kalles cytokiner utgitt. Disse cytokiner kan gjøre kapillærene - små blodkar - lekk, noe som fører væske til å skifte fra blodet inn i magen eller lungene. Pasienten er i størst risiko for OHSS i tiden rundt hennes siste HCG injeksjon, selv opp til graviditetstesten.

Symptomer på OHSS

De vanligste symptomer på OHSS omfatter plutselig, rask vektøkning og oppblåsthet. Overvåke vekten hver dag og umiddelbart rapportere en vektøkning på mer enn 2-3 pounds i en 24-timers periode med legen din. Vedvarende kvalme, oppkast, pustevansker eller problemer med vannlating er også symptomer og skal rapporteres i tillegg.

Behandling av OHSS

Ovarialt hyper er gradert på et spekter, alt fra mild til moderat til alvorlig, avhengig av alvorlighetsgraden av symptomene, samt mengden av overflødig væske som finnes. De fleste tilfellene er milde til moderate og krever overvåking og sengeleie. Legen din kan ønske deg å overvåke hvor mye væske du drikker, samt hvor mye og hvor ofte du urinerer. De kan også være lurt å trekke blod for å fastslå om blodet ditt er mer konsentrert enn normalt.

Alvorlige tilfeller kan kreve sykehusinnleggelse og administrering av en intravenøs medisin som heter albumin å rette opp væskebalansen. Tidlig oppdagelse og strengt sengeleie kan redusere alvorlighetsgraden.

Indre blødninger

Blødning etter egguthenting er en annen, men betydelig mye mindre vanlig, komplikasjon av IVF. Dette skjer når nålen brukes til å suge egg follikler kan nick et blodkar og forårsake indre blødninger. Symptomer inkluderer forverring magesmerter og oppblåsthet og følelse av å besvime eller svimmel. Selv om dette er svært sjeldne, rapportere eventuelle bekymringer raskt til legen din.

IVF-behandling for å bestemme kjønn på en baby

Muligheten for kjønnsvalg, som brukes av foreldre som ønsker at deres barn skal være et bestemt kjønn, er en svært konflikt emne. En behandling ved hjelp av in vitro fertilisering, eller IVF, ble oppfunnet i 1967 av forskere Robert Edwards og David Gardner; bruker preimplantation genetisk diagnose, eller PGD, var de i stand til å finne embryo av et bestemt kjønn. Det er også Microsort alternativet, som sorterer sædceller med y-kromosom X eller de inneholder.

PGD

Leger Robert Edwards og David Gardner la grunnlaget for den menneskelige preimplantation genetisk diagnostikk (PGD) av 1980-tallet da de klarte å kjønnede kanin blastocysts i 1967 Potensielle foreldre kan nå ha sine embryo - produsert gjennom in vitro fertilisering - testet for genetiske sykdommer , genetiske varianter og kjønnskromosomer. PGD ​​utføres når en celle er tatt fra embryoet fra en gruppe på åtte celler. Dens DNA blir deretter fjernet for analyse. Hvis fosteret har de ønskede egenskaper, som kjønn, at foreldrene søker, det blir så implantert i mors liv.

Microsort

Kjønns valgprosessen ved hjelp Microsort er utført med et fargestoff som absorberes av sperm, siden sæden avgjør en babyens kjønn med en X eller Y-kromosom; fargestoffet midlertidig festes til det genetiske materialet i sæden, fluorescerende mer klart i sædceller med X-kromosomer på grunn av mer DNA er til stede i X enn Y. En maskin kalles en cytometer deretter plukker opp lysstyrkeforskjeller, separering av sædceller i Xs og Ys som de beveger seg gjennom det. Sperm med de ønskede kjønns kromosomer blir så brukt til å befrukte egg som deretter implanteres i livmoren med IVF.

Effektivitet

Frekvensen av effektivitet for PGD testing, spesielt for kjønnskromosomer, er nesten 100 prosent. Det har vært flere beretninger om PGD være mer effektiv for par som mål for en jente enn for en gutt - på 90 prosent og 70 prosent, henholdsvis. Nøyaktigheten rate for Microsort testing er svært lik, kommer inn på 90 prosent for X-kromosomer (kvinnelig) og 80 prosent for Y kromosomet (male).

Pros

Familier med genetiske sykdommer i deres historie er bedre å velge PGD for å redusere sjansen for overføring av sykdommen videre til sine fremtidige barn. Hvis sykdom eller sykdommer er kjønnsbundet, utført spesielt på X eller Y-kromosom, kan både PGD og Microsort hindre dem fra å sende den videre.

Cons

Kostnad er en klar faktor i å bruke PGD eller Microsort å finne en fremtidig babyens kjønn. Hver embryo implantat koster oppover på $ 20,000 per august 2009, noe som kan utgjøre problemer for familier uten forbruks økonomi.

Blødning i en IVF graviditet

In vitro fertilisering, eller IVF, er en behandling for infertilitet. Prosedyren begynner når en kvinne tar fruktbarhet narkotika for å produsere flere egg. Etter at eggene utvikler de er høstet under narkose, befruktet i laboratoriet med sin partners sperm og plassert tilbake i kroppen hennes. Hvis en kvinne blir gravid, så hun kan oppleve blødninger. Ifølge en studie av 70 kvinner publisert i det medisinske tidsskriftet Human Reproduction av JA Goldman og J. Askenazi blødning er mer vanlig i IVF svangerskap enn i svangerskap som ble unnfanget naturlig. Det er flere årsaker til slike blødninger.

Brown Blood

Hvis en kvinne har brunt blod dette er ofte meningsløst. Brown blod vanligvis gamle blod fra en tidligere menstruasjonssyklus. Legemet kan kaste deler av endometriet etter at det begynner å etablere en levedyktig graviditet.

Pink Blood

Mange helt friske kvinner vil ha noen rosa spotting. Den spotting betyr ikke nødvendigvis svangerskapet er truet. En lege kan ha du kommer bare i tilfelle hvis det vedvarer.

Red Blood

Hvis en kvinne har røde blodstrøm etter en IVF prosedyre og etter svangerskapet har blitt bekreftet av en blodprøve, kan dette være normal eller det kan tyde på en truet abort. Hvis det er en truet abort en lege kan be kvinnen å holde seg på sengeleie for en periode for å redusere presset på henne livmorhalsen. Denne tidsperioden bestemmes av tilstanden i svangerskapet. Blødningen kan løse seg selv og betyr ingenting.

Vanishing Twin

En kvinne som gjennomgår en IVF prosedyren har en betydelig sjanse for flerlingesvangerskap. Sjansen per syklus varierer fra klinikk til klinikk. Hvis kvinnen blir gravid med mer enn ett embryo eller hennes embryo deler seg i to kan dette resultere i en tvilling graviditet. Hvis det andre svangerskapet ikke er levedyktig, kan kroppen hennes reabsorb det. Denne prosessen kan resultere i blødninger. Legen din vil gi deg råd om en ytterligere løpet av handlingen.

Abort

Hvis blødningen er tung og rød med tykke klumper dette kan bety en abort etter inngrepet. Leger vil se på graviditet tett med ultralydundersøkelser og blodprøver for å sjekke om graviditet er levedyktig. Hvis svangerskapet er klart kromosomer unormal, kan en lege anbefaler deg å vente på en naturlig abort. Legen kan gjøre en medisinsk prosedyre som kalles en dilatasjon og cutterage designet for å fullføre abort hvis det anses medisinsk nødvendig.

IVF behandling Fakta

IVF behandling Fakta


IVF eller in vitro fertilisering brukes til å behandle ufruktbarhet etter mer konvensjonelle metoder har mislyktes i å hjelpe unnfange et barn. Det kan også brukes hvis en kvinnes egglederne er skadet eller i tilfeller av alvorlig mannlig infertilitet. Anslagsvis tre millioner barn har blitt unnfanget ved hjelp av IVF og andre assistert befruktning siden de først ble introdusert i 1978, ifølge data presentert for European Society of Human Reproduction and Embryology.

Process

IVF innebærer gjødsling og egg med sæd i et laboratorium i en prosess som kalles assistert befruktning. Prosessen begynner selv før en kvinnes egg blir hentet, når hun må ta hormoner for å stimulere egg modning. Deretter blir hun overvåket for å se når modningen er fullført. Deretter blir eggene høstet ved hjelp av en vaginal ultralyd-probe mens kvinnen er under lokalbedøvelse. Neste, er sperm hentet fra mannen, vasket og lagt til eggene i en lab kultur parabolen.

For menn med unormal sperm eller par som hadde tidligere IVF svikt, en ekstra prosedyre, kalt intracytoplasmatisk spermieinjeksjon, åpner for en sædcelle injiseres direkte inn i et modent egg for å hjelpe befruktning. Tre til fem dager senere, er de befruktede eggene, som nå heter embryoer, sprøytes inn i kvinnens livmor ved hjelp av et kateter. Ved implantering skjer, vil det være en graviditet. Ekstra embryoer kan fryses for fremtidige IVF forsøk.

Suksess Rate

Ifølge Centers for Disease Control, kvinner i USA hadde 138 198 assistert befruktning sykluser som resulterte i 41 343 fødsler i 2006 Fordi noen av fødslene var multipler, ble 54 656 spedbarn født ved hjelp av denne teknologien. Dette er omtrent en 30 prosent graviditet suksessrate. På grunn av mer effektive IVF teknikker, har den registrerte ledigheten opp fra 1996, da det ligget rundt 22 prosent.

Komplikasjoner

Det kan være komplikasjoner fra å bruke IVF. Noen ganger, narkotika brukes til å bistå egg høsting føre til ovarialt hyperstimuleringssyndrom. Ifølge Mayo Clinic, om lag 25 prosent av kvinnene på gonadotropiner utvikle mild OHSS, noe som fører til hovne og smertefulle eggstokker og magesmerter.

Noen ganger embryo implantater i egglederen, noe som resulterer i en graviditet utenfor livmoren. Dette skjer på et litt høyere sats for de som bruker IVF. Fordi de fleste kvinner på IVF har en ultralyd innen 14 dager etter implantasjon er de fleste ektopiske svangerskap fanget før de kan skade egglederen.

Flere svangerskap er mer sannsynlig å skje i IVF. Mens tvillingene ikke kompromiss helsen til mor eller hverandre, kan tre eller flere embryoer føre til for tidlig fødsel og andre helsemessige konsekvenser for både mor og barn.

Fruktbarhetsklinikker

Fordi IVF kan være dyrt og kan ikke dekkes av forsikringen, par vanligvis velger å grundig forskning noen klinikk før de søker denne behandlingen. CDC opprettholder en database med statistikk om assistert befruktning ved fruktbarhetsklinikker og forteller at par bør vurdere hvilken type pasienter akseptert og årsakene til ufruktbarhet når man sammenligner klinikk graviditet suksess priser.

Donoregg eller Sperm

Hvis en kvinne ikke produserer egg, kan paret ønsker å bruke et egg donor for IVF. Det samme gjelder hvis en mann ikke produserer nok sperm. I begge tilfeller vil paret må bestemme om de vil be en venn eller et familiemedlem eller om de foretrekker en anonym donor. Faktorer som kostnader og psykologiske konsekvenser bør også vurderes.

Historie

IVF-behandling ble først brukt i England i 1978 av Dr. Patrick C. Steptoe, en gynekolog, og Dr. Robert G. Edwards, en embryolog. Det var her begrepet "prøverørsbarn" ble skapt for å beskrive befruktning i laboratoriet i stedet for i livmoren. Siden den gang har teknikken blitt raffinert og dens suksess satsen økt.

Symptomer etter IVF Transfer

Graviditet symptomer som kan oppstå etter in vitro fertilisering (IVF) er ikke forskjellig fra de tidlige graviditet symptomer enhver kvinne har. Når embryoene blir overført tilbake til livmoren, blir gravid, vil det fortsette som alle andre. Imidlertid må en kvinne som har gjennomgått IVF lese noen symptomer hun opplever med forsiktighet. IVF-prosedyren krever vanligvis kvinner til å ta visse hormoner som kan føre til graviditet lignende symptomer, selv hos kvinner som ikke er gravide.

Fatigue

Det er vanlig for kvinner begynner å føle trøtt innen dager etter unnfangelsen (eller i IVF pasientens sak, overføring). Dette symptomet er forårsaket av en bølge i hormonet progesteron. I naturlige graviditeter, er progesteron gitt ut av kroppen i stadig høyere beløp som hormonet er nødvendig for å opprettholde livmorslimhinnen der et befruktet egg implantater. Etter overføringen må IVF pasienter ta progesteron kosttilskudd eller injeksjoner for å opprettholde dette fôr. Utmattelsen en IVF pasienten føler etter overføring kan skyldes progesterontilskudd, eller det kan skyldes progesteron som er gitt ut av kroppen fordi en graviditet har startet.

Bryst endringer

Innen ett eller to uker etter en IVF transfer, kan en kvinne oppdager at hun har hovne eller veldig ømme bryster. Hun kan også føle henne brystvortene prikking og merker at hennes aureoles har formørket. Tidlig i svangerskapet, kan noen eller alle endringer i bryst oppstå på grunn av økt nivå av hormonene østrogen og progesteron flom kroppen. Imidlertid må IVF pasienten ta slike endringer med en klype salt, siden hun er nesten helt sikkert ta progesteron kosttilskudd som også kan utløse slike symptomer.

Kvalme

Kvalme er trolig den mest kjente tegn på graviditet. Det er forårsaket av økte mengder hormoner i kvinnens kropp. Noen ganger kvalme kan begynne så tidlig som en uke etter unnfangelsen. For IVF pasienten, kan det skje i løpet av dager av embryoene blir overført tilbake til livmoren. Til tross for dette er den klassiske symptom på graviditet, ikke alle kvinner blir kvalm. Noen kvinner føler seg helt frisk, mens andre føler seg syk hele dagen lang.

Hyppig vannlating

Et klassisk tegn på tidlig graviditet er behovet for å urinere ofte. Ifølge mars Dimes, dette symptom forårsakes delvis ved produksjon av hormonet humant korionisk gonadtropin (hCG). HCG er laget av celler som danner placenta, og under normale omstendigheter dens nærvær i kroppen er en endelig tegn på graviditet. Men mange IVF protokoller krever pasienter å ta bilder av hCG etter overføring til å hjelpe opprettholde en graviditet hvis det skjer. Dermed, hvis en kvinne har hatt en hCG skudd, hyppig vannlating kan være forårsaket av skuddet, og ikke graviditet.

Tapte tid

En IVF pasient bør forvente mensen å ankomme ca 14 dager etter overføring. Hvis mer enn 14 dager passere uten en periode, kan pasienten være gravid. Noen ganger kan en kvinne ha en betydelig lysere eller kortere periode enn vanlig --this kan være et tidlig tegn på graviditet også.

Private behandlinger for IVF

Private behandlinger for IVF


Blir diagnostisert med infertilitet kan være et ødeleggende slag. Heldigvis, med bistand fra befruktning, for eksempel in vitro-fertilisering (IVF) mange mennesker er i stand til å oppnå graviditet og bygge den familien de ønsker. Finne en privat klinikk kan virke som en skremmende oppgave når du vurdere alle fasetter involvert med IVF. Ved å følge noen generelle retningslinjer, kan du føle deg trygg om å finne en ufruktbarhet klinikken som passer dine behov.

Specialist

Hvis du ikke allerede har en reproduktiv endokrinolog (RE), Society for Assisted Reproductive Technology (SART) Nettstedet er et godt sted å starte søket etter en klinikk. SART samler inn data på klinikker for å overvåke deres suksess priser, fastsetter retningslinjer praksis og bidrar til å opprettholde kvalitetsstandarder. Et annet godt sted å søke er løse, National Infertilitet Association. Løse har lokallag over hele landet hvor du kan finne en støtte gruppe for å danne vennskap og søke veiledning i å finne en RE.

Testing

Når du har funnet en RE, planlegge en konsultasjon for å diskutere en foreløpig behandlingsplan. Ifølge Dr. Brian Acacio, en ufruktbarhet spesialist i Sør-California, er noen tester lovpålagt før gjennomgår IVF, og noen tester vil bli anbefalt avhengig av ufruktbarhet diagnose. Pass på at du forstår kostnadene, tidsramme og eventuelle risikoer forbundet med testing. Hvis infertilitet ikke er dekket av forsikringen din, spør din RE hvis din gynekolog kan bestille og utføre noen tester, for eksempel en celleprøve.

Avtaler

Du skal reise til din RE klinikk mange ganger i uken før og i løpet av syklusen. De fleste klinikker tilbyr tidlig morgen avtaler for å imøtekomme arbeidsplaner. Noen klinikker gjør det som kalles "batch sykluser", der alle pasienter begynne sine sykluser på samme tid. Finn ut om denne typen planen fungerer innenfor den tidsrammen du trenger for personlige eller sysselsetting grunner. Hvis ikke, finn en klinikk som gir mer fleksibilitet i planlegging.

Kostnad

Kostnad er en stor faktor når det gjelder private IVF-behandling. Spør RE hvis hennes klinikk tilbyr sykkelpakke rabatter, deltar i noen studier som kan du kvalifisere deg, eller tilbyr assistanse for å hjelpe oss å dekke medisiner kostnader. De fleste klinikker tilbyr betaling planer. Sjekk med ditt forsikringsselskap for å se om IVF er en overbygd medisinske utgifter. IVF er ofte et tillatt utgift i helse fleksibel utgifter kontoer. Spør også din skatterådgiver om medisinske utgifter fradrag.

Formålet med LH Surge Test Under IVF-behandling

Luteiniserende hormon (LH) er ansvarlig for å stimulere en kvinnes eggstokk å frigi et modent egg. En ubalanse i denne nødvendige hormonet kan resultere i manglende eggløsning og resulterende infertilitet. Kvinner som lider av infertilitet kan søke behandling gjennom medisinsk eggstokkstimulering. Hvis disse behandlingene er mislykket, kan kvinner i tillegg søke behandling gjennom in vitro fertilisering (IVF).

Om LH Surge

Luteiniserende hormon (LH) er produsert i løpet av en kvinnes syklus for å stimulere en eggstokk for å frigi et modent egg. Når kroppen hennes har produsert follikkelstimulerende hormon (FSH), som hjelper modne egget før utgivelsen, vil hun produsere en bølge av LH. I løpet av sin syklus, vil en kvinne som har et lavere nivå av LH-hormon og, deretter, en brå økning i det nivået, noe som kan påvises ved en over-the-counter kit.

Fordeler med Testing LH Surge

LH overspenning kan overvåkes med lett-å-bruke testpinner, som fungerer omtrent som over-the-counter graviditetstester. En kvinne tester hennes urin daglig over flere dager, før testen indikerer en økning i nivået av luteiniserende hormon. LH-stigningen generelt spår at eggstokken vil slippe et egg i neste dag eller to, og kvinnen er i den fruktbare fasen av syklusen hennes. Å ha samleie i løpet av denne fruktbare periode bør øke hennes sjanser for å bli gravid.

LH og eggløsning

Noen kvinner kan ikke ha skikkelig bølge av LH i løpet av sine sykluser. Mangelen av hormonet surge kan føre anovulation som er en manglende eggløsning. Ifølge Mayo Clinic artikkelen "Infertilitet Årsaker", "Selv små ujevnheter i hormonsystemet kan hindre eggstokkene fra slippe egg." Dermed kan kvinner som lider av denne hormonelle uregelmessigheter også lider av infertilitet.

Infertilitet og IVF

Kvinner som lider av anovulasjon kan søke behandling for infertilitet, som det finnes flere medisiner tilgjengelig for å stimulere riktig eggløsning. Noen kvinner kan imidlertid ikke oppnå vellykket befruktning etter disse behandlingene. Disse kvinnene kan søke ytterligere behandling gjennom in vitro fertilisering (IVF). Under denne prosedyren, vil en fruktbarhet spesialist: medisinsk stimulere eggstokkene til å produsere egg, hente eggene gjennom en mindre operasjon, inseminere eggene og tillate dem å gjødsle og vokse i et laboratorium, og overføre de resulterende embryoene inn i pasientens liv for potensiell implantasjon .

IVF Monitoring

Genève Foundation for medisinsk utdanning og forskning anbefaler overvåking av IVF pasienter før prosedyren, under prosedyren, og gjennom en graviditet før den resulterende levende fødsel. Pasientenes blod arbeid kan overvåkes for slike hormoner som: follikkelstimulerende hormon (FSH), gonadotropiner, østrogen, luteiniserende hormon (LH) og progesteron. I tillegg vil de pasientene overvåkes for ovarial respons og edometrium (slimhinnen i livmoren) helse.