Digidexo.com

diett og leverchirrose

Kompletna Scarsdale medyczne Dieta

Scarsdale Dieta została wprowadzona pod koniec 1970 roku przez dr Hermana Tarnower, który prowadził klinikę diety w swoim rodzinnym mieście Scarsdale, Nowy Jork. Dieta planu bardzo niskiej wartości kalorycznej, o niskiej zawartości tłuszczu i umiarkowanej zawartości węglowodanów, która jest przeznaczona do tworzenia bardzo szybką utratę masy ciała, szczególnie w ciągu pierwszych dwóch tygodni. Dr Tarnower został zamordowany w 1980 roku, który przyniósł trochę więcej uwagi na swoją dietę i pomógł zwiększyć sprzedaż swojej książce The Complete Scarsdale diety.

Robi Dieta

Scarsdale Dieta to plan krótkoterminowy, których należy przestrzegać dla 7 do 14 dni w czasie. Plan zaleca jedzenie około 20 procent tłuszczu, 35 procent węglowodanów, 45 procent białka i mniej niż 1000 kalorii dziennie. Chociaż to sprawia, że ​​znacznie wyższe niż w węglowodany, takie jak plan Atkins (który jest mniej niż 10 procent węglowodanów), to nadal uważany jest dieta niskowęglowodanowa przez niektórych. Plan jedzenia, które jest określone w książce, jest bardzo surowa i wymaga Dieter jeść konkretnych pokarmów (w tym grejpfruta) w określonym czasie każdego dnia. Plan odchudzania ma być przeplatane z mniej ścisłą schematu zwanego "poćwiczyć planu jedzenia", aż do osiągnięcia wagi cel.

Utrzymanie utraty wagi

Niestety, tylko jedno badanie na temat diety Scarsdale kiedykolwiek opublikowane, i tylko dowody na poparcie skuteczności diety jest niepotwierdzone. Wielu dietetyków skarżą się, że waga stracił na Scarsdale diety jest bardzo trudne do utrzymania się. Diety, które poważnie ograniczają spożycie kalorii często wytwarzają szybką utratę wagi, ale jak ciało dostosowuje się do niższego spożycia kalorii, utrata masy ciała spowalnia i rozwiązać Dietera osłabia. Kiedy Dieter próbuje podnieść ich spożycie kalorii, metabolizm ma problemy nastawiania i waga jest odzyskał.

Inne problemy

Wielu dietetyków zgłosić, że Scarsdale Dieta jest zbyt restrykcyjne, aby pasowały do ​​ich stylu życia. Inni skarżą się, że alkohol nie jest dozwolony. Pracownicy służby zdrowia przytoczyć różne problemy z diety, w tym fakt, że nie istnieje sposób, aby spełnić wymagania witamin i minerałów w organizmie, biorąc pod uwagę skrajne ograniczenia dietetyczne. Dodatkowo, wiele witamin i minerałów, są rozpuszczalne w tłuszczach, i niskotłuszczowe charakter Scarsdale Dieta zabrania im jest wchłaniany przez organizm prawidłowo. Chociaż Scarsdale Dieta nie wymienione z nazwy, zarówno American Medical Association i American Association of Family Physicians wydały materiały potępiających skuteczności podobnymi planami niskokalorycznych.

Programy na zamówienie Diet Weight Zysk

Dla profesjonalnych kulturystów i sportowców jak myśliwce, wyzwanie tycia i utraty wagi jest zawodowa. Było kilka udokumentowanych diety dla utraty wagi, ale rzadko jakieś tycia. Są to wskazówki, jak dostosować program do wzmocnienia masy dodać zdrowe podczas budowania masy ciała mięśnie do swoich celów.

Dostosowywanie diecie

Dostosować dietę do nadwagi powinny skupić się na specyfice typu budowy ciała. Jak w dietach odchudzających, należy wziąć pod uwagę skutki żywieniowe w zmianie sposobu jedzenia. Dla osoby z wysokim metabolizmem, przybiera na wadze może być większym wyzwaniem. Trzeba także wziąć pod uwagę styl życia. Osoba, która jest bardzo aktywna może spalić więcej kalorii, niż ktoś, kto jest siedzący tryb życia. Dla osób z wysokim metabolizmem lub bardzo aktywny tryb życia, zmniejszenie aktywności i dodając znaczącą odżywcze powinny tworzyć przyrost masy ciała.

Wiedząc, jak jeść

Przybiera na wadze może być tak proste, jak jeść, co chcesz, kiedy chcesz. Ale to może być problem dla osób, które chcą przytyć w zdrowy sposób. Wiedząc, jak do jedzenia jest kluczowym czynnikiem w budowaniu zdrowej masy ciała. Na przykład, należy przestrzegać wszystkich wytycznych zdrowej diety dla utraty wagi, dodając więcej żywności wysokiej węglowodanów w diecie. Ziemniaki, ryż i owoce dostarczają zdrowych opcji i są węglowodany potrzebne do budowy mięśni i tworzenia masy ciała. Dodanie około 300 do 500 kalorii dziennie nie daje wskazanie przyrostu masy ciała w ciągu dwóch tygodni.

Wiedząc, kiedy jeść

Wykonując może pomóc zbudować więcej mięśni przy jednoczesnym zwiększeniu ogólnej masy. Problem z ćwiczeń jest to, że również może schudnąć. Jeść obfite śniadanie wypełnione węglowodanów, takich jak owoce, całe ziarna zbóż i pieczywa, i sok będzie napędzać swój dzień i pomóc dodać do kalorii, podczas gdy w stanie siedzącym. Pozostałe pięć posiłków w ciągu dnia, powinny pokrywać się z przekąski, a ostatni posiłek powinien być zjedzony na godzinę przed snem. Żołądek jest stosunkowo pełna, gdy śpisz, a proces trawienia jest wolniejszy. To zapewnia dodatkowy czas potrzebny do konwersji węglowodanów na masę ciała.

Zdrowa dieta Walki Alkoholizm

Alkoholicy zysk ponad połowa ich kalorie z alkoholu i zazwyczaj nie jeść właściwie w ciągu ich uzależnienia. Po alkoholowych wchodzi leczenie wyeliminować spożycie alkoholu, napotykają wiele wyzwań żywieniowych. Jest to możliwe, mogą być opracowane inne warunki, takie jak nadciśnienie, otyłość, niedożywienia, jak również objawów, takich jak nudności i biegunkę. W odpowiedzi na obawy diety szybko, eliminując alkoholowe problemy żywieniowe i dodając zdrowego odzyskiwania alkoholizm dieta dadzą alkoholu większą szansę odzyskania.

Alkoholowe Dietetyczne Obawy

Jak alkoholik zaczyna modyfikować jego spożycie alkoholu do pokonania jego alkoholizm, musi być radził o alkoholowych problemów żywieniowych. Na przykład, kofeina w kawie jest często nadużywane przez alkoholików podczas alkoholizmu, jak również w trakcie ich odzyskiwania alkoholizm diety. Podczas ich uzależnienia alkoholowego są prawdopodobnie używane kawę jako przeciwwaga dla alkoholu i mogą następnie wykorzystać kawę w krocze podczas odzyskiwania. Zbyt dużo kawy podczas odtwarzania może powodować pacjent się drażliwość i utworzyć przyczynę jej nawrotu alkoholem. Wyeliminować lub ograniczyć spożycie kofeiny od razu w fazie odbudowy.

Inne alkoholowe problemy żywieniowe obejmują złe nawyki żywieniowe alkoholowych podczas ich uzależnienia. W większości przypadków, alkoholicy zastąpić dobrze zbilansowanej diety z dogodnych wyborów żywności --- fast food i fast foodów --- są wypełnione szkodliwych tłuszczów, soli i cukru. Wyeliminować fast food, napoje gazowane, smażone potrawy i słodycze, jak z reguły podczas tworzenia odpowiedniej diety odzyskiwania alkoholizm. Może być konieczne zastosowanie szybki przepis, który powoduje, że alkoholik odzyskiwanie jeść tylko domu-gotowane jedzenie.

Alkoholizm Odzyskiwanie Dieta

Wpływ alkoholu na organizm --- zwłaszcza wątroby --- są znaczne. Obfite spożywanie alkoholu hamuje zdolność wątroby do przechowywania witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, takich jak A, D i E. Większość alkoholików są również niedobór wapnia, kwasu foliowego, magnezu, tiaminy i kilku innych ważnych witamin i składników odżywczych. Ponieważ wpływa to na każdy system w organizmie, w tym układu odpornościowego, alkoholicy stają się bardziej chory łatwiej niż w populacji ogólnej.

Rozpocząć dietę odzyskiwania alkoholizm przez jedzenie warzyw, które mają wyrazisty zielony, czerwony i pomarańczowy zabarwienie, takie jak papryka, szpinak, brokuły i marchew, a także owoców takich jak pomarańcze i grejpfruty. Taka kombinacja będzie zwiększać poziom witaminy C i przeciwutleniacze w organizmie. Jeść pięć porcji owoców i warzyw dziennie.

Zwiększyć spożycie białka --- 04:56 ounces --- dziennie przez mięso o niskiej zawartości tłuszczu, takie jak kurczak, indyk i ryby. Ponadto, jeść trzy uncje pełnoziarnistych dziennie i unikać rafinowanych lub białych produktów mącznych.

Aby zwiększyć poziom magnezu i cynku, zjeść porcję ziarna, nasiona sezamu, cytryny, jajka, nasiona dyni lub chudego steku dziennie.

Hvordan å bekjempe Acid reflux ved å se din diett

Hvordan å bekjempe Acid reflux ved å se din diett


Acid reflux sykdom eller halsbrann er en tilstand når magen er forverret etter å ha spist visse sure matvarer. Det er forårsaket når maten reiser fra magesekken til spiserøret. Holde en acid reflux sykdom diett og følge sunne matvaner vil hjelpe acid reflux lettelse. Unngå mat som forårsaker dette helsetilstand: kaffe, ost, fet mat og andre sure matvarer kan bidra til å kontrollere denne tilstanden

Hvordan å bekjempe Acid reflux ved å se din diett

Symptomer på acid reflux sykdom er hoste, kvalme, raping, følelse av brenning i brystet.
Acid Reflux Symptomer kan lett forverret ved å legge ned, lute - noe snarere enn riktig holdning kan legge press på magen og forårsake ytterligere ubehag av denne tilstanden. Ikke legg ned etter mat, må maten spises i minst 2 timer før du sovner.

Overspising kan forårsake acid reflux sykdom. Det er en god gammel folk sier for sunt måltid kontroll: slutte å spise når du fortsatt føler deg litt sulten. Utfylle måltidene dine så mye som du kan med fiber og grønne grønnsaker. Alkalisk mat som grønnsaker vil newtralize surhet av fordøyd mat, og gir deg acid reflux lettelse.

drikker melk kan lettelse syre reflux symptomer. Acid reflux / halsbrann / er vanligvis produsert ved å spise bearbeidet og fet mat og ved flaks for vegetasjon i kosten. Balansere dine måltider ved å legge til grønnsaker og frukt. Hvis du utvikle og vedlikeholde dine sunne matvaner og kosthold for acid reflux sykdom, kan du i stor grad elliminate symptomene og, til slutt, selve sykdommen

Nutrition Diet for Cerebral Parese

Nutrition Diet for Cerebral Parese

Cerebral Parese er en tilstand som vises i de første årene av barnets liv. Den er forårsaket av hjerneskade, som griper inn med meldinger fra hjernen til kroppen. Ifølge OFCP nettsted det er ikke smittsom, arvelig eller livstruende. Omtrent 03:58 av hver 1000 fødsler vil føre til cerebral parese i USA og Europa. Omtrent 35 prosent av barn med cerebral parese er underernærte, på grunn av det faktum at de kan ofte ha problemer med å svelge og tygge maten.

Flytende dietter

Hvis barnet ditt har problemer med å svelge eller tygge mat, er det noen flytende næringsrike matvarer som kan være nyttig. Gi barnet ditt Sikre Plus, Carnation Instant Frokost eller Pediasure, da dette vil omfatte mange vitaminer, mineraler og kalorier for å hjelpe til med riktig vekst. Gjør milkshake med ekstra protein pulver. Gi barnet ditt så mye vann og væske som mulig for å eliminere muligheten for forstoppelse, noe som ofte forekommer hos barn med cerebral parese.

Ernæringsfysiolog Hjelp

Du trenger ikke å håndtere diett problemer alene. Kontakt en god kostholdsekspert for å hjelpe deg å regne ut en spesiell diett for barnet ditt med sine spesielle behov. Kostholdsekspert vil også hjelpe deg med måter å få barnet ditt til å spise godt og sørge for at det er nok kalorier, vitaminer og mineraler for fortsatt vekst.

Spesifikke næringsstoffer

Barnet med cerebral parese trenger samme næring som gjennomsnittet friskt barn. Du bør velge de mest næringsrike matvarer som barnet vil være i stand til å spise og også nyte. Prøv noen enkle matvarer som egg, puddinger, sauser og rosiner. Når blander iskrem med melk legge litt hvetekim. Cheese er en stor protein, og de fleste barn elsker smeltet ost med makaroni eller smørbrød. Husk å være veldig tålmodig og rolig når du mater barnet ditt.

Ketogen diett

Ketogene dietter har vist seg vellykket med mennesker med epilepsi og cerebral parese. Anfall er vanlig med barn som er rammet med cerebral parese, og denne dietten har vært vist i tester for å redusere dem. Før du tar fatt på denne dietten snakke med helsepersonell for å se om det vil fungere for barnet ditt. Denne dietten er høy i fett samtidig begrense karbohydrater. Du gir barnet 3 til 4 gram fett for hver ett gram karbohydrater. Du vil bli fôring barnets fete meieriprodukter, peanøttsmør og fett kjøtt. Du må supplere denne dietten med kalsium, vitamin D, jern og folsyre. Denne dietten fungerer bedre på barn enn voksne i henhold til CerebralPalsy.org.

Dietter av modeller

Dietter av modeller

Modeller lage en levende på ser bra ut. Mens mange av dem er unge og har suverene genetikk, de fleste modeller må følge ganske streng diett og mosjon regimer. De må holde høy standard, og dette er en investering av tid. Dietter av modellene varierer basert på sine egne liker, misliker, og hvis de må være veldig restriktive for å miste eller opprettholde vekten.

Toksiner

Noen modeller følger dietter indikert å maksimere helse og redusere giftstoffer. Som fokuset er på rene, sunne matvarer, er vekttap og vedlikehold et naturlig resultat. En modell diett tips er å drikke aloe vera juice, som det er fylt med vitaminer og aminosyrer, som fjerner giftstoffer fra kroppen. Mat å spise i løpet av dagen inneholder hele korn som havregryn og bær, suppe til middag eller lunsj og eggehvite omeletter stablet høyt med grønnsaker.

Seafood

Modeller ofte fokus på å spise høy kvalitet og lav fett sjømat. Fet sjømat, som laks, er stappfullt av omega-3 fettsyrer som er gunstig for både hud og hår. I tillegg til laks, reker og skjell er en del av dietten til modellene. En enkel måte at modeller beholde sin metabolisme humming hele dagen er å legge cayenne pepper til matvarer for å øke fettforbrenningen.

French Diet

Modeller som ikke rullebane modeller og ikke har for å opprettholde svært tynne kropper abonnere på en mer fransk måte å spise. Snarere enn å begrense fett, er nøkkelen til å spise mat laget med fett og spise dem i moderasjon. I stedet for å begrense matvaregrupper, rødvin og mørk sjokolade er helt akseptabelt, i moderate mengder. Innlemme full-fett yoghurt, mandler og frukt til å ha en godt avrundet kosthold.

Ingen karbohydrater

En vanlig og nyttig diett av modeller som kan føre til rask vekttap er å redusere inntaket av enkle karbohydrater. Noen modeller eliminere dem alle sammen, mens andre reduserer inntaket og erstatte dem med komplekse karbohydrater. Eksempler på enkle karbohydrater, som er hvite karbohydrater, slik som ris og pasta. Hel-hvete versjoner av disse matvarer er komplekse karbohydrater. I stedet modeller øke inntaket av magre proteiner, som kylling, for å holde deg mett lenger og redusere vekten.

Epileptiske dietter

Epileptiske dietter


Epilepsi er en nevrologisk lidelse preget av gjentatte anfall. Om lag 2,5 millioner voksne og barn er berørt av epilepsi, mens nesten 10 prosent av amerikanerne vil oppleve et anfall på et tidspunkt i livet. Mange mennesker med epilepsi opplever at medisiner reduserer hyppigheten av sine anfall, men noen mennesker bruker dietter eller andre behandlinger for å hjelpe så godt.

Ketogen diett

Ketogen diett ble utviklet på 1920-tallet og er foreskrevet for noen barn som opplever anfall som ikke er tilstrekkelig kontrollert av medisiner. Denne dietten består av omtrent 90 prosent fett med små mengder av proteiner og meget begrensede mengder av karbohydrater. Barn som er på ketogen diett må overvåkes av en lege siden kostholdet er svært strenge og må følges nøyaktig. Ifølge University of Maryland, har studier vist at om lag 10 til 30 prosent av barn opplever færre anfall mens følgende ketogen diett; ca 40 til 50 prosent av de som er på diett synes det er for vanskelig å vedlikeholde og stoppe etter seks måneder.

Modifisert Atkins Diet

På grunn av begrensningene til ketogen diett er det ikke vanligvis foreskrevet for voksne. Men ifølge en Johns Hopkins pressemelding, kan en modifisert versjon av Atkins dietten bidra til å redusere forekomsten av anfall hos noen mennesker. Denne dietten må fortsatt overvåkes av en lege, men det er mindre restriktive og lettere å følge enn ketogen diett. Det krever fortsatt pasienter å konsumere en diett i stor grad basert på fett med begrensede karbohydrater, men det krever ikke de samme restriksjoner på proteiner og væske.

Allergier

Matallergier kan bringe på beslag i noen barn og voksne. Ta en allergitest hvis du merker at du eller barnet ditt har beslag på et bestemt tidspunkt på dagen eller etter å ha spist en bestemt mat. Seizure utløser for noen mennesker inkluderer rødt fargestoff, kunstige søtstoffer eller andre tilsetningsstoffer. Hvis du mistenker at dette er sant i ditt tilfelle bør du oppsøke legen din for allergitesting og andre råd.

Forsiktighetsregler

Hvis du eller barnet ditt har opplevd anfall eller blitt diagnostisert med epilepsi er det viktig at du rådfører deg med legen din før du gjør noen endringer i kostholdet. Mens noen dietter kan redusere forekomsten av epileptiske anfall enkelte medisiner kan også hjelpe. En kombinasjon av medisiner og kosttilskudd endringer kan bringe positiv forbedring for mennesker med epilepsi, men eventuelle endringer må skje under tilsyn av lege. Ikke endre kostholdet eller slutte å ta medisinen uten først å snakke med legen din.

Kan multippel sklerose behandles med diett?

Multippel sklerose (MS) er en autoimmun sykdom som påvirker sentralnerve-systemet, som består av hjernen, ryggmargen, og de optiske nerver. Multippel sklerose rammer kvinner dobbelt så ofte som menn. Den eksakte årsaken til MS er ukjent. MS er vanligvis diagnostisert i tidlig voksen alder, og de fleste tilfeller er diagnostisert i alderen mellom 20 og 50. Men MS kan også oppstå i ungdomsårene eller tidlig barndom. Det finnes behandlinger tilgjengelig, men det er ingen kur for MS.

Fakta

Hjernen og ryggmargen er i hovedsak laget av nerveceller, eller nerveceller. Neuroner består av en celle organ, som mottar impulser fra andre nerveceller, og som gir impulser, og en axon, som bærer de impulser til andre nerveceller.
Mange nevroner har en substans som kalles myelin på sine axoner. Myelinet som omgir deres aksoner kalles en myelin slire. Immunsystemet av en person som har MS angriper myelin hylser på nevroner, ødelegge områder av myelin og produsere arr eller plakk, som også kalles Screlose. Arrvev er permanent, og ødelagte nerveceller kan ikke repareres.

Behandlinger

Mens det er ingen kur for MS, det finnes behandlinger tilgjengelig. Noen behandlinger for MS kan endre utviklingen av sykdommen. Det er også behandlinger for forverring av MS, eller for symptomene, slik som blærekontrollproblemer og smerte. Rehabiliteringsprogrammer, for eksempel fysisk eller ergoterapi, kan forbedre balanse og bevegelighet for MS-syke.
Komplementær og alternativ medisin behandlinger finnes også alternativer for MS-syke. Noen eksempler på komplementære behandlinger er yoga, akupunktur, biofeedback, stress management teknikker og spesielle dietter.

Dietter

Ifølge National Multiple Sclerosis Society, det er noen bevis på at en diett lav på mettet fett og høy i Omega 3 og Omega 6 fettsyrer kan være fordelaktig for noen MS-syke. Forskning tyder på at Omega 3 fettsyrer kan redusere betennelse, noe som er årsaken til mange symptomer hos MS. Noen nyere forskning tyder på at vitamin D kan ha noen fordel for immunforsvaret.
Roy L. Swank, MD, utviklet PhD en populær diett for MS-syke. Den Swank Diet anbefaler ingen rødt kjøtt for det første året og svært begrenset rødt kjøtt forbruk etter det. Dietten alvorlig grenser mettet fett og begrenser umettet fett inntaket, anbefaler høyt inntak av hele korn, frukt og grønnsaker, og anbefaler kun magre meieriprodukter og begrenset inntak av bearbeidet mat. Dietten anbefaler også daglige tilskudd av tran. Den Swank Diet ekko mange av de retningslinjer som CDC og MSDA anbefaler for å spise sunt, og tran er høy i Omega 3-fettsyrer. Den Swank MS Foundation forsker på effekten av denne dietten for MS-syke, men lite forskning er gjort av eksperter som ikke er tilknyttet den Swank MS Foundation. Skrev Dr. Swank "The Multiple Sclerosis Diet Book" med medforfatter Barbara Brewer Dugan, som inkluderer oppskrifter fra kostholdet plan (se lenke til Swank Diet nettstedet i Resources).
Montel Williams, en kjendis og tidligere talkshowvert som lider av MS, bruker en diett høy i hele frukter og grønnsaker. Han mener at denne dietten, sammen med regelmessig trening og avslapping, har bidratt til å redusere sine MS-symptomer, forbedre sin livskvalitet og eliminere hans behov for antidepressiva. Williams bruker en juicer å lage grønnsaksjuice han drikker daglig, og hans bok "Living Well: 21 dager til å transformere ditt liv, Supercharge din helse og Feel Spectacular," co-skrevet med William Doyle, inkluderer oppskrifter fra sin diett plan. Du kan lære mer om Williams fundament på montelms.org.

Betraktninger

Det er mange spesielle dietter beskrevet på ulike nettsteder som hevder å behandle eller kurere MS, men det er lite eller ingen vitenskapelige bevis på at noen av dem faktisk kan påvirke kursen eller symptomer på sykdommen. MS spesialister anbefaler det samme velbalansert lav-fett, høyt fiber diett som CDC anbefaler for den generelle befolkningen.
Når en person med MS vurderer å prøve en alternativ behandling, for eksempel en spesiell diett, anbefaler National Multiple Sclerosis Society følgende betraktninger. Først vurdere behandling ved å spørre hva behandlingen innebærer, hvordan og hvorfor det er ment å fungere, hvor effektivt det er, hva risikoen er, og hvor mye det vil koste. Sekund, forteller legen din om noen behandling du vurderer og noe du tar, inkludert vitaminer, kosttilskudd og over-the-counter medisiner. Det er viktig å ikke gi opp tradisjonell terapi, fordi disse terapi har blitt undersøkt klinisk og godkjent av FDA for behandling av MS, mens alternativ behandling ikke har. Det er best å bruke alternative terapier som et supplement til, i stedet for i stedet for tradisjonelle behandling. The National Multiple Sclerosis Society anbefaler også at du dokumentere din erfaring, slik at du kan bestemme om du tror en diett eller annen alternativ behandling er nyttig for deg.

Advarsel

Noen dietter som hevder å hjelpe MS-syke anbefaler potensielt giftige høye doser av vitaminer og faktisk kan være farlig; Legen din kan hjelpe deg å sørge for at du ikke øver noen behandlinger som kan skade deg.

Czy istnieje specjalna dieta dla osób z SM?

Chociaż nie ma jednoznacznych badań, które pokazuje pewne dieta jest korzystna dla osób ze stwardnieniem rozsianym, Narodowe Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego przypomina, że ​​liczne badania pokazują, że niektóre pokarmy mogą złagodzić typowe objawy SM. Produkty te są takie same jak te promowane w ramach amerykańskich wytycznych żywieniowych dla zdrowego stylu życia.

Co wiadomo na temat diety i MS

Dużo się mówi o dwóch diet, które twierdzą, aby pomóc pacjentom w Swank MS: Dieta, która unika tłuszczów nasyconych, produkty mleczne, rośliny strączkowe i gluten, a najlepiej dieta, która wyklucza czerwonego mięsa, zbóż i produktów mlecznych. Ale nie ma wystarczających dowodów, aby ostateczne wnioski, że te diety są korzystne dla osób z SM. Jednakże, nie jest stały dowód, że osoby z SM powinna je niektórych pokarmów, aby zapobiec wspólnej warunki MS takie jak zaparcia, moczu i zmęczenie.
Dieta bogata w błonnik i produkty pełnoziarniste może pomóc z zaparciami. Zalecana dzienna ilość błonnika dla chorych na SM wynosi od 25 do 30 gramów. Nietrzymanie moczu może być sterowane przez spożywanie niskotłuszczowego żywności jogurtu i przeciwzapalne, takie jak orzechy, słonecznika i sezamu i ryby. Osób z SM powinni pić dużo płynów w ciągu dnia, ale z dala od żywności i napojów zawierających kofeinę, które podrażniają pęcherz.
Jeść węglowodany złożone, takie jak świeże owoce i warzywa, można zwalczać zmęczenie. Ponadto, osoby z SM nie powinien iść dłużej niż cztery godziny bez jedzenia.

Żywność MS Pacjenci powinni jeść

Mimo, że nie ma specjalnej diety dla osób z SM, zaleca się, że będą one dobrze zrównoważona planu żywnościowego. W szczególności, że dieta jest uboga w tłuszcz i bogate w błonnik jest najlepszy. Lekarze, którzy specjalizują się w leczeniu chorych na SM zalecają US Food Pyramid.
Pokarmy zawierające witaminę D i niacyna pomoc chorych na SM w utrzymaniu zdrowego układu odpornościowego i układu nerwowego. Chude białko, takich jak ryby, kurczaka i indyka jest najlepsze dla utrzymania dobrego funkcjonowania metabolizmu u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym.
Osób z SM powinny również jeść zdrową dawkę fasoli, soczewicy, orzechów i innych produktów spożywczych z wielonienasyconych, jednonienasyconych, Omega 3 i Omega 6 olejów.

Pokarmy, których należy unikać

Osób z SM powinny unikać żywności z tłuszczów trans i nasyconych. Czerwone mięso, ser, masło i mleko cały produkty mleczne są w tej kategorii. Inne produkty, które powinny być ograniczone są te wykonane z rafinowanego cukru, ponieważ zwiększają zmęczenie.
Chorych na SM powinny również ograniczyć lub nie pić alkoholu ani napojów z dużych ilości kofeiny w nich. Należy unikać palenia lub używania wyrobów tytoniowych. Substancje te mogą nasilać objawy MS i jeść ważnych składników odżywczych w organizmie.

Plan zdrowego odżywiania

Mimo, że badania jest ograniczona w zakresie korzystnego diety dla osób z SM, lekarze i eksperci w dziedzinie opracowali plan zdrowego odżywiania dla pacjentów z SM. Na co dzień, ludzie z SM powinny starać się jeść następujące: pięć porcji świeżych warzyw; pięć owoców; dwie porcje niskotłuszczowych mlecznych; trzy białka, takie jak tuńczyk, pstrąg, łosoś, chude mięso, rośliny strączkowe i soja; i trzech porcji pełnego ziarna, takie jak ryż, makaron, chleb, czy kasze.
Na przykład, można rozpocząć dzień od wysokiej włókna śniadaniowe ze świeżymi owocami. Na lunch, użyj pełnoziarnisty chleb na kanapki lub sałatkę z makaronem z warzywami i sos olej sezamowy. Na obiad, za ryby lub kurczaka, z porcji ubijając różnych warzyw i owoców na deser. Na wegetariański posiłek, lub sprawdź burritos fasoli czerwonej fasoli i ryżu. Na przekąski, migdały, surowe warzywa i fasoli dip, i świeże owoce są dobre wybory żywieniowe.

Suplementy

Dla osób z SM, którzy nie są w stanie jeść zalecanych rodzajów żywności, może być korzystne w celu uzupełnienia, co jesz z wielu witamin. Jednakże, ponieważ wszyscy pacjenci MS mają różne okoliczności, to najlepiej skontaktować się z lekarzem, czy witaminy są korzystne dla Ciebie.
Istnieją przesłanki, że Omega 6 i Omega 3 spowolnić postęp SM. Cynku, witamina C, witamina E, witamina B6 i selen są również zalecane dla tych, którzy jedzą pokarmy bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe.

Diet Coke & MS Objawy

Jest Diet Coke --- konkretnie jego sztuczny słodzik, aspartam --- związane z stwardnieniem rozsianym lub jej objawów? Jest mnóstwo nieporozumień. Narodowe Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Stwardnienie Rozsiane i Fundacja US Food and Drug Administration nie widzę takiego zagrożenia. Jednak wiele osób i grup wierzą inaczej, i setki stron internetowych zawiera "Nancy Markle nas," szeroko sporny kawałek, który wyraźnie wymienia dietetyczną colę i twierdzi słodzik powoduje objawy przypominające SM.

Teorie / Spekulacje

Metanol --- powszechnie zwany alkohol drewna --- jest uwalniany do ciała podczas rozkładu aspartamu. Metanol dostaje dużo winy wśród tych, którzy patrz link do MS-jak objawy. Innym składnikiem aspartam, kwas asparaginowy, jest postrzegane jako winowajcy, jak opisano w artykule w neurochirurg Russell L. Blaylock na stronie rense.com. Pisał, że aspartam "może znacznie powiększyć uszkodzenia wyprodukowany w stwardnieniu rozsianym" i może wywołać pełnowymiarową MS w ludzi, którzy mają łagodne poziomu MS zmian w komórkach nerwowych.

Rodzi obawy

Wpływowy "Nancy Markle litera" pochodzi z połowy lat 1990. Anty-aspartam utwór "Nancy Markle" --- które Aspartam Ofiary Pomoc Grupa nadana byłego członka Betty Martini --- może służyć od wykładowcy do "Światowej Konferencji Ochrony Środowiska." List miał efekt "oddany strzał na całym świecie", powiedział, że grupa wsparcia, które, o którym mowa Martini "rzekomych problemów wiarygodność." Na jej stronie internetowej Mission Possible World Health International Martini powiedział: "nieznany plagiatorem" pirackie jej raport. List wykonane kilka odniesień do dietetycznej coli, takie jak, "podczas wizyty w hospicjum, pielęgniarka powiedziała, że ​​sześć z jej przyjaciół, którzy mieli ciężkie uzależnionych Diet Coke, miał wszystko zdiagnozowano SM. Jest poza zbiegiem okoliczności."

Inne Oskarżenia

Gary G. Kohls, emerytowany Minnesota lekarz, napisał na stronie internetowej Online Journal, że aspartam może powodować MS. Jego "Obowiązek Warn" także cytuje artykuł Martini domniemanego korporacyjnej / umowy politycznej o dopuszczeniu aspartamu, że "zdradził ogary choroby, inwalidztwa i śmierci." Floryda lekarz HJ Roberts, w Townsend Letter dla lekarzy i pacjentów, pisał o "dowodach montażowej", że produkty zawierające aspartam spowodować lub pogłębić "wiele zaburzeń neurologicznych (zwłaszcza stwardnienie rozsiane)."

Zapewnień

Ellen Whipple Guthrie, doktor farmacji, napisał na stronie Multiple Sclerosis Foundation: "Z wyjątkiem kilku bardzo łagodnych skutków ubocznych, aspartam wydaje się być dość bezpieczne." Uwaga redaktora odnosi się do "Nancy Merkle (sic) oszustwo" i mówi, że ludzie krążące list dodała fałszywe twierdzenie, że fundacja została pozywa FDA nad aspartamem.

Narodowe Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego podjęła stanowisko, że "nie ma dowodów naukowych popiera roszczeń na kilku stronach internetowych, że aspartam, słodzik stosowany w wielu dietetycznych napojów i innych produktów spożywczych, powoduje MS" i FDA ma Q & A na stronę, w której zdanie pierwsze po pytaniu "Czy słodziki niskokaloryczne negatywnych skutków?" jest "Nie"

Skutek

W bitwie nad czy słodzik w Diet Coke jest związane z stwardnieniem rozsianym, wagi ciężkiej w społeczności naukowej tendencję w kierunku znalezienia aspartam jest bezpieczny, ale nie na tyle, aby utrzymać niezgoda walki dzieje. Wiele osób i niektórzy eksperci zobaczyć aspartam jako zagrożenie; wielu nie; i wiele, wiele osób pije dietetyczną colę.

MS diett og mosjon

Ifølge National Multiple Sclerosis Society (NMSS), er det ca 400.000 mennesker med multippel sklerose (MS) i USA, med mer enn 200 nye tilfeller diagnostisert hvert uke. Det finnes ingen kjent kur for MS, men aerobic trening og et nøye planlagt kosthold kan redusere mange av sine utfordrende symptomer.

Hva er MS?

Multippel sklerose er en kronisk og invalidiserende sykdom som angriper sentralnervesystemet --- hjernen, ryggmargen og synsnerver. Fremdriften og alvorlighetsgraden av sykdommen er uforutsigbar, den NMSS sier, og symptomene varierer fra mild nummenhet til lammelse og blindhet. De fleste pasienter blir diagnostisert mellom 20 og 50 år.

MS Diet

En ideell diett for en MS-syke er lik det som er ansett som en generell sunt kosthold på mange måter, med unntak av bestemte matvarer for å unngå. Matvarer som rangerer høyt på aksept er kylling og kalkunbryst, kokt uten hud, ifølge England-baserte Multiple Sclerosis Resource Centre (MSRC). Fisk er spesielt anbefalt med sine mange næringsstoffer og anti-inflammatorisk omega-3 fettsyrer. Frukt og grønnsaker er oppmuntret. Å ha et glass vin om dagen er greit hvis druene er økologisk, ifølge Dr. Ashton Embry, grunnlegger av Direct-MS, et institutt viet til å forske på årsaken og behandlinger for MS.

Matvarer for å unngå

Det er flere matvarer som bør unngås ved MS pasient, inkludert gluten, slik som hvete og havre, og alle belgfrukter, betyr linser, bønner og erter. MS-syke bør også holde seg borte fra mettet, trans fett og matvarer fylt med konserveringsmidler. Meieriprodukter og soyaprodukter bør også være unntatt handleliste, samt øl og sjokolade. Ifølge Dr. Embry, har pasienter med MS som følger disse forslagene hadde mindre ødeleggende symptomer.

Urter og kosttilskudd

Urter og kosttilskudd også kan lette eller lindre noen av de ubehagelige symptomer på MS, i henhold til MSRC. Kamille, for eksempel, fungerer som en nerve middel, mens krampe bark avlaster muskelkramper. Hagtorn bær er en stressavlastning, lakris fungerer som en anti-inflammatorisk og elderflower hjelper med eliminering. Et vaskeri liste over kosttilskudd er også anbefalt, med de "tre essensielle" å være vitamin D, kalsium og magnesium. Før du prøver disse eller andre naturpreparater for behandling av MS, sjekk med din lege for å være sikker på at de er riktig for deg.

Trening

Aerob trening er en viktig bidragsyter til den generelle helse og velvære for MS-pasienten, sier NMSS hjemmeside. Blant fordelene til en vanlig øvelse rutine er symptomreduksjon, økt fysisk styrke, bedre fordøyelse, og mindre tretthet og depresjon. Den ideelle øvelsen rutine vil variere, avhengig av pasientens styrker og svakheter, og en lege eller fysioterapeut bør konsulteres først.

Lav Sugar Diet for personer med multippel sklerose

Ifølge Medline Plus, oppstår multippel sklerose når kroppens immunsystem feilaktig angriper sitt eget vev. Ved MS blir kroppens forsvarssystem mot ryggraden og hjernen, som fører til synsproblemer, muskel kontroll problemer, og lokalisert og systemisk smerte. Selv om det er ingen kur for MS, kan tilstanden bli hjulpet med tilslutning til en næringsrik diett, som omfatter begrensning av sukkerinntaket. Mens redusere sukkerinntak alene vil ikke kurere MS, holde et tett øye på sukkerinntak er en viktig del av å følge balansert og næringsrik diett tilnærming for å håndtere sykdommen.

Diet Theory

Etter en naturlig eliminasjonsdiett for å dempe matallergier og redusere inntaket av næringsfattige matvarer er en av de beste måter å lindre hyppigheten og intensiteten av symptomene for personer som lider av MS. Lavt sukker forbruk gjelder sistnevnte kategori - fjerning av næringsfattige matvarer. Informasjon fra Allergi og Nutrition Center i Storbritannia beskriver koblingen mellom sukker og MS, sier at forekomsten av MS er høyest i områder av verden som forbruker mest sukker, noe som gjør det et stoff for å begrense for personer som allerede arbeider med MS . Selv profesjonelle medisinske nettsteder som Medline Plus og Mayo Clinic ikke uttrykkelig anbefale en lav-sukker diett for MS, de anbefaler en balansert kosttilskudd tilnærming, som sikkert omfatter begrensning av sukker.

Diet Anbefalinger

Eliminere forbruket av matvarer som enten er allergenics eller på annen måte tenkt å være problematisk for MS-syke (som sukker) for å hjelpe potensielt forbedre symptomer Dette betyr å redusere det samlede inntaket av sukker (ved å eliminere inntak av noe mat som lister sukker eller noe sukker derivat slik som maissirup, sorbitol, dekstrose, maltodekstrin eller sukrose som en av de første fem til ti ingredienser), sammen med å redusere mengden av mettet fett, laktose og korn. I stedet for disse matvarene, fokusere på å spise en diett rik på frukt, grønnsaker og magre proteinkilder som fisk og fjærfe. Det finnes ingen spesifikk tak for daglig sukkerinntak - bare fjerne typer sukkerholdige matvarer listet ovenfor for å gjennomføre en diett med lavt sukkerinnhold. Mens denne eliminasjonsdiett kan virke tøffe, det er det første skrittet i å teste deg selv for matvarer og elementer som utløser MS-symptomer.

Kosthold modifikasjoner

Etter noen uker på den fullstendige eliminering diett, kan du gradvis begynne å legge mat typer tilbake i en av gangen (dvs. korn, deretter meieri, så noe begrenset mengde sukker). Hold en food journal i løpet av denne tiden, og bemerker hvordan kosten modifikasjoner påvirke dine symptomer. Hvis den ekstra mat type ikke ut til å forverre symptomene dine, kan det forbli i kostholdet ditt. Hvis maten typen øker hyppigheten av dine MS-symptomer, må det forbli ut av kostholdet ditt permanent.

Best Bet Diet for MS

Når du leve med multippel sklerose, begynner kroppens immunsystem til å angripe den beskyttende belegg rundt nervefibrene i hjernen og ryggmargen. Skaden er progressiv og degenerative. Over tid vil du begynne å miste kontroll av finmotorikk, erfaring nummenhet og prikking i fingre og tær, og kan ha visuelle og andre sensoriske forstyrrelser.

Betennelse i systemet gjør MS verre. Ved å nøye velge maten du spiser, kan du motvirke betennelse, støtte og regulere immunsystemet, bremse utviklingen av MS, og forbedre din generelle funksjon og livskvalitet.

The Best Proteiner

Protein utgjør byggesteinene i mange av kroppens vev, og kan inneholde høye nivåer av betennelses fett.

Velg proteiner som er av høy kvalitet og har gjennomgått minimal behandling, for eksempel skinn hvitt kjøtt eggehviter kylling, hvit nonoily fisk og vilt kjøtt. Velg kutt som er mager og trim så mye av fettet som du kan før matlaging. Begrens inntak av kjøtt til 3 gram per måltid.

Velg med lav eller ikke-fettholdige melkeprodukter, fordi de er lavere i mettet fett, og derfor mindre tilbøyelige til å forårsake en betennelsesrespons. Begrens inntaket av meieriprodukter til to 1-cup porsjoner hver dag.

Karbohydrater

Velg karbohydrater som er i sin mest naturlige tilstand. Frukt, grønnsaker, nøtter, frø og belgfrukter er gode karbohydratkilder for MS kosthold. Poteter og ris er også bra. Spis så mange av disse matvarene som du vil.

Korn, som hvete, bygg, rug og havre, fungerer bra for noen. Andre finner de har en følsomhet for disse matvarene og gjøre det bedre uten dem. Hvis du velger å inkludere korn, hele korn er alltid bedre enn raffinert.

Mange av snack foods i typisk vestlig diett er sterkt bearbeidet, raffinert korn med et høyt innhold av sukker og fett kjemisk endret. Unngå disse matvarer, fordi de er meget inflammatorisk.

The Best Fats

Kroppen din trenger fett for å produsere hormoner du trenger for å holde seg frisk. Men mye av fettet i en standard amerikansk diett er mettet eller hydrogenert. Begge har en tendens til å øke nivået av inflammasjon i kroppen. Noen mettet fett er nødvendig for optimal helse, men du bør begrense inntaket til 15 gram om dagen. Hvis du begrenser dine protein valg til magert og kutte ut bearbeidet snack mat, er denne grensen lettere å vedlikeholde.

Kroppen din trenger også umettet fett og essensielle fettsyrer. Nøtter, frø, oliven, avokado, olivenolje, peanøttolje og linfrøolje er de sunneste og mest balanserte kilder. Begrens inntaket av umettet fett til 50 gram om dagen.

Få nok fiber

Skylle ut giftstoffer og uønskede stoffer ved å spise nok fiber. Fiber bidrar til å regulere immunforsvaret og redusere betennelser. Bønner, nøtter, frø, frukt, grønnsaker og hele korn er de beste kildene til fiber. Disse matvarene bør også utgjør hoveddelen av kostholdet ditt hvis du lever med MS.

Prøv å konsumere minst 30 gram fiber daglig. Hvis du bommer, legge til en fiber supplement.

Allergener

Mat sensitiviteter resultere i betennelse. Alle er forskjellige, så planlegger å ha en allergi screening gjort med legen din.

Cøliaki kan etterligne symptomene på MS. Cøliaki er en alvorlig allergi mot gluten --- et protein som finnes i hvete, bygg og rug. Det skader fordøyelsessystemet og kan frigi nerve-skadelige giftstoffer inn i kroppen. Hvis du er diagnostisert med MS og har en vitamin B12 mangel, har legen din skjermen du for cøliaki.

Hvis du har cøliaki, følger du disse kosten retningslinjer for å forbedre dine symptomer, men eliminere all gluten. Arbeid med en kostholdsekspert for de beste resultatene

Diett for MS-pasienter

Diett for MS-pasienter


Diet retningslinjer for MS (multippel sklerose) pasienter varierer blant leger. Noen anbefaler glutenfrie dietter, mens andre rett og slett fremheve enkelte matvaregrupper. Mens det er ingen enighet om hva slags kosthold MS-pasienter bør fortsette å følge, det er antall generelle retningslinjer som kan være nyttig i det lange løp for enten å lindre noen symptomer på MS eller muligens eliminere dem helt.

Felles anbefalinger

De vanligste anbefalingene for MS-pasienter er å spise den tradisjonelle lav-fett og lav-kalori diett. Noen leger understreke enkelte matvarer som fisk eller brokkoli. Med mangel på enighet om hva som fungerer og hva som ikke virker, er det vanskelig for MS-pasienten til å se disse anbefalingene som noe annet enn gjetting på den delen av medisinsk faglig. Det er liten tvil om at et balansert og sunt kosthold som består av mer naturlig mat, masse vann, og fiber er hva kroppen faktisk trenger allikevel. Det ville stå til grunn at MS-pasienter er sannsynlig å dra, selv om bare litt, ved også å følge disse enkle retningslinjene.

Den Swank Diet

En strengere og ganske effektiv diett enn den enkle sunt kosthold er en utviklet av Dr. Roy Swank. Under denne planen, er fisk en stift fordi fisk inneholder omega-3 fettsyrer som er nødvendig for riktig celle funksjon. Den Swank Diet er også en glutenfri diett som forbyr inntak av meieriprodukter, belgfrukter og alle former for mettet fett. Fett synes å være en stor skyldige i manifestasjon av MS-symptomer, og selv den minste mengden mettet fett kan dypt øke risikoen for ytterligere utbrudd.

Putting It All Together

Fordi det ikke er konsensus strømmen, er det vanskelig å opprettholde at det ikke er noen spesiell diett for å følge for behandling av MS. Likevel er det en rekke generelle anbefalinger som kan hjelpe MS pasient å tolerere hans tilstand. Igjen, forbruket av fiskeprodukter er nødvendige som er unngåelse av mettet fett, inkludert meieriprodukter. Ditt kosthold bør være rik på grønnsaker, hele korn og frukt, og du bør spise omtrent fem porsjoner per dag. Koffein og alkohol bør bare brukes med stor forsiktighet og moderasjon. Bortsett fra fisk, bør proteinkilder være lav-fett kilder som kalkun og kylling. Følgende disse grunnleggende retningslinjene kan hjelpe med MS-symptomer, men medisinsk forskning ikke definitivt opplyse om dette. Hva er bemerket av leger som Allen Bowling, direktør for komplementær og alternativ medisin Program ved Rocky Mountain MS Center i Englewood, Colorado, er at denne grunnleggende kostholdet kan ikke skade fordi det er en som fremmer generell helse og velvære.

Helse Diet for MS

En kronisk, progressiv sykdom i sentralnervesystemet, sykdommen multippel sklerose (MS) utarter det beskyttende laget --- myelin --- og etterlater skjøre nerver nakne. MS kan bli hjulpet med enkle endringer i kostholdet. Vurdere å legge bestemte matvarer for å kontrollere denne tilstanden og redusere symptomene.

MS og kosthold

James F. Balch og Mark Stengler, forfatterne av "Resept for Natural Cures," anbefale å unngå all bearbeidet mat som inneholder kunstige fargestoffer, smakstilsetninger eller konserveringsmidler.

Selv om frukt og grønnsaker er viktig i enhver diett, Balch og Stengler si å ha flere dypt fargede frukt og grønnsaker hver dag. Farget råvarer er høy i antioksidanter, som kan bekjempe frie radikaler celleskader.

Å holde immun motstand opp, eliminere behandlet sukker fra kostholdet ditt. En annen godbit er fint, men sørg for at søte godbiter er ikke en vanlig del av kostholdet ditt.

Kosttilskudd

Sørg for at kostholdet ditt inneholder rikelig mengder essensielle fettsyrer. Disse fettsyrene redusere betennelse av nervefibre og kan styrke myelin. Ha en spiseskje av bakken flaxseeds eller linfrøolje hver dag. For å styrke myelin skjede, bør du også prøve lecithin. Du kan finne lecithin i soyaprodukter, kål og bønnespirer. Lecitin kosttilskudd er vanligvis tilgjengelig på helsekostbutikker.

Fordi B-vitaminer er beroligende på nervesystemet, sørg for at du tar med disse viktige vitaminer i rutinen. I tillegg til kosttilskudd, kan du finne B-vitaminer i hele korn, ølgjær og hvetekim.

MS dietter og forskning

University of Oregon Medical School professor Roy Swank, MD sette 150 MS-syke på en bestemt diett og overvåket deres fremgang for en lang periode. 95% av de som fulgte hans diett viste liten eller ingen progresjon av sine MS over en 30-årsperiode. I tillegg, de som gjorde følge dietten løpet av tidsperioden hadde bare en 31% dødelighet. De som ikke følger dietten hadde en 80% dødelighet. For å følge Swank kosthold, eliminere margarin, hydrogenerte oljer og fett. Limit mettet fett til 20 gram om dagen eller mindre. Pass på at du bruker oljer som er rik på flerumettet fett. Ta fem gram tran per dag, og spiser fisk tre ganger i uken. Spise en normal mengde protein.

The National Multiple Sclerosis Society, derimot, sier at selv om spesielle dietter tout gode resultater, er kanskje av studiene ikke er kontrollert, og de fleste studier har vanligvis blandet resultat. Sørg for å snakke med legen din før du gjør noen endringer i kostholdet.

MS Recovery Diet

MS, eller multippel sklerose, er en ødeleggende sykdom som påvirker nerveceller i hjernen. Symptomer på MS inkluderer muskelsvakhet og kramper, tretthet og mulige problemer med syn eller tale, blant andre fysiske effekter. I boken "The MS Recovery Diet," forfatterne Ann Sawyer og Judi Bachrach skissere en diett og livsstil program som kan bidra til å lindre eller reversere symptomer på MS.

Fem utløse mat

Ifølge "The MS Recovery Diet," fem matvarer regnes som "trigger" matvarer. Disse antas å forverre MS angrep og forverre symptomene på sykdommen. Matvarene er: hvete og korn som inneholder gluten, alle melkeprodukter, egg, belgfrukter og gjær. MSRecoveryDiet.com rapporterer at det å spise disse matvarene kan "aktivere immunceller som starter kaskade av hendelser som fører til symptomer. Food forårsaker ikke sykdommen som sådan, men brensel sykdommen prosessen etter det manifesterer. Denne kan stoppes ved å ikke spise de matvarer som aktiverer immunsystemet og, like viktig, ved å spise matvarer som hjelper kroppen reparere, gjenopprette og gjenopprette. "

Mat å spise

Forfatterne anbefaler en diett rik på næringsrike matvarer, for eksempel magert protein, grønnsaker og frukt, matvarer rike på antioksidanter, rå matvarer for enzymet støtte og probiotika. Lean protein mat inkludert kylling, fisk og kalkun kan danne en stor del av kostholdet ditt. Prøv å kjøpe disse kjøtt med så lite synlig fett som du kan. Før du tilbereder, avskåret noe fett som du ser. Nøtter er viktig, som er bruk av krydder som nellik, kanel og ingefær, alle høyt i antioksidanter, som bidrar til å fremme generell fordøyelsen helse.

Dette utvinning diett fremmer også medisin frie alternativer til å lindre MS-symptomer og livsstil endringer som for eksempel å drikke mye vann og få nok hvile og mosjon. Ifølge MSRecoveryDiet.com, "som tiden går kan du gjenvinne bevegelse, følelser, dine kognitive evner, og full energi."

Hva Er Swank MS Diet?

I 1948 utviklet Dr. Roy Swank en diett lav på mettet fett og flerumettet oljer for å bidra til å lette symptomene på multippel sklerose. Dietten tillater at store mengder korn, frukt og grønnsaker, men små mengder av røde og fett kjøtt.

Multippel sklerose (MS)

MS er en sykdom der kroppens immunsystem eroderer ytre dekke av nerver. Sykdommen forstyrrer kommunikasjonen mellom hjerne og kropp.

Swank Diet

Den Swank MS Diet ble utviklet av Dr. Swank da han merket at økningen av MS-tilfeller og økningen i mettet animalsk fett i kosten vår. Han mente at MS kunne bli redusert ved å gå tilbake til å spise slik vi gjorde før bearbeidet mat ble populært.

Swank Huskeregler

I henhold til Swank MS Foundation, bør mettet fett bli begrenset til 15 gram per dag, mens umettede fettsyrer bør være begrenset til 20 til 50 gram per dag. Rødt kjøtt er forbudt i det første året. Etterpå, tre gram per uke er tillatt. Meieriprodukter må ha mindre enn 1 prosent smør. Pasienten skal ikke innta noen bearbeidet mat som inneholder mettet fett. En daglig teskje tran anbefales.

Hva Er Swank Diet?

Hva Er Swank Diet?


Den Swank Diet er en lav-fett diett utviklet av Dr. Roy Swank, en nevrologi professor ved University of Oregon Medical School. Dietten er brukt til behandling av multippel sklerose (MS).

Historie

Dr. Swank utviklet dietten etter å observere at MS er bare til stede i befolkninger som spiser store mengder mettet fett, som er mest utbredt i animalske produkter. En annen studie fant at i regioner, som for eksempel Sør-Italia, hvor umettet fett er mer allment forbrukes, MS prisene er svært lave. Som svar på disse funnene, Swank gjennomført en 35 år lang studie på MS-pasienter, sammenligner effekten av lav-fett "Swank Diet" til en diett høy i mettet fett. Den lav-fett diett var svært gunstig for pasientene.

Komme i gang

Den Swank MS Foundation anbefaler at pasienter begynner Swank Diet diett så snart de er diagnostisert med MS. I tillegg til dietten, er tilstrekkelig hvile, begrensende stress og en positiv innstilling anbefalt.

The Diet

Den Swank Diet er lav i mettet fett, flerumettet oljer og rød eller fett kjøtt (faktisk er det ikke rødt kjøtt er tillatt for det første året), og høy i grønnsaker og korn. Dietten anbefaler pasientene å bruke fettfri meieriprodukter; eggehviter; hele korn korn, pasta og ris; frukter; nøtter og frø; grønnsaker; umettet fett, som olivenolje; mager, flådd fjørfe og hvit fisk. Denne dietten er ment å bli fulgt langvarig.

Hvordan Swank Diet for multippel sklerose

Hvordan Swank Diet for multippel sklerose


Dr. Roy L. Swank viet sitt yrkeskarriere til behandling av multippel sklerose, en uforutsigbar nevrologisk sykdom som rammer sentralnervesystemet. MS er tenkt å være en autoimmun lidelse der kroppens immunsystem feiltakelse angrep myelin, fett dekning av nerver, forårsaker synsproblemer, tretthet, nummenhet, muskelsvakhet og muskelskjelvinger. Swank, en nevrolog, vellykket behandlet sine MS-pasienter i mer enn 35 år med en diett - lite fett, særlig mettet fett - som nå bærer hans navn. Dietten hjulpet dem leve sunnere, montør og mer aktive liv ved å bremse skade på myelin og progresjon av symptomer.

Hvordan Swank Diet for multippel sklerose

Start ernæringsmessige endringer umiddelbart etter at du er diagnostisert med MS. Swank kosthold oppnådd positive resultater for nydiagnostiserte og langvarige MS-pasienter, men han anbefalte begynner så tidlig som mulig etter at diagnosen for å oppnå de beste resultatene.

Begrens mettet fettinntaket til 15 gram daglig, ca 3 ts. Mettet fett er hovedsakelig i smør og produkter fra husdyr som kyr og lam. Hydrogene prosessen blir umettet fett i mettet fett, så ta med hydrogenert eller delvis hydrogenert mat i mettet fett totalt. Dette betyr bor borte skjema bakverk som inneholder margarin eller fett, og fra de fleste produkter i den frosne matvarer midtgangen.

Hold umettet fett olje inntak mellom 20 og 50 gram om dagen. Inkluderer 5 gram (1 ts.) Tran, som inneholder omega-3 fettsyrer er viktige for en sunn hjerne. Bruke solsikkeolje, olivenolje, safflower olje, sesamfrø olje eller linfrøolje i stedet for smør, margarin og fett. Count olje som brukes i matlaging i den daglige umettet fett kvote. Varm aldri opp olje til en smoking punkt og aldri gjenbruke olje til matlaging. Oppbevar olivenolje på et kjølig, mørkt område etter åpning; kjøle alle andre oljer etter åpningen for å unngå harskning.

Unngå rødt kjøtt det første året av dietten på grunn av sin høye fettinnholdet. Etter det første året, begrense daglig inntak av rødt kjøtt til 3 gram (veid etter koking). Venison, elg og kanin er de beste valgene. Unngå all bearbeidet kjøtt, kjøttpålegg og hermetisert kjøtt.

Spis god kvalitet kilder til protein for styrke og utholdenhet. Konsumere flådd, trimmet hvite kylling og kalkun kjøtt og hvit fisk som torsk, kveite, mahi-mahi, abbor og tunfisk som kilder til protein. Spise et egg om tre ganger per uke; eggehviter inneholder null fett og er tett på proteiner og næringsstoffer. Eggeplommer inneholder 5 gram mettet fett.

Innta et vidt utvalg av frukt og grønnsaker daglig for energi, næringsstoffer, vitaminer og mineraler. Den Swank dietten tillater alle ferske frukt og grønnsaker i alle beløp unntatt avokado, sorte oliven og grønne oliven, som teller i den daglige umettet fett kvote. Velg frisk frukt og grønnsaker i løpet av hermetisert eller frosset.

Hint

  • Få nok hvile, redusere stress og holde en positiv holdning. De går sammen med riktig ernæring i behandling av MS.
  • Rådfør deg med din behandlende lege og eliminere matvarer som framprovosere eller forverre symptomer.

Diett for migrene forebygging

Migrene er smertefulle og bankende hodepine som varer alt mellom 30 minutter til flere dager. Oftest er bare den ene siden av hodet berørt. Tretti til førti prosent av migrene påvirke begge sider. Symptomene kan være så alvorlig at det forstyrrer din vanlige rutine. Forebygging teknikker er anvendelige for å redusere hyppigheten av denne type hodepine.

Årsaker

Forskere har ulike meninger om hva som forårsaker migrene. Noen hevder at utvidelsen av blodårene føre til migrene; andre mener det har å gjøre med bestemte hjernen kjemikalier som regulerer smerte. Til tross for dette, alle eksperter er enige om at visse matvarer og livsstil valg kan føre til migrene.

Mat Triggers

Vanlige matvarer som kan utløse migrene inkluderer sjokolade, ost, alkohol, røde epler, nitritt-rik mat (som pølser, pepperoni og andre pølser), retter krydret med MSG, viner som inneholder sulfitt, og koffein-rike drikker (for eksempel kaffe og brus). Unngå disse typer mat vil hindre migrene hodepine.

Andre Triggers

Migrene er også utløst som følge av stress, røyking, endringer i søvnmønsteret, endringer i været, hormonelle endringer, og visse medisiner.

Forebygging / løsning

Trene regelmessig kan redusere stressnivået og forebygge migrene. Opprettholde en sunn og balansert diett som er høy i frukt, grønnsaker og helkorn og lite fett og bearbeidet mat og kjøtt. Unngå dårlige vaner, som å røyke eller drikke alkohol, vil også minske migrene frekvenser.

Statistikk

Migrene hodepine påvirke over 30 millioner amerikanere. Over 80 prosent av disse menneskene har en familiehistorie med migrene. Syttifem prosent av lider er kvinner. Migrene påvirker tre ganger flere kvinner enn menn.